5 potravin, o kterých jste nevěděli, že jsou dobré pro vaši pokožku– Přírodní kosmetika na dosah ruky Přečtěte si Andreina doporučení

Ať už si chcete zachovat mladistvý vzhled nebo se snažíte bojovat se stále zřetelnějšími známkami stárnutí, stále neexistuje lepší způsob péče o pleť, než začít zevnitř. Dokonce is nejdražšími kosmetickými výrobky, pokud nedostanete potřebné živiny, které vaše tělo potřebuje, vaše rutina péče o pleť nebude ani zdaleka tak účinná. Ale nebojte se; každé jídlo by nemělo být jen zelí a špenát (ačkoli přiznejme si, zelená listová zelenina zůstává nejbohatším jídlem, jaké kdy budete jíst). Tady je jen několik každodenních potravin, o kterých jste nevěděli, že pomohou vaší pokožce opravit se a odolat dalšímu poškození.

1. Steak

Slabé kusy hovězího masa, jako je svalovina a filet mignon, jsou výborným zdrojem bílkovin. Proteiny tvoří kolagen, vláknitou tkáň, která dodává pokožce její povrch. Bohužel po 20. roce života můžete ztratit přibližně 1% kolagenu pokožky každý rok. Po čase začne pokožka ochabovat a vypadá nafouknutá. Slabé bílkoviny mohou poskytnout aminokyseliny potřebné pro tvorbu kolagenu. Mezi další dobré zdroje libových bílkovin patří vejce, kuřecí nebo krůtí maso bez kůže, fazole a čočka, ryby a měkkýši, tofu a sója, ořechy a máslo a semínka quinoa.

2. Papriky

Paprika, zejména žlutá, je bohatá na vitamin C, další životně důležitou živinu jak při syntéze kolagenu, tak při prevenci rozkladu elastinu, proteinu nacházejícího se ve pojivových tkáních, který dodává pokožce její elasticitu. Elastin umožňuje pokožce vrátit se po jejím natažení, například když se usmějete. Kromě papriky jsou dalšími bohatými zdroji vitamínu C guava, kiwi, brokolice, tmavě zelená listová zelenina, jahody, citrusové plody, rajčata a papája.

3. Ústřice

Ústřice mají nízký obsah tuku, nízký obsah kalorií a vysoký obsah bílkovin; Je také bohatá na měď, která spolupracuje s vitamínem C a bílkovinami při tvorbě kolagenu a elastinu. Mezi další potraviny bohaté na měď patří játra, měkkýši, syrové zelí, houby shiitake, sezamová a slunečnicová semínka, kešu oříšky, sójové boby a luštěniny jako garbanzo fazole a čočka. Další jídlo bohaté na měď? Tmavá čokoláda – dobrá výmluva k rozmazlování!

4. Nezelená zelenina

Mnozí z nás sdílejí tmavě zelenou listovou zeleninu, jako je zelené zelí, zelené zelí, špenát, mangold, řeřicha, pampeliška, růžičková kapusta a brokolice – a to z dobrého důvodu: je bohatá na fytonutrienty. Ukázalo se, že fytonutrienty – vědecký termín pro přírodní chemikálie, které dodávají rostlinám jejich zářivé barvy – pomáhají zvyšovat odolnost pokožky vůči UV záření, chrání před poškozením sluncem, které způsobuje matnost, jemné linky, vrásky a stařecké skvrny. Kromě toho výsledky studie † ukazují, že příjem fytonutrientů dodává pokožce zdravý, mladistvý a zářivý vzhled. Ale zelené nejsou jediné, které obsahují fytonutrienty; Jiné pestrobarevné potraviny jsou jí plné, spolu s antioxidanty, které pomáhají bojovat proti zánětlivým kožním onemocněním, jako jsou akné, ekzémy a psoriáza.

Široká škála barevného ovoce a zeleniny na talíři znamená širokou škálu zdravých fytonutrientů. Jezte spoustu potravin z těchto tří barevných skupin fytonutrientů pro optimální ochranu pokožky:

červená (lykopen) – Guava, vodní meloun, rajčata, papája, grapefruit, červená paprika, feferonky, červené zelí, červené hrozny a třešně

Pomeranč (beta-karoten) – Sladké brambory, mrkev, dýně, dýně, meloun, meruňky a broskve.

Žlutá (lutein a zeaxantin) – Žlutá dýně a kukuřice

5. Semena a ořechy

Ztráta vlhkosti je nezbytným faktem stárnutí. Suchá pokožka může způsobit a zvýrazňovat jemné linky a vrásky, takže zůstat hydratovaná je nezbytností. Nejjednodušším způsobem je pít hodně vody, aby se doplnily buňky pokožky a zabránilo se další ztrátě vlhkosti. Vitamin E a omega-3 mastné kyseliny pomáhají hydratovat a promašťovat kožní buňky, aby pokožka získala pružnou, orosenou podobu.

Potraviny bohaté na vitamin E zahrnují slunečnicová semínka, mandle, špenát, švýcarský smog, avokádo, arašídy, kulatý, chřest, červenou řepu a hořčici. Pro nejlepší zdroje omega-3 si při dalším jídle dejte nějaká lněná semínka, ořechy, sardinky, lososa, hovězí maso z trávy, sóju nebo tofu.

První obrana proti stárnutí by měla začít zevnitř a dát pleti základy, které potřebuje pro silný, pružný a úžasný vzhled. Doplňte svou rutinu krásy proti stárnutí těmito zdravými potravinami a užívejte si jídlo, abyste získali mladší vypadající pleť!

† Reference:
https://www.ehbonline.org/article/S1090-5138%2810%2900116-9/abstract
https://barefacedtruth.com/2012/06/06/the-matrix-reloaded-elastin/

Napsat komentář