5 ne tak drahých potravin, které vám pomohou stát se anti-aging– Každodenní péče o vaše tělo Napsala Andrea

Intenzivní hydratační krémy, produkty bohaté na kolagen, sem tam možná trochu botoxu, hodně ochrany před sluncem a masírování obličeje vzhůru. Existují nejrůznější tipy, triky a tipy, jak si udržet pokožku super pevnou a bez vrásek is přibývajícím věkem. Ale tak, jak vám vaše matka vždycky říkala, že „pěkná je stejně krásná“, totéž platí i pro stárnutí: musíte svému tělu dodat základní živiny, které potřebuje, aby vaše pokožka zůstala zdravá, mladistvou pružnost a zářivost, kterou chcete. mohlo by to být navždy uzavřeno. (Amen!)

Jak tedy zajistit, aby vám to, co jíte, pomáhalo bojovat s biologickými hodinami vaší pokožky? Ujistěte se, že vaše strava je bohatá na ten druh živin, vitamínů a přísad, díky kterým budete zdraví a mladí. „Jak stárneme, naše střeva neabsorbují živiny. Je důležité, abychom si zdravě vybírali potraviny, které vyživují naše tělo a kůži,“ říká Dr. Jessie Cheung, certifikovaná dermatologka.

Tady je to, co Cheung navrhuje pro nejlepší typ stravy, která pomůže vaší pokožce stárnout:

1. Zakousněte se do pochutin s nízkým obsahem cukru

Můžete si dát sklenku vína navíc nebo občas narazit na bohatý čokoládový dort, ale pokud máte ve stravě příliš mnoho cukru, vaše pokožka může stárnout rychleji, než byste chtěli. „Krevní cukr se váže na bílkoviny a vytváří pokročilé glykační konečné produkty (AGE), které jsou zkreslené a nefunkční,“ vysvětluje Cheung. „Tyto AGE způsobují chronický zánět a přispívají k vráskám, ateroskleróze a artritidě.“

Namísto slintání nad koblihami nebo dokonce džusy, které skrývají obsah cukru – Cheung doporučuje zaměřit se na stravu s nízkým obsahem vlákniny a vysokým obsahem vlákniny, jako jsou celozrnné sušenky, mrkev a celer. Pomohou vám upravit vrcholy cukru, když máte chuť k jídlu pozdě v noci nebo uprostřed odpoledne.

2. Jezte více bobulí

Co je jednou z klíčových ingrediencí, které vaše tělo potřebuje, aby si udrželo pokožku ve špičkové kondici? Žádné překvapení: kolagen! Jak stárneme, začínáme ztrácet přirozený kolagen, se kterým jsme se narodili, a každým rokem ho produkujeme méně a méně. Proto Cheung navrhuje, abyste si zakousli do bobulí – jahod, borůvek, malin! – Když potřebujete občerstvení. proč? Tyto odrůdy přímo z révy jsou bohaté na vitamin C a antioxidanty, které pomáhají při tvorbě kolagenu.

3. Vyberte si tučné ryby

Jste-li velkým fanouškem mořských plodů, máte štěstí: tento typ proteinu je nejlepší pro citlivost naší pokožky. (Možná to je důvod, proč mořské panny vždy vypadají tak zářivě, dokonce i pod mořem?) Jak vysvětluje Cheung, ryby jsou vynikajícím zdrojem Omega-3 mastných kyselin, které jsou protizánětlivé, díky čemuž je pokožka pevná a krásná. Máte pocit, že nám emocionálně „došel plyn“ a neumíte se rozhodnout, jaký druh ryby si objednat? Cheung navrhuje vybrat si ty nejmastnější ryby, jaké naleznete. Tyto ryby – jako uzený losos, mečoun, síh, makrela a tilapie – jsou všechny velmi bohaté na vitamín D, který pomáhá posilovat imunitní systém a předcházet rakovině. A samozřejmě vám dává stejné výhody jako sezení na slunci, které je mnohem lepší alternativou pro kožní buňky.

4. Přivoňte hrst oříšků

O výhodách mandlí víte mnoho – jsou to ostatně jedno z top doporučení každého odborníka na výživu – ale kromě toho, že regulují hubnutí a déle se cítíte sytí, vám mohou pomoci i proti stárnutí. Ve skutečnosti Cheung říká, že ořechy jsou vynikajícím zdrojem antioxidantů a jsou bohaté na minerály jako zinek a selen, které posilují náš imunitní systém a funkci štítné žlázy. Další zábavná výhoda? Poskytuje zdravé a nenasycené koncentrované tuky!

5. Jděte do jogurtu

Udržování imunitního systému ve špičkové formě zabrání vyrážkám a kožním problémům, což následně znamená méně jizev, které se časem prohlubují. Kromě denních probiotik na podporu vynikajícího zdraví střev také navrhuje pravidelně jíst jogurt. Tento silný snack slouží ke stejnému účelu jako perorální probiotikum a reguluje vstřebávání živin ze střeva. Navíc obvykle chutnají zatraceně dobře.

Napsat komentář