3 dermatologové o výhodách spánku na zádech– Pečujte o vlasy a pokožku přečtěte si moje doporučení

Když jdete spát, pravděpodobně příliš nepřemýšlíte o poloze při spánku. I když se to nemusí zdát jako velký rozdíl, vaše poloha při spánku může mít vliv na vaše zdraví – a ukázalo se, že nejlepší způsob spánku je na zádech.

Pokud zrovna nespíte na zádech, nejste sami. Jen osm procent lidí spí na zádech, a to i přes řadu fyzických výhod polohy. Naštěstí je čas to změnit. Mluvil jsem se třemi dermatology, abych zjistil šest důvodů, proč je spánek na zádech ideální pro vaše zdraví a krásu.

1. Méně problémů se zády/krkem

Spánek na zádech může pomoci při problémech s krkem a zády, říká dermatolog Dr. Ava Shamban, protože vaše tělo je rovné a vaše váha je rovnoměrněji rozložena po celém těle. To vám může pomoci zbavit se stresu v dolní části zad, zvláště pokud používáte další polštáře. „Tuto pozici můžete získat tak, že si pod kolena a nohy i hlavu dáte polštáře,“ říká doktor Shamban.

2. Menší tlak na vaše svaly

Spánek na zádech může pomoci zmírnit svalové napětí na krku, ramenech a jiných blízkých svalech. To pomáhá nejen při jakékoli svalové bolesti, ale může vám také pomoci lépe spát. Uvolnění svalů uvolněním napětí může zlepšit kvalitu spánku a dokonce pomoci při nespavosti.

3. Méně vrásek na tváři

Spánek na jedné straně obličeje může způsobit vrásky, známé také jako „rýhy spánku“. „Tyto linie se často objevují paralelně podél spánků, kolem očí, na straně líc a kolem úst,“ říká dermatolog Kachiu Lee. „Lidé, kteří léta spí na téže straně, mají často mnohem více „spánkových linií“ na té straně, na které spí.“ Spánek na zádech zabraňuje odírání polštáře o váš obličej, což může pomoci udržet vaši pokožku hladkou. Může také pomoci předcházet asymetrii obličeje, protože léta spánku na jedné straně obličeje mohou podpořit nerovnoměrnou texturu obličeje nebo objem. Doktor Shamban dodává, že spánek na zádech vám pomáhá uvolnit celé tělo, což „snižuje zánět, což umožňuje lepší výsledky při obnově obličejových buněk“, což je způsob, jakým se vaše pokožka zbavuje odumřelých kožních buněk a vytváří prostor pro růst nových buněk.

4. Méně vrásek na krku

Kromě menšího počtu vrásek na tváři vám spánek na zádech může pomoci mít méně vrásek i na krku. Působením tlaku na stejnou oblast pokožky dochází k rozkladu kolagenu, což vede ke vzniku nežádoucích vrásek. „Jelikož si hlavu nemačkáte do hrudníku, máte prodloužený krk, což pomáhá, aby byl méně vrásčitý,“ říká Shamban.

5. Méně produktu na polštáři

Pokud jste bojovali s drahým nočním krémem, nebudete chtít, aby vám polovina sešla z tváře na polštář. Spánek na zádech vám může pomoci vyhnout se tomu, jakož i odstranit jakoukoli vyrážku způsobenou povlečením na polštář. „Kromě přenosu nočních krémů na povlak na polštář,“ říká Lee, „povlečení na polštář přenáší i množství bakterií a jiných nečistot na obličej.“ Pokračuje: „Pokud máte i nadále nevysvětlitelné vyrážky po akné na jedné straně obličeje, příčinou může být špinavé povlak na polštář.“ Krém na obličej je také nejlepší nechat působit alespoň 20 minut před spaním, aby se stihl vstřebat.

6. Méně otoky na tváři

Spánek na zádech může pomoci snížit jakékoli oteklé rysy obličeje nebo otoky kolem očí. „Často se probouzíme s oteklou nebo oteklou tváří,“ říká dermatolog Dr. Sameer Bashey, „zejména v oblasti horní části tváře a kolem očí. To se výrazně sníží, když lidé spí na zádech s polštářem pod krkem. Když si lehnete na jakoukoli oblast nebo část vašeho obličeje, může se v těchto oblastech nahromadit tekutina a vyvolat dojem , že tyto oblasti jsou více oteklé – což je samozřejmě dočasné.“ Po dobrém spánku na zádech byste se měli cítit sebevědomě a říci ostatním: „Takhle jsem se vzbudil.“

Napsat komentář