6 důvodů, proč nyní přidat vitamín E do rutiny vaší pokožky (a vlasů).– Na zdravém těle zdravá kůže Přečtěte si Andreina doporučení

Vedle zářivějších ingrediencí jako retinol a vitamin C je vitamin E neznámým hrdinou. Pravděpodobně jste si toho všimli alespoň v jednom z vašich produktů, protože je to jedna z nejpoužívanějších kosmetických složek (v seznamech složek je obvykle uvedena jako „tokoferol“), ale možná nevíte, že dokáže víc než hydratovat. . Od krmení dalšími účinnými látkami až po využití jeho obrovských výhod zevnitř, vitamín E dělá všechno – a opravdu si zaslouží první místo ve vašem sortimentu péče o pleť. Níže uvádíme šest důvodů, proč je tato pracovitá složka jedním z našich oblíbených antioxidantů (a měl by být také váš).

1. Vitamin E kontroluje poškození sluncem.

Opalovací krém a vitamín E jsou nepřekonatelné duo: spolu pracují ještě intenzivněji, aby vás chránili před UV zářením a zároveň chránili před poškozením volnými radikály. Vitamin E je silný antioxidant a studie ukázaly, že je mimořádně účinný účinný v boji proti destruktivním účinkům slunečního záření (včetně vrásek, nerovnoměrné pigmentace, ztráty tónu a vlhkosti a rakoviny kůže). Nenahrazujte ho SPF, ale myslete na něj jako na nejlepší doplněk vaší opalovací rutiny. Ošetřete svůj obličej vrstvou Colorescience Even Up® Multi-Correction Serum in AM pro biologicky dostupnou dávku vitamínu E spolu s vyživujícími peptidy, ceramidy a kyselinou hyaluronovou.

2. Suchou pokožku ihned vypijte.

Chce pleť víc vlhkosti? Stačí přidat vitamín E; také se ukázalo jako vážné hydratační účinky. „Vitamin E je složka rozpustná v tucích, což znamená, že dokáže proniknout do horních vrstev kůže,“ říká. doktorka Mona Gohara, certifikovaný dermatolog a docent dermatologie na Yale School of Medicine. Jelikož se hromadí v kožních mazových žlázách, pomáhá „posilovat lipidy, které jsou nedílnou součástí naší bariéry proti vlhkosti“, čímž posiluje přirozenou schopnost pokožky předcházet ztrátě vody. Pokud máte pocit, že je vaše pokožka obzvláště suchá, nejlépe ji podávejte ve výživném složení jako např. Eminence Organics Triple C+E šípkový zpevňující olej.

3. Je to jako zdroj energie pro jiné antioxidanty.

Představte si vitamín E jako sólo superstar, která dobře spolupracuje s ostatními. Často ho uvidíte spolu s jinými antioxidanty, zejména vitamínem C (jako v ultrapopulárním SkinCeuticals CE Ferulic). Je to kvůli jeho schopnosti dále zlepšovat tyto složky. Studie ukázaly, že kombinace vitamínů C a E. zvýšit jejich antioxidační ochranné schopnosti s faktorem čtyři, takže neváhejte a sbírejte tato aktiva.

4. Může pomoci řídkým vlasům a namáhané pokožce hlavy.

Neomezujte tyto antioxidační výhody na svůj obličej; i vlasy a pokožka hlavy by měly přinášet ovoce. Doplňky vitamínu E může pomoci stimulovat růst, pokud trpíte vypadáváním vlasůa může také pomoci předcházet oxidačnímu stresu na pokožce hlavy. Vystavení UV záření ovlivňuje vaše vlasy a pokožku hlavy stejně jako zbytek vaší pokožky, takže neutralizujte poškození volnými radikály pomocí vlasové rutiny s vitamínem E. Léčivý olej VIRTUE® jednou za týden Olaplex čj. 3 ošetření pro hladší, silnější vlasy, zcela chráněno.

5. Začlenění vitamínu E do vaší každodenní stravy může maximalizovat vaše výsledky.

Hydratační krémy a séra nejsou vaším jediným možným zdrojem vitamínu E. Složka vyživuje pokožku antioxidanty lokálně i vnitřně. Podle doktora Gohary můžete absorbovat dostatek vitamínu E, který přispívá k celkovému zdraví pokožky dobře vyvážená strava. Vašimi primárními zdroji by měly být potraviny, jako jsou ořechy, špenát, celá zrna a olivový a slunečnicový olej. Doporučuje také začlenění potravin bohatých na vitamin C ke stimulaci antioxidačních účinků a účinků na zachytávání volných radikálů, jako by tomu bylo při péči o pleť.

6. Není to nejlepší volba k hojení jizev, ale je skvělým doplňkem k očnímu krému.

Je čas na rychlou opravu mýtů: Vitamin E může souviset se zrychleným hojením jizev, ale odborníci se shodují, že neexistují žádné důkazy, které by to podporovaly. Doktor Gohara říká, že silikonové pásky na jizvy jsou ve skutečnosti mnohem efektivnější volbou pro bělení jizev. Místo toho začleňte vitamín E do oční rutiny. „Vitamin E pomáhá vyblednout jemné linky a vrásky a zlepšit texturu pokožky,“ říká Dr. Gohara. Studie také prokázaly jeho účinnost v redukce tmavých kruhů a linek v jemné oblasti pod očima. Vynechejte proto jizvy a před spaním si natírejte oční krém bohatý na vitamin E (například iS Clinical Youth Eye Complex), abyste se vzbudili s dobře odpočatou pokožkou.

Napsat komentář