25 nejlepších krémů proti vráskám pro účinnou péči o pleť– Na zdravém těle zdravá kůže

Vítejte na mych webových stránkách a užijte si čtení tohoto speciálního článku o 25 nejlepších krémů proti vráskám pro účinnou péči o pleť

.

Kdo by nechtěl vložit ruce na mládež do sklenice? Naštěstí tento nápad není jen fantazií. I když neexistuje nic takového jako zázračný krém, který by dokázal vrátit čas, existuje mnoho receptur, které vám mohou pomoci s problémy proti stárnutí. Ať už se jedná o zjemnění jemných vrásek, zesvětlení tmavých skvrn, zlepšení textury nebo jen o trochu více rozzáření zralé pleti, je tu pro vás krém.

Každý rok nás nové pokroky v péči o pleť posouvají o krok blíže k té nejlepší pleti. To znamená zářivou, hydratovanou pleť, kde vrásky nejsou pro většinu z nás první viditelnou vlastností.

Ale neberte nás za slovo. Výzkum ukázal, že 62% Američanů používá produkty proti stárnutí na denní bázi. Jelikož se spotřebitelé přiklánějí k vysoce kvalitním produktům péče o pleť, popularita prémiových a značkových produktů na trhu proti stárnutí a vráskám nadále roste – odhaduje se, že do roku 2027 dosáhne 14 miliard dolarů.

I když prodej luxusních produktů stoupá, není nutné utrácet majlant za krém proti stárnutí. Existuje mnoho receptur střední třídy a drogerie, které mohou být účinné i při zmírňování jemných linek a vrásek. Nevíte, kde začít? Žádný strach. Tady v Derm Recenze jsme prozkoumali stovky vědeckých produktů na čočky, abychom se ujistili, že vytváříte bezpečný a účinný režim péče o pleť. Máme 25 nejlepších krémů na vrásky pro každý rozpočet, věk a pohlaví.

Nejlepší krém proti vráskám: Seznam

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ

NEJLEPŠÍ KRÉM: Mrkev a hydratační tyčinka60 dolarů

NEJLEPŠÍ SÉRUM: Sérum na opravu mrkve a tyčinek, 80 dolarů

ÚPLNÝ SEZNAM

Formulistický krém na lifting a vyhlazení vrásek80 PLN

SkinCeuticals Age breaker162

Elemis Pro-Collagen Marine Cream128 PLN

Krém Dior Capture Totale Multi-Perfection Creme70-110 USD

SK-II Energetický krém, 235

Elizabeth Arde Prevage Broad SPF 30 hydratační krém proti vráskám, 132 dolarů

Dermalogica Oprava Age Smart Super Rich, 89 dolarů

Vzrušení Age Reverse Night Lift, 79 dolarů

Kiehl Výkonný krém na redukci vrásek, 60 dolarů.

SkinBetter Science Noční krém AlphaRet, 125

EltaMD UV Clear se širokým spektrem SPF 4637 PLN

Estée Lauder Advanced Time Zone Noční krém na vrásky85

La Prairie Noční krém proti vráskám, 255 dolarů

DR. Brandt Hyaluronic krém na obličej72

Estée Lauder Revitalizující nejvyšší globální krém proti stárnutí88 PLN

DR. Krém na obličej Barbara Sturm215

Chanel Le Lift Crème170 dolarů

Tula Péče o pleť Beauty Sleep64 dolarů

Co hledat v nejlepším krému proti vráskám

Jistě, můžete zvážit doporučení celebrit, skvělé redakční recenze a doporučení dermatologů (která nejsou vždy schválena). Při koupi toho nejlepšího krému proti vráskám je však vždy dobré udělat si domácí úkol. Sestavili jsme několik jednoduchých tipů, které vám pomohou vyhnout se dohadům při hledání nejlepšího krému, který by účinně čelil viditelným známkám stárnutí.

Nejlepší ingredience v krému proti vráskám

Krémy proti vráskám fungují na mnoha úrovních (ochrana, prevence, léčba), takže jsou skutečnými multitaskery. Prvním krokem při výběru nejlepšího pleťového krému proti vráskám je hledat receptury smoothie z nejlepších ingrediencí proti stárnutí založených na důkazech na trhu.

Podle Mayo Clinic jsou nejběžnějšími složkami krémů proti vráskám retinol, vitamin C, hydroxykyseliny, peptidy, čajový extrakt, niacinamid (vitamin B) a koenzym Q10.

 • Peptidy
  Kožní peptidy mají mnoho výhod, které z nich dělají jednu z nejatraktivnějších složek proti stárnutí. Peptidy jsou součástí produktů péče o pleť, jako jsou nejlepší séra proti stárnutí, díky svým specifickým účinkům, jako je hydratace, zlepšení tónu pleti a další výhody proti stárnutí, jako je redukce stařeckých skvrn, jemných linek a vrásek.
 • Retinol
  Retinol, odvozený od vitamínu A, je zlatým standardem, pokud jde o účinek proti stárnutí. Stimuluje obnovu kožních buněk, díky čemuž pokožka vypadá hladší a pevnější. Zatímco většina produktů péče o pleť proti stárnutí působí lokálně na epidermis, retinol působí na buněčné úrovni. Podle Harvard Health Publishing retinol redukuje – a zabraňuje – jemným liniím a vráskám zvýšením produkce kolagenu. Pomáhá také vyblednout stařecké skvrny a zjemnit drsná místa na pokožce.
 • Kyselina hyaluronová
  Kyselina hyaluronová je vodní látka, kterou naše tělo produkuje přirozeně, aby pomohla udržet pokožku hydratovanou na vysoké úrovni. Zatímco HA se nachází v naší pojivové tkáni, kloubech a dokonce iv očích, jsme zde, abychom diskutovali o kyselině hyaluronové související s pokožkou. S přibývajícím věkem produkujeme méně, což má za následek zvýšenou suchost, jemné linky a vrásky. Z tohoto důvodu je kyselina hyaluronová mimořádně prospěšná v péči o pleť. Jako zvlhčovadlo dokáže zadržet více než 1000 násobek své hmotnosti ve vodě.
 • Vitamin C
  Zatímco několik antioxidantů působí na pleť proti stárnutí, vitamín C je na vrcholu žebříčku. Chrání pokožku před živly, jako je slunce (i když je to tak č náhrada opalovacího krému), znečištění a cigaretový kouř. Vitamin C také odrazuje od produkce melaninu v pokožce, což pomáhá při odbarvování a zvyšuje zářivost.
 • Bakuchiol
  Novější složka na scéně, bakuchiol, se nabízí jako jemná, veganská alternativa k produktům s retinolem, která pomáhá redukovat příznaky stárnutí (jemné linky, vrásky, matnost) a léčí akné a prokrvení pokožky.
 • Alfa-hydroxy kyseliny
  Alfa-hydroxykyseliny jsou ve vodě rozpustné kyseliny pocházející z ovoce s vysokým obsahem cukru. AHA kyseliny odvozené z ovocných kyselin rozpouštějí odumřelé kožní buňky a vytvářejí exfoliační účinek, který pomáhá vyblednout pigmentaci a jizvy, zlepšuje texturu a barvu a zjemňuje jemné linky a vrásky.
 • Niacinamid
  Vitamin B3 (také známý jako niacinamid) je esenciální vitamín rozpustný ve vodě, který si tělo nedokáže syntetizovat. Jediný způsob, jak využít jeho výhod, je jíst ho nebo aplikovat lokálně. Niacinamid zvyšuje odolnost pokožky, zesvětluje zabarvení, zklidňuje záněty, hydratuje, zlepšuje texturu a lesk, chrání před poškozením volnými radikály a další.
 • koenzym Q10
  CoQ10 je antioxidant, který snižuje oxidační poškození ultrafialovým (UV) světlem, kouřem a znečištěním. Může také snížit hloubku některých vrásek.

Jak je to zabaleno

Tak jako byste neměli soudit knihu podle obalu, tak by měly být také obaly produktů péče proti stárnutí. I když vás mohou přitahovat jedinečné, světlé nebo okouzlující lahvičky a kelímky, toto je typ designu, který ochrání – nebo ne – integritu vašeho krému proti vráskám. Nechcete přece utrácet peníze ani čas na neúčinný produkt.

 • I když se krémy na obličej dodávají balené v kelímcích, nejsou zrovna vítanou možností. Pro začátek, mnoho lidí je v pokušení aplikovat produkt raději prsty než malou špachtlí, která je obvykle přibalena – to znamená, že kontaminujete krém bakteriemi, které si rozetřete po celém obličeji. Za druhé, složky jako antioxidanty a retinol budou rychle oxidovat, což způsobí, že produkt bude méně účinný.
 • Krémy proti vráskám s vitamínem C mají tendenci lépe držet v tubách a lahvičkách s pumpičkou, protože tato účinná látka je relativně nestabilní a má tendenci rychleji se rozkládat, čím více je vystavena vzduchu a světlu.
 • Děravé pumpy jsou sice lepší než kelímky, protože se produktu nedotknete, nejsou vhodné pro přípravky obsahující hermetické složky jako retinol, peptidy a vitamín C.
 • Bezvzduchové balení je obalový nebo dávkovací systém, který nedovoluje, aby se vzduch dostal do kontaktu s produktem, čímž se zachovává integrita a výkon produktu. Je to jedna z nejnovějších uživatelsky přívětivých metod designu, na kterou se značky obracejí. Airless je skvělý pro krémy proti stárnutí, které obsahují složky jako peptidy, růstové faktory, antioxidanty a retinol a přípravky pro citlivou pleť, neboť jsou méně náchylné ke kontaminaci.

Co mají společného nejlepší krémy proti vráskám?

Zvažte svůj typ pleti

Než si začnete kupovat ten nejlepší krém proti stárnutí, musíte nejprve zvážit svůj typ pleti prohlížením seznamů složek. Například,

 • Zahrnutí SPF do denního krému bude prospěšné pro všechny typy pleti.
 • Lidé s extrémně suchou pokožkou by se měli vyhýbat exfoliačním složkám, které mohou pokožku podráždit, a místo toho se rozhodnout pro výživné hydratační krémy.
 • Zaměřujete se na vrásky a akné? Sáhněte po nekomedogenním krému proti stárnutí s retinolem.
 • Tady v Derm Recenze doporučujeme, aby se všechny typy pleti vyhýbaly přípravkům s vůněmi nebo alkoholy.
 • Pokud máte co do činění s kožním onemocněním, jako je ekzém nebo rosacea, vyhněte se retinolu a vitamínu C, protože mohou problém zhoršit.

Zvažte svůj věk

Krémy proti vráskám nejsou vyhrazeny pro lidi ve věku 50 let nebo se zralou pokožkou. Mladší typy pleti mohou také profitovat – ale vaše cíle v oblasti péče o pleť se časem mění a stejně tak i vzorce, které používáte.

 • 30 let: Nyní, když máte po třicítce, je čas zvýšit laťku tím, že do svého programu zařadíte produkty proti stárnutí. Vyberte si krém proti vráskám s účinnými složkami, jako je vitamin C, čajové výtažky, retinol, koenzym Q10 a peptidy, které ochrání vaši pleť před škodlivými faktory životního prostředí, zpevní a zjemní vzhled a udrží vaši pleť pevnou a napnutou.
 • 40 let: Zatímco ve třicítce se můžete zbavit viditelných známek stárnutí, jemné linky a vrásky se zdají být středem pozornosti po čtyřicítce.
 • 50 let: Po 50-ce se objeví několik změn, včetně tenčí pokožky, ztráty elasticity, viditelnějších vrásek, sklonu k tvorbě modřin, nadměrné suchosti, změny struktury a většího počtu stařeckých skvrn. Stále platí tytéž složky po čtyřicítce, ale měli byste zvážit zvýšení ante v oddělení retinolu a použít receptury s vyšší koncentrací účinných látek.

Nejlepší krém na obličej proti vráskám: Top 25

Jaký je nejlepší krém na vrásky na trhu? Máme jich 25.

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ

Nejlepší krém: Mrkev a hydratační tyčinka, 60 dolarů
Rozlučte se se stárnoucí pletí s přípravkem The Moisturizer. Tento krém dělá vše pro to, aby vám poskytl tu nejlépe vypadající a zářivou pleť. Pomáhá hydratovat, zpevnit a revitalizovat pokožku.

Hydratační krém vhodný pro všechny typy pleti obsahuje rostlinné bílkoviny, vitamíny, peptidy a amino kolagen. Injekce kofeinu pomáhá vyhladit vrásky na pokožce a pět různých kokosových složek pomáhá při obnově buněk a celkovém zdraví.

Používejte toto sérum proti stárnutí denně, aby byla vaše pleť hydratována a chráněna před poškozením volnými radikály. Reparační sérum Carrot & Stick pomáhá nadzvednout, napnout a tonizovat pokožku díky sedmi rostlinným neuropeptidům a syntetizované růstové faktory pomáhají udržovat zářivý vzhled pleti. Toto je nejlepší sérum proti stárnutí pro třicátá léta minulého století a později.

ÚPLNÝ SEZNAM

Formulistický krém na lifting a vyhlazení vrásek80 PLN
Tento hluboce vyživující krém je navržen tak, aby pomohl obnovit mladistvý vzhled pokožky. Liftingový a vyhlazující krém Formulyst je skutečný multitasking. Pomáhá nadzvednout, vyhladit a zlepšit vzhled a tón pleti. Sametová receptura obsahuje silnou směs lipidů a rostlinných látek s cíleným účinkem proti stárnutí.

Mezi klíčové složky patří olej ze semen moringy pro intenzivní hydrataci, ovoce evodia ruteacarpa, které pomáhá rozjasnit a zjemnit, a extrakt z pivoňky na vyhlazení pokožky. Po čase se vaše pleť stává pevnější, vypadá pozvednutá a zářivější.

SkinCeuticals Age breaker162
SkinCeuticals AGE Interrupter má za cíl snížit poškození způsobené pokročilou glykací konečných produktů nebo AGE, které je výsledkem přebytku cukru, který negativně ovlivňuje kolagen a elastin v pokožce. Tento krém proti vráskám pomáhá působit proti ztrátě kolagenu a elastinu díky účinným složkám, jako je Proxylát, extrakt z borůvek a fytosfingosin. Pro Xylane podporuje syntézu glykosaminoglykanů (GAG) v pokožce. GAGy, jako je kyselina hyaluronová, udržují pokožku pružnou, kyprou a hydratovanou.

Elemis Pro-Collagen Marine Cream128 PLN
Pro-Collagen Marine Cream od Elemis slibuje výsledky již po dvou týdnech. Tento krém proti vráskám obsahuje výtažky z řas a jiných rostlinných výtažků, které pokožce dodají tolik potřebnou hydrataci. Postupná ztráta vlhkosti i odbourávání bílkovin jako kolagen a elastin vedou především k tvorbě vrásek. Padina pavonice a chlorella vulgaris jsou dva výtažky z řas používaných v tomto krému, přičemž oba mají tendenci působit jako antioxidanty pro boj proti poškození volnými radikály, které degraduje kolagen.

Dior Capture Totale Multi-Perfection Creme, 70-110 USD
Klíčovou složkou tohoto krému proti stárnutí z řady Dior Capture Totale proti stárnutí pleti je longoza, květ z Madagaskaru, který vědci Dior objevili asi před 20 lety. Podle společnosti tato složka revitalizuje pokožku zvýšením produkce fibroblastů, kolagenu a elastinu, díky čemuž pokožka působí pevněji a pevněji. Krém je dostupný ve třech texturách – lehká, bohatá a všestranná – pro různé typy pleti, včetně citlivé, mastné a suché pleti.

SK-II Energetický krém, 235
Tento krém proti vráskám od uznávané značky SK-II řeší několik problémů stárnutí včetně ztráty elasticity, suchosti, vrásek a ochabnutí. Jako většina produktů SK-II, hlavní složkou je pitera. Tato látka je bohatá na vitamíny, minerály, organické kyseliny a aminokyseliny, které skutečně vyživují a revitalizují pokožku.

Pitera pochází z fermentačního procesu, kde se nacházejí tajné složky, které zahrnují také kvasinkové kmeny. Tato přísada byla objevena, když výrobci saké zjistili, že jsou to krásně zestárlé ruce bez vrásek, které se zdají být přímým výsledkem kvasinek použitých během procesu fermentace. Krém se doporučuje zejména pro suchou pleť, jelikož má velmi bohatou texturu.

Elizabeth Arden Prevage Broad SPF 30 hydratační krém proti vráskám132 dolarů
Tři klíčové složky se spojují, aby poskytly dlouhotrvající hydrataci a účinky proti stárnutí v hydratačním krému Prevage Anti-Aging od Elizabeth Arden – idebenon, thiamin a retinyllinoleát. Idebenon je antioxidant, který snižuje a pomáhá předcházet poškození volnými radikály, které mohou výrazně znehodnotit pokožku. Tiotain je také antioxidant, díky kterému je idebenon ještě silnější. Retinyl Linoleate je derivát vitamínu A, který zjemňuje jemné linky a vrásky exfoliací. Bonusové body za přidání SPF 30.

Dermalogica Oprava Age Smart Super Rich, 89 dolarů
Hustý, bohatý krém, který se stále rychle vstřebává, Age Smart Super Rich Repair značky Dermalogica je skvělý krém proti vráskám pro každého s extrémně suchou pokožkou. Arginin a palmitoyl tripeptid 5 zabraňují tvorbě vrásek a stimulují tvorbu kolagenu, aby pokožka zůstala hladká a pružná. Arginin pomáhá uklidnit svaly zodpovědné za tvorbu vrásek na čele a jiných vrásek, které se mohou vytvářet kolem úst a očí. Výtažek z jablečných semen se v některých studiích ukázal také jako účinný v boji proti vráskám.

Vzrušení Age Reverse Night Lift, 79 Americký dolar
Tento protivráskový krém proti stárnutí působí během spánku a pomáhá vám probudit se se zářivou a zářivou pokožkou. Peptidy pomáhají vytvářet liftingový efekt v tomto zpevňujícím krému proti vráskám na obličej. Palmitoyl oligopeptid a palmitoyl tetrapeptid-7 zpevňují pokožku a redukují vrásky stimulací syntézy kolagenu.

Kiehl Výkonný krém na redukci vrásek, 60 dolarů
Kiehl’s Powerful Wrinkle Reduction Cream obsahuje složky zvyšující kolagen, které plní tento úkol. Měď PCA a Calcium PCA pomáhají předcházet rozpadu kolagenu a zároveň poskytují potřebnou hydrataci. Podle Kiehl’s se díky těmto složkám zlepšuje elasticita až o 32%. Olej z meruňkových jader zjemňuje pokožku a pomáhá vyhlazovat vrásky, zatímco ginkgo biloba a vitamín E chrání před environmentálními stresory, jako je znečištění a poškození UV zářením.

SkinBetter Science Noční krém AlphaRet, 125
Jak již název napovídá, tento intenzivní noční krém zaměřený na výsledky využívá síly alfa-hydroxy kyseliny a retinoidu ke snížení výskytu jemných linek a vrásek a zároveň zlepšuje elasticitu a barvu. S patentovanou technologií retinolu SkinBetter (a směsí složek zklidňujících pokožku) získáte všechny výhody bez podráždění. Přidání kyseliny glykolové viditelně zlepšuje strukturu pokožky a zároveň stimuluje ostatní složky ke zvýšení výkonu.

EltaMD UV Clear se širokým spektrem SPF 4637 PLN
Vystavování se slunci je hlavní příčinou stárnutí pokožky, takže SPF by měl být součástí vaší každodenní péče o pleť. Opalovací krémy EltaMD preferují dermatologové i nadace Skin Cancer Foundation. Tato konkrétní verze byla vytvořena s niacinamidem (vitamin B3), kyselinou hyaluronovou a kyselinou mléčnou, aby podpořila zdravě vypadající pokožku a zároveň ji chránila před škodlivými UVA/UVB paprsky. Je lehký a vhodný i pro nejcitlivější typy pleti. Je jen na vás, jestli ho budete chtít nosit samostatně nebo s make-upem, ale vždy jej třeba nanášet až po nanesení hydratačního krému.

Estée Lauder Advanced Time Zone Noční krém na vrásky85
Hlavní složkou tohoto krému proti stárnutí je značkový patentovaný Tri-HA Cell Signaling Complex. Podle studií in vitro dokáže tato superhrdinská složka zvýšit množství přirozené kyseliny hyaluronové v pokožce až o 182 %. Mezi další důležité složky patří hydratační olej z avokáda a jojobových semínek, výtažek z jablek redukujících vrásky a acetylhexapeptid-8, výtažky z hroznových jadérek, melounu a okurky bohaté na antioxidanty. Tento krém proti vráskám je ideální pro normální až smíšenou pleť a je nekomedogenní.

La Prairie Noční krém proti vráskám, 255 dolarů
La Prairie je známá svými luxusními recepturami a tento krém proti vráskám není výjimkou. Hlavními složkami v boji proti vráskám jsou peptidy. Hexanoyldipeptid-3 Norleucine Acetate je syntetický peptid, který pomáhá při celkové obnově pokožky tím, že urychluje rychlost obnovy buněk a odhaluje jemnější pleť. Pomáhá zesvětlit texturu pokožky, vyhlazuje drsná místa a redukuje výskyt vrásek.

Palmitoyl tripeptid-8 zklidňuje záněty pokožky, zatímco acetyl-dekapeptid-3 stimuluje kolagen a elastin, aby zpevnily, napnuly ​​a snížily výskyt vrásek.

DR. Brandt Hyaluronic krém na obličej72
Každý, kdo má suchou a stárnoucí pleť, ví, že i když jen jednou mine hydratační krém, jeho popraskané rysy zaplatí vysokou cenu. I když vám nechceme dát záminku k tomu, abyste se línili s rutinou péče o pleť, tento hydratační krém nabitý peptidy udržuje pokožku hydratovanou a pružnou po dobu působivých 72 hodin a zároveň působí proti ztrátě barvy. Jak naznačuje název produktu, kyselina hyaluronová hydratuje a zpevňuje pokožku, redukuje jemné linky a vrásky.

Estée Lauder Revitalizující nejvyšší globální krém proti stárnutí88 PLN
Tajnou složkou tohoto luxusního krému je extrakt z Moringy, který obsahuje výživné živiny, jako je vitamín C, který pomáhá zmizet skvrny a hyperpigmentaci a zároveň podporuje syntézu kolagenu.

Hydratační složky v tomto složení zahrnují hyaluronát sodný (sůl kyseliny hyaluronové, která dokáže zadržet 1000 násobek své hmotnosti ve vodě) a skvalán. Laboratorní testy Estée Lauder ukázaly, že 96 % žen ve studii mělo pocit, že mají pevnější pokožku již po čtyřech týdnech důsledného používání mléka.

DR. Krém na obličej Barbara Sturm215
Doktorka Barbara Sturm má ikonické příznivce pro své drahé, ale účinné produkty. Her Face Cream je bohatý, vysoce hydratační produkt obsahující složky jako pantenol, skvalán a bambucké máslo, jakož i několik antioxidantů, které pomáhají chránit buňky před poškozením volnými radikály.

Klíčovou složkou tohoto hydratačního krému je Portulaka Dr. Sturma, bylina, o které se říká, že má regenerační vlastnosti. Podle samotné doktorky Sturmové: „Purslane chrání DNA buněk před dysfunkcemi souvisejícími s věkem, čímž zachovává reparační funkce buněk a posiluje je přirozeným antioxidačním systémem obsaženým v těchto sloučeninách.“

Chanel Le Lift Crème, 170
Důvěryhodná a respektovaná společnost Chanel ví něco o kráse. Linie Le Lift byla vytvořena speciálně pro nejviditelnější známky stárnutí – vrásky a ochabnutí. Klíčovou složkou tohoto zpevňujícího krému na obličej je kyselina dikafeoilochinová nebo 3,5-DA, odvozená z ranní slávy Edulis. Vědci z Chanel pracovali 12 let na izolaci tohoto silného extraktu, který podporuje syntézu kolagenu pro zlepšení elasticity pokožky.

Tula Péče o pleť Beauty Sleep64 dolarů
Než se dostaneme k tomu, proč tento noční krém skutečně odpovídá svému názvu, řekněme si něco o Tulově matematice: probiotika + jídlo = lesk. Všechny produkty této značky obsahují tyto složky, aby zajistily rovnováhu mikrobiomu pokožky. Beauty Sleep je nejsilnější krém Tuly. Obsahuje také alfa-hydroxykyseliny a vitamín C pro zklidnění jemných linek a vrásek, zlepšení textury a barvy a rozjasnění vzhledu pleti. Zatímco nic skutečně nemůže nahradit solidní 7-8 hodinový spánek, tento noční krém je docela blízko.

Nejlepší krém proti vráskám: Sečteno a podtrženo

Jaký je nejlepší krém na vrásky na trhu? Celkově doporučujeme Carrot & Stick The Moisturizer.

Používejte sérum jako součást rutiny proti stárnutí. Sérum proniká hlouběji a obsahuje vyšší koncentraci účinných látek. Doporučujeme Carrot Repair Serum and Stick.

Nejlepší krém proti vráskám nemusí vyprázdnit vaši peněženku. Přesto by měl obsahovat složky založené na důkazech, jako je retinol, peptidy, kyselina hyaluronová, niacinamid a vitamin C, aby účinně redukoval výskyt jemných linek a vrásek.

Předtím, než se rozhodnete pro recepturu, zvažte svůj typ pleti a stáří. Co funguje ve 30, nebude mít stejný účinek ve 40 nebo 50. Budete potřebovat silnější recepturu s dalšími složkami, abyste působili proti progresivním známkám stárnutí.

Jaký je podle vás nejlepší krém na vrásky? Dejte nám vědět v komentářích níže!

DALŠÍ OTÁZKY

První známky stárnutí si obvykle začínáme všímat ve 30-ce – možná dokonce ve 20-ce, v závislosti na životním stylu a návycích péče – takže odpověď zní: čím dříve, tím lépe, protože profylaxe trochu usnadní péči tvoje pokožka. kůže později v životě. Nezapomeňte si vybrat krém proti stárnutí vhodný pro váš věk, typ pleti a stav, jak je uvedeno výše.

Pokud se ptáte, zda použít krém nebo sérum, odpověď je „obojí“. Séra a krémy mají různé funkce a pro optimální účinek proti stárnutí by se měly používat spolu.

Sérum je lehké, na vodní bázi a rychle se vstřebává do pokožky. Protože sérum neobsahuje zahušťovadla a tuky jako hydratační krémy, jsou vysoce koncentrované – to znamená, že dodávají silnou dávku látek prospěšných pro pokožku přesně tam, kde je potřebujete. Běžná jsou séra označovaná jako tahouna rutinní péče o pleť, protože provádějí těžké zvedání.

Vrásky jsou běžnou součástí procesu stárnutí a jsou způsobeny mnoha faktory. Jak poznamenává Cleveland Clinic, dermis (střední vrstva kůže) se s věkem začíná ztenčovat. Dermis se skládá z elastinu a kolagenu, které dodávají pokožce pevnost a podporu, díky čemuž jsou vrásky viditelnější, když se oslabuje.

Starší pokožka si také zadržuje méně vlhkosti a déle se hojí, což přispívá k tvorbě vrásek. Mezi další faktory, které urychlují proces stárnutí, patří sluneční záření, kouření, dehydratace a opakované pohyby obličeje.

Neexistuje žádný produkt, který by vyřešil každý problém proti stárnutí. Nejlepší přístup k péči o pleť je mnohostranný, s použitím mnoha druhů produktů, jako jsou krémy, séra a bodová ošetření.

Pokud byste měli přinést péči proti stárnutí k základům, zahrnovaly by to hydratační krém, opalovací krém, sérum, tonikum, bodové ošetření a noční krém. Přesto je dobré nejprve identifikovat ingredience, které potřebujete, a poté najít ten správný produkt, který je obsahuje.

I když určitě můžete použít dva různé denní a noční zvlhčovače, vše závisí na vašich osobních preferencí. Pokud dáváte přednost tomu, abyste ve své rutině udělali méně kroků, možná budete chtít krém, který obsahuje opalovací krém během dne. Pokud však již používáte oddělené SPF a séra, může stačit jeden hydratační krém.

Vrásky se dělí na mimické vrásky, elastické vrásky, gravitační rýhy, suché vrásky, tlakové vrásky a vrásky nebo atrofické vrásky.

Nic nedokáže zcela zvrátit hluboké vrásky, ale krém proti stárnutí složený z výše uvedených složek a retinoidů na předpis, kyseliny glykolové, hloubkového peelingu, dermabraze a laserového resurfacingu dokáže minimalizovat výskyt vrásek.

Dermatologové zvyknou předepisovat. 05% tretinoinový krém pro pacienty, který poskytuje dobrou rovnováhu mezi optimálními výsledky a tolerovatelnou úrovní suchosti, odlupování a jiných vedlejších účinků.

Zdroje:
„62 % Američanů používá produkty proti stárnutí denně,“ PR Newswire.
„Krémy proti vráskám: Váš průvodce pro mladší vypadající pleť,“ Mayo Clinic.
„Retinoidy skutečně redukují vrásky,“ Harvard Health Publishing.
Kyselina hyaluronová: Klíčová molekula stárnutí pokožky, Národní institut zdraví USA.
„Vrásky a stárnutí pokožky,“ Clevelandská klinika.

Napsat komentář