5 důvodů, proč přejít na organické kosmetické produkty– Tipy, jak pečovat o pleť Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Bio produkty jsou dnes všude, od farmářského trhu ve vašem okolí až po uličku s čistícími prostředky v rohové lékárně. Tím, že si vybíráme organicky, jsme si jisti, že produkty, které jíme nebo produkty, které používáme, neobsahují chemikálie, které by mohly v budoucnu způsobit vážné zdravotní problémy. Ale pokud jde o léčbu závažných kožních problémů, většina žen zůstává skeptická. Jsou organické kosmetické produkty tak silné jako jejich neekologické protějšky? Opravdu to stojí za peníze navíc? Abychom odpověděli na tyto otázky, mluvili jsme se zakladatelkou Juice Beauty Karen Behnke. Tady nám dala 5 důvodů, proč by měl každý zvážit výběr bio kosmetických produktů.

1. Naše pokožka absorbuje 60% toho, co na ni naneseme.

Karen Behnke: „Před Juice Beauty jsem byl 20 let podnikatelem v oblasti zdraví a wellness. Přestože jsem se specializovala na výživu a fitness, nikdy jsem nevěnovala velkou pozornost složkám v kosmetických výrobcích. Teprve když jsem otěhotněla s prvním dítětem ve věku 40 let, začala jsem si více uvědomovat, co si dávám na tělo a přečetla jsem si vlastně celý seznam ingrediencí pro kosmetické produkty.

Nemohla jsem uvěřit množství potenciálně škodlivých složek, které byly nalezeny v nejmodernějších kosmetických výrobcích iv lékárnách. Jak můj výzkum ingrediencí pokračoval, bylo ještě více znepokojující zjistit, že tyto produkty obsahují některé složky, které byly v našich potravinách zakázány.

S vědomím, že naše pokožka absorbuje více než 60% toho, co je na ni naneseno, a že naše tělo je vystaveno toxickým složkám, jsem se rozhodla radikálně změnit chemii krásy. Dal jsem si za cíl vyvinout značku Juice Beauty s posláním vytvářet luxusní formulace vyrobené z certifikovaných organických složek, které fungují stejně dobře, ne-li lépe, než konvenční chemická krása.

2. Organické složky mají méně toxinů.

„Mnoho konvenčních a některých přírodních kosmetických produktů začíná na bázi ropných glykolů (butylen nebo propylenglykoly, jako jsou vazelíny). Složkám na bázi ropy je třeba se vyhýbat kvůli jejich kombinaci s dioxanem a jinými potenciálně škodlivými chemikáliemi. Další potenciálně škodlivé složky přítomné v neekologických produktech jsou syntetické parfémy a umělá barviva kvůli obavám spojeným s endokrinními poruchami a parabeny kvůli jejich asociaci s rakovinou prsu.

Juice Beauty, na druhé straně, je jednou z mála organických značek, které splňují vládní nařízení na 70% nebo více „vyrobeno z certifikovaných organických složek.“ Namísto plniv nebo přidané vody obsahují naše produkty Juice Beauty základní organickou směs rostlinných šťáv (šťávy z aloe, jojoby, hroznových jadérek, bambuckého a citrusového ovoce). To znamená, že každá kapka našeho produktu bohatá na živiny vyživuje vaši pokožku; odtud název Juice Beauty a naše podpisové logo.“

3. Ekologické produkty jsou tak silné jako jejich neekologické protějšky.

„Naše produkty Juice Beauty se považují za produkty splňující ty nejvyšší standardy, protože splňujeme nejpřísnější předpisy Kalifornského zákona o organických produktech (COPA). Kromě předpisů výzkum také ukázal, že organicky pěstované materiály mají hladinu antioxidantů asi o 30 % vyšší než konvenčně nebo přirozeně pěstované plodiny.

Pevně ​​věříme, že formulací základu organických botanických šťáv bohatých na antioxidanty a vitamíny namísto ropy nebo přidané vody a jejich kombinací s účinnými složkami péče o pleť můžeme dosáhnout stejných nebo lepších výsledků než běžné produkty nebo přírodní produkty. Několik klinických studií potvrdilo naši teorii, která byla mimořádně povzbudivá. Nejprve jsme se nadále zaměřovali na naše organické složky a naše přitažlivost se zvýšila, když se GREEN APPLE™ Peel – nyní patentovaný – proslavil svými oblíbenými zmínkami o celebritách a mediálními oceněními. Žádná slovní hříčka, ale pěstujeme zcela organicky.”

4. Ekologické kosmetické produkty doplňují zdravý životní styl.

„Mým prvním předsevzetím bylo žít obecně zdravým životním stylem prostřednictvím fitness a vynikající výživy. Později v životě jsem začal do svého každodenního života začleňovat stále více organických produktů. Začalo to potravinami a rozšířilo se to o produkty pro domácnost a čisticí prostředky.

Použití přírodních kosmetických produktů bylo posledním chybějícím kouskem, kterým jsem ráda, že se mi podařilo uzavřít smyčku. Určitě jsem si všiml rozdílu ve svém fyzickém a duševním zdraví a cítil jsem se lépe a více se bavilo žít organickým životním stylem. Není pochyb o tom, že to, co si dáte na své tělo, je stejně tak důležité jako to, co si dáte na své tělo. Krása a zdraví zevnitř i zvenčí!”

5. Ekologické zemědělství je lepší pro životní prostředí.

„Pokud všechny uvedené důvody nejsou dostatečně přesvědčivé, zvažte, že postupy ekologického zemědělství jsou ještě ekologičtější. To znamená, že jako spotřebitel, když se rozhodnete používat bio produkty, děláte vědomé rozhodnutí podporovat i zdraví naší planety.

ČTĚTELE – Jste připraveni vyzkoušet organickou péči o pleť? Pořiďte si Karenin režim péče o pleť níže:

Vyčistit:

Zacházet:

Hydratuje, opravuje a chrání:

Napsat komentář