6 vod krásy, které si vaše pleť zamiluje– Rutiny péče o pleť Zdravaplet přečtěte si moje doporučení

Kromě toho, že voda je životně důležitá pro přežití, byla dlouho propagována jako klíčová složka krásy. Voda se však neomezuje jen na to, co teče z kohoutku a určitě není jen na čištění a zvlhčování. Prozkoumejte dalších šest druhů vody níže a uvidíte, jak z nich může těžit vaše kosmetická rutina.

1. Čistící voda / micelární

Micelární voda, kterou si již dlouho osvojili Francouzi (jejichž zásoba vody je notoricky náročná na pokožku), v průběhu let v několika fázích potichu nahradila čistící rituály. Tyto mýdlové vody a chemikálie, které obsahují drobné molekuly oleje známé jako „malé“, které přitahují a rozpouštějí nečistoty, make-up a jiné nečistoty z pokožky, nevyžadují oplachování (což je činí obzvlášť vhodné k cestování) a zanechávají pokožku hydratovanou. tónovaný i čistý. Puristé ji jednoduše zametou vatou a poté vynechají tonikum a hydratační krém, ale micelární voda může být použita i jako čistící nebo čistící krok ve vaší běžné noční nebo kosmetické rutině.

2. Kokosová voda

Kromě antivirových, antimikrobiálních a protiplísňových vlastností má kokosová voda – čirá a sladká tekutina extrahovaná z nezralých kokosových ořechů – tu výhodu, že hydratuje, aniž by byla mastná, což je vynikající kombinace pro podporu zdravé pokožky a vlasů. Používá se jako šampon po opláchnutí, kokosová voda zvyšuje průtok krve do pokožky hlavy, čímž zabraňuje vypadávání a lámání vlasů a zároveň upravuje prameny bez chemikálií a kontaminantů. Také čistí a odrazuje od lesku jako tonikum na obličej; podporuje hojení jako složka masek; a změkčuje pokožku a zároveň stimuluje krevní oběh po přidání do vody do koupele.

3. Ledovcová voda

Staletí přírodní filtrace jsou to, co dává ledovcové vodě extrémní úroveň čistoty, která z ní činí vyhledávanou složku péče o pleť a kosmetiky. Bývalý ledovec, který taje a razí si cestu přes kilometry lávových kamenů, během procesu absorbuje i minerály ze sopečné horniny – minerály, které snižují kyselost a pomáhají vyrovnávat hladinu pH pokožky, zklidňují záněty a citlivost. Zejména islandská ledovcová voda je jednou z nejčistších na světě, a to díky čistému prostředí, ze kterého pochází, poskytuje přírodní základ bez kontaminantů, který nebude působit proti síle složek vašich kosmetických produktů.

4. Růžová voda

Tento voňavý lektvar je oblíbený již od starověku pro své mírné antiseptické a protizánětlivé vlastnosti. Kromě toho, že růžová voda zklidňuje a chladí podrážděnou pokožku, zjemňuje a hydratuje pomocí silné kombinace vitamínů a antioxidantů. Hydratační spreje okamžitě revitalizují, zatímco posypání růžovou vodou zklidňuje citlivou pokožku a pomáhá odstraňovat zarudnutí. Dokonce i vašim vlasům může prospět oplachování, které dodává lesk a kondici – doplněné o nebeskou vůni.

5. Mořská voda
Mořská voda bohatá na vitamíny a minerály, které se snadno vstřebávají přes pokožku, se může pochlubit řadou léčivých a omlazujících vlastností, díky nimž je cennou složkou různých vlasových a kosmetických produktů. Pokožce citlivé na akné se ukázalo, že má prospěch z vysokých koncentrací hořčíku v mořské vodě, takže koupelové soli, gely na mytí obličeje a tonery patří mezi oblíbené produkty, které jej obsahují. Zejména voda z Mrtvého moře je spojena s omlazováním buněk a lze ji nalézt v obohacujících šamponech a kondicionérech, jakož i v čistících prostředcích na obličej, maskách, hydratačních krémech a mýdlech.

6. Termální pramenitá voda

Pramenitá termální voda, která je nejznámější svou schopností zkrotit množství kožních onemocnění – ekzémy, psoriáza, rosacea a jiné vyrážky a různá podráždění – v sobě spojuje výhody desetiletí horské filtrace, po níž následuje hluboké místo k odpočinku bez bakterií. Bohatý na minerály, antioxidanty a oxid uhličitý, při hojení změkčuje a je klíčovou složkou v sérách, krémech a sprejích proti zarudnutí, jakož iv péči o pleť určenou pro citlivou pleť.

Napsat komentář