5 ingrediencí, které je třeba hledat– Pečujte o svůj obličej přirozeně přečtěte si moje doporučení

Technický název je „otevřený komedon“, ale krize černých teček se nikdy nezdá mikroskopická. Jakmile se tyto akné vyvinou, už je nevyčistíte. Můžete však pomoci v boji proti vzniku nových černých teček a zároveň dát své pokožce šanci vyléčit se z aktuální epidemie. Správné složky zahrnuté v tomto boji silně čistí póry, dodávají lehkou vlhkost a ošetřují problémové partie.

1. Kyselina salicylová: zásaditý produkt proti erupci

Kyselina salicylová je základem dlouhodobé péče o pleť pro svou schopnost ucpávat póry čištěním rozšířených folikulů, které se plní kožním mazem a stávají se z nich černé tečky. Může být lákavé potírat si postiženou oblast, ale problém můžete zhoršit příliš častým nebo příliš silným mytím. To „černé“ v černých tečkách totiž není špína, která potřebuje jen agresivní omytí, ale spíše výsledek ucpaného póru mastnotou a odumřelými kožními buňkami, které jsou otevřeny na vzduchu a oxidace jej ztmavne. Protože přísada může při nadměrném použití dráždit pokožku, je nejlepší ji použít jako cílenou léčbu namísto celého obličeje nebo těla.

2. Benzoylperoxid: ničení bakterií

Podobně jako kyselina salicylová, i benzoylperoxid funguje jako keratolytické činidlo, což znamená, že je schopen odbourávat a oslabovat odumřelé kožní buňky z povrchu pokožky až po póry. Kromě čištění pórů bojuje benzoylperoxid s bakteriemi, které způsobují vyrážku. Správná koncentrace je zaměřena na zánět bez podráždění pokožky. Zatímco silné benzoylperoxidové krémy se prodávají teenagerům, dospělé pokožce se daří lépe s 2,5% vyrovnávacím krémem na postiženou oblast dvakrát denně.

3. Kyselina glykolová: Multifunkční nástroj

Kyselina glykolová, alfa-hydroxykyselina získaná z cukrové třtiny, dává černým tečkám nový začátek. Funguje tak, že odlupuje svrchní vrstvu pokožky a čistí ucpané folikuly. Výhody této mírné kyseliny jsou dvojí. Tím, že rozpouští svrchní vrstvu pokožky, způsobuje i to, že se kožní buňky samy opravují, čímž vzniká více kolagenu.

4. Hamamel: uklidňující zánět

V tonizaci se nejčastěji vyskytuje vilín, který přirozeně zklidňuje pokožku náchylnou na černé tečky s protizánětlivými vlastnostmi. Pokud vaše dieta začíná tonerem, předložte sušící receptury na bázi alkoholu a rozhodněte se pro produkty na vodní bázi. Ošetření, která vysušují a dráždí pokožku, mohou vést k zánětu a zánět kůže je součástí tvorby akné.

5. Retinoidy a kyselina diová: spot-on roztoky

Zatímco čistící rutiny a masky zklidňují pokožku obličeje a pomáhají vytvářet nehostinné prostředí pro černé tečky, ve svém arzenálu si chcete ponechat i cílenou léčbu. Lokální retinoidy, které jsou silnými sloučeninami vitamínu A, mají tu výhodu, že bojují proti vráskám a vyrážkám. Kyselina dikarboxylová (kyselina dikarboxylová) působí tak, že zpomaluje tvorbu kožního mazu, který ucpává póry a bojuje proti bakteriím.

Pokud máte citlivou pokožku nebo upřednostňujete přírodní produkty, prohlédněte si naše nejlepší tipy pro boj proti přirozeným černým tečkám zde.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář