7 nejlepších produktů, které zabrání poškození sluncem– Přírodní kosmetika na dosah ruky přečtěte si moje doporučení

Možná jste již odborníkem na SPF, od pochopení rozdílu mezi chemickými a fyzikálními formulacemi až po poznání důležitosti každodenního nošení opalovacích krémů. Jsme však ochotni se vsadit, že při aplikaci denní dávky ztratíte podstatnou oblast. Stejně jako vaše tvář a tělo i vlasy a pokožka hlavy potřebují ochranu před sluncem. Péče o vlasy vytvrzená UV zářením vám může pomoci zachovat barvu a zabránit poškození, ale funguje jinak než opalovací krém.

Chcete-li získat informace o opalovacích přípravcích na pokožce hlavy a vlasech, promluvili jsme si s odborníky. Doktorka Ava Shamban, certifikovaná dermatologka z Los Angeles, a Graham Nation, vlasový ambasador a slavný stylista UNITE, vám níže představí péči o vlasy při opalování.

Co přesně dělá slunce s vašimi vlasy?

UV paprsky mohou ovlivnit vaše vlasy dvěma způsoby: ovlivnit barvu a zdraví. „UV paprsky mohou být zodpovědné za odstranění toneru a odbarvení kořínků a zároveň urychlit proces vypadávání vlasů,“ říká Nation.

Funguje to takto: Podle doktora Shambana vysoká pórovitost vlasů znamená, že snadno absorbují UV záření. Tyto paprsky pak reagují s melaninem ve vlasech a způsobují chemickou reakci, která rozkládá přírodní nebo salonní pigmenty. Když absorbujete více záření, vaše buňky vyvinou volné radikály, které způsobují ztrátu bílkovin a strukturální poškození vlasů.

„Je to začarovaný kruh,“ řekl Shamban. „Čím jsou vaše vlasy křehčí, tím jsou zranitelnější vůči absorpci UV záření, což vede k ještě většímu poškození, jako je suchost, lámavost, roztřepené konečky, vrásky, řídnutí nebo změna barvy.“

Pamatujte, že stejně jako vaše pokožka, i vaše vlasy jsou vystaveny UV záření, když jste uvnitř. „Můžete být vystaveni UVA paprskům, když paprsky přecházejí přes okno během jízdy,“ říká Nation.

Můžete tedy použít opalovací krém na vlasy a pokožku hlavy?

Než se dostaneme k té denní láhvi SPF, rozlišme mezi opalovacím krémem na vlasy a vlasovou pokožku. Studie zjistily, že rakovina kůže se vyskytuje i na pokožce hlavy a tyto léze lze snadněji přehlédnout, když jsou pokryty vlasy. Jinými slovy, vaše pokožka hlavy je stále pokožka a potřebuje stejný typ složek opalovacího krému, které byste aplikovali na svůj obličej nebo tělo. Rozdíl je ve složení, protože krémy a tekutiny, které tečou, nejsou tím nejlepším systémem dodávání na špičku hlavy.

Vlasové přípravky ne používejte stejné složky, jaké byste našli ve svém oblíbeném SPF, a proto je nelze nazvat opalovacím krémem. „Produkty jako vlasové štíty, zesilovače a filtry jsou dobré k tomu, aby pomohly naší přirozené obraně, chránily před agresory z prostředí a opravovaly vaše vlasy a pokožku hlavy,“ říká doktor Shamban. Ty zvyknou zahrnovat složky jako antioxidanty, vitamíny B, C a E, glutathion, rakytník a propolis.

Dobré pro zdravé vlasy a udržování barvy? Zkontrolovat to. Náhrada za vlastnosti ochrany před sluncem za oxid zinečnatý, oxid titaničitý nebo chemické složky na ochranu před sluncem, jako je oxybenzon? ne. Nezapomínejte proto samostatně ošetřovat pokožku hlavy a vlasy.

Jaký je nejlepší způsob, jak se ujistit, že jste chráněni?

Noste klobouk, zvláště pokud jedete na pláž. Doktor Shamban doporučuje zvolit styl se širokými okraji a vysokým hodnocením UPF (číslo, které měří množství UV záření blokovaného průnikem látky). Nalezení stínu a vyhýbání se slunci během špičkových hodin také pomůže snížit vaše vystavení UV záření.

Další krok: vyberte si své produkty pro hrdiny. Značky jako Supergoop! přišli se skvělými recepturami, které lze snadno (a bez legrace!) použít na pokožku hlavy, což vám umožní pokrýt bok nebo jakoukoli tenkou oblast extra ochranou. Aby vaše pokožka vypadala svěže a vaše vlasy byly vyživené, Dr. Shamban také zdůrazňuje důležitost intenzivně zvlhčujících složek, jako jsou lipidy a mastné kyseliny. Použijte tento seznam jako konečnou referenci a budete pokryti během celého roku.

 1. Kupte nyní v

  Univerzální ochranný sprej Oribe Invisible Defense (5,9 oz.)

  Stříkací štít, který je zcela čirý

  Jste připraveni zbavit se suchosti, zabarvení a vrásek pomocí rychlého spreje? Tento sprej poskytuje neviditelnou vrstvu ochrany proti tepelnému poškození, UV záření a znečištění. Rostlinné výtažky, bylinný kolagen a vitamín B poskytují jemnou vlhkost bez zatížení vašich vlasů.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  Léčivý olej VIRTUE (1,7 oz.)

  Vyhlazující olej, který opravuje poškození

  Chcete-li, aby se vaše vlasy cítili úžasně, použijte tento olej podobný séru, který zvyšuje vlhkost a lesk. Tokoferol (přírodní forma vitamínu E) nabízí antioxidační výhody, zatímco olej ze semen vodního melounu Kalahari nabízí luxusní hladký povrch.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  UV bariéra Rahua Hydration Detangler (6,5 oz. Fl.)

  Neoplachovací prostředek, který chrání a zároveň se mu daří

  Tento sprej je skutečným překrytím a je plný antioxidačních a změkčujících výhod, které chrání před odbarvením a lámáním barvy. Bonus: Voní jako dovolená v láhvi.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  Bezoplachový balzám R+Co SUN CATCHER Power C Boosting (4,2 fl. oz.)

  Opravný kondicionér, který pomáhá vašim výrobkům lépe fungovat

  Ano, je to balzám, který nepochybně udělá vše, co byste očekávali, jako je oprava poškození a manipulace. Také bojuje proti poškození volnými radikály pomocí vitamínu C. Ale skutečný důvod, proč nemůžeme přestat sahat po této lahvičce? Pod každým stylingovým produktem se dobře natáhne, aby byl ještě efektivnější.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  UNITE Hair 7SECONDS Detangler (8 oz.)

  Detangler pro posílení (a ochranu!) mokrých vlasů

  Tento superstar detangler je jedním z oblíbených produktů Nation. „Aktivuje se nejprve před sušením zavařováním nebo vzduchem, aby pronikl do kutikuly pro maximální tepelnou a UV ochranu,“ říká. Hydrolyzovaný rýžový protein vlasy dále posiluje.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 6. Kupte nyní v

  Supergoop! ® Poof Powder 100 minerálních částí SPF 35 0,71 oz.

  SPF pro seriózní geniální pokožku hlavy

  Pokožka hlavy SPF není lehčí než toto průsvitné práškové složení, které nabízí širokospektrální ochranu SPF 35 s oxidem zinečnatým. Složení obsahuje oxid křemičitý, který absorbuje přebytečný maz (stejně jako suchý šampon) a nedráždí citlivou pokožku hlavy. Kartáčujte, masírujte a znovu nanášejte každé dvě hodiny.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 7. Kupte nyní v

  COOLA Scalp and Hair Mist Organický opalovací krém SPF 30 2 fl. oz

  Opalovací sprej, jehož aplikace již nemůže být jednodušší

  „Sprej nebo mlha na ochranu před sluncem jsou dobrým měřítkem ochrany,“ říká doktor Shamban. Tato voděodolná chemikálie SPF se dodává v rozmazaném složení, které usnadňuje dostat každý centimetr pokožky hlavy. Žádné zbytky, žádná váha – jen širokospektrá ochrana pokožky hlavy, antioxidační zdravotní přínosy pro vaše vlasy a atraktivní plážová vůně vznášející se za vámi.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář