5 velkých mýtů o kosmetice, které nejsou pravdivé| Zdravápleť

05 říj 5 velké mýty o kosmetice

Zveřejněno v 10:00 v Cosmetics by Fabra Communication

Již několik let existuje pojem, který se v médiích nepřestává opakovat a dotýká se prakticky všech oblastí: falešných zpráv. Jedná se o falešné zprávy, které se šíří jako požár přes sociální sítě a považují se za samozřejmost, ačkoli ve skutečnosti nejsou. Obvykle reagují na zájmy – politické, ekonomické, sociální – a nepřispívají ničím dobrým. K tomuto problému dochází také v kosmeticképrůmysl plný velké mýty že dnes docházíme k demontáži. Protože jste již určitě slyšeli, že produkty, pokud pění, jsou mnohem lepší, že jsou póry uzavřeny nebo že je-li kosmetika hypoalergenní, nemůže způsobit alergie.

Pojďme zbourat velké mýty

Je nám líto, že vás zklameme, ale žádné z výše uvedených tvrzení není pravdivé. Alespoň ne správně. Viz pět mýtů které se považovaly za správné, i když ve skutečnosti nebyly.

Mýtus číslo 1: čím více pěny, tím lépe

Velmi typické: čím více pěny produkt vytváří, tím hlubší čistotu nabízí. Lžet. dermatolog Andrea Combalia zboural mýtus na svém blogu. „Mýdlová pěna se tvoří díky určitým pěnivým složkám, které se přidávají do receptur, které tvoří bubliny. Protože existuje tendence spojovat pěnivost s čistící kapacitou, téměř všechny ji obsahují. Není to ani dobré, ani špatné, ale chci, aby vám bylo jasné , že bubliny nezahrnují čištění, “říká.

Mýtus číslo 2: pokožka si na produkty zvykne

Dermatolog Emiliano Grillo v rozhovoru pro týdeník XL Semanal uvedl, že pokožka je a dynamický a neustále se měnící orgán a že proto bylo vhodné kosmetiku v naší rutině obměňovat nebo střídat. Přesto není důvodem to, že si pleť na určitý krém zvykne nebo ne, ale spíše to, že její potřeby se liší například v závislosti na ročním období. Derm potřebuje v zimě aktivní složky, které jsou naprosto opačné než ty, které oceňuje v létě.

Mýtus číslo 3: být módní neznamená, že je to nezbytné

Kosmetický průmysl je stejně jako módní průmysl submisivní průmysl trend a neustálé změny. Každý rok nebo sezónu existují kosmetické produkty nebo doplňky, které se zdají být dokonalou krásou, ale které se nedoporučují pro všechny typy pleti. „I když je pravda, že základní pilíře rutiny jsou založeny na hygieně, hydrataci, fotoochraně a transformaci,“ říká Dr. Andrea Combalia, „ne všechny produkty jsou stejné, i když vypadají stejně«. Přizpůsobme svou rutinu našim potřebám, nikoli módě a velkým mýtům.

Mýtus číslo 4: póry mizí

„Všichni sníme o jejich zmizení, i když byste měli vědět, že póry nelze uzavřít. Existuje mnoho kosmetických produktů, které tvrdí, že uzavírají póry, ačkoli je to nemožné,“ vysvětluje dermatoložka Combalia. Vysvětlení je toto: „póry jsou otvory, přes které se folikuly a vlasové žlázy otevírají do kůže,“ říká. To znamená, že jsou nezbytné a nelze je zavřít, pouze jsou rozšířené nebo špinavé.

Mýtus číslo 5: kosmetika je hypoalergenní a nemůže způsobit alergie

Pokud to slovo nikdy nemá, je to falešné. Toto je přesvědčivé prohlášení dermatoložky Caroliny Domínguezové, lékařky za blogem @dermatologa_alrescate. V tomto případě, pro hypoalergenně označené výrobky. „Pokud je kosmetický výrobek označen jako hypoalergenní, je méně pravděpodobné, že způsobí alergie,“ říká. „Budou výrobky, ve kterých hlavní alergeny, které zvyknou v populaci vyvolávat alergie častěji (což je statisticky prokázáno), nebudou ve své formulaci použity. Naopak používají složky, které obvykle nevyvolávají reakci a jsou obvykle testovány před uvedením na trh. Oni jsou takoví ideální kosmetika pro citlivou a jemnou pokožku,“ vysvětluje. Ale to samozřejmě není rozhodující a může obsahovat další složky, které způsobují alergie.

Který z těchto? velké mýty v kosmetickém průmyslu jste sledovali v nominální hodnotě?

Napsat komentář