5 retinolových očních krémů, které jsou opravdu účinné| Zdravápleť

4. únor Vše, co potřebujete vědět o kontuře očí s retinolem

Zveřejněno v 10:00 v Cosmetics by Fabra Communication

Pravděpodobně jste už o tom slyšeli retinol. I když možná nevíte, co to je nebo jak to používat. Bez ohledu na to, jak moc se snažíme najít jemnější produkty šetrné k pokožce, neexistuje nic, co by fungovalo lépe než retinol. Neříkáme to my, ale dermatologové. Jeho síla je na tváři opravdu zázračná. Jeho funkce jsou nekonečné, ale je obzvláště účinný při léčbě známek stárnutí. Po třicítce naše pokožka závratnou rychlostí ztrácí na hustotě a elasticitě. suchost, nedostatek lesku, nepravidelná struktura a výskyt skvrn. Dnes si povíme něco o jeho nekonečných vlastnostech aplikovaných na jednu z oblastí, která nejvíce trápí muže a ženy: oční kontury. A je to tím, že v kosmetice se oční kontury s retinolem již staly nezbytnými díky mnoha výhodám. Chcete se s nimi setkat?

Co je retinol ak čemu se používá?

Je to produkt 360: zlepšuje celkový vzhled pokožky. Je to aktivní složka odvozená od vitamínu A a patří do skupiny retinoidů. V kosmetice se začal používat asi před 40 lety jako léčba akné. Později se jeho použití rozšířilo na pokrytí celé škály potřeb, jako je prevence vrásek nebo korekce skvrn.

Proč je tak populární? Jedná se o jednu z aktivních kosmetických složek pro topickou aplikaci, jejíž účinnost proti stárnutí pleti je potvrzena větším počtem lékařských a vědeckých studií. Tato aktivní složka zlepšuje texturu a hladkost pokožky, redukuje vrásky a linky, vyhlazuje tón pleti, depigmentuje, odstraňuje kožní skvrny, pomáhá podporovat syntézu kolagenu, zvyšuje hydrataci pokožky a je nejlepší aktivní složkou pro zvrácení fotostárnutí, uzavírání pórů, regulaci buněk, působí antioxidačně a zabraňuje hyperkeratinizaci.

Proniká do hlubokých vrstev pokožky, aby stimuloval produkci kolagenu a elastinu, přičemž zlepšuje vzhled vnější vrstvy pokožky. Tímto způsobem se zlepšuje proces obnovy buněk a nahrazuje odumřelou pokožku novými vrstvami kůže.

Existují nějaké rozpory při použití očních kontur s retinolem?

Pravdou je, že retinol, jako všechno v životě, má určité rozpory. Konkrétně může dráždit pokožku (zejména citlivou pokožku nebo je-li zneužívána), neměla by se vystavovat slunci a může způsobit skvrny, pokud současně užíváte lék.

Proto při používání retinolu byste to měli dělat hlavou, takže pokud se po první aplikaci objeví na pokožce nepříjemný pocit, měli byste aplikace oddálit nebo dokonce přestat. Kromě toho je nezbytné, abyste jej vždy nosili s vysokou ochranou, pokud se neaplikuje v noci, abyste byli doma.

Tato kosmetika obsahuje nejsilnější aktivní činidlo proti stárnutí ke stimulaci kolagenu, aby omladilo váš vzhled prostřednictvím doplňku.

Některé oční kontury s retinolem:

Redermic R Eyes of LA ROCHE POSAY

Bojujte proti vráskám vyhlazováním a napínáním oblasti kontur a zároveň eliminováním známek únavy. Ve svém složení vyniká kombinace retinolu a kofeinu pro zjemnění a odstranění známek únavy a plynutí času. Navíc, přestože obsahuje retinol, je vhodný pro citlivé oči.

SESDERMA Reti Age oční konturovací gel proti stárnutí.

Zabraňuje mimickým linkám, vráskám a ztrátě elasticity. Kromě toho je vhodný pro všechny typy pleti a díky obsahu retinolu stimuluje proces exfoliace, zlepšuje texturu oblasti a podporuje rovnováhu tónů pleti.

SESDERMA Reti Age oční konturovací gel proti stárnutí (22,31 EUR)

STRIVECTIN Advanced Retinol oční krém

Je to jemný a lehký krém vytvořený na oční kontury, aby se minimalizovaly mimické linky a vrány při uzavření a zpevnění pokožky kolem oka. Získejte hydratovanou pleť, která vypadá svěže a omlazená již od první aplikace.

BIOVENE Retinol na kontury očí

Tato energizující zesvětlující kombinace spojuje vlastnosti retinolu, kofeinu, kokosového oleje a niacinamidu. Díky této kombinaci obnovuje pevnost, odstraňuje známky únavy, zajišťuje hloubkovou hydrataci a léčí otoky a tmavé kruhy. Navíc je formulován bez parabenů, plastových mikrobů, SLS a SLES sulfátů, formaldehydu, ftalátů, minerálního oleje, oxybenzonu, hydrochinonu, triclosanu a triklokarbanu.

Oční kontury se starým fyto-retinolem od BAREMINERALS

V tomto případě jde o oční počet formulovaný s fytoretinolem, rostlinnou alternativou k retinolu, který má stejnou účinnost proti vráskám a skvrnám, ale nezpůsobuje podráždění, zarudnutí, suchost nebo citlivost. Navíc není fotosenzitivní a je vhodný pro všechny typy pleti.

Napsat komentář