7 odborníky schválených způsobů trvalého stažení pórů

Tento článek je založen na některých informacích týkajících se 7 odborníky schválených způsobů trvalého stažení pórů

.

Překonali jste akné, zahojili jste jizvy a vypořádali jste se s nepříjemnými černými tečkami, ale v dosažení hladké pokožky vám brání jedna věc – rozšířené póry – a nejste sami.

„I když se nám velikost našich pórů nemusí líbit, mají svůj účel,“ říká Lorraine Scrivener, odbornice na pleť a ředitelka kliniky Eden Skin Clinic. „Jsou to malé otvory pro vlasové folikuly a každý z nich produkuje přírodní olej, který nám pomáhá udržovat naši pokožku zdravou. Tyto oleje nás chrání před infekcí, suchostí a popraskáním pokožky.“

Getty Images

I když póry plní důležitou funkci, je nepopiratelné, že mohou být nevzhledné a otravné, zejména proto, že jsme tak často každodenním cílem megapixelových kamer chytrých telefonů – ale k vyvrácení toho, co jste již možná slyšeli o pórech, existuje neexistuje skutečný způsob, jak je „uzavřít“.

„Je mýtus, že některé produkty, jako jsou tonery a jiné produkty, uzavírají póry,“ říká Dr. Anjali Mahto, konzultantka dermatologů a mluvčí British Skin Foundation. „Mnozí mohou jednoduše minimalizovat svůj vzhled a to proto, že kolem pórů nejsou žádné svaly, které by jim umožnily otevírat nebo zavírat.“

Getty Images

Co způsobuje rozšířené póry?

Zatímco mnozí z nás mohou zdědit póry na větší straně od svých rodičů (díky mámě a tátovi), existuje několik dalších důvodů, o kterých si možná neuvědomujete, některé můžeme ovládat a jiné ne:

 • Stárnutí: „Přirozeně ztrácíme kolagen a elastin, což jsou proteiny, které dodávají pokožce pevnost a pružnost,“ vysvětluje Dr. Nicole Uchendudoktor estetické a wellness medicíny na klinice TWN.
 • Hormony: „Zvýšené hladiny androgenních hormonů (jako je testosteron) jsou faktorem, který přispívá ke vzniku akné. Při akné se nadprodukuje maz spolu se zachycenou nečistotou a odumřelými kožními buňkami, což má za následek ucpané a rozšířené póry.
 • Poškození sluncem: Vím, že o tom stále mluvíme, ale UV záření je skutečně nepřítelem pokožky. To vede k tomu, že pokožka ztrácí elasticitu, takže póry se zvětšují.
 • Environmentální znečišťující látky: Mohou blokovat a roztahovat póry, díky čemuž vypadají větší.

  To, co si dáváme na pokožku, ovlivňuje také velikost našich pórů. Doktorka Nicole Uchendu jmenuje hlavní potraviny, kterým je třeba se vyhnout: „Kokosový olej, marulový olej a palmový olej se velmi běžně používají v pleťových produktech. I když mohou být velmi hydratační, mohou být také extrémně komedogenní. Lanoliny jsou ceněny pro své kondicionační vlastnosti, ale mohou také ucpávat póry. Husté a těžké krémy, jako je olej, kokosový olej a bambucké máslo, mohou také způsobit ucpané a rozšířené póry.“

  Pokud se tedy neumíme úplně zbavit rozšířených pórů, jaké jsou nejefektivnější způsoby jejich zmenšení?

  IMAXTREE.COMImaxtree

  Jak minimalizovat póry

  1. Zvolte si neablativní laserové ošetření

  Laserové ošetření může pomoci nejen zahojit pupínky nebo jizvy, ale také zmenšit póry, protože každý puls světla vyhlazuje a zjemňuje pokožku stimulací produkce kolagenu, který pleť vyplňuje a dodává jí bezvadnější vzhled.

  „Póry mezi obočím, nosem a bradou jsou o něco větší,“ říká Lorraine, ale lasery mohou skutečně pomoci omladit tyto oblasti tím, že póry stáhnou. Pokud nejste připraveni na prostoje, rozhodněte se pro neablační laser, jako je ND:YAD, alexandritový laser nebo ošetření na bázi světla, jako je IPL. Nejsou úplně bolestivé, ale klienti mohou pociťovat teplo nebo pocit, že se jim přes kůži táhne gumička.“

  S ohledem na to může každý laserový stroj a technika trvat od 3 do 4 dvaceti nebo třicetiminutových sezení, ale ne všechny lasery jsou vhodné pro všechny typy pleti. Lorraine navrhuje domluvit si schůzku na důkladnou konzultaci a test náplastí, abyste zjistili, který z nich je pro vás ten pravý.

  Tento obsah je importován z Instagramu. Stejný obsah můžete nalézt v jiném formátu nebo najít více informací na jejich webové stránce.

  2. Zařaďte do péče o pleť Tretinoin nebo Retinol

  Tretinoin, označený jako Retin-A, je forma vitamínu A, která podporuje bleskovou obnovu pokožky, a ačkoli se primárně používá k léčbě akné, nyní existují silné důkazy, že dokáže stahovat póry. velikost také.

  „Při důsledném používání mohou produkty s retinoidy pomoci zvětšit velikost pórů,“ říká Dr. Mahto. Předpis Tretinoin 0,05% je účinný prostředek ke stahování pórů a má schopnost redukovat vrásky a pigmentaci. Zatímco Tretinoin funguje dobře, je třeba mít na paměti, že je to silný prostředek, který může způsobit suchost a podráždění. V této situaci může být chytřejší možností volně prodejný produkt s retinolem. Retinoly jsou slabší látky, které přicházejí v různé síle, ale jsou méně dráždivé.“

  Lorraine také souhlasí s tím, že je důležité správně používat tyto silné produkty. „Prodloužené používání produktů jako Retin-A se nedoporučuje,“ říká. „Ve skutečnosti může způsobit fotosenzitivitu, takže vždy je zapotřebí vysoký SPF, ale dalšími vedlejšími účinky může být suchost, zarudnutí a podráždění pokožky, takže tento krém by se měl používat pouze na postižená místa.“

  Pokud po určité době pocítíte tyto vedlejší účinky, určitě si domluvte schůzku s odborníkem na péči o pleť, abyste prodiskutovali další možnosti.

  3. Vyzkoušejte postup mikrojehlové terapie

  Není to tak bolestivé nebo děsivé, jak to zní, ale technika mikrojehličkování používá sérii prakticky neviditelných jehel, které vytvářejí ještě menší mikrokanály v kůži pro přestavbu kolagenu a podporu hojení v hlubších vrstvách. To zase snižuje výskyt pórů na povrchu pokožky.

  „Kolagen, který se vytváří v pórech a kolem nich, je může zmenšit a stáhnout. Účinek na póry je ještě zřetelnější, když se mikrojehličkování kombinuje s RF. Kromě stahování pórů je mikrovpichování účinné při zlepšování textury pleti, redukci jemných linek a vrásek, opravě poškození způsobeného sluncem a zvrácení jizev po akné a hyperpigmentaci,“ vysvětluje doktorka Nicole Uchendu.

  Ale proč je to tak skvělé? Na rozdíl od většiny laserů je tento typ ošetření pleti kompatibilní s mnohem širší škálou odstínů pleti, takže pokud máte tmavší pleť, možná bude lepší, pokud se nejprve podíváte na to.

  Je také neablativní, takže zarudnutí zůstane jen několik hodin – ale co když jste ochotni řešit prostoje? „Můžete také vyzkoušet mikrodermabrazi,“ navrhuje Lorraine, techniku, která využívá proud abrazivních krystalů k exfoliaci pokožky. „Pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a jemně leští rozšířené póry.“

  Imaxtri

  4. Přihlaste se na chemický peeling nebo si kupte kyseliny

  „Profesionální peeling je skvělý pro omlazení pokožky tím, že stimuluje vypadávání starých kožních buněk a odhaluje zdravější a svěžejší pokožku,“ říká Lorraine. „Také spouštějí proces zvaný ‚čištění‘, který pomáhá odstraňovat černé tečky a buněčné zbytky z pórů a zanechává pokožku hladší a napnutější. Na druhé straně póry vypadají zúžené.“

  Důležité je ovšem vybrat si ten správný. Kožní peelingy jsou lehké, střední a hluboké a existuje řada různých složek, které můžete prodiskutovat se svým estetikem nebo dermatologem v závislosti na typu vaší pleti.

  Dr. Winnie Uchendu, estetik a wellness lékař na TWN Clinic, uvádí kyseliny, do kterých se vyplatí investovat v boji proti rozšířeným pórům:

  • Kyselina retinová: „Retinoidy jsou skvělé při snižování tvorby mazu v mazových žlázách. Zvyšují obnovu kožních buněk, což vede k obnově a čištění pórů.
  • Kyselina salicylová: „Je rozpustná v oleji, což znamená, že nejenže dokáže zbavit odumřelé kožní buňky z povrchu pokožky, aby podpořila exfoliaci, ale může také proniknout do mastné pokožky a rozpustit nečistoty a nečistoty hluboko v pórech.“
  • Alfa Hydroxy Acid: „Jsou to chemické exfolianty, které odstraňují odumřelé buňky z vrchní vrstvy pokožky. Zvyšují množství kolagenu a zlepšují kvalitu elastinových vláken, které poskytují lešení a podporu pokožce a pórům.“
  • Kyselina L-askorbová: Také známá jako vitamín C, není jen antioxidantem na ochranu před UV zářením, ale také zpomaluje vyčerpání kolagenu, aby se zabránilo zvětšení pórů.

   Zdravaplet Edit: kyselina salicylová

   Exfoliační mléko pro zdokonalení pleti 2% BHA

   Balancing Force Anti-Shine Tonikum 190 ml

   Ultra čistící pleťový olej UFO

   Tampony na odstraňování skvrn (60 tamponů)

   Debbie Thomas říká: „Jsou bez alkoholu, a přestože obsahují 2% kyseliny salicylové, obsahují také alantoin, který pomáhá chránit přirozenou rovnováhu vlhkosti pokožky, čímž je méně pravděpodobné, že se vysuší.“

   Sebium Pore Refiner Korekční krém na rozšířené póry

   Doporučuje Dr. Nada Sueidan

   Gel na akné

   Debbie Thomas říká… ‚Obsahuje nejen kyselinu salicylovou, ale také kyselinu azelaovou, která pomáhá s čistotou a pigmentací, která se někdy vyskytuje při akné. Obsahuje také směs rostlinných výtažků, které dále pomáhají při běžném problému pleti se sklonem kakné. Může se aplikovat na celý obličej 1-2 krát denně nebo na konkrétní oblasti.

   S. Alemdar Getty Images

   5. Hydratovat, zvlhčovat, zvlhčovat

   „Póry jsou otevřeny z několika důvodů – dehydratace (nedostatek vody v pokožce, ne suchá pokožka), součást procesu stárnutí a genetiky,“ říká specialistka na péči o pleť Christy Shuba a spoluzakladatelka kosmetiky Katherine Daniels. Je velmi důležité udržovat pokožku hydratovanou – ale jak?

   „Zvlhčovače a cokoli, co naplní povrch pokožky vlhkostí, jsou skvělé ke stažení pórů,“ pokračuje Christie. „Vyživující hydratační krém na stárnoucí pleť Katherine Daniels Age Defense, jakož i energizující zářivá kúra intenzivně hydratují pokožku. Takové procedury pomohou nejen vyhladit vrásky, ale také vytvoří vzhled uzavření pórů.“

   Zázraky učiní i zásoba produktů s obsahem kyseliny hyaluronové, která poskytuje intenzivní hydrataci každé jednotlivé buňce.

   Dr. Winnie Uchendu vysvětluje výhody: „Hydratace pokožky lokálními produkty může hrát roli při snižování výskytu rozšířených pórů. Je důležité, abyste se ujistili, že váš hydratační krém není komedogenní (blokuje póry) a nezpůsobuje natahování pórů. Důrazně se doporučuje použít ve vašem hydratačním krému složku, jako je kyselina hyaluronová, protože zvyšuje obsah vody v pokožce bez přidání oleje, což z ní činí skvělou volbu pro ty, kteří mají rozšířené póry a mastnou nebo aknózní pleť.“

   A podle Matta Plowmana z Cardiff Sports Nutrition bychom se měli snažit vypít alespoň dva litry vody denně, popíjet každých patnáct minut, abychom naše tělo hydratovali zevnitř.

   Zdravaplet Edit: nejlepší produkty péče o pleť s kyselinou hyaluronovou

   Hyalu B5 Aquagel SPF 30

   Najděte nám další SPF, který chladí, hydratuje, chrání stejně jako La Roche-Posay a sníme si klobouk. Osvěžující gelové složení ve světle modré barvě obsahuje kyselinu hyaluronovou, která hydratuje pokožku a chrání ji před slunečními paprsky. Nejlepší beat? Nenajdete zde žádnou křídovou bílou.

   Hydratační sérum s kyselinou hyaluronovou B5

   SkinCeutical Oil-Free Acid Sérum není žádný nesmysl, pokud jde o hydrataci pleti. Ideální pro pleť se sklonem kakné (která také potřebuje vlhkost, FYI), toto HA sérum je vhodné pro všechny typy pleti. Naneste samostatně na čistou pleť nebo přidejte pár kapek do hydratačního krému pro extra hydrataci.

   Liftactiv HA Epidermic Filler vyhlazující 1,5% sérum s kyselinou hyaluronovou

   Pokud nemáte rádi jehly, pak je sérum Vichy Hyaluronic Acid „výplňové“ sérum to, co potřebujete. Toto ultra hydratační ošetření, navržené tak, aby vypláchlo pokožku zevnitř, zanechá ve vaší pleti pocit mimořádně svůdné.

   Hyaluronové sérum Plum Plump

   Příjemně růžové sérum kyseliny hyaluronové od Glow Recipe, klíčová složka pro zpevnění pokožky, je pojmenováno z nějakého důvodu. Toto ultralehké sérum, které obsahuje nejméně pět různých hmotností kyseliny hyaluronové, která proniká do pokožky na různých úrovních, zanechá váš obličej pevnější a pevnější.

   Hydratační krém Superfood Air Whip

   Mládež lidem

   42,00 £

   Hydratační krém Youth To The People s kyselinou hyaluronovou, navržený pro veganskou péči o pleť, která skutečně funguje, kombinuje superpotraviny z kedlubny a špenátu s kyselinou hyaluronovou, čímž vytváří osvěžující šlehaný gelový krém, který se absorbuje do pokožky za pár vteřin. Nejlepší beat? Obal je 100% recyklovatelný, takže můžete ošetřovat planetu stejně jako svoji pokožku.

   Sérum s kyselinou hyaluronovou

   Toto sérum bez vůně, formulované s kyselinou hyaluronovou a vitamínem B5, nejenže obnovuje úroveň vlhkosti pokožky, ale také uzamyká vlhkost pomocí 3 různých ceramidů.

   Hyaluronový oční krém – 17,25 £

   Mario Badescu

   Ti, kdo hledají velký hyaluronový hit, si zamilují oční krém Mario Badescu, který má obrovský kult.

   Hydraskin chladivá hydratační gelová maska

   Jakýkoli produkt péče o pleť, který slibuje zklidnění a zklidnění naší pokožky a zároveň poskytuje osvěžující hydrataci, je pro nás dobrý. Naneste tuto želé masku na čistou pleť a nechte působit kyselinu hyaluronovou.

   Water Drench Micro-Bubbling Cloud Mask

   Peter Thomas Roth

   41,00 £

   Tato lahodně znějící bublinková maska ​​je jako skutečný oblak hydratace pro vaši pleť. Naneste na čistou pleť, vychutnejte si nadýchané bublinky a po 15 minutách opláchněte, abyste odhalili novou hydratovanou pleť.

   Hyaluronové sérum

   doktorka Barbara Sturmová

   235,00 £

   Na dražším konci žebříčku, toto sérum s kyselinou hyaluronovou od odbornice na péči o pleť Dr. Barbary Sturmové víc než stojí za investici. Naplněné molekulami kyseliny hyaluronové s dlouhým a krátkým řetězcem, pár kapek na čistou pleť každý den as vysušenou pokožkou se můžete rozloučit.

   Kyselina hyaluronová 2% + B5 – 6,50 £

   Obyčejný

   Krásavci jen zřídka opustí The Ordinary bez přísunu kyseliny hyaluronové 2% + B5. Namísto čerpání vody z pokožky pro dočasnou povrchovou hydrataci se chlubí tři formy kyseliny hyaluronové s různými molekulovými hmotnostmi, které zasahují buňky na hlubších úrovních. Třešničkou na dortu je přijatelná cena.

   Hyaluronový koncentrát

   Tato čirá tekutina může vypadat skromně, ale cílené složení se může pochlubit silným souborem složek včetně kyseliny hyaluronové, magnetu na vlhkost, který obnovuje hydrataci i těch nejvyschlých kožních buněk. Vynechejte husté tělové mléko – vstřebá se za pár vteřin, takže se můžete hned obléct.

   Matteo ScarpelliniImaxstrom

   6. Naneste make-up jako profík

   Pokud zjistíte, že podkladová báze slouží pouze ke zvýraznění vzhledu vašich pórů, možná ji nenanášíte správně.

   „Pro skutečně bezvadný povrch použijte po použití plochého štětce na make-up navlhčený kosmetický mixér,“ říká vizážistka Francesca Kearns. „Skutečně vtlačuje produkt do pokožky a vytváří hladší a hladší efekt. NARS Velvet Matte Skin Tint je skvělý produkt na začátek. Výtažek z plodů růže viditelně stahuje póry a reguluje tvorbu kožního mazu. Pro více osvětlení vyberte Charlotte Tilbury Light Wonder Foundation – 32 £.

   A nevyhazujte primer na redukci pórů – opravdu fungují.

   „Není to jen módní výstřelek,“ říká Francesca. „NYX Pore Filling Primer – 11 £ je skvělý produkt, protože obsahuje oxid křemičitý a dimetikon, které pomáhají vyhladit póry a zanechávají pokožku neuvěřitelně hedvábnou. Dalším úžasným nákupem je Smashbox Photo Finish Foundation Primer za 26 £. Opět platí, že oxid křemičitý dodává pokožce hladkost podobnou závoji a skutečně minimalizuje výskyt pórů.“

   Zdravaplet Edit: nejlépe testováno make-up primery

   Pure Canvas Illuminating Primer

   Tento hedvábně jemný základní nátěr, vytvořený z mikronizovaných perel a výtažku z porcelánových květů, dodává zářivost. Naneste podkladovou bázi pro zářivý, ale nelesklý povrch nebo jednoduše přejeďte korektorem tam, kde jej potřebujete, abyste získali svěžejší pleť.

   Hollywoodský bezvadný filtr

   Charlotte Tilbury

   34,00 £

   Dobře, víme, že to není skutečný základ v tradičním slova smyslu, ale je to nejlepší základ, se kterým jsme se setkali, aby vám poskytl super bezvadnou pleť ještě předtím, než jste vůbec pomysleli na aplikaci základu. Úřadující kosmetický ředitel George Driver jej aplikuje před tónovaným hydratačním krémem pro orosený efekt a extra krytí, které nepůsobí těžko ani příliš matně.

   Primer na obličej a tělo Backstage, 001 Universal

   Tento svůdný broskvový primer, který musíte mít v zákulisí každé přehlídky Dior, zajišťuje, že make-up modelek zůstane na svém místě i při jasném světle přistávací dráhy.

   Zdokonalující základní nátěr

   Pokud hledáte primer se seriózními výhodami péče o pleť, pak je La Mer to pravé pro vás. Tento hydratační primer, obohacený o charakteristické složení Miracle Broth, vyplňuje pleť a připravuje ji na dokonale rovnoměrné nanesení make-upu. Není vidět suchou oblast.

   Podkladová báze na obličej obohacená o vitamíny

   Bobbi Brown Face Foundation, tajná zbraň zákulisních vizážistů na celém světě, funguje jako výživný denní krém a udrží make-up na vaší tváři celé hodiny. Klíčové ingredience? Bambucké máslo a skvalán pro hydratační základ, o kterém sama Bobbi Brown tvrdí, že není nikdy mastný.

   Primer proti stárnutí

   doktorka Barbara Sturmová

   80,00 £

   Pokud někdo rozumí péči o pleť, tak je to špičková dermatoložka doktorka Barbara Sturm. Kombinace antioxidantů, kyseliny hyaluronové a perleťových pigmentů, tento krémový primer je navržen tak, aby zlepšil vzhled vašeho make-upu a péče o pleť.

   Skin Fetish: Sublime Perfection Primer

   Pokud matka make-upu, Pat McGrath, vytvoří základní nátěr, který dokáže udržet make-up na místě v zákulisí, na dráze a po párty, víte, že to bude víc než slušné. Tento profesionální primer s kyselinou hyaluronovou zabrání sklouznutí podkladové báze a dodá pleti extra hydrataci.

   Buněčný omlazující hydratační krém

   Krása Victorie Beckham od Augustina Badera

   92,00 GBP

   Tým snů, který stojí za vaší nejzářivější pletí, génius pokožky Augustin Bader a ikona krásy Victoria Beckham, učinily vaši karanténní přeměnu pomocí zdvořilostního hydratačního krému. Tento pokročilý základní nátěr vytvořený s revoluční aminokyselinovou sloučeninou Bader TFC8® drží make-up pevně na svém místě a minimalizuje viditelné známky stárnutí.

   Prime Time™ Illuminating Foundation

   „Osobně miluji bareMinerals Prime Time Brightening Foundation Primer,“ říká Webb. „Okamžitě dodává jas a hydrataci a zároveň minimalizuje jakékoli zarudnutí a rozmazává jemné linky.“

   Perfektní základní nátěr na čisté plátno

   REN Clean Care kůže

   37,80 £

   Primer v pipetě? Ano, obecně je to věc. Lehké složení REN má matný povrch, takže se váš make-up nebude kutálet ani klouzat po celém místě, a je bez silikonů.

   Bobbi Brown Primer Plus Protection SPF 50 – 24,50 £

   KOUPTE NYNÍ

   Zkombinujte svůj denní ochranný faktor SPF se zářivým základním nátěrem s bezolejovým základním nátěrem Bobbi Brown. Naplněný hyaluronátem sodným vyhlazuje póry a vrásky a zároveň dodává pokožce hloubkovou hydrataci.

   Marc Jacobs Under(Cover) Blurring Coconut Face Primer – Rozmazání – 17 £

   KOUPTE NYNÍ

   Tento drobný základní nátěr je ideální pro nošení pro make-up na poslední chvíli před přistáním. Obsahuje pět druhů kokosu (olej, šťávu a vodu, abychom jmenovali jen tři) pro dodatečnou hydrataci, dárek pro vysušenou pokožku po létě.

   Běžný silikonový základ s vysokou přilnavostí – 3,90 £

   KOUPTE NYNÍ

   Za pouhých 3,99 £ je to nejlepší základní nátěr, který skutečně zvládne svoji práci. Tento pokročilý základní nátěr obsahující pokročilé adaptivní silikony minimalizuje vzhled pórů pro airbrush efekt, který na vašem make-upu vydrží celý den.

   Lancer Studio Filtr Pore Perfecting Primer – 58 £

   KOUPTE NYNÍ

   Tato luxusní báze pod make-up, nejzářivější základ vůbec, vyhovuje všem tónům pleti pro zářivou pleť. Přidané aminokyseliny hydratují a zjemňují pokožku a přeměňují ji na univerzální kosmetický produkt.

   Detail fotoaparátu This Works In Transition – 32 £

   KOUPTE NYNÍ

   Geniální složení This Works je maska, hydratační krém a primer v jedné lahvičce. Aplikujte před podkladovou bází pro rozjasnění a hydrataci unavené pleti s kyselinou hyaluronovou, arganovým olejem a trochou kofeinu.

   Charlotte Tilbury Brightening Youth Glow Primer – 39 £

   KOUPTE NYNÍ

   Je to zvýrazňovač? Je to základní nátěr? No ano a ano, ale také mnohem víc. Poslední tajemství od Charlotte Tilbury, aby vaše pleť vypadala mnohem lépe, je vyhlazení nedokonalostí, skrytí pórů a dodání zářivosti – to vše v jedné vysněné bázi.

   Clarins SOS Primer – 27 £

   KOUPTE NYNÍ

   Pokud je svět korekce barev příliš únavný pro vaši ranní rutinu nebo je vám trochu nad hlavou, pak jsou nové primery Clarins určeny právě vám. K dispozici v šesti odstínech, každý základní nátěr řeší specifický problém pleti, jak je uvedeno na obalu. Pro případ, že byste si nebyli zcela jisti, proč si před nanesením podkladové báze dát na obličej zelený krém.

   Sisley Instant Glow Primer – 66 £

   KOUPTE NYNÍ

   Ideální pro víceúčelový make-up: Použijte Sisley Primer jako zářivou bázi před nanesením podkladové báze, naneste na vysoké body jako zvýrazňovač nebo noste samostatně pro vážné rozzáření obličeje.

   NARS Pore Control & Shine Primer – 29 £

   KOUPTE NYNÍ

   Ovládejte svůj lesk a rozmazávejte póry s NARS Oil-Free Matte Primer naplněnou Soft Focus Powder, abyste vypadali jako připravení na selfie 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

   YSL Encre De Peau All Hours Primer – 32 GBP

   KOUPTE NYNÍ

   Když máte pocit, že vaše podkladová báze odmítá zůstat na vaší tváři, YSL Long Lasting Primer ji udrží. Hurá!

   Minerální základní nátěr pro závoj přesýpacích hodin – 53 £

   KOUPTE NYNÍ

   Z nějakého důvodu kultovní klasika, splňuje všechny požadavky na odolnost, zdokonaluje pleť a má minerální UV ochranu SPF15. Máte-li citlivou pokožku, je bez běžných dráždivých látek, jako jsou oleje, vůně, parabeny a sulfáty. Obecně je obtížné vyhrát.

   7. Opatrně si vyberte denní ochranný faktor SPF

   I když si myslíte, že vaše pokožka vypadá a cítí se mnohem zdravěji, když se trochu opálí, bylo navrženo, že teplo a UV záření působí jako stimulant na velikost pórů, což může být způsobeno ztrátou vlhkosti. .

   „Vystavení slunci s větší pravděpodobností vysuší pokožku,“ říká Christy, „z dlouhodobého hlediska to může otevřít a zvětšit póry.“ Avšak mnohá levná opalovací mléka mají pravděpodobně vysoký obsah zinku a vápenobílá látka může přetrvávat v otevřených pórech. To způsobuje zablokování a může vyvolat vzhled zmenšujících se pórů, ale časem to může skutečně vést k černým tečkám, když se póry zablokují.“

   Do jakých druhů krémů bychom tedy měli investovat?

   „Vyberte si něco, co má skvělé hydratační vlastnosti,“ říká Christie, zatímco Dr. Mahto navrhuje úplně se vyhnout hustým krémovým texturám. „Hledejte ty, které jsou ve formě gelu nebo mléka,“ říká. „Mnoha lidem s pokožkou náchylnou k akné jsou lepší minerální opalovací krémy, které obvykle obsahují složky jako oxid titaničitý.“

   Líbí se vám tento článek? Přihlaste se k odběru našeho seznamu adresátů a dostávejte více takových článků přímo do vaší schránky.

   Potřebujete více inspirace, promyšlené žurnalistiky a tipů pro domácí krásu podmínky? Přihlaste se k odběru tištěného časopisu Zdravaplet ještě dnes! PŘIHLASTE SE ZDE

Napsat komentář