4 překvapivé výhody mastné pleti– Zdravá kůže Napsala Andrea

Mastná pleť nemusí vypadat jako velké požehnání, když budete každých pár hodin hledat bavlněné papírky nebo přepudrovat nos. Pokožka s velmi produktivními mazovými žlázami však neznamená jen boj s vyrážkami a matující produkty. Výhody mastné pleti zahrnují větší výdrž a extra produkci vitamínu E – abychom jmenovali alespoň některé.

1. Mastná pleť je obvykle tlustší a hladší.

Samotný olej nemusí k prevenci vrásek stačit, ale aktivní mazové žlázy mohou poskytnout další výhodu, která může pomoci udržet pokožku hladkou. Lidé s mastnou pokožkou mohou mít nadměrně produktivní mazové žlázy, větší žlázy nebo množství mazových žláz. To může přispět k hrubší vnitřní vrstvě kůže nebo dermis, díky čemuž je pokožka odolnější v oblastech, kde se mohou vytvářet nejhlubší linie, zejména na čele.

2. Mastná pleť si užívá přirozenější opalovací krém.

Olej produkovaný vaší pokožkou obsahuje vitamín E, který působí jako přírodní opalovací krém a antioxidant, který bojuje proti volným radikálům. Považujte to za pobídku namísto náhrady za opalovací krém; Molekuly vitamínu E mohou absorbovat některé, ale ne všechny UV paprsky. Vitamin E je také protizánětlivý, takže možná zjistíte, že vaše pokožka lépe odolává počasí. Před pobytem na slunci se ujistěte, že jste si na mastnou pleť nanesli správný opalovací krém.

3. Mastná pleť je odolnější vůči vráskám.

Vaši přátelé se suchou pokožkou neustále hledají těžká změkčovadla na zahnání jemných vrásek. Znamená to ovšem, že máte opačný typ pleti, že jste méně náchylní na vrásky? Vědci zjistili, že vrásky jsou kratší a povrchnější v oblastech s mazovými žlázami, které produkují maz. To neznamená, že můžete zabránit vráskám. Ne všechny oblasti obličeje jsou v produkci oleje stejné a výzkumníci se neprodávají jen proto, aby zabránili známkám stárnutí. Namísto toho, abyste se vzdali rutiny proti stárnutí, vyberte si lehký hydratační krém určený pro mastnou pleť.

4. Mastná pleť vyžaduje menší množství produktů péče o pleť.

Když bude vaše hydratační rutina sestávat z tamponády namísto slatheringu, přirozeně ušetříte na produktech. Lidé se suchou pokožkou často potřebují znovu aplikovat produkty na uhašení suché pokožky a zklidnění podrážděné pokožky. Produkty pro mastnou pleť jsou lehkým dotekem – pár hydratačních krémů, pár doteků bezolejového podkladu a dostatečné čištění, aby byla vaše pleť v rovnováze.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář