4 způsoby, jak získat zářivou a rovnoměrnou pleť podle odborníka

Vítejte na mych webových stránkách a užijte si čtení tohoto speciálního článku o 4 způsoby, jak získat zářivou a rovnoměrnou pleť podle odborníka

.

I když jste nejoddanější a nejpečlivější uživatel produktů péče o pleť, stále můžete zažít matnou pokožku a tmavé skvrny. (Na vině jsou věci jako náhodné vystavení slunci, znečištění a přirozený cyklus stárnutí pokožky.) Můžete však provést jednoduché změny ve své každodenní rutině, abyste tyto problémy vyřešili. Dermatoložka Mona Gohara, MD, sdílí své nejlepší tipy pro zvýšení zářivosti a vyrovnání vaší pleti, abyste mohli mít zářivou pleť.

Odlupujte jemným čistícím prostředkem

Jemná exfoliace je klíčem k rozjasněné a rovnoměrnější pleti. „Peling je důležitý, protože pomáhá při regeneraci a obnově buněk a bez něj jiné složky nemohou proniknout do pokožky,“ vysvětluje Gohara. Doporučuje čistit si pokožku jednou nebo dvakrát týdně pomocí jemného, ​​pH neutrálního čistícího prostředku bez obsahu mýdla (jako je tento krémový přípravek od Cetaphil).

Dávejte pozor na to, jaký tlak vyvíjíte při exfoliaci. Gohara vysvětluje, že příliš silné tření pokožky může vést k mikrotraumatu (jako jsou menší kožní léze, jako jsou slzy) a nakonec k více hyperpigmentovaným oblastem.

V péči o pleť používejte vitamíny C a E

Podle Gohary přidání produktů péče o pleť s obsahem vitamínů C a E do vaší rutiny může pomoci zvýšit zářivost, snížit tmavé skvrny a zabránit tvorbě nových – to vše v jediném kroku. Říká, že séra a krémy, které obsahují tyto vitamíny, spolupracují, aby pomohly obnovit oxidační stres vaší pleti. „Vždy vidíte vitamíny C a E spolu, protože synergicky bojují proti oxidačnímu poškození způsobenému UV zářením, přirozeným stárnutím, znečištěním a dokonce i sezením před obrazovkou počítače,“ říká.

Mezi produkty s obsahem těchto vitamínů jsme vybrali PCA SKIN C&E Advanced (snadné antioxidační ošetření obličeje a krku) a novinku C&E Advanced Hand Renewal (anti-aging antioxidační ošetření rukou). Oba produkty lze použít ihned po očištění.

Vitaminované potraviny
PCA SKIN C&E Advanced (s 20% vitamínu C a 5% vitamínu E)
Obnova rukou PCA SKIN C&E (s 10% vitamínu C a 5% vitamínu E)

Poděkování: Ben Yomtov

Vyberte make-up s SPF

PCA SKIN Sheer Tint Široké spektrum SPF 45

PCA SKIN Sheer Tint Široké spektrum SPF 45

Každodenní používání SPF může udělat víc než jen chránit vaši pokožku před poškozením sluncem (které může způsobit změny na vaší pokožce včetně bolestivých popálenin a oblastí s hyperpigmentací). Gohara navrhuje přidat opalovací krém na minerální bázi, který obsahuje aktivní složku oxid železitý (jako je PCA SKIN Sheer Tint Broad Spectrum SPF 45), aby se pleť vyrovnala.

“[Sunscreens containing iron oxide] Je dokázáno, že chrání vaši pokožku nejen před UV zářením, ale také před modrým světlem vašich technologických zařízení a zářivkovým osvětlením ve vaší kanceláři,“ říká. „Pro některé typy pleti toto modré světlo jednoznačně přispívá k nerovnoměrnému tónu pleti.“

Dotkněte se regeneračního cyklu vaší pokožky

Zábavný fakt: Regenerační cyklus vaší pokožky probíhá v noci a zcela se obnovuje každých 28 dní. Dvojitá dávka antioxidantů během večerní péče o pleť může pomoci revitalizovat vaši pleť. Zakončete svůj den s PCA SKIN Vitamin C&E Advanced. Potom do své linie přidejte hydratační krém na bázi retinoidů. „Retinoidy jsou velmi účinné v boji proti hyperpigmentaci,“ říká Gohara. „Používání jednoho z nich v noci je skvělý způsob, jak chemicky odlupovat pokožku, dokud je její notoricky známá továrna otevřena.“

.

Napsat komentář