6 způsobů, jak získat úlevu od spálení od– Tipy pro dokonalou pleť a vlasy Co doporučuje Andrea?

Úpal se občas stane i tím nejusilovnějším nositelem opalovacích krémů. Naštěstí existuje řada různých způsobů, jak se o popáleninu doma postarat, a to pomocí ingrediencí, které již máte ve své kuchyni nebo na poličkách v koupelně. Abych zjistil nejlepší domácí prostředky, požádal jsem o řadu dvou špičkových dermatologů v New Yorku.

Jak léčit spálení od slunce doma

1. Aloe Vera

Možná jeden z nejběžnějších způsobů léčby spálení od slunce, aloe vera gel dokáže víc než jen poskytnout vaší pokožce osvěžující úlevu. Gel má také protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci uklidnit pokožku spálenou sluncem, říká Dr. Debra Jaliman, dermatologka a autorka knihy Skin Rules: Trade Secrets od špičkového newyorského dermatologa. Toto léto mějte láhev aloe vera ve své plážové tašce nebo ještě lépe použijte gel ze samotné rostliny a aplikujte v případě potřeby.

2. Kyselina hyaluronová

Máte-li spálený obličej, Melissa Doft, MD, certifikovaná plastická chirurgička v New Yorku, navrhuje aplikovat obličejové sérum naplněné kyselinou hyaluronovou, „aby se pokožka rychleji zahojila.“ Kyselina hyaluronová, která je hydratačním přípravkem přirozeně produkovaným tělem, může pomoci zvlhčit a hydratovat suchou pokožku, aniž by způsobovala další podráždění.

3. Bílý ocet

Ke zmírnění bolesti a zánětu z popálenin ak prevenci potenciálních infekcí Dr. Jaliman navrhuje aplikovat bílý ocet na postižená místa. „Protože bílý ocet sestává z kyseliny octové, může pomoci zmírnit bolest a zánět a působit jako antiseptikum,“ vysvětluje.

4. Jedlá soda

Další důležitou věcí, na kterou je třeba pamatovat při domácí léčbě spálení od slunce, je přirozená hladina pH pokožky. K vyrovnání pH spálené pokožky Dr. Jaliman navrhuje provést studený obklad z jedlé sody a vody a přiložit jej na spálenou pokožku na 15 minut.

5. Zelený čaj

Kromě obkladů ze sody bikarbony doktor Jaliman navrhuje vyzkoušet i obklady ze zeleného čaje, protože obsahují polyfenoly, „které jsou protizánětlivé“. K tomu stačí namočit lístky zeleného čaje a do namočeného čaje namočit čistý hadřík. Před přiložením na pokožku spálenou sluncem na 15 minut nechte obklad vychladnout v chladničce.

6. Řecký jogurt

Díky kyselině mléčné má řecký jogurt protizánětlivé účinky a lze jej použít ke zklidnění a zvlhčení pokožky spálené od slunce. „Řecký jogurt se pasíruje vícekrát než klasický jogurt [and] v důsledku toho je hustší a má vyšší koncentraci probiotik,“ říká Dr. Jaliman. „Nedávné studie zjistily, že lokální aplikace probiotik snižuje citlivost a zarudnutí pokožky,“ dodává. Ke zklidnění spálení od slunce doma pomocí jogurtu můžete na obličej a tělo nanést jednoduchý organický řecký jogurt jako masku a po 15 minutách opláchnout.

Další prostředky na spálení od slunce se zklidňujícími přísadami

Pokud nemáte rádi domácí prostředky a hledáte lokální ošetření, které dokáže uklidnit a vyživit pokožku spálenou sluncem, Dr. Doft navrhuje použít lokální ošetření, která obsahují uklidňující, vyživující a doplňkové složky, jako je aloe vera, hyaluronová. kyselina a okurkový extrakt. Nevíte, kde začít? Zvažte některé z produktů níže.

 1. Kupte nyní v

  Býložravé bylinky po opalování uklidňující aloe pleťová mlha (8 oz.)

  Sluneční péče znamená přidání vlhkosti zpět do kožní bariéry. Jedním ze způsobů, jak to udělat, je naplnit pokožku hydratační mlhou na obličej. Může se pochlubit aloe vera po záchraně a esenciálním olejem máty peprné pro chladivý, uklidňující pocit a levandulí, která je vynikající protizánětlivou složkou, která pomáhá bojovat proti zarudnutí.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  Peter Thomas Roth Okurková gelová maska ​​​​(5 oz. Fl.)

  Okurka je jednou z nejvíce hydratačních – nemluvě o chladných – dostupných ingrediencích péče o pleť a tato pleťová maska ​​je plná jejích hydratačních schopností. Pokud potřebujete po dni stráveném na pláži pořádnou relaxaci, tato gelová maska ​​z aloe vera hydratuje, zklidňuje a zlepšuje celkovou elasticitu pokožky.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  Bioderma Photoderm po opalování (16,7 fl. Oz.)

  Kromě ztráty vlhkosti může dojít k přehřátí pokožky po slunci – a tento produkt je určen právě pro tento nepříjemný pocit. Tento elixír s alantoinem a ginkgo bilobou pro zklidnění teplé pokožky a nesmýdlitelnou směsí glycerinu a bambuckého oleje pro rehydrataci a zabránění vysušování sluncem zanechává pokožku po horkém letním dni hluboce vyživenou.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  IMAGE Péče o pleť I MASK Hydratační hydrogelová maska ​​5 počet

  S obsahem dvou účinných složek po opalování – aloe vera a kyseliny hyaluronové – tato maska ​​na plátně je jako vodní nápoj pro vaši pleť. Chladivý a uklidňující produkt je nutností po zábavě na slunci.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář