7 nejlepších vitamínů pro zdravé vlasy, pokožku a nehty v roce

Pokud jste zde, protože se chcete dozvědět více o 7 nejlepších vitamínů pro zdravé vlasy, pokožku a nehty v roce

.

Ať už toužíte po zdravějších vlasech, pevnějších nehtech nebo čistší pleti, možná se ptáte, zda se vitamín na vlasy, pleť a nehty vyplatí koupit.

V závislosti na složkách může užívání jednoho z těchto doplňků pomoci posílit vlasy a nehty nebo řešit kožní problémy, jako je akné.

Tento článek obsahuje seznam 7 nejlepších vitamínů pro vlasy, pokožku a nehty, jakož i tipy, na co se zaměřit při výběru doplňku.

Nákup doplňků na vlasy, nehty a pokožku může být zdrcující. Zde je několik klíčových faktorů, které je třeba zvážit.

Kvalita a účinnost přísad

V ideálním případě hledejte produkty, které obsahují složky podložené výzkumem a neobsahují umělé přísady a plniva.

Máte-li zájem o doplněk obsahující patentovanou směs, uvědomte si, že výrobci neuvádějí přesné množství složek použitých ve směsích. Proto byste se měli vyhýbat jakýmkoli výrobkům, které obsahují složky, na které byste mohli být citliví.

I když výzkum podporuje účinnost některých složek, výzkum výhod doplňků pro vlasy, kůži a nehty je stále velmi omezený.

Neexistuje tedy žádná záruka, že tyto produkty způsobí viditelné změny na vašich vlasech, pokožce nebo nehtech.

Reputace značky a testování třetí stranou

Kdykoli si kupujete doplňky, je důležité nakupovat z důvěryhodného zdroje.

Pro větší jistotu hledejte vitamíny testované třetí stranou, jako je USP, NSF nebo ConsumerLab.

Pečeť schválení třetí strany zajišťuje, že výrobek obsahuje typy a množství složek uvedené na láhvi.

Možné kontraindikace

Některé složky mohou interagovat s léky nebo být nebezpečné, pokud jste těhotná nebo kojíte. Před vyzkoušením jakéhokoli nového doplňku se vždy poraďte se zdravotnickým pracovníkem, abyste se ujistili, že je pro vás bezpečný.

Abychom vám pomohli rozhodnout se, které potraviny stojí za zvážení, The blog zkoumala nejlepší vitamíny pro vlasy, pokožku a nehty podle následujících kritérií:

 • Vyšetření. Všechny zahrnuté produkty byly ověřeny, aby splňovaly lékařské a obchodní standardy The blog.
 • Účinné složky. Hledali jsme produkty s kvalitními ingrediencemi podložené výzkumem.
 • Cena. Zahrnuli jsme doplňky, které vyhovují široké škále rozpočtů.
 • Uživatelské recenze. Všechny vitamíny na tomto seznamu mají většinou pozitivní hodnocení zákazníků.

Celkově nejlepší

Nature’s Bounty Extra silné vlasy, pokožka a nehty

 • Cena: $$
 • Typ: želatinové tobolky
 • Věkový rozsah: 18+
 • Dávkování: 3 kapsle na porci

Nature’s Bounty Extra Pevnost vlasů, pokožky a nehtů je skvělou volbou, pokud hledáte multivitamin, který je také vytvořen pro podporu zdravých vlasů, pokožky a nehtů.

Mezi mnoha vitamíny obsaženými v tomto doplňku je vitamín A, který podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá snižovat projevy akné. Tento produkt také obsahuje vitamín D, který může být užitečný při akné (1, 2, 3, 4, 5).

Dalšími důležitými složkami v Nature’s Bounty Extra Strength Hair, Skin & Nails jsou kolagen, protein důležitý pro pružnost pokožky a zdraví nehtů, a zinek, důležitý minerál, který podporuje tvorbu kolagenu a může pomoci při léčbě akné, i když je zapotřebí dalšího výzkumu (6 ). . , 7, 8, 9).

Zahrnut je také přeslička rolní, která může pomoci zlepšit řídnutí vlasů a vzhled pokožky, a kyselina hyaluronová, o které se ukázalo, že pomáhá zvyšovat vlhkost pokožky (10, 11, 12).

Kyselina para-aminobenzoová (PABA) nebo vitamin B10 je také zahrnuta a může pomoci absorbovat UVB paprsky, které jsou spojeny se spálením a poškozením DNA. Může také pomoci s repigmentací šedivících vlasů, ale výzkum tohoto účinku je omezený (13, 14, 15, 16).

Produkty Nature’s Bounty se vyrábějí v zařízeních certifikovaných společností USP a Specialized Technology Resources, aby se zajistila výroba nejvyšší kvality.

Nejlepší dostupné

Revly Veganský komplex na vlasy, kůži a nehty

 • Cena: $
 • Typ: tobolky
 • Věkový rozsah: 18+
 • Dávkování: 1 kapsle denně

Revly Vegan Hair, Skin, & Nails Complex obsahuje několik vědecky podložených ingrediencí za dostupnou cenu, takže je to skvělá volba, chcete-li za své peníze získat co nejvíce.

Seznam složek je také poměrně rozsáhlý, včetně metylsulfonylmethanu (MSM), který může pomoci zlepšit hydrataci a elasticitu pokožky, a přesličky, která může snížit vypadávání a pomoci posílit vlasy (10, 17, 18).

Revly obsahuje také některé méně běžné složky, jako je gotu kola.

Gotu kola, bylina používaná v ajurvédské medicíně, má silné antioxidační vlastnosti. On také používá se lokálně ke snížení výskytu strií, ačkoli je zapotřebí další výzkum o výhodách perorálního užívání (19, 20).

Doplněk obsahuje také extrakt ze zeleného čaje, o kterém se v jedné studii zjistilo, že pomáhá snižovat projevy akné. Další studie zjistila, že doplněk obsahující extrakt ze zeleného čaje a několik dalších složek byl účinný při léčbě vypadávání vlasů (21, 22).

V konečném důsledku je zapotřebí další výzkum.

Nejlepší žvýkačky

Ollie nepopiratelná krása vlasů, pokožky a nehtů

 • Cena: $$
 • Typ: jelly Bean
 • Věkový rozsah: 18+
 • Dávkování: 2 gumičky denně

Tyto jasně červené grepové gumičky jsou přirozeně zabarveny šťávou ze sladkých brambor, jablka, ředkvičky, třešní, borůvek a mrkve.

Pokud jde o účinné složky, doplněk Olly obsahuje vitamín C, který pomáhá chránit pokožku před poškozením UV zářením a stimuluje syntézu kolagenu (23).

Obsahuje také vitamín E, který může chránit vaše vlasy před poškozením UV zářením a pomáhá při léčbě ekzémů (24, 25, 26).

Jedinečnou složkou těchto gumiček je keratin, protein, který je hlavní strukturální složkou vašich vlasů, pokožky a nehtů. Studie o účinnosti užívání keratinu jako suplementu však chybí.

Nejlepší Vegan

Briogeo B. No

 • Cena: $$$
 • Typ: tobolky
 • Věkový rozsah: 18+
 • Dávkování: 2 kapsle denně

Doplněk Briogeo’s B. Well je jedním z nejlepších, pokud hledáte veganskou možnost, protože je také bez krutosti, což znamená, že produkt nebyl testován na zvířatech.

Tento doplněk obsahuje typ omega-3 zvaný kyselina dokosahexaenová (DHA), která může být účinná při stimulaci růstu vlasů, zlepšování hustoty vlasů a snižování vypadávání vlasů (27, 28).

Díky svým silným antioxidačním vlastnostem mohou omega-3 také pomoci snížit zánět způsobený akné, ačkoli je zapotřebí dalšího výzkumu (27, 28, 29).

Dalšími důležitými složkami tohoto doplňku jsou hyaluronát sodný, oxid křemičitý, zinek a vitamin C (8, 9, 23, 30, 31).

Nejlepší na období po porodu

Rituální poporodní multivitamin

 • Cena: $$$
 • Typ: tobolky
 • Věkový rozsah: 18+
 • Dávkování: 2 kapsle denně

Lidé, kteří nedávno porodili, potřebují mnoho živin k podpoře jejich zotavení a také k produkci mateřského mléka pro své dítě, pokud se rozhodnou kojit.

Navíc v důsledku změn hormonů lidé často zaznamenávají další vypadávání vlasů během prvního roku po porodu (32).

Kromě toho, že vám pomůže uspokojit vaše poporodní nutriční potřeby, Ritual obsahuje složky, které jsou dobré pro vaše vlasy, pokožku a nehty, včetně zinku a vitamínů C a D (4, 5, 8, 9, 23).

Tento poporodní vitamín obsahuje také DHA, která může být účinná při podpoře růstu vlasů, zlepšování hustoty vlasů a snižování vypadávání vlasů (27, 28, 29).

Kromě toho mohou doplňky omega-3 pomoci při perinatální depresi a podpořit vývoj mozku kojenců (33, 34).

Jen si pamatujte, že je důležité, abyste si promluvili se svým lékařem před přidáním jakýchkoli nových doplňků do vaší každodenní rutiny, zvláště pokud kojíte.

Nejlepší je vytvořit si vlastní

Osobní catering

 • Cena: $$$
 • Typ: tobolky
 • Věkový rozsah: 18+
 • Dávkování: 1 kapsle denně pro většinu doplňků

Persona Nutrition je služba dodávání vitamínů, která vám umožňuje vybrat si doplňky, které chcete přidat do své každodenní rutiny.

Kromě jednotlivých vitamínů a minerálů nabízí Persona několik živin. navrženy tak, aby řešily specifické problémy včetně zdraví vlasů, pokožky a nehtů.

Pomoci může zejména Persona’s Beauty Sleep. Obsahuje kyselinu hyaluronovou a rybí kolagen, které mohou pomoci zlepšit hydrataci a elasticitu pokožky (6, 35).

Doplněk také obsahuje extrakt z přesličky rolní, který může pomoci snížit vypadávání vlasů, a L-theanin, aminokyselinu, která může pomoci při spánku (10, 36).

Jako doplněk k doplňku Beauty Sleep nabízí Persona doplněk Beauty Wake, který obsahuje všechny stejné složky, ale s kofeinem namísto L-theaninu.

Persona nabízí také speciální vitamín na vlasy, pokožku a nehty, který obsahuje biotin, kyselinu pantotenovou (vitamin B5), zinek, měď a patentovanou směs kolagenu, hyaluronátu sodného a lněného semene.

Jen mějte na paměti, že více není nutně lepší, pokud jde o vitamíny. Před užitím více produktů si pečlivě zkontrolujte štítky, zda neobsahují duplicitní složky.

Nejlepší organické

Garden of Life mykind Organics Organic Plant Collagen Builder

 • Cena: $$$
 • Typ: tablety
 • Věkový rozsah: 18+
 • Dávkování: 2 tablety denně

Pokud upřednostňujete doplněk, který obsahuje celé složky potravy a je vyroben výlučně ze smíšeného ovoce, zeleniny a bylin, pak budete možná chtít zvážit Garden of Life mykind Organics Plant Collagen Builder.

Mezi významné složky tohoto doplňku patří zinek a vitamín C, které mohou podporovat zdravé vlasy a pokožku (8, 9, 23).

Obsahuje také extrakt ze zeleného čaje, který může být užitečný pro zlepšení vlasů a pokožky, ale je zapotřebí dalšího výzkumu (21, 22).

Zde je rychlý přehled porovnávání našich nejlepších možností:

Zde jsou složky běžně se vyskytující v doplňcích pro vlasy, pleť a nehty a stručný přehled jejich účinnosti.

biotin

Jednou z nejoblíbenějších složek vitamínů na vlasy, pokožku a nehty je biotin, vitamín B, o kterém se předpokládá, že podporuje růst vlasů a nehtů.

Přestože důkazy podporují jeho použití u jedinců s nedostatkem biotinu, výzkum jeho účinnosti na vlasy a nehty v obecné populaci je smíchán (37, 38, 39).

Navzdory nedostatku přesvědčivých důkazů se však biotin běžně vyskytuje v doplňcích na vlasy, pokožku a nehty – a často ve vysokých dávkách (40).

I když se vysoké dávky biotinu neprokázaly jako toxické, mohou interferovat s laboratorními výsledky, což může vést k nesprávnému diagnostikování zdravotního stavu nebo k nesprávnému léčení stávajícího stavu (41).

Vitamíny A, D a E

Vitamíny A, D a E jsou vitamíny rozpustné v tucích, které se často nacházejí v doplňcích na vlasy, kůži a nehty kvůli jejich potenciálním výhodám, zejména pro vlasy a pokožku (42).

Jelikož vitamíny A, D a E jsou rozpustné v tucích, nadbytečná množství se spíše ukládají než vylučují. V důsledku toho mohou být tyto vitamíny toxické, pokud se užívají ve velkých množstvích.

Pokud nejste pod lékařským dohledem, vyhněte se užívání těchto vitamínů v dávkách, které přesahují zákonnou horní hranici (UL).

UL pro vitamíny A, D a E jsou následující (43, 44, 45):

 • Vitamin A: 10 000 IU (3 000 mcg)
 • Vitamin D: 4000 IU (100 mcg)
 • Vitamin E: 1100 IU (1000 mg)

Mějte na paměti, že pokud máte nedostatek vitamínu D, zdravotnický pracovník vám může doporučit doplněk stravy s obsahem více než 4 000 IU, aby se vám dostatečně zvýšila hladina vitamínu v krvi.

methylsulfonylmetan (MSM)

MSM je další běžnou složkou, neboť studie ukazují, že má potenciální výhody pro zdraví pokožky.

Malá studie z roku na 50 ženách zjistila, že užívání 400 mg MSM v kombinaci s 200 mg kyseliny hyaluronové a 500 mg L-karnosinu denně po dobu 2 měsíců zlepšilo hydrataci pokožky o 15,2 % a pružnost pokožky o 22,6 % ( 17 ). ).

Kromě toho malá studie z roku zjistila, že i nízká dávka MSM zlepšila elasticitu a hydrataci pokožky. Byl také účinný při snižování vizuálních příznaků stárnutí, jako je drsnost pokožky a jemné linky (18).

Přestože tyto výsledky znějí slibně, všeobecný výzkum účinnosti MSM ve vitamínech vlasů, pokožky a nehtů je omezený.

Kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová je přírodní látka, která pomáhá udržovat hladinu hydratace v těle.

Zatímco kyselina hyaluronová se běžně nachází v produktech lokální péče o pleť, ukázalo se, že perorální kyselina hyaluronová v dávkách 120 mg denně pomáhá zlepšit vlhkost pokožky, zejména u lidí se suchou pokožkou (11, 12).

Kolagen

Kolagen je nejhojnější bílkovina ve vašem těle.

Studie ukázaly, že užívání kolagenových doplňků může pomoci snížit známky stárnutí a zlepšit hydrataci a elasticitu pokožky (6).

Může být také nápomocný při zlepšování lámavosti nehtů a prevenci poškození vlasů, ačkoli je zapotřebí dalšího výzkumu (7, 46).

přeslička rolní (oxid křemičitý)

Přeslička rolní je kapradina, která obsahuje oxid křemičitý, silný antioxidant, který pomáhá chránit buňky před poškozením způsobeným volnými radikály.

V důsledku toho může být přeslička užitečná při snižování vypadávání a řídnutí vlasů, ale je zapotřebí dalšího výzkumu (10).

Doplňky přesličky také mohou interagovat s některými léky, takže si před přidáním tohoto doplňku do své rutiny promluvte se svým lékařem (47).

Je bezpečné denně užívat vitamíny na vlasy, kůži a nehty?

Doplňky stravy, jako jsou vitamíny na vlasy, pokožku a nehty, nejsou regulovány Úřadem pro potraviny a léčiva (FDA) stejně jako léky.

Zejména FDA netestuje, aby se zajistilo, že doplněk obsahuje typy a množství složek uvedené na štítku, takže je nejlepší vybrat si doplňky, které jsou testovány třetí stranou na čistotu a potenci (48).

Také si uvědomte, že tyto doplňky nemusí být bezpečné pro všechny lidi (49).

Například, protože mnohé z těchto přísad obsahují vysoké dávky určitých živin, toxicita je možná, zvláště pokud již užíváte jiný doplněk, například multivitamin.

Kromě toho některé složky obsažené ve vitamínech vlasů, pokožky a nehtů mohou interagovat s určitými léky nebo jsou kontraindikovány během těhotenství a laktace (49).

Je důležité, abyste si o každém novém doplňku před užitím promluvila se svým lékařem.

Fungují vitamíny na vlasy, pokožku a nehty?

Některé složky, které se běžně vyskytují ve vitamínech vlasů, pokožky a nehtů, jako je kolagen a kyselina hyaluronová, mají větší výzkumnou podporu než jiné (6, 11, 12).

Je však důležité mít na paměti, že celkový výzkum těchto doplňků je omezený. V důsledku toho je zapotřebí důkladnější výzkum, než budeme moci s jistotou říci, zda jsou vitamíny účinné pro vlasy, nehty a pokožku.

Pomáhají vitamíny na vlasy, pokožku a nehty růstu vlasů?

Existuje několik studií, které podporují používání určitých složek pro růst a zdraví vlasů, jako je přeslička a omega-3 DHA. V současnosti však neexistují dostatečné důkazy na podporu těchto výhod (10, 27, 28).

Jak dlouho trvá, než vitamíny na vlasy, pokožku a nehty zaúčinkují?

Zatímco věda za vitamíny pro vlasy, pokožku a nehty je stále nepřesvědčivá, studie, které zjistily pozitivní účinky jednotlivých složek běžně se vyskytujících v těchto produktech, se pohybovaly od 40 dnů do 6 měsíců (6, 10, 11, 27).

I když ne všechny doplňky jsou stejné, některé obsahují složky, které mohou být prospěšné pro vaše vlasy, kůži a nehty.

Jelikož si můžete vybrat z tolika možností, je důležité, abyste si předem udělali průzkum, abyste zjistili, který produkt je pro vás nejlepší.

Zejména pokud užíváte jiné doplňky výživy nebo léky na předpis, jste těhotná nebo kojíte, určitě se poraďte se svým lékařem dříve, než vyzkoušíte jakékoli nové doplňky.

Nakonec si pamatujte, že doplňky nemají nahradit jiné návyky zdravého životního stylu, jako je udržování vyvážené stravy, udržování hydratace, kontrola úrovně stresu a dostatek spánku, které rovněž podporují zdravější vlasy, kůži a nehty.

.

Napsat komentář