5 chyb v líčení Stárnutí– Každodenní péče o vaše tělo Andrea S. doporučuje:

Možná si myslíte, že čím jste starší, tím více make-upu potřebujete k zakrytí svých nedostatků – jmenovitě vrásek na úsměvu, zamračených linií, nohou ghibi a věkových skvrn. Ale podle vizážistky Veronicy Lorenz je to vlastně kontraproduktivní. „Méně je víc je dobré pravidlo, pokud jde o nanášení make-upu na zralejší pleť,“ říká. „A míchat, míchat, míchat. Makeup by měl zlepšit vaši pleť, ne ji maskovat.“

Abychom se ujistili, že make-up používáme ve svůj prospěch, Lorenz poukázal na pět běžných chyb v líčení, díky kterým vypadáme starší – plus na to, co můžeme udělat, abychom je napravili.

CHYBA 1: Použití podkladové báze pro maskování pleti

„V první řadě se snažte, aby základ byl co nejčistší,“ říká Lorenz. „Spot opravuje jen tam, kde je to potřeba. Naneste příliš mnoho a podkladová báze se ponoří do záhybů pokožky s větším důrazem na funkce, které chcete v prvé řadě zakrýt.

CHYBA 2: Nanášení příliš velkého množství prášku

Nepomůže ani nanesení příliš velkého množství prášku, zvláště na podkladovou bázi. „Pudr zvýrazní vrásky, zejména kolem očí,“ říká. Namísto toho Lorenz doporučuje zafixovat korektor a podkladovou bázi utíráním utěrkami nebo papírovými skvrnami. „Dejte svému make-upu čas, aby se uvařil“ nebo se vpil do pokožky před utíráním, abyste se z make-upu nedostali příliš daleko.“

CHYBA 3: Zanedbávání obočí a řas

Víte, kolik je vám let kromě vrásek a stařeckých skvrn? Tenké obočí a řídké řasy! „Ujistěte se, že si obočí a řasy vyplníte vzácnými řasami. Pamatujte, že plnější obočí a řasy se rovnají mládí! Navrhuje také natočení řas, aby vaše oči vypadaly větší a hladší.

ERROR 4: Použití příliš vysokého jasu

„Pokuste se vyhnout jasným očním stínům; zvýrazní jen krepovitá víčka. Místo toho se držte matných nebo krémových receptur na tvářenky.” Doporučuje také používat tužky na oči namísto tekutých linek, protože tekuté linky mají tendenci vypadat příliš tvrdě na zralejší pleti.

„Pokud jde o tvářenku a bronzer, vyberte si krémové formulace nebo odstíny pro mladší, odvlhčený povrch,“ dodává.

CHYBA 5: Použití nesprávného odstínu rtěnky

Naše přirozená linie rtů s víkem vybledne, takže rtěnka je náchylnější ke krvácení a peří. K udržení barvy na rtech použijte průhlednou tužku na rty. „Vyberte si také neutrální odstín – něco, co není příliš světlé nebo příliš tmavé pro váš tón pleti.“

ČTENÁŘ – Jste vinni z těchto 5 chyb v líčení? Máte další problémy s make-upem, o které byste se s námi chtěli podělit? Chcete-li zanechat komentář, přejděte dolů.

Napsat komentář