6 nejlepších přírodních olejů pro váš typ pleti– Rutiny péče o pleť Zdravaplet Co doporučuje Andrea?

Terapeutické výhody přírodních olejů na obličej a tělo jsou zdokumentovány již stovky let, ale teprve nyní je začínáme začleňovat jako součást naší ranní a večerní péče o pleť. Jak vysvětluje Lily Talakoub, dermatolog z McLean Dermatology and Skincar Center, díky množství esenciálních mastných kyselin, vitamínů a antioxidantů posilují ochrannou bariéru pokožky, zabraňují poškození volnými radikály, zvyšují elasticitu pokožky atp. ..

Kdo může mít prospěch z používání přírodních olejů?

Zatímco mnozí lidé, zejména ti se smíšenou nebo mastnou pletí, mají tendenci vyhýbat se produktům obsahujícím olej ze strachu, že je někdo předčí, není tomu vždy tak. Ve skutečnosti mohou být přírodní produkty, které obsahují olej, to nejlepší pro ty, kdo mají mastnou pleť a dokonce mají sklon k akné. „Léky na akné často odstraňují přirozenou bariéru pokožky, což může vést k nadměrné tvorbě mazu a ucpání pórů bez správné hydratace,“ říká doktor Talakoub. „Oleje pomáhají trénovat pokožku k obnovení rovnováhy, je-li přetížena drsnými čistícími prostředky nebo léky,“ vysvětluje.

Jak vybrat ten správný olej na obličej

Výběr správného oleje je nejtěžší část. Proto vám pomůže porozumět vlastnostem různých olejů, abyste mohli určit, který bude prospěšný pro váš typ pleti. „Arganový olej a slunečnicový olej jsou například bohaté na esenciální mastné kyseliny a vitamín E, které hydratují pokožku a působí proti stárnutí, zatímco čajovníkový olej má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, které jsou skvělé pro aknózní pleť. Doktor Talakoub vysvětluje.

Ne všechny pleťové oleje jsou však stejné, zvláště pokud jsou přírodního původu. „Nejenže chemické složky se liší podle různých druhů rostlin, ale i geografické polohy, ve které se rostlina pěstuje, podmínek, ve kterých se pěstuje, věku rostliny, způsobu, jakým se získává a poté formulováno; z nichž všechny ovlivňují vlastnosti rostlinného oleje,“ vysvětluje Melissa Kanchanapoomi Levin, MD, dermatolog a klinický instruktor na NYU Langone a Mount Sinai. „Také to, že bylinný olej poskytuje vysoké procento určité mastné kyseliny, která poskytuje pokožce specifické výhody, neznamená, že všechny tyto mastné kyseliny jsou absorbovány přímo do pokožky,“ poznamenává. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, pokud jde o přírodní oleje na obličej, jakož i jiné složky péče o pleť, je udělat si průzkum.

Abychom vám pomohli určit, který olej na obličej je pro vás nejlepší, poradili jsme se s dermatology, abychom zjistili některé z nejlepších dostupných produktů – a typ pleti, pro který jsou určeny.

 1. Kupte nyní v

  1. Eminence Organic Skin Care regenerační olej na obličej

  Nejlepší pro: normální pleť
  Tento komplex proti stárnutí je přirozeně odvozen ze směsi jemných organických bylin, včetně olivového oleje, sezamového oleje, rozmarýnu a vitamínu E, které poskytují ještě větší hydrataci a také nabízejí antioxidační výhody, tvrdí Dr. Levin. Zatímco se zaměřujete na jemné linky a vrásky, ti s mladší pokožkou najdou výhody v jejích uklidňujících schopnostech.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  2. Sunday Riley UFO Ultra Clarifying Face Oil

  Nejlepší pro: mastnou nebo aknózní pleť
  Pokud jsou pro vás ucpané póry hlavním problémem, tento rychle se vstřebávající suchý olej bude tvrdě pracovat na čištění skvrn a černých teček díky směsi čistících složek. „Obsahuje čajovníkový olej i kyselinu salicylovou – dvě složky, které jsou dobré k léčbě ucpaných pórů a černých teček,“ říká Dr. Levin. „Zatímco čajovníkový olej a kyselina salicylová mohou pokožku vysušovat, tento pleťový olej obsahuje jojobový olej – vynikající hydratační a zvlhčující rostlinný olej, který neucpává póry – a také aloe vera ke zklidnění pokožky,“ vysvětluje.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  3. DHC koncentrovaný olivový čistící olej

  Nejlepší pro: suchou nebo dehydrovanou pokožku
  Olivový olej pravděpodobně v kuchyni používáte neustále, ale možná vás nenapadne pomazat si jím pokožku. Tento změkčující olej bohatý na antioxidanty pomáhá bojovat proti poškození volnými radikály způsobenými látkami znečišťujícími životní prostředí. Má také schopnost utěsnit vlhkost bez ucpávání pórů – docela neuvěřitelný výkon. Joshua Zeichner, MD, certifikovaný dermatolog v New Yorku, také miluje skutečnost, že je bohatý na mastné kyseliny, takže se může zaměřit také na suchou, popraskanou pokožku, kterou zhoršuje špatné počasí.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  4. Za studena lisovaný šípkový olej The Bio Pharmacy

  Nejlepší pro: zralou nebo stárnoucí pleť
  Hlavní složkou tohoto oleje pro opravu pleti je šípkový olej, o kterém je klinicky prokázáno, že dokáže docela úžasné věci, jako je redukce jizev, vyhlazení vrásek a úprava a regenerace pokožky. „Šípkový olej je jedním z mých oblíbených olejů, protože má vysoký poměr kyseliny linolové, která nejenže je prospěšná pro lidi s akné, ale dokázala také zvrátit hyperpigmentaci způsobenou UV zářením,“ říká Dr. Levin. .. „Je také bohatý na vitamíny A, E, C a D, které se používají nejen k hydrataci, ale také na jizvy, strie a zarudnutí kůže náchylné na rosaceu,“ poznamenává.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  5. Býložravé rostlinné tužky na obličej

  Nejlepší pro: citlivou nebo červenou pokožku

  Ti, kteří bojují se zarudnutím a zánětem, najdou úlevu v tomto vyváženém hydratačním oleji na obličej. „Azulen je výtažek z heřmánku, který se používá pro své zklidňující vlastnosti na pokožku, jakož i antioxidační schopnosti, které jsou prospěšné pro mírně zanícenou a citlivou pokožku,“ říká doktor Levin. „Tento produkt také kombinuje zvlhčující složky, jako je jojobový olej a skvalen,“ dodává.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 6. Kupte nyní v

  6. Korres Wild Rose Vitamin C Aktivní světelný olej

  Nejlepší na: tmavé nebo hyperpigmentované skvrny
  Pokud máte co do činění s hnědými skvrnami nebo zabarvením, každý dermatolog vám doporučí, abyste používali složky se zklidňujícími a zesvětlenými vlastnostmi pokožky. Naštěstí pro vás tento lesklý olej obsahuje obojí. Obsahuje přírodní složky, jako je olej z divoké růže, který stimuluje vstřebávání vitamínu C pokožkou a zároveň snižuje výskyt jemných vrásek, jakož i vitamín C pro přirozené rozjasnění pleti a redukci hyperpigmentace.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář