6 věcí, které potřebujete vědět před použitím hydroxykyselin na pokožku– Zdravaplet, váš blog o přírodní kosmetice Co doporučuje Andrea?

Pokud jde o složky péče o pleť, jen málo z nich je tak slavných – nemluvě o tak účinných – jako hydroxykyseliny. Kategorii tvoří dvě podkategorie – alfa-hydroxykyseliny a beta-hydroxykyseliny, přičemž obě dokážou učinit svět pleti dobrým v celém spektru. Jsou však pro vás to pravé? Tady je to, co potřebujete vědět předtím, než se ponoříte.

  1. Kyseliny mohou pomoci celé vaší rutině péče o pleť pracovat tvrději.

Přizpůsobivé Dr. Michele Green, kosmetický dermatolog s certifikací v New Yorku, hydroxykyseliny jsou chemické peelingy, které odstraňují odumřelé kožní buňky a odhalují hladší, jasnější a rovnoměrnější pokožku pod nimi. Ve srovnání s jinými typy exfoliace, jako jsou fyzické peelingy, jsou hydroxykyseliny velmi účinné. „Při správném použití mohou kyseliny poskytnout kontrolovanější exfoliaci pokožky, protože dokážou odstranit několik vrstev odumřelé kůže v rámci jediného ošetření, což umožňuje produktům péče o pleť efektivně proniknout do pokožky,“ vysvětluje doktorka Greenová. Tímto způsobem jsou hydroxykyseliny klíčem k maximálnímu využití všech ostatních produktů, které si aplikujete na kůži.

  1. Alfa a beta hydroxykyseliny fungují odlišně (ale obě mají výhody).

Všechny hydroxykyseliny mohou pomoci řešit příznaky stárnutí, včetně jemných linek, vrásek a nepravidelností v textuře a tónu, podle Dr. Corey Hartman, certifikovaný dermatolog a zakladatel Skin Wellness Dermatology v Birminghamu v Alabamě. Který z nich bude pro vás nejvhodnější, nicméně závisí na typu pokožky. Lidem s mastnou pokožkou se nejlépe daří beta hydroxykyselina (AKA kyselina salicylová) kvůli její schopnosti pronikat a čistit nahromaděnou mastnotu uvnitř pórů, aby se zabránilo tvorbě budoucích erupcí. Suché, citlivé a kombinované typy pleti mohou mít vynikající výsledky s alfa hydroxykyselinami, jako je kyselina glykolová, mléčná nebo mandlová. Některé produkty kombinují oba typy hydroxykyselin pro to nejlepší z obou světů: Vyzkoušejte večerní sérum HoliFrog Halo AHA + BHA, které kombinuje kyselinu mléčnou (AHA) a kyselinu salicylovou (BHA) k vyhlazení jemných vrásek k pročištění pórů. (Více o různých typech hydroxykyselin se dozvíte zde.)

Některé produkty kombinují alfa hydroxy kyseliny i beta hydroxy kyseliny pro to nejlepší z obou světů.

  1. Pokud jde o hydroxykyseliny, více není vždy lepší.

Předtím, než si budete pleť denně natírat kyselinami, víte, že stejně jako retinol je nejlepší používat hydroxykyseliny s mírou – alespoň na začátku.

„Pokožka se podobně jako retinoidy neustále mění [that occurs as a result of hydroxy-acid use] vede to k tenčí, jemnější vrstvě pokožky, která je náchylná k fotosenzitivitu,“ vysvětluje Dr. Adeline Kikam, certifikovaná dermatologka v Texasu a zakladatelka @brownskinderm. Proto doporučujeme začít s náplasťovým testem na jakékoli podráždění před postupným zaváděním kyselin do vaší rutiny dvakrát týdně a před přechodem na každodenní používání uvidíte, jak vaše pokožka reaguje.

Navíc, když si vyberete kyselinu, víte, že vyšší procento ne vždy vede k lepším výsledkům. „Nejlepší je začít s koncentracemi pod 10 procent,“ říká doktor Kikam. „Hlavním BHA je kyselina salicylová a bývá jedno až dvouprocentní. AHA, jako je kyselina glykolová, obvykle začínají na přibližně 8 až 10 procentech. Když si osvojíte nižší koncentrace, můžete zintenzivnit intenzivnější týdenní kúru, jako je Paula’s Choice PERFECTING SKIN PERFECTING 25% AHA + 2% BHA exfoliant Peel.

  1. Kyseliny ve vašich produktech péče o pleť nejsou stejné jako ty, které používají profesionálové.

I když se produkt zakoupený v obchodě prodává jako domácí peeling, není tak silný jako profesionální peeling, který způsobuje zarudnutí a výpadky, které někdy používají dermatologové a kosmetičky. Domácí peelingy jsou spíše povrchnější v tom, že budou profitovat z textury a tónu na úrovni povrchu s méně zastrašujícími vedlejšími účinky (pf!).

Ať už jedete cestou DIY, profesionál vám může pomoci vybrat správný typ kyseliny, abyste dosáhli cílů vaší pleti. „Je důležité zeptat se svého dodavatele, které produkty, které obsahují kyselinu, jsou pro váš stav nejlepší a jak je nejlépe správně používat, abyste dosáhli co nejlepších výsledků pro vaši pokožku,“ říká. Dr. Scott Paviolcertifikovaný dermatolog v Charlottě, NC

  1. Všechny odstíny pokožky mohou používat kyseliny, ale pečlivě vybírejte produkt.

Je běžnou mylnou představou, že kyseliny přímo spouštějí nadprodukci melaninu. Ve skutečnosti doktor Hartman říká, že v některých případech může předávkování kyselinou „způsobit zvýšený a bujný zánět, což následně vede k hyperpigmentaci a ukládání melaninu.“

Z tohoto důvodu doktor Paviol říká, že lidé s barevnou pokožkou mohou nejvíce těžit z mírnějších kyselin, které s nejmenší pravděpodobností způsobují zánět. „Kyselina mandlová, která má nejvyšší molekulární strukturu, díky čemuž je nejjemnější kyselinou, funguje skvěle pro tmavší typy pleti, protože nabízí všechny výhody AHA bez silného podráždění a má nižší riziko způsobení post-hyperpigmentace. -zánětlivé látky“, vysvětluje. .

  1. Ale kyseliny nejsou pro každého.

Tedy těhotné. Zatímco „některé kyseliny mohou být bezpečně používány během těhotenství v extrémně nízkých koncentracích, jako jsou PHA a AHA“, BHA jsou během těhotenství zakázány, říká Dr. Green. Vaše nejlepší sázka: Před přidáním kyseliny do vaší rutiny se poraďte se svým poskytovatelem péče o pleť, který vám poskytne personalizované rady pro vaši konkrétní situaci.

Napsat komentář