5 černých influencerů o tom, jak se mohou kosmetické značky zlepšit

Pokud jste zde proto, že se chcete dozvědět více o 5 černých influencerů o tom, jak se mohou kosmetické značky zlepšit

.

Poskytují subjekty

Venku v roce . Beyoncé předvedla jeden ze svých nejvýznamnějších historických výkonů a stala se první černoškou, která vystoupila na festivalu Coachella (ehm, Beychella). Black Panther i Crazy Rich Asians měli premiéru s velkou fanfárou, což dokazuje, že na rozdíl od všeobecného přesvědčení jsou filmy s živými barvami populární po celém světě. Přestože rok byl průlomovým rokem pro reprezentaci v různých odvětvích, kosmetický průmysl tuto poznámku vynechal.

V horkách roku Tarte představilo svou novou řadu Shape Tape Foundation s 15 odstíny jen se dvěma odstíny pro tmavší pleť, což byl nedbalý krok vzhledem k tomu, že Fenty Beauty debutovalo jen pár měsíců předtím s revoluční kolekcí 40 odstínů. který byl nakonec nazván #TheFentyEffect. To Cosmetics, BeautyBlender a několik dalších značek také zaostaly. Jak v roce černé ženy stále bojovaly za reformu standardů krásy, které spotřebitelé neustále nerozeznávají kromě „středního opálení“, „teplého medu“ a „mandle“?

V srpnu jsem se zeptal sedmi černošských influencerů – Monice Veloz, Ofunne Amake, Jessie Wu, Tiara Willise, Armande Tunghui, Shanin Maurice a Sidney Black – stejnou otázku, nad kterou jsem přemýšlel už léta: „Proč je to stále? ? najít základ pro tmavou pleť?“

„Když vejdete do těchto kosmetických korporací, s největší pravděpodobností uvidíte kancelářský prostor s převahou bílé barvy, takže jelikož kolem stolu není mnoho černých hlasů, nikdo nemůže říct: ‚Hej, toto spuštění není normální,‘ nebo ‚Musíte udělat něco jiného, protože tyto odstíny nejsou různé,“ řekl mi tehdy Willis, zakladatel populárního účtu na Twitteru a Instagramu @MakeupForWOC. Transparentnost v procesu náboru a poradenství je stejně důležitá jako poskytování různých odstínů.

Nyní, o dva roky později, je kosmetický průmysl uprostřed účtování. Po pobouření spotřebitelů a influencerů začalo množství značek rozšiřovat své nabídky a kampaně, aby byly inkluzivnější. Někdy však jejich úsilí hraničí s performativností: v červnu , kdy po celé zemi vypukly protesty v reakci na nesmyslné zabíjení Breonny Taylorové, George Floyda, Ahmada Arberyho a další činy násilí ze strany policie a bílé rasy, značky se hrnuly do sociálních médií černošskou komunitu hromadně prohlášeními o solidaritě a sliby, že budou inkluzivnější ve jménu „probuzení“. Bylo také mnoho značek, které tváří v tvář sociální nespravedlnosti mlčely a ukázaly, že pokud se dříve nestarali o černé spotřebitele – na pultech iv zasedací místnosti – tak proč začali teď?

Zakladatelka Uoma Beauty Sharon Chuter spustila Pull Up for Change v reakci na mlčení značek, iniciativu vyžadující od společností, aby přišli s demografickým rozpisem svých zaměstnanců, aby ukázali, že víc než jen mluví. Když byly značky módním slovem ke skrytí svých nedostatků, vyjde inkluzivita z módy a stane se trvalým hnutím? Dva roky po našem prvním rozhovoru jsem se setkal s Willisem, Velozem, Amakou, Mauricem a Wu, abych prodiskutoval, jestli si kosmetický průmysl dělá své domácí úkoly a kolik toho ještě musíme absolvovat.

Zdvořilost

Řekl(a) byste, že kosmetický průmysl stále zklame lidi s tmavšími tóny pleti?

Řekl bych, že ne, nezklame nás to, ale mám pocit, že značka začíná být příliš pohodlná. Se vším, co se děje s hnutím Black Lives Matter, jsme svědky povstání a jako součást tohoto povstání požadujícího respektování základních lidských práv, vidíme i mnoho výzev k akci pro černošské tvůrce, tvůrce barev. A v tom vidíte tolik nesrovnalostí, které se pořád dějí v zákulisí a které nejsou vyžehlené.

Na rovinu, ano, dostáváme více podkladových odstínů a lepší kampaně, takže značky dělají velký pokrok. To ovšem neznamená, že černoši si nyní mohou odpočinout. Ne, měli bychom nadále vyžadovat, abyste, pokud se chystáte uvést na trh produkt se 60 odstíny, ujistili se, že všechny odstíny jsou dostupné v obchodě a že lidé vědí, jak najít svůj odstín – to je jedna oblast kosmetického průmyslu. o které se téměř vůbec nemluví, zkušenosti v obchodě. Prodejci řeknou: „Ach, nemůžeme mít tolik odstínů kvůli prostoru“ nebo „Tyto jednotky nejsou k prodeji.“ Je třeba udělat více práce na vztahu mezi značkou a maloobchodníkem a mezi maloobchodníkem a spotřebitelem.

Když prodáváte produkty lidem, musíte pochopit, že na druhém konci nákupního procesu jsou ve skutečnosti lidé, kteří budou poprvé představeni vašemu produktu. Mít pouze vybrané odstíny v obchodech nebo ne dostatečně hluboké pro začátek je frustrující. Je toto první dojem, který chcete udělat?

Toto vyžaduje rozmanitost v kráse sahá nejen do rozsahů odstínů, ale také do možností černých kreativ. Jaké jsou vaše zkušenosti jako influencera se snahou získat příležitosti a zajistit, abyste byli spravedlivě placeni?

Všechny své obchody dělám sám a je obtížné to nevyužít, protože není velká transparentnost, pokud jde o aktuální sazbu pro projekty jako X, Y, Z. Někdy lidé prostě nechtějí platit mé sazby. Rozhodl jsem se nevyužít značky, které si neváží toho, co dělám nebo nechtějí platit to, za co mám.

Měl jsem příspěvek na Instagramu, který v podstatě jen naznačoval skutečnost, že „rozmanitost“ by měla jít nad rámec toho, že někoho uveřejníte na své stránce Instagram. platíte jim? Dáváte jim pocítit, že je slyšet v zákulisí? Mají hlas? Platí to i pro zaměstnance. Protože někdy je v týmu osamělý černošský zaměstnanec, který může mít svůj vlastní názor, který nemusí být vyslechnut, nebo se může cítit nepříjemně, když ho vyjadřuje. Takže, abych odpověděl na vaši otázku, právě teď jsme ve skvělé kondici. Mnohým lidem se nabízejí věci, které vypadají jako příležitosti, ale často jsou vykořisťovatelské.

Naštěstí existuje instagramová stránka s názvem Influencer Pay Gap a lidé posílají na Instagram anonymní soukromé zprávy, ve kterých uvádějí svůj věk, rasu, sexuální orientaci a počet sledovatelů, jakož i to, od kolika byli požádáni, aby projekt zrealizovali. Účty jako tyto poskytují určitou transparentnost, pokud jde o to, co se lidem nabízí a za co platí.

Rain Just Peach

Rain Just Peach

Kredit: zdvořilost

Jaký je váš oblíbený základ právě teď?

Když potřebuji podkladovou bázi, která funguje hned, volím Urban Decay Stay Naked.

Jaký je váš oblíbený kosmetický produkt od Black?

Barevný Rýn všechno. Colored Raine má úžasné oční stíny, rtěnky a tvářenky. Barevný déšť má spoustu dobrých věcí.

Zdvořilost

Jaké změny jste si všimli v kosmetickém průmyslu od našeho posledního rozhovoru v roce ?

Před dvěma lety se zdálo, že každá značka soutěží o to, kdo vydá nejvíc tónových odstínů. A lidé se ztrácejí v myšlence, že mít mnoho základních odstínů znamená, že prolomili kód rozmanitosti, ačkoli ve skutečnosti, pokud je zbytek vaší značky nekonzistentní, pak jste neudělali nic smysluplného. Jsou značky, které se od té doby zlepšily. Existují však značky, které za poslední dva roky uvolnily své komplexní řady odstínů a nezachovaly stejnou energii s korektorem, bronzerem, konturou atp.

Zejména nyní v roce se zdá, že je rokem bronzerů a každá značka vydává svůj vlastní bronzer. Natočila jsem video předvádějící nejnovější bronzery a mnoho z nich – mezi jejich reklamami a tím, jak produkt ve skutečnosti vypadá – byl rozdíl, protože odstíny se neshodovaly se skutečnými. Ukazuje to, jak autentické jsou některé z těchto značek, protože pokud musíte nafotografovat barvu, aby na webu vypadala tmavá, ale živě popelavá nebo světlá, mluví to hodně o tom, jak se na nás značka dívá. Zjevně pro ně nejsme natolik důležití, abychom se snažili vyrábět pro nás produkty.

Existuje opravdu nějaká naděje pro značky, že si „zachovají stejnou atmosféru“ nebo máte pocit, že za tímto uvedením na trh se zachovává stejný zastaralý způsob nazírání na věci?

Před celou touto „inkluzivní“ vlnou bylo vynaloženo minimální úsilí. Před hnutím Black Lives Matter, které se děje nyní, to byla vždy pravda. Ale předtím, než se o tom mluvilo tak široce jako nyní, před smrtí George Floyda, jste mohli vidět, že inkluzivní marketing, který některé značky používaly, se už začal vytrácet. A jsem rád, že se to opět vrátilo kvůli současné pozici, ve které se právě nacházíme.

Můžete se podívat na instagramovou stránku značky a vrátit se do roku a vidět, že tam může být jeden černoch, lze přidat pár dalších barevných lidí. Ale značka vydává 60 tónových odstínů a zaslouží si poplácání po rameni? Tato energie se dosud nedochovala. A právě teď každá značka Pull Up nebo Shut Up, která propaguje své podnikání, oslovuje černé tvůrce. Dokonce i nyní někteří lidé již řekli, že tato energie začala slábnout. Jde o to, že pokud se značka opravdu chce zlepšit, udělá to. Bude jasněji vidět, které značky v současnosti nastupují a pak se vracejí, protože prosazování rozmanitosti je pro ně příliš mnoho práce.

Co byste poradili černým spotřebitelům, kteří v dnešní době těžko důvěřují jakékoli značce?

Zapište si názvy a udělejte screenshoty toho, jak značky reagují na aktuální situaci a „Pull up or sklap“. Navštivte tyto značky znovu za několik měsíců, abyste zjistili, zda dodrželi své slovo, zejména proto, že právě teď potřebujeme 18 nových vydání. Takže to skutečně staví tyto značky do konkurenční pozice, ve které budou muset dát vaše peníze do toho, co mluvíte, protože pokud značka A a značka B něco vydávají, ale značce B se daří lépe, pak značka B pravděpodobně získá nákup této osoby. Utrácejte peníze za značky, které vás podporují po celý rok, nejen momentálně.

Double Take Contour Stick

Double Take Contour Stick

Jaký je váš oblíbený základ právě teď?

NYX Born to Glow za pouhých 10 dolarů.

Jaký je váš oblíbený Black beauty produkt ve vaší sbírce make-upu?

Uoma Beauty Contour Stick.

Juan Velos

Co byste od značek chtěli v budoucnu ještě vidět?

Transparentnost a dialog. Během posledních týdnů mi některé značky volaly a říkaly: „Podívej, chceme jen slyšet od tebe a jak se cítíš.“ Jsem černoch a bylo to hrozné, ale jsem rád, že značky se snaží, aby se černí influenceři cítili vidět a zahřáli. Mluvím o velkých značkách, které řekly: „Podívej, ať je to cokoli, jakékoli problémy máš, cokoli od nás chceš. Snažíme se ukázat naši podporu. Jak můžeme projevit naši podporu?“ Chci tedy, aby se více značek snažilo být naprosto transparentní, protože se připojuji jen ke značkám, které mi pasují jako člověk.

Kromě toho rozmanitost není jen o 40 lichých odstínech. A co LGBTQ lidé? Nepodporujte komunitu LGBTQ jen jeden měsíc a potom pokračujte. Určitě vidím mnohem pestřejší kampaně, ale tohle by měl být standard. Současné povstání krásy a hnutí Black Lives Matter přinutily značky skutečně vykročit a uvědomit si, že musí provést změnu. Jsem si jist, že to vystrašilo spoustu značek. Dobré pro ně.

NARS Natural Radiant Long Wear Foundation

NARS Natural Radiant Long Wear Foundation

Kredit: zdvořilost

Jak často nakupujete kosmetiku, kde jinde vidíte, že značky nejsou pravdivé?

Podtóny. Myslím, že značka vydala 100 odstínů, ale kde jsou mé odstíny? Chcete-li najít svůj dokonalý základní odstín, musíte pochopit podtóny. Pochopení půltónů usnadňuje online nakupování, zejména teď, kdy nemůžeme chodit do obchodů a hrát si s make-upy nebo vzorníky. Řada podkladových barev je jen tak dobrá, jako odstíny, které nabízí. Pohrála jsem si s více různými podkladovými bázemi a pořád mě to táhne k mé Fenty Beauty podkladové bázi, protože si rozumí s mými odstíny. Je líné vyhazovat základy s omezenými podtóny, protože ne všechno je teplé, zlaté medové nebo oranžové. Značky musí zhmotnit tyto rozsahy odstínů, protože černošky, černoši, nejsou jen jeden tvar. Nejsme tak červení. Tvoří nás spousta krásných barev a odstínů, které by se měly odrazit na produktech, na které utrácíme peníze.

Jaký je váš oblíbený základ právě teď?

Fenty samozřejmě. Ale mou další láskou je Nars Natural Radiant Longwear Foundation.

Zdvořilost

Co vám kampaň Pull or Shut Up prozradila o kosmetických značkách, které jste podpořili?

V podstatě to, co jsme již věděli: zasedacím místnostem našich oblíbených značek skutečně chybí rozmanitost. Pokud chybí rozmanitost, chybí víra, uvidíte nedostatek nápadů a nedostatek porozumění. Pokud by na zasedání správní rady byla přítomna černá žena nebo černý kosmetický chemik, který vyrobil tyto receptury, očividně by řekli: „Ach, mám černošské rodinné příslušníky. jsem černý. pracujte na nás.“ A opravdu byli tím hlasem, který měl něco říct.

Nadace Anastasia Beverly Hills Luminous Foundation

Nadace Anastasia Beverly Hills Luminous Foundation

Rozmanitost v zasedacích místnostech je jedna věc, ale co ještě značkám chybí?

Pro značky je snadné vytvořit rozsáhlý sortiment, ale neprovedou potřebnou práci, aby to skutečně vyzkoušeli na černé kůži. Chemici přidávají výrazné zelené nebo růžové, které by za normálních okolností fungovaly pro ostatní, ale jsou nereálné pro tmavší tóny pleti. Pokud jde o bronzery, tvářenky a jiné kroky líčení, chybí barvy, které se hodí k dostatečně tmavým. Myslete na influencery jako Nima Tang. Měla celé video, kde utratila stovky dolarů na nákup všech bronzů, než je všechny vyzkoušela, a žádný z nich jí neseděl. Nyní je rok . Nedává to smysl.

Jaký je váš oblíbený základ právě teď?

Nadace Anastasia Luminous.

Zdvořilost

Co vám kampaň Pull or Shut Up nejvíce prozradila o kosmetických značkách, které jste podpořili?

Černošské komunitě nestačí, že tyto kosmetické značky chtějí rozšiřovat odstíny. Chceme mít zastoupení i na úřadech. Chceme, aby ve výkonné radě byli zastoupeni černoši. Kdo činí rozhodnutí? Chceme vědět, že jste součástí všeho, nejen svých odstínů. Chceme vědět, že černoši mají ve vaší společnosti skutečně příležitosti. Myslím, že to je podstata tohoto hnutí. Černošky utrácejí nejvíce peněz ve světě krásy, takže pokud utrácíme nejvíce peněz, měli bychom být zastoupeny. Musíme se k tomu vyjádřit, co se děje v těchto společnostech.

Jak se stalo snazší najít odstín podkladové báze?

Nalezení mého odstínu je jednodušší, protože nakupuji od značek černé krásy častěji než dříve. UOMA Beauty, Juvia’s Place, Fenty Beauty, existuje mnoho různých kosmetických značek vlastněných černochy, které vycházejí a slouží nám. Kdo může mluvit s našimi stíny lépe než my? Nakupování pro mou pleť je nyní snazší, protože si stojím za výrobky vyrobenými pro nás a námi. Jen se zachovat skutečné. Tip: Najděte si značky, které mě reprezentují a nebudete zklamáni.

Festival

Jaké jsou vaše obecné rady pro značky, které se chtějí zlepšit?

Rozhlédněte se po své kanceláři, pak budete vědět, kde začít. Podívejte se, kdo tam není, víte, kde začít. Je to tak jednoduché, opravdu. Když se značky nebo společnosti snaží, aby to vypadalo tak tvrdě, ne, není tomu tak. Stačí se podívat kolem sebe. Poohlédnout se kolem sebe. Jsou zde černošky? Ne Najměte si je. Kde jsou? Buďte úmyslní, abyste byli „inkluzivní“. Nemůžete být inkluzivní bez záměru. Potřebujeme iniciativy jako Sharon Chuter’s Pull Up for Change. Tím se změní proces přijímání zaměstnanců. Změní to pohled těchto společností na nás. Budou se muset na nás konečně podívat a říci: ‚Dobře, sakra, opravdu bychom měli poslouchat tyto černošky. Opravdu je musíme poslouchat, protože nemají jen tyto platformy. Ale mají tyto platformy.“ to může ovlivnit kupní sílu.“

Jaký je váš oblíbený kosmetický produkt od Black?

Musím to dát Domu Juvia – jejich stíny jsou pro mě vším. Objeví se Juvia Place a oni se ukáží. Jednoduše a jednoduše.

Editor Beauty Commerce

Nerisha je redaktorkou Beauty Commerce na Zdravaplet.com, která pokrývá všechny věci krásy (módu i hudbu). Má zálibu v teniskách a nahých lescích na rty a tráví příliš mnoho času opakovaným sledováním sitcomů z 90. let.

Témata na této stránce

Napsat komentář