4 složky péče o pleť, které během dne vynecháte– Přirozeně pečujte o své tělo Andrea S. doporučuje:

Pokud jde o péči o pleť, Vědět, které složky fungují nejlépe pro vaši pokožku (a proč), je nezbytné. Ale dalším stejně důležitým faktorem, který lze někdy zapomenete zvážit, je, kdy by se měly aplikovat. A nemluvíme jen o zvládnutí umění vrstvení různých produktů a složení pro váš každodenní režim péče o pleť (i když je to stejně důležité!). Jak se ukazuje, používání určitých ingrediencí v nesprávný čas by mohlo vést k ještě větším problémům, zvláště pokud jsou vystaveny slunci. Myslete na tmavé skvrny, zarudnutí a podráždění a dokonce i na známky předčasného stárnutí. Ano!

Pokud jste zvědaví, které složky je třeba zvážit, nabízíme pokrytí. Obrátili jsme se na odborníky, aby nám poskytli seznam složek péče o pleť, které byste měli během dne vynechat (a které můžete použít jako náhradu). Sledujte, jestli byste si ranní hydratační krém měli nechat i po hodinách.

1. Retinol

Tento derivát vitamínu A je všeobecně uznáván jako superhvězda proti stárnutí, díky své drobné molekulární struktuře a antioxidačním a exfoliačním vlastnostem, které pomáhají urychlit obnovu buněk, obnovují kolagen a redukují tmavé skvrny, jemné linky a vrásky. S dostatkem opalovacích krémů lze novější formulace retinolu bezpečně používat i během dne, ale odborníci stále doporučují omezit jeho používání na noc, zejména pro ty, kteří mají citlivou pokožku.

„Dobře známým vedlejším účinkem spojeným s užíváním retinoidů je citlivost na slunce, za kterou se považuje zejména řídnutí vnější odumřelé vrstvy kožních buněk,“ řekl David Lortscher, licencovaný dermatolog. extrémně nestabilní a snadno se rozkládají na biologicky neaktivní formy vystavením světlu a vzduchu.“

Místo toho zkuste: Kosmetický chemik a odborník na péči o pleť David Pollock navrhuje podívat se na bakuchi (babchi) a nonapedtid-3 myristoylový olej jako denní náhražky retinolu. „Obě jsou mírnější alternativy, které mají aktivitu sítnice, ale nedráždí,“ dodává Pollock.

2. Hydrochinon

Rychlé osvětlovací činidlo, které je obvykle založeno na hydrochinonu při zjemňování stařeckých skvrn, pigmentace nebo melasmy vyvolané hormony a akné nebo pupínků. Funguje tak, že inhibuje produkci melaninu, což může způsobit, že pokožka bude náchylnější k poškození sluncem. „Přestože je hydrochinon stabilní na slunečním světle, nedoporučuje se jej používat během dne, protože ztmavnutí pokožky na slunci je silnější než bělící působení hydrochinonu,“ říká certifikovaná dermatoložka Caroline A. Chang, MD, FAAD. Profesor dermatologie na lékařské fakultě Alpert na Brownově univerzitě.

Na druhé straně certifikovaná dermatoložka Rhonda Q. Klein, MD/MPH, FAAD, říká, že ačkoli hydrochinon můžete používat i během dne, „potřebuje velmi přísné vyhýbání se slunci a vysokou UVA/UVB ochranu, protože vám jistě pomůže. provedem [skin] citlivější na slunce.“

Místo toho zkuste: Pokud dáváte přednost bezpečí, když je venku slunce, Dr. Chang doporučuje jít přirozenou cestou s rostlinnými osvětlovacími látkami, jako je kyselina kojová a extrakt z lékořice.

3. Citrusové oleje

Citrusové esenciální oleje – jako je bergamot, grapefruit a citron, abychom jmenovali alespoň některé – se často nacházejí v produktech péče o obličej a tělo, jako jsou pleťové vody a hydratační krémy, a jsou známé svými antioxidanty, proti akné a výživnými látkami. Mohou však být také fototoxické, což znamená, že při vystavení ultrafialovému světlu mohou tyto oleje způsobit zarudnutí, zánět a změnu barvy pokožky. „Citrusové oleje obsahují furanokumariny, které výrazně zvyšují citlivost na UV záření, takže nejsou bezpečné na slunci,“ říká doktor Klein. „Mohou urychlit popáleniny a způsobit fytofotodermatitidu,“ dodala.

Místo toho zkuste: Pokud většina vašich oblíbených produktů obsahuje citrusové oleje, možná vám zůstane jen velmi málo možností k použití během dne. Nebojte se, vše, co potřebujete, je niacinamid. „Je to dobře známá kosmetická přísada, která se tradičně používá pro své zesvětlení, účinky proti stárnutí a budování kožní bariéry,“ říká doktor Lortscher. „A s mnoha mechanismy proti akné se niacinamid považuje za dobrý prostředek pro dlouhodobou péči o akné,“ poznamenává. Nemluvě o tom, že pomáhá chránit vaši pokožku před poškozením UV zářením!

4. AHA / BHA

Lehké chemické peelingy, jako jsou AHA a BHA, jsou nezbytné pro udržení pórů volných a pro zjemnění tmavých vrásek a skvrn. Pomáhají podněcovat obnovu buněk, umožňují lepší vstřebávání produktů eliminací odumřelých a poškozených kožních buněk a jsou nejznámější jako zachránci pro pleť se sklonem kakné. Pokud si ale myslíte, že rychlý peeling před ranním odchodem z domu by nemohl uškodit, odborníci tvrdí, že možná bude nutné postupovat opatrně.

„Tyto kyseliny odlupují, odstraňují svrchní vrstvy pokožky a odhalují kůži pod ní, čímž se stává citlivější na sluneční záření,“ říká doktor Klein. „Můžete je používat během dne, ale je nezbytné vyhýbat se slunci a denně používat opalovací krémy – zejména fyzické – abyste zabránili tomu, aby se UV světlo dostalo na pokožku,“ vysvětluje.

Místo toho zkuste: Zatímco AHA a BHA způsobují jen minimální fotosenzitivitu, nechtěli byste riskovat pocit pálení na tváři, když jdete na polední setkání. Naštěstí existuje mnoho alternativ. Podle doktora Lortschera je kyselina azelaová, která se nachází v pšenici, žitu a ječmeni, užitečná během dne, protože je „užitečná při léčbě akné, rosacey, melasmy a pozánětlivých hyperpigmentací a nesouvisí se slunečním zářením. vyvolaná reakce, “říká.

Pollock také doporučuje mírnější možnosti, jako jsou papain a enzymy bromelain (odvozené z papáje a ananasu, v tomto pořadí) a „komplex glukosaminu, extraktu z bambusu a hrachu, který prokazatelně podporuje buněčnou změnu“. Pokud se však raději držíte AHA a BHA, Dr. Chang navrhuje použít nižší koncentraci, po níž následuje hydratační krém a opalovací krém.

Napsat komentář