7-hodinové rituály krásy a nápady na péči o sebe– Zdravá kůže Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Zatímco skok vpřed vás může zanechat ospalý a ospalý, pád zpátky na podzim znamená, že získáte další hodinu spánku. Nebo můžete využít těchto 60 minut k přidání více TLC do vaší kosmetické rutiny. Namísto investování do drahých kosmetických rituálů v ambulanci dermatologa nebo výletu ke kadeřníkovi či zubaři existuje řada způsobů, jak rozzářit pokožku, posílit vlasy a posílit úsměv pomocí procedur. Udělej si to doma. Od hýčkání koupele s olivovým olejem až po bělení zubů přímo doma, odborníci nabízejí ty nejlepší návrhy, co dělat s hodinou navíc v této sezóně.

1. Nabídněte ošetření obličeje doma.

Sophia Porter, odbornice na make-up, účes a péči o muže, říká, že jen s několika nástroji můžete ušetřit, pokud si najmete kosmetičku, která vám vyčistí tvář a udělá vám tvář. Porter vysvětluje, že výhodou tohoto rituálu hloubkového čištění je to, jak připraví vaše póry, aby lépe absorbovaly produkty, a zanechá vám tak jasnější a jemnější pleť. Chcete-li začít, použijte napařovač na obličej, jako je například napařovač na obličej Dr. Dennis Gross Skincare Pro, na deset minut, abyste uvolnili veškeré nečistoty nebo olej, které se zachytily v pokožce.

Potom si udělejte peeling, abyste z povrchu odstranili odumřelou kůži. Přestože je dostupných mnoho exfoliantů, Porter doporučuje věnovat zvýšenou pozornost složkám, berouce v úvahu jednu superhvězdu: kyselinu glykolovou. „Je to fantastická přísada, která se dá začlenit do jakékoli rutiny,“ říká. „Je také skvělé snížit výskyt tmavých skvrn na kůži.“ Vyzkoušejte Cane + Austin Miracle Pads + 30% pro čištění jedné vrstvy a odhalení další. Porter říká, že se zde můžete zastavit nebo si užít celou hodinu nanesením hydratační masky na 30 minut (má rád intenzivní hydratační masku z modrých mořských řas Peter Thomas Roth), po níž následuje sérum, dokud je tvář ještě vlhká. „Mokrá pokožka zajišťuje optimální absorpci sér do pokožky a zvyšuje jejich šíření,“ vysvětluje.

2. Hýčkejte svou pleť multimaskováním.

Multi-maskování není hodné jen selfie a Snapchat, certifikovaná dermatoložka Tsippora Shainhouse, MD, FAAD, vysvětluje, že tento rostoucí trend pomáhá řešit několik problémů krásy současně. „Multimasking označuje vrstvení více než jedné pleťové masky nebo aplikaci různých masek na různé části obličeje současně. Protože vaše potřeby pleti se mohou lišit v různých oblastech vašeho obličeje a krku – nebo možná budete chtít řešit více problémů s pletí – tato metoda vám umožní zvládnout každý z nich,“ říká. V závislosti na vašem konkrétním typu pleti nebo cíle Shainhouse doporučuje tyto masky:

Mastná kůže: Maska s aktivním uhlím absorbuje extra olej, který ucpává vaše póry, jako například GlamGlow Supermud Cleansing Treatment.

Citlivá pokožka: Pokud je vaše pleť rozmarná, potřebujete jemný exfoliant bohatý na enzymy, jako je Jan Marini Skin Zyme.

Suchá kůže: Zejména v chladnějších měsících může vaše pokožka potřebovat více hydratace. Tato fóliová maska ​​Karuna je uklidňující a extrémně zvlhčující.

3. Objednejte se na laserové ošetření (nebo DIY doma).

Ředitel kosmetického a klinického výzkumu v nemocnici Mount Sinai, MD Joshua Zeichner, jako způsob, jak provést dramatickou změnu ve stavu vaší pokožky, vysvětluje, že mnozí dermatologové kombinují laserová ošetření, která stimulují kolagen s antioxidanty, aby dosáhli maximálního užitku. Pokud však nemáte čas odejít z práce, abyste se zotavili z tohoto postupu nebo peněz navíc, Zeichner říká, že můžete získat odměny podobné domácí zkoušce, jako je například systém SkinCeuticals Age-Defying Laser + Antioxidant.

I když v létě můžete začít s hodinovým darem, Zeichner říká, že nezapomeňte, že lasery potřebují čas, aby začaly působit. „Lasery způsobují mikroskopické poškození kůže a využívají vlastností hojení ran k vytvoření nového kolagenu,“ vysvětluje. „To se promítá do zdravější pokožky s rovnoměrnějším tónem a texturou. Antioxidanty dále zlepšují pigmentaci pokožky a zvyšují zdravou produkci kolagenu.

4. Dopřejte si kúru ke zmírnění stresu pro pokožku hlavy a vlasy.

Přiznejte se: někdy byste se chtěli ostříhat nebo vybuchnout jen kvůli masáži v mycím křesle. Kadeřník a vizážista Jules Annen vysvětluje, že tento uklidňující účinek doteku hlavy je způsoben použitím akupunkturních bodů. Tyto dobré pocity si můžete znovu vytvořit sami s trochou času a flexibility. Na začátek si umyjte vlasy šamponem jako obvykle. Potom naneste olej na pokožku hlavy, jako je revitalizační tonikum na vlasy a pokožku hlavy Dr. Hauschka.

„Zatlačte na bod hui bai (známý také jako paihui) ve středu špičky vaší hlavy. Abyste to našli, nakreslete imaginární čáru od nosu vzhůru. Zastavte, když protíná horní prodloužení ucha na obou stranách,“ vysvětluje. „Pět až deset minut masírujte rollerem nebo konečky prstů svislý tlakový bod. Nezapomeňte být jemný, abyste si nepoškodili vlasy.”

Annen říká, že kromě vyčištění vlasů vás čeká také uvolnění svalového napětí, zlepšení lymfatické drenáže a žilního oběhu, stimulace nervových drah a množství hormonů štěstí.

5. Vyzkoušejte nový účes.

Mezi udržováním a spojováním vašich přátel, překonáváním firemního žebříčku a tréninkem mohou být ty časy hraní dávno pryč. Protože máte hodiny navíc, slavný stylista Deycke Heidorn vás povzbuzuje, abyste si dali horkou vteřinu na experiment. „Máte vlasové nástroje, které jste nikdy nepoužili, ale vždy jste je chtěli vyzkoušet? Třeba tu curlingovou tašku, kterou jste si koupili, protože jste opravdu chtěli vyzkoušet tyto plážové vlny, ale nikdy jste ji nepoužili, protože nemáte čas. Využijte této další hodiny letního času k ošetření vlasů a vyzkoušejte nový styl pomocí všech úžasných vlasových nástrojů, které jste za ta léta nasbírali,“ navrhuje Heidorn. A hej, pokud to znamená přiblížit se k videím YouTube, kde najdete nejnovější a nejkreativnější trendy, nalijte si sklenku vína a začněte dívat. Čas (nebo více) je na vás.

6. Vyzkoušejte kúru s olivovým olejem pro jemnou pokožku.

Pro většinu lidí existují dva druhy jedlých způsobů, jak zmírnit stres: něco sladkého nebo něco slaného. Spadnete-li do poslední loďky a místo kousku koláče vždy míříte po čerstvý chléb zapečený se salátem caprese, určitě budete v této hodinové kúře, kterou vám doporučí profesionálka na krásu Beth Minardi. Je pravděpodobné, že už máte v kuchyni vše, co potřebujete. Po teplé polonaplněné koupeli navrhuje vstát a vmasírovat si směs olivového oleje a soli do celého těla. Potom relaxujte ve vaně a pomocí hadříku na mytí jemně 15 minut peelingujte. „Olivový olej zachová na pokožce velmi jemný film a bude sloužit jako přírodní zvlhčovač,“ vysvětluje. K dokončení tohoto ošetření dobře osušte pokožku a aplikujte svůj oblíbený hydratační krém, který ji spustíte od hlavy k patě. „Pak se navlékněte do bavlněných ponožek a džemů pro extra krásu přes noc,“ dodává.

7. Vybělte si zuby.

Zeptejte se většiny lidí a hledání zářivějšího a bělejšího úsměvu je vždy na jejich zaprášeném seznamu úkolů. Pokud se vám zdá, že se nemůžete dostat k zubaři na ošetření, můžete dosáhnout výsledků podobné domácí soupravě, která využívá pokročilé technologie, díky kterým budete zářit ještě víc, když se budete smát. Produkt doporučený známou kosmetickou zubařkou Dr. Lanou Rozenbergovou je GLO Science GLO Brilliant Personal Whiteing Device. „Tento systém pracuje s LED světlem, které aktivuje gel v náustku a bělí vaše zuby procesem okysličování gelu, který vstupuje do trubic zubní skloviny a odstraňuje skvrny,“ vysvětluje. Můžete se rozhodnout používat toto řešení doma neustále až do následujícího letního dne, což vám poskytne dostatek času na to, abyste viděli jasné a perleťově bílé výsledky.

Napsat komentář