6 neočekávaných příčin krepovitých vlasů a 8 způsobů, jak se s tím vypořádat

V tomto blogu bych vám ráda přiblížila pravdu týkající se 6 neočekávaných příčin krepovitých vlasů a 8 způsobů, jak se s tím vypořádat

.

Teplé počasí, slunce… a kudrnaté vlasy? Ano.

Pokud žijete ve vlhkém podnebí, letní počasí s sebou přináší nejen dobré věci, ale může vést také ke krepovatění vlasů. Kudrnaté vlasy umí být nepříjemné, zvláště když se zdá, že je nic nedokáže zkrotit.

Ale jakkoli jsou kudrnaté vlasy nepříjemné, většina z nás přesně neví, co je způsobuje, což znamená, že nevíme, jak se s tím vypořádat. Nebojte se, jsme tady, abychom odpověděli na všechny vaše dotazy.

Vlasové kutikuly jsou tvořeny malými šupinkami, které chrání pramen vlasů před živly.

„Při pohledu pod mikroskopem vypadají zdravé kutikuly hladké jako rybí šupiny,“ vysvětluje Steve Waldman, ředitel technického školení v Hair Cuttery Family of Brands, sítě kadeřnických služeb s kompletními službami. Příznivá vlhkost z přírodních olejů produkovaných vlasovou pokožkou pomáhá udržovat pásový opar ve zdravých vlasech.

Ale říká: „Když jsou vlasy suché a poškozené, vypadají jako kobliha: otevřené, drsné a pichlavé.“

Když se otevře a poškodí tímto způsobem, může z vlasového stonku uniknout prospěšná vlhkost, zatímco vlhkost ze vzduchu se dostane do vlasového stonku, což způsobí její bobtnání a změnu tvaru. Jinými slovy, stane se kadeřavým.

Mají někteří lidé přirozeně kudrnaté vlasy?

Ve zkratce: ano.

Někteří lidé mají přirozeně kudrnaté vlasy, které jsou sušší, protože přírodní oleje produkované pokožkou hlavy nedokážou proniknout do vlasové dříku stejně jako do rovných vlasů. Výsledkem je, že mají určitou přirozenou kadeřavost, která je nejpozoruhodnější, když jednotlivé chloupky nejsou spojeny tak, aby vytvořily definovanou kadeřavost.

Každému se však mohou stát kudrnaté vlasy, i když jsou rovné. Ale lidé s rovnějšími vlasy si toho nejčastěji všimnou, když jsou jejich vlasy poškozené, suché nebo když je venku velmi teplo.

Jedním slovem: sucho.

Existuje mnoho různých faktorů, které mohou vysušit vlasy a zhoršit krepovatění:

Vlhkost

Proto jsou vaše vlasy v horkém a vlhkém letním dni (nebo když jste na dovolené na teplém místě) krepovité.

„Suché kutikuly zdrsní a otevřou se vlhkosti,“ vysvětluje Monica Davis, profesionální kadeřnice. „Výsledkem je, že vlhké prostředí způsobuje, že suché vlasy jsou krepovité. [because] vnější vrstva začne absorbovat vlhkost ze vzduchu a bobtná.

Mytí vlasů ve velmi horké vodě

Mytí vlasů ve velmi horké vodě může způsobit stejný efekt jako vlhkost. Podle Davise to také zatěžuje vaše vlasy a kůži hlavy, která produkuje zdravé oleje.

Proto je lepší mýt vlasy teplou vodou.

Produkty pro hrubé vlasy

„Chemikálie nebo drsné produkty zbavují vlasy jejich přirozených olejů,“ vysvětluje Kim Kimble, kadeřník. „Vaše přírodní oleje vyhlazují vaše vlasy [so] Pokud se jich zcela zbavíte, může to způsobit krepatění vlasů.“

Prostředky na hrubé vlasy mohou zahrnovat:

„Přílišné zesvětlování – nebo odbarvování – a barvení vlasů příliš silnými přípravky s vysokým obsahem amoniaku může poškodit povrch vašich vlasů, způsobit jejich drsnost na dotek, připravit je o lesk a způsobit krepovatění.“ € říká Waldman.

horký styling

„Horké stylingové nástroje vždy poškodí vlasy,“ vysvětluje Davis. Proto je lepší je nepoužívat každý den.

Také říká, že pokud používáte tepelný styling, hledejte kondicionéry, oleje nebo spreje, které pomáhají minimalizovat poškození teplem před a po stylingu.

Nadměrné mytí vlasů

Když si myjete vlasy každý den, zbavujete je přirozených olejů, které potřebují, aby zůstaly zdravé.

„Není třeba mýt si vlasy více než dvakrát nebo třikrát týdně, v závislosti na typu vlasů,“ vysvětluje Davis. „V opačném případě šamponem narušíte přirozenou rovnováhu, zvláště pokud je pěnivý.“

Sušení vlasů ručníkem

„Tření způsobené hřebenem s nylonovými štětinami a hrubým sušením vlasů ručníkem může také poškrábat vaši kutikulu a způsobit nepříjemné krepovatění,“ říká Waldman.

Namísto toho si vlasy vysušte ručníkem a použijte měkčí kartáče.

„S krepovatěním můžete bojovat pomocí hydratačních produktů, kondicionérů nebo sér, které chrání a uhlazují vaše vlasy,“ vysvětluje Kimble. Měli byste také používat jemné šampony nebo čistící prostředky.

Kromě toho mohou pomoci i tyto kroky:

  • Snižte množství horkého stylingu.
  • K mytí vlasů použijte teplou vodu.
  • Nemyjte si vlasy příliš často.
  • Použijte kondicionér nebo masky.
  • Vyhýbejte se tvrdým jídlům.
  • K vysušení vlasů použijte utěrku z mikrovlákna.
  • Přejděte na kartáč z divokých štětin.
  • Pokud žijete ve vlhkém prostředí, použijte přípravek k prevenci krepovatění vlasů.

Zde je několik produktů, které můžete použít v boji nadýchanost:

jeden. TRESemme keratinové sérum pro hladkou zářivost

„S tímto produktem můžete chránit kudrnaté i rovné vlasy před nadměrným teplem,“ vysvětluje Davis, takže je to skvělý sprej pro použití před fénováním nebo horkým stylingem vlasů. „Také utěsňuje kutikuly a snižuje pravděpodobnost, že se vaše vlasy stanou nezvladatelnými, když jdete ven.“

2. Briogeo Farewell uhlazující šampon pro nadýchané vlasy

Tento šampon vyrobený z přírodních olejů, které uzamykají vlhkost a chrání před vlhkostí, vlasy nejen čistí, ale také bojuje proti krepovatění u všech typů vlasů. Neobsahuje ani drsné sulfáty, silikony, ftaláty, parabeny, DEA ani umělá barviva.

3. Květinový kondicionér TSD

„Protein a keratin jsou nejlepší přátelé kudrnatých vlasů,“ říká Davis. „Tento kondicionér od TSD můžete použít k uzavření kutikuly po umytí vlasů.“ Kondicionér také pomáhá rozčesávat vlasy a usnadňuje jejich rozčesávání.

čtyři. Kondicionér Silk 18 Maple Holistics Conditioner

Tento kondicionér je speciálně navržen pro zvlhčení suchých vlasů a pokožky hlavy. Přírodní složky, včetně jojobového oleje a arganového oleje, pomohou zkrotit krepovatění a zanechají vaše vlasy lesklé a hladké.

5. Hicober 3-balení ručníků na vlasy z mikrovlákna

Přeskočte agresivní sušení vlasů ručníkem a rozhodněte se pro jeden z těchto super absorpčních turbanů z mikrovlákna. Jsou velmi měkké, lehké a snadno se používají.

6. BioSilk Hedvábná terapie s přírodním kokosovým olejem, bezoplachová

Po sprchování aplikujte tento bezoplachový přípravek na hřeben, abyste uzamkli vlhkost a zabránili zamotání. Tato léčba také pomáhá v boji proti zlomeninám.

Kudrnaté, suché vlasy mohou být nepříjemnou záležitostí, ale existují způsoby, jak tomu předcházet a zvládat to. Dáváte-li pozor na to, jak si myjete, češete a sušíte vlasy a používáte správné produkty, můžete si pomoci udržet si vlasy zdravé a minimalizovat jakékoli nepoddajné, krepovité vlasy.

Simone M. Scullyová je spisovatelka, která ráda píše o všem, co souvisí se zdravím a vědou. Simonu naleznete na jejím webu, Facebooku a Twitter.

Napsat komentář