6 tipů na pěstování obočí

Pokud jste zde, protože se chcete dozvědět více o 6 tipů na pěstování obočí

.

Existuje mnoho důvodů, proč byste si mohli nechat narůst obočí.

Možná jste jich trhali nebo depilovali příliš mnoho a pomalu dorůstají. V jiných případech může být řídnutí obočí způsobeno faktory, jako je stres, stárnutí nebo určité zdravotní stavy.

Ve většině případů můžete obočí narůst zpět. Chce to jen nějakou dobu.

Obecně platí, že pokud je vaše obočí řídké spíše kvůli nadměrnému vytrhávání než kvůli zdravotnímu stavu, můžete očekávat, že do jednoho roku opět naroste, ale do 2-3 měsíců byste měli začít růst.

V extrémních případech se někteří lidé mohou rozhodnout pro operaci rekonstrukce obočí, ale tady se zaměříme na méně invazivní možnosti.

1. Opatrně odtrhněte

Abyste viděli růst obočí, musíte být velmi opatrní se svými stávajícími chloupky. Uvolněné vlasy můžete odstranit, ale příliš je nevytrhávejte. Ujistěte se, že pinzeta, kterou používáte, je ostrá a přesná.

Může se to zdát neintuitivní, ale vyhněte se vytrhávání v jasném horním světle. To může vést k sevření, protože můžete vidět každý vlas.

Doporučuje se také vytrhávat vlasy po sprše, když jsou měkké a poddajné, aby se zabránilo lámání.

2. Vyzkoušejte sérum

Na trhu je mnoho sér na obočí, o kterých se tvrdí, že pomáhají při růstu obočí.

Bimatoprost, také známý jako Latisse, je předpis určený k růstu řas, ačkoli lze použít i pro obočí, jak je uvedeno v jedné případové studii z roku .

Omezený výzkum ukazuje, že Latisse zvyšuje délku vlasů, ale některé lidi může štípat.

3. Použijte Rogaine

Minoxidil (Rogaine) je určen k opětovnému růstu vlasů na pokožce hlavy (schváleno FDA pro pokožku hlavy). Ale pokud váš lékař říká, že je to bezpečné, můžete jej zkusit použít k obočí k urychlení opětovného růstu.

Musíte být velmi opatrní, abyste si nezasáhli oči, protože Rogaine je může popálit.

Aby byla tato metoda účinná, musíte ji používat každý den velmi usilovně, jinak nebude účinná a mohla by situaci ještě zhoršit.

4. Vyzkoušejte palmetto

Takže palmetto je bobule, která se často přidává do čajů nebo doplňků, ale může se použít také lokálně.

Malá studie z roku zjistila, že vlasová voda obsahující saw palmetto podporuje růst vlasů.

Saw palmetto byl zkoumán k léčbě infekcí močových cest a problémů s prostatou, ale jeho účinnost při léčbě vypadávání vlasů nebyla široce studována.

5. Dbejte na dostatečný příjem vitamínů

V některých případech, pokud máte nedostatek určitých živin, včetně biotinu nebo železa, mohou vaše vlasy růst pomalu.

Zatímco skutečný nedostatek biotinu je vzácný, pokud zdravotnický pracovník řekne, že je to normální, možná budete chtít vyzkoušet vitamín nebo doplněk na vlasy. S největší pravděpodobností bude obsahovat biotin a další živiny, které mohou pomoci posílit vlasy.

Podle malé studie z roku byl perorální doplněk s názvem Nutrafol účinný při zvyšování růstu vlasů u žen s řídnoucími vlasy poté, co ho užívali denně po dobu 6 měsíců. Doplněk obsahuje kromě jiných složek biotin, kolagen, saw palmetto, jakož i vitamíny a minerály.

To může fungovat i pro obočí, ale je zapotřebí další výzkum. Důležité je, že tato studie získala finanční prostředky od výrobce doplňků.

Mějte také na paměti, že Food and Drug Administration nereguluje kvalitu ani čistotu doplňků, takže můžete skončit s různými koncentracemi složek v každé šarži doplňků.

6. Použijte ricinový olej

Neexistují žádné klinické studie, které by podpořily myšlenku, že ricinový olej skutečně pomáhá vlasům růst.

Mnoho lidí se o to stále pokouší. Existuje mnoho neoficiálních důkazů od lidí, kteří tvrdí, že ricinový olej jim pomáhá narůst delší nebo hustší vlasy za kratší dobu, než je obvykle nutné.

Ricinový olej nebo jiné přírodní oleje jako olivový nebo avokádový vám pomohou udržet vaše vlasy jemné a poddajné. To může zabránit dalšímu lámání nebo poškození, čímž se obočí stane hustším.

Některé stavy, včetně alopecie, ekzému nebo problémů se štítnou žlázou, mohou způsobit vypadávání chloupků z obočí. V případech, kdy má vypadávání vlasů zdravotní důvod, je nejlepší promluvit si se svým lékařem o tom, jak si vlasy bezpečně nechat narůst.

Chemoterapie může také způsobit vypadávání vlasů na hlavě, obočí a jiných chlupatých oblastech.

Nedostatek některých živin jako např. jako biotin a železo, může také způsobit řídnutí obočí.

Poporodní období, stres či přirozený průběh stárnutí se mohou projevit také na ochlupení včetně obočí. V případě poporodního období a stresu chloupky většinou dorostou samy. Možná budete chtít vyplnit obočí gelem na obočí nebo tužkou, dokud znovu nenaroste.

Máte-li kromě vypadávání vlasů i jiné příznaky, jako je bolest, únava nebo bolest hlavy, poraďte se se svým lékařem, který vám může pomoci najít hlavní příčinu.

Můžete si také promluvit s odborníkem na krásu. Mohou vám pomoci rozhodnout se, zda je pro vás microblading, postup podobný tetování, který vyplní vaše obočí, vhodný.

Existuje mnoho důvodů, proč si můžete všimnout řídnutí obočí. Obočí může být řídké v důsledku stárnutí, stresu nebo těhotenství. V některých případech je řídnutí vlasů výsledkem výživových nedostatků nebo určitých zdravotních problémů.

Vždy můžete použít make-up, aby vaše obočí vypadalo hustěji, ale pokud si opravdu chcete nechat narůst vlasy, je to trochu složitější.

Někteří lidé mají štěstí s přírodními prostředky, jako je saw palmetto nebo ricinový olej. Jiní se obracejí na biotin a jiné vitamíny. Můžete také zvážit použití séra určeného k růstu obočí nebo řas.

.

Napsat komentář