JAK ZKLIDNIT MYSL POMOCÍ AROMATERAPIE

S pomalu končícím létem přichází i konec dovolenkového období, období klidu. Dny pomalu ale jistě začínají být kratší a ponurejší. Děti jsou zpátky ve škole a tak nám přibyly další povinnosti. Není divu, že se tak všichni občas cítíme tak nějak dole, smutní nebo vystresovaní. Tohle všechno mi přišlo jako skvělá příležitost sepsat článek o tom, jak zklidnit mysl pomocí esenciálních olejů. Těchto 5 olejů je cíleno výhradně na jejich inhalaci pomocí difuzéru. Teď už se ale pojďme mrknout na slibovaných 5 uklidňujících esenciálních olejů.

JAK ZKLIDNIT MYSL POMOCÍ ESENCIÁLNÍCH OLEJŮ

  • NĚMECKÝ HEŘMÁNEK (Matricaria recutita)
  • KADIDLO (Boswellia carterii)
  • LEVANDULE (Lavandula angustifolia)
  • MANDARINKA (Citrus reticulata)
  • YLANG YLANG (Cananga odorata)

NĚMECKÝ HEŘMÁNEK Matricaria recutita

5 nejlepších uklidňujících esenciálních olejů německý heřmánek

Esenciální olej z heřmánku má sedativní účinky. Doporučuje se, když jsme emočně vyčerpaní, neklidní, nebo když cítíme zlobu a podrážděnost. Dokáže vyrovnat výkyvy nálad a potlačit úzkost. Je vhodný ve dnech, kdy potřebujeme zklidnit mysl a navodit pocit klidu.

Německý heřmánek má sladkou, bylinkovou vůni s ovocným podtónem. Jeho vůně je dost silná, proto se doporučuje použít pouze pár kapek.

KADIDLO Boswellia Carterii

Jak zklidnit mysl

Frankincense se tradičně používá při meditaci. A má to svůj důvod. Má velmi příznivý efekt na náš nervový systém. Tento esenciální olej dokáže prohloubit a zpomalit náš dech a tím se zklidní a zároveň oživí naše mysl. Je to skvělá volba, když se cítíme nervově vyčerpaní a nebo když potřebujeme udržet pozornost.

V článku Esenciální olej kadidlo se dočtete o jeho účincích na mysl podrobněji. Píšu v něm i o tom, jak tento esenciální olej působí na pleť.

Kadidlový esenciální olej má peprnou citronovou vůni s výrazným sladko dřevinatým podtónem.

LEVANDULE Lavandula angustifolia

Jak zklidnit mysl

Levandulový esenciální olej vyniká svými silnými sedativními účinky. Tak silnými, že se ukázalo, že dokáže potlačit účinky kofeinu. Levandule má zklidňující efekt na náš nervový systém a dokáže tak zlepšit kvalitu našeho spánku. Díky tomu se ráno probudíme více odpočatí.

Levandulový esenciální olej je jeden z nejoblíbenějších. Má sladkou květinovo-bylinkovou vůni s dřevinatým podtónem.

MANDARINKA Citrus reticulata

5 nejlepších uklidňujících esenciálních olejů mandarinka

Komu by se nelíbila vůně čerstvě oloupané mandarinky. Tento esenciální olej se mimo jiné doporučuje u hyperaktivních dětí pro jejich zklidnění. Mandarinka podporuje emoční stabilitu a můžete ji použít ke zmírnění podrážděnosti, náladovosti a pocitu frustrace. Povzbuzující vůně mandarinky je schopna zbavit negativních myšlenek a přinést nám pocit radosti.

Mandarinkový esenciální olej má sladkou, ne úplně osvěžující vůni typickou pro citrusy.

Tady pouze podotknu, že se uvádí, že může být fototoxický na přímém slunci při kontaktu s kůží, ačkoliv to zatím nebylo s jistotou potvrzeno.

YLANG YLANG Cananga odorata

ylang ylang

Ylang Ylang je známý pro svou schopnost zpomalit příliš rychlý srdeční tep a prohloubit příliš rychlý dech. To jsou obvykle příznaky spojené se šokem, úzkostí nebo zlobou. Ylang ylang přináší emoční stabilitu a pomůže nám od podrážděnosti, náladovosti nebo pocitu frustrace. Doporučuje se pro stavy deprese, jelikož se na něj odkazuje jako na afrodiziakum.

Esenciální olej Ylang Ylang má velmi silnou sladkou květinovou vůni, proto je potřeba ho použít pouze malé množství.

Článek Esenciální oleje použití zmiňuje i další způsoby použití esenciálních olejů, než je difuzér. A hlavně se v něm dočtete, jak tyto oleje použít bezpečně.

Pokud přemýšlíte, co na menstruační bolesti, mohl by vás zajímat i tento příspěvek.

JAK ZKLIDNIT MYSL TÍM PRAVÝM ESENCIÁLNÍM OLEJEM

Je důležité, aby se vám vůně oleje jednoduše líbila a byla vám příjemná. Protože pokud vyloženě nesnesete vůni heřmánku, pochybuji, že budete schopni si užít jeho terapeutické vlastnosti. Máte svůj oblíbený esenciální olej? Dejte mi vědět do komentářů, který to je a na co ho používáte. Jaké máte další tipy na to, jak zklidnit mysl? See you later alligator.

Napsat komentář