5 způsobů, jak usnout bez léků– Tipy pro zářivé vlasy a pleť Co doporučuje Andrea?

Když žárlíte na spánek svých dětí, víte, že jste dospělý. Je to proto, že jak stárnete, uvědomujete si, jak klíčový je spánek: pro tělo i duši. Nedostatek spánku může souviset s vážnějšími zdravotními problémy a má potenciál mít negativní vliv na zdraví i štěstí (nemluvě o vážných důsledcích nedostatku spánku). Naštěstí existuje řada přírodních způsobů, jak zlepšit vaši ospalost, včetně používání esenciálních olejů ke spaní a používání různých mírných a účinných změn chování ve vašem životním stylu.

Odborníci, včetně lidí pracujících s The Sleep Foundation, zjistili, že základní příčiny nespavosti jsou četné. Například psychické problémy, jako je úzkost a deprese, poruchy cirkadiánního rytmu (jet lag, někdo?), Bolest a nepohodlí, stres, požití látek, jako jsou drogy (a káva, ano) a řadu problémů s hygienou spánku. Pokud někdo hledá alternativu k lékům, nejpraktičtějším řešením pro léčbu problémů se spánkem je dobrá spánková hygiena (návyky, které pomáhají zlepšit kvalitu spánku).

5 způsobů, jak přirozeně lépe spát

Vaše tělo je jedinečné, takže vám může pomoci vyzkoušet několik různých doporučení, abyste zjistili, co nejlépe funguje pro kvalitu vašeho spánku. Upozornění: pokud máte závažnější spánkový režim, poraďte se se svým lékařem dříve, než provedete jakékoli změny ve své rutině. Tyto tipy nemají nahradit doporučení lékaře.

1. Přestaňte se dívat na telefon v posteli

Arianna Huffington ve své knize The Sleep Revolution z roku 2016 zkoumá téma a řešení nedostatku spánku, epidemie, o které mluví, že se zhoršila, když naše digitální závislost narostla. I když nemusí být překvapující vědět, že 71 % Američanů spí vedle svého chytrého telefonu (včetně mě), tento zvyk vážně ničí naše spánkové návyky. Smartfony totiž vyzařují modré světlo, které způsobí, že mozek přestane produkovat melatonin.

2. Vytvořte si uklidňující rutinu před spaním

Stejně jako si neberete telefon do postele, existuje mnoho změn v chování, které lze snadno implementovat a mohou mít pozitivní vliv na váš spánek. Užitečné může být také vytvoření noční rutiny, která zahrnuje nastavení plánu spánku (čas spánku a bdění). Když je váš spánek stálý a dodržujete harmonogram, vaše biologické hodiny se synchronizují s ostatními funkcemi těla, díky čemuž celý systém (včetně spánku) funguje lépe.

Další tipy na spánek z The Sleep Revolution:

  • Bez kofeinu po 14:00.
  • Během tří hodin spánku se vyhýbejte alkoholu
  • Přestaňte cvičit čtyři hodiny před spaním

3. Jezte před spaním svačinu, která podporuje spánek

Je mnoho věcí, kterým je třeba se vyhnout, ale ne všechny jsou špatné zprávy. Naštěstí existují potraviny, které vám pomohou usnout. Některé pochutiny obsahují melatonin s jeho hojivými vlastnostmi. Mezi tyto chutné pochoutky patří: mandle, vlašské ořechy, maliny, ananas a tvaroh, abychom jmenovali alespoň některé. Uklidnit spánek může také šálek čaje (samozřejmě bez kofeinu). Vyzkoušejte heřmánek, zázvor a mátu, protože mohou mít velmi uklidňující účinky.

4. Zkuste meditaci

Meditace přichází v různých formách, včetně všímavosti, duchovní meditace a soustředěné meditace. Cvičení je navrženo tak, aby uklidnilo vaši mysl, soustředilo se na dýchání a zmírnilo stres a problémy. Podle dermatologa a učitelky jógy Sheily Jalalat je neoficiální a vědecky dokázáno, že meditace kromě jiných výhod snižuje stres. Pokud si nejste jisti, kde začít, řízená meditační aplikace, jako je například Headspace, vám může pomoci naučit se základy uvolnění mysli.

5. Vyberte si správné produkty: přírodní léčiva a esenciální oleje

Když si vytvoříte zdravý spánkový režim, dobrým začátkem by bylo seznámit se s přírodními zesilovači spánku: melatoninem a esenciálními oleji. Melatonin je přirozeně se vyskytující hormon, který vašemu tělu říká, že jste připraveni spát. Vystavení se světlu v noci, jakož i jiná přerušení vašeho spánkového plánu, tomu mohou zabránit, takže vaše nespavost může být způsobena nedostatkem melatoninu. Naštěstí je k dispozici jako doplněk.

Některé esenciální oleje dokáží jednoduše a přirozeně odpovědět na otázku, jak rychleji usnout a pomoci vám zažít kvalitnější spánek. Podle studií sestavených Physician Data Query (PDQ) Národního institutu pro rakovinu (NCI), aromaterapeutické esenciální oleje mohou pomoci podpořit relaxaci a snížit stres a úzkost. Je to proto, že čich přímo souvisí s vašimi emocemi. Stejně jako známá vůně může vyvolat vzpomínky na minulost, některé esenciální oleje, jako je levandule, mohou vyvolat pocity klidu a relaxace.

Problémy s usínáním čas od času nejsou závažným problémem a lze jim pomoci přirozenými metodami, ale chronická nespavost může být spojena s vážnějšími stavy a pokud máte obavy, že vaše problémy se spánkem přetrvávají, měli byste se poradit se svým lékařem.

Napsat komentář