5 důvodů, proč voda zlepšuje vaše tělo– Tipy, jak pečovat o vlasy Doporučení A. Skarkova

Všichni víme, že voda je potřebná pro přirozeně zářící pleť (ve skutečnosti: vaše pokožka obsahuje 64% vody). Výhody vody však nekončí jen v pomoci vám získat hladkou a pružnou pleť. Zdá se, že voda může být zázračným lékem na některé z vašich nejzákladnějších bolestí. Dokonce vám může pomoci dosáhnout vysněného těla. Tady je pět úžasných věcí, o kterých jste nevěděli, že vám mohou ublížit.

1. Pomáhá vám zhubnout rychleji.

Když jsou vaše svaly správně hydratované, můžete chodit, běhat, trénovat a (zde je váš oblíbený trénink) více a tvrději, díky čemuž budete cvičit efektivněji. Kromě toho může voda zvýšit rychlost metabolismu (rychlost spalování kalorií) i v klidu. Dost na to, abych pil víc vody! Ale je jich víc…

2. Dělá vás to šťastnějšími.

Studie to ukázaly, ale osobně jsem to viděl u dětí. Šel jsem ven s rodinou, která krmila své děti obědem (bez vody) a poté zmrzlinou (bez vody). Hádejte, co se stalo poté: nepořádek a kolaps. Děti skutečně věděly dost na to, aby si v té chvíli vyptávali vodu, vypili malou skleničku a zablikali perleťovým bílkem a za pár vteřin se zasmáli. Pokud se tedy cítíte depresivně, depresivně, máte mlhu nebo jste nevrlí, může vám stačit velká sklenice vody.

3. Zmírňuje bolesti hlavy.

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč vám ráno po celé noci strávené s děvčaty praskne hlava? Ano, toto je dehydratace v těle. A není to jen alkohol, který může způsobit epizody podobné kocovině. Pokud pijete jiné druhy diuretik, jako je káva, soda nebo čaj, jako by tam zítra nebyly, vaše tělo může vyloučit více vody, než by mělo. Řešení? Snižte příjem diuretik a nahraďte je vodou. Mnohým mým klientům, kteří bojovali se silnými bolestmi hlavy a migrénami, se ulevilo téměř okamžitě po jejich zvyku pít.

4. Uvolňuje svalové křeče.

Zažili jste svalové křeče po intenzivním tréninku? Příčinou může být nedostatek elektrolytů, jako je draslík nebo hořčík, ale může to být také dehydratace. Zkuste zvýšit příjem vody a uvidíte, jak se potom bude vaše tělo cítit. Můžete také zkusit přidat do vody práškový elektrolyt nebo pít přírodní kokosovou vodu, která je také bohatá na elektrolyty.

5. Odstraňuje chuť na cukr.

To by mohlo být další tajemství hubnutí. Když je naše tělo dehydrováno, máme tendenci mít ještě větší chuť na sladké. Vždy, když pocítíte intenzivní chuť na cukr, vypijte nejprve velkou sklenici vody a počkejte pět minut. Pokud zmizí, možná jste se dehydrovali.

Kolik vody byste tedy měli vypít?

Nerad doporučuji zažité „vypít osm sklenic denně“, protože každý má jinou představu o tom, jak velká je sklenice. Také nedává smysl, že každé tělo potřebuje jinou potřebu hydratace? Závisí to na hmotnosti, svalové hmotě a úrovni aktivity. Proto jako návod doporučuji použít jednoduchou rovnici. Vypijte polovinu své tělesné hmotnosti v uncích denně. Pokud vážíte 150 liber, měli byste se pokusit vypít asi 75 uncí vody denně. Pokud jste velmi fit a aktivní (jako i v horkých dnech), doporučuji ještě víc.

PS: Použijte prosím láhev vody bez BPA k naplnění po celý den. Musíme přestat plýtvat tolika plastovými láhvemi, kterými do vody unikají chemikálie. Dobré pro životní prostředí a také dobré pro peněženku!

Nejste velkým fanouškem obyčejné vody?

Pokud se vám nechce pít veškerou tu vodu, zkuste si ochutit vodu níže uvedenými kombinacemi.

ČTĚTELE – Pijete dostatek vody? Co děláte, abyste udrželi své tělo hydratované během dne? Sdělte nám to v sekci komentářů níže.

Napsat komentář