22 nejlepších sér proti stárnutí pro více než 40 let– Blog o tom, jak se starat o pleť a vlasy

Při čtení tohoto příspěvku se dozvíte několik informací o 22 nejlepších sér proti stárnutí pro více než 40 let

.

Možná jste v bodě svého života, když začínáte přemýšlet o nejlepším séru proti stárnutí pro pleť nad 40 let – nebo možná dokonce o nejlepším séru nad 50 let. První známky stárnutí se na vaší pleti objevují již po 20, kdy vstoupíte do dekády 40 (v mnoha případech i dříve), začnou se objevovat výraznější změny.

Ať už zpozorujete změnu barvy, ztrátu pružnosti a objemu nebo jemné linky a vrásky, je čas přehodnotit svou rutinu a upravit ji tak, aby obsahovala to nejlepší sérum pro pleť po čtyřicítce. Aplikuje se po očištění a tonizaci a před zvlhčením, sérum je krok, který byste neměli vynechat ani přeskočit.

Molekulární velikost séra je mnohem menší než velikost hydratačního krému nebo jiných produktů péče o pleť a může proniknout na hlubší úroveň – nejsilnější složky zaměřené na výsledky se dostávají hluboko do pokožky. To znamená, že séra jsou jedním z nejúčinnějších prostředků proti stárnutí, bez ohledu na to, kolik je vám let.

Ptáte se, jaký je rozdíl mezi nejlepším sérem proti stárnutí pro lidi po 50-tce a těm, které byste použili po 40-tce? Zatímco mnoho z použitých ingrediencí zůstává stejné, síla má tendenci se měnit – ale nemusíte sami najít ideální složení pro váš věk.

V The Derm Recenze jsme vědecky prozkoumali stovky produktů, abychom se ujistili, že vytváříte bezpečnou a efektivní rutinu péče o pleť.

Tady je 20 nejlepších sér proti stárnutí pro pleť nad 40 let, které vám pomohou udržet si zdravou a mladistvou pleť.

Nejlepší sérum proti stárnutí pro více než 40 let: seznam

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ

NEJLEPŠÍ: Carrot & Stick The Defense Serum

ÚPLNÝ SEZNAM

Formulyst Active Serum – Vitamin B, C, E, Ferul + Niacinamid

Skenceutika CE Kyselina ferulová

Elisabeth Arden Retinol Ceramide Capsules Noční mazací sérum

Retinolové sérum pro obnovu mládí

Allies of Skin 20% vitamín C rozjasňující + zpevňující sérum

Obyčejná kyselina hyaluronová 2% + B5

Kiehl Hydro-plumpující re-texturizující sérový koncentrát

Strevectin Pokročilé hydratační regenerační noční sérum s kyselinou mléčnou

POLIKLINIKA Smart Custom Repair Serum

doktor Dennis Gross Super sérum pro péči o pleť proti stresu

Neděle Riley Sérum s vysokou dávkou A+ retinoidů

Vaše pleť po čtyřicítce

Ve čtyřicítce si začínáte všímat, že vaše pokožka už není tak pevná jako kdysi. Máte co do činění se ztrátou kolagenu a elastinu, které dodávají vaší pleti strukturu a tón, což vede k jemným linkám, vráskám a matnosti. V závislosti na tom, jak jste pečovali o svou pokožku, když jste byli mladší, může být poškození sluncem také výraznější.

Mnoho žen pociťuje sušší a drsnější pokožku – zejména v polovině až pozdní čtyřiceti, protože menopauza je hned za rohem. Mohou již procházet perimenopauzou nebo menopauzou, která začíná několik let před skutečným obchodem. Tyto hormonální změny mohou spustit i akné u dospělých, takže v této fázi života se může stát cokoli.

Co hledat v séru po čtyřicítce

Pokud jde o péči o pleť po 40-tce, hledejte sérum s kombinací následujících složek: kyselina hyaluronová, peptidy, niacinamid (B3), retinol (ale ne, pokud již používáte krém s derivátem vitamínu A) a antioxidanty jako vitamíny C a E. Tyto složky spolu chrání před volnými radikály (UV paprsky, znečištění, cigaretový kouř), stimulují tvorbu kolagenu a zlepšují elasticitu a hydrataci.

Budete chtít investovat do dvou různých složení: ochranného s antioxidanty a rozjasňujícími látkami během dne a něčeho více hydratujícího, ale výkonnějšího, což stimuluje produkci kolagenu a elastinu v noci. Myslete na to jak na ochranu vaší pokožky během dne a její opravu v noci.

Účel séra proti vráskám pro pleť nad 40 let

 • Stimulujte produkci kolagenu
 • Stávající jemné linky a vrásky zmizí
 • Zabraňte (nebo odstraňte) skvrnitou pleť
 • Tmavé skvrny a známky změny barvy zmizí
 • Silný a tón
 • Prevence a léčba drsné, suché pokožky

Po čtyřicítce

Stárnutí je fakt a každé desetiletí představuje jinou metamorfózu. Zatímco někteří lidé akceptují svou pokožku bez ohledu na věk, pro jiné může být přijetí změn fyzického vzhledu obtížné. Možná se divíte, jak se s přibývajícím věkem mění cíle anti-agingového séra pro pleť nad 40 let.

Nejlepší sérum pro lidi nad 50 let

Po padesátce dochází k několika změnám, mezi něž patří tenčí pokožka, ztráta elasticity, výraznější vrásky, sklon k lehkým tvorbě modřin, nadměrná suchost a stařecké skvrny. I když je prevence klíčem ke zmírnění účinků stárnutí pleti, stále není pozdě na aplikaci toho nejlepšího séra pro stárnoucí pleť nad 50 let.

Hydratace se stává stále větším problémem, proto sáhněte po složení s kyselinou hyaluronovou, peptidy a vitamínem E. Pokud jste tak ještě neučinili, přidejte retinol (nebo bakuchiol, přírodní alternativu), který pomůže vrásky zjemnit, ne je odstranit, a zároveň zlepšit pleť tón a textura.

Nejlepší sérum pro lidi nad 60 let

Ve věku 60 let se první dvě vrstvy kůže – epidermis a dermis – ztenčují a vyrovnávají. Vaše pokožka bude sušší a svědí a může se cítit jako hedvábný papír nebo hedvábný papír. Vrásky, stařecké skvrny, vrásky a modřiny jsou viditelnější. Při aplikaci produktů péče o pleť budete muset použít jemnější dotek, neboť pokožka je jemnější.

Zatímco složky pro pleť nad 40 let jsou stále dobrou volbou pro nejlepší sérum pro stárnoucí pleť nad 60 let, je také čas začít bojovat proti vráskám a ztrátě pevnosti, aniž byste zanedbávali zdraví pleti. Měli byste pokračovat v pevném režimu péče o pleť, který zahrnuje sérum, které se zaměřuje na hydrataci, výživu a ochranu více než na snahu zvrátit vrásky.

Nejlepší sérum proti stárnutí pro čtyřicátníky

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ

NEJLEPŠÍ: Mrkvové a tyčinkové obranné sérum
Toto revitalizační sérum bohaté na antioxidanty podporuje tvorbu kolagenu a viditelně rozjasňuje pleť. Tři různé deriváty vitaminu C spolupracují v boji proti viditelnému poškození volnými radikály a zvyšují životaschopnost buněk. Pravidelné používání přemění matnou, nerovnoměrně vypadající pleť v čistou, zářivou krásu.

ÚPLNÝ SEZNAM

Sérum pro opravu mrkve a tyčinek
Niacinamid je hlavní složkou tohoto složení bohatého na živiny, takže je ideální pro zesvětlení jakýchkoli skvrn, které se objeví po 40-ce. Viditelně zvedá, napíná a zpevňuje a zároveň chrání před škodlivými účinky volných radikálů. Kyselina hyaluronová a vitamín E poskytují okamžitou podporu hydratace, zatímco směs syntetizovaných růstových faktorů zvyšuje elasticitu, buněčný obrat a vstřebávání živin na podporu revitalizace.

Sedm neuropeptidů rostlinného původu posiluje strukturální integritu pokožky zevnitř pro hladší a odolnější pokožku. Nakonec, uklidňující a rozjasňující rostlinné látky včetně heřmánku, kořene lékořice a zeleného čaje dodávají pokožce nadčasový lesk.

Formulyst Active Serum – Vitamin B, C, E, Ferul + Niacinamid
jeho složení chrání vaši pokožku před environmentálními útoky, které vykazují známky stárnutí po čtyřicítce. Jedna kapka obsahuje silnou antioxidační směs antioxidantů a vitamínů s nejvyšší koncentrací čistého vitamínu C, B, E, kyseliny ferulové a niacinamidu. Díky tomu bude vaše pleť vypadat jasněji, zdravěji a mladší.

Skenceutika CE kyselina ferulová
Skinceuticals má několik nejprodávanějších sér, ale toto patentované denní složení ano odborníci v péči o pleť považují za zlatý standard. Kromě viditelného zlepšení vzhledu jemných linek, vrásek, ztráty tónu a změny barvy je klinicky prokázáno, že snižuje oxidační poškození způsobené agresory životního prostředí až o 41 %. Po vstřebání přes pokožku působí sérum vitamínu C minimálně 72 hodin.

Elisabeth Arden Retinol Ceramide Capsules Noční mazací sérum
Tyto malé, ale výkonné tobolky, které jsou ideální pro cestování nebo pohodlné domácí použití, dodávají vždy dokonalé množství séra. Každá dávka je určena pro noční použití a obsahuje retinol a peptidy ke stimulaci syntézy kolagenu, ceramidy k posílení kožní bariéry a směs hluboce hydratačních olejů. Hned druhý den se vzbudíte se svěžejší, hydratovanější a zářivější pletí, ale působí i na postupné vymizení známek stárnutí po čtyřicítce.

Murad Retinol sérum pro obnovu mládí
Toto silné sérum obsahuje dvě formy retinolu – jednu, která působí rychle a druhou, která se časem uvolňuje – ke zjemnění jemných linek a vrásek a vyrovnání tónu pleti a zároveň stimulaci produkce kolagenu. Posilovač retinolu zesiluje výsledky, zatímco kyselina hyaluronová minimalizuje suchost a podporuje zářivost zevnitř.

Allies of Skin 20% vitamín C rozjasňující + zpevňující sérum
Vybrat si oblíbený produkt AOS je jako snažit se vybrat oblíbené dítě – nemožné. To nechme na herečku January Jones, protože toto silné sérum s 20% vitamínu C a 2% Citrus Cell Complex patří k jejím nejoblíbenějším od značky.

C v tomto složení má kumulativní účinek, takže je vhodný pro všechny typy pleti. Antioxidační komplex glutathionu a tří silných antioxidantů okamžitě a po čase rozjasňuje, zpevňuje a chrání před environmentálními agresory.

Kiehl’s Hydro-plumping Re-Texturizing Serum Concentrate
Toto jedinečné sérum obsahuje japonské shiso, které prokazatelně zabraňuje degradaci kyseliny hyaluronové – další složky ve vzorci – pro hloubkovou hydrataci a zároveň zlepšuje elasticitu pokožky. Glycerin a epidermální hydratační výplň stimulují přirozenou produkci kyseliny hyaluronové v pokožce, čímž zlepšují matnost a zároveň vyhlazují jemné linky a nerovnoměrnou texturu.

Strevectin Pokročilé hydratační regenerační noční sérum s kyselinou mléčnou
Jak už název napovídá, toto složení je jedním z nejlepších sér pro suchou, matnou pleť, neboť exfoliuje jeden z klíčů k pevné a kypré pleti. Alfa hydroxykyseliny, veganská kyselina mléčná, modrý cypřišový olej a pokročilý nonapeptid podporující mládí posilují přirozené hydratační faktory pokožky a zároveň zlepšují tón a texturu pokožky.

POLIKLINIKA Smart Custom Repair Serum
Pokud cítíte, že se vaše čtyřicetiletá pleť mění přes noc, zamilujete si toto high-tech sérum, které se přizpůsobí potřebám každého, kdo jej nosí. Zaměřuje se, léčí a předchází specifickým problémům pleti, jako je ztráta pružnosti, jemné linky, vrásky, suchost, matnost, skvrny a kazy – v podstatě cokoli, co se může objevit po čtyřicítce. Secret Sauce je směs rozjasňujících rostlinných látek, vitamínu C, peptidů a kyseliny salicylové.

doktor Dennis Gross Super sérum pro péči o pleť proti stresu
Všichni máme v určitém okamžiku stresovanou pokožku a přiznejme si, že rok nás podrobí zkoušce. Zklidňující výtažky z niacinamidu, ashwagandhy a goli chrání před environmentálními stresory (například cigarety, sluneční záření, stres, znečištění) a škodlivým modrým světlem z elektroniky.

Neděle Riley Sérum s vysokou dávkou A+ retinoidů
Úplné zveřejnění: Toto není retinolové sérum pro začínající uživatele retinolu. Toto posilující složení na profesionální úrovni obsahuje 5% směs retinoidních esterů, 1% retinolu zapouzdřeného v lipozomech a modrozelené řasy, které poskytují antioxidační ochranu. Přidání enkapsulovaného CoQ10 zlepšuje stav poškozené nebo stárnoucí pokožky; a pokud se obáváte podráždění kvůli síle, extrakt z kaktusu, havajský bílý med, bisabolol a zázvor mají uklidňující a uklidňující účinek.

Sérum po čtyřicítce: shrnutí

Zatímco vaše pleť vykazuje první známky stárnutí již po dvacítce, výraznější změny se začnou projevovat až po čtyřicítce. Ať už si všimnete změny barvy, ztráty pružnosti a objemu nebo jemné linky a vrásky, 40. léta jsou časem na přehodnocení toho, jak pečujete o svou pleť, abyste mohli upravit svou péči tak, aby byla v další fázi života efektivnější. Pokud ještě nepoužíváte rutinu péče o pleť proti stárnutí ve věku 40 let, nyní je ten správný čas.

Pokud jde o výběr nejlepšího séra proti stárnutí pro ženy nad 40 let, hledejte vzorec, který obsahuje kombinaci následujících složek: kyselina hyaluronová, peptidy, niacinamid (B3), retinoidy (ale ne, pokud již používáte krém s derivátem vitaminu A) a antioxidanty jako vitamin C a E. Tyto složky spolu chrání před volnými radikály (UV záření, znečištění, cigaretový kouř), stimulují tvorbu kolagenu a zlepšují elasticitu a úroveň hydratace.

Pro dosažení nejlepších výsledků se vyplatí investovat do dvou různých složení: ochranného s antioxidanty a rozjasňovači během dne a něčeho více opravujícího, stimulujícího tvorbu kolagenu a elastinu během spánku.

Celkově je nejlepší sérum proti stárnutí Obranné sérum s mrkví a tyčinkami a Sérum pro opravu mrkve a tyčinek.

Často kladené dotazy

Retinol spolu s dalšími složkami, jako je vitamin C, je ideální pro lidi nad 40 let, protože má vynikající vlastnosti proti stárnutí – prevence je váš arzenál číslo jedna proti známkám stárnutí.

Po čtyřicítce je pleť matná, nerovnoměrná a ano, jemné linky a vrásky jsou výraznější, když se blížíte ke čtyřicítce. Tato změna je způsobena zejména perimenopauzou (léta před menopauzou), obdobím, kdy hladina estrogenu začíná klesat a kůže se ztenčuje a začíná ztrácet svoji elasticitu.

Vrásky mohou souviset is tím, jak dobře jste pečovali o svou pleť ve věku 20 až 30 let, včetně toho, zda si pleť chráníte před škodlivými slunečními paprsky.

Každý odborník na péči o pleť vám řekne, že nikdy není pozdě začít s rutinou péče o pleť. Nezáleží na tom, kolik je vám let, protože bez ohledu na váš věk budete mít stále užitek z dobře vyvážených produktů. Samozřejmě, pokud začnete s rutinou péče o pleť v raném věku, vaše pleť bude s přibývajícím věkem vypadat mladší a svěžejší.

Váš věk ovlivňuje, které složky a ošetření péče o pleť jsou pro vás nejúčinnější. Zatímco lidé ve věku 20 a 30 let mohou mít prospěch z opalovacího krému a hydratačního séra, lidé ve věku 40 let mohou přidat retinol do své rutiny proti stárnutí. Zralejší ženy však mohou profitovat z kosmetických ošetření v ordinaci.

Oba produkty slouží důležitému účelu. Sérum působí na hlubší úrovni a pomáhá řešit problémy pleti, jako jsou jemné linky, vrásky, pevnost, zářivost, skvrny, akné a suchost. Zvlhčovače na druhé straně pomáhají udržovat pokožku hydratovanou a svěží – zvláště když stárneme a naše pokožka produkuje méně svých přirozených olejů.

Zatímco přijetí je klíčové, když procházíme různými fázemi života, některá opatření, která můžete přijmout, zahrnují, ale nejsou omezena na:

 • Nebuďte líní, pokud jde o vaši rutinu péče o pleť
 • Nezanedbávejte ani krk a dekolt
 • Pravidelně si dělejte peeling
 • Zvažte kosmetickou chirurgii
 • Pijte dostatek vody denně
 • Omezte konzumaci alkoholu
 • Dodržujte dobře vyváženou stravu
 • přestat kouřit
 • Dobře se vyspí
 • Najděte si aktivity, které vás během dne zbaví stresu
 • Omezte pobyt na slunci a používejte SPF denně

Kromě použití nejlepších vybraných složek péče o pleť k tomuto účelu v boji proti známkám pokožky po 40-tce (více o tom za chvíli), je také důležité zvážit své návyky životního stylu. Ani ty nejlepší produkty na světě nebudou účinné, pokud se o sebe nebudete starat jinak

Chraňte svoji pokožku před sluncem
Denní ochrana před slunečním zářením je zlatým pravidlem proti stárnutí a nevypadání starší než vaše léta. Četné studie ukazují, že hlavní příčinou stárnutí je slunění – jak se malá motivace stane vážnou?

Nejprve naneste opalovací krém (minimální SPF 30) na všechna exponovaná místa pokožky; podle potřeby opakujte během dne. Snažte se vyhnout tomu, abyste byli venku na přímém slunci mezi 10:00 a 14:00, kdy jsou UV paprsky nejnebezpečnější. Doplňte kloboukem se širokým okrajem a slunečními brýlemi, které vám poskytnou stín kolem obličeje.

Vyhněte se soláriím
Ať vás ani nenapadne vlézt do solária – i kdyby se mělo před svátky trochu zabarvit. Rozsáhlý výzkum ukazuje, že tyto nebezpečné postele souvisí s rakovinou a jsou nebezpečnější než ležení na přirozeném slunci, protože UVA paprsky pronikají hlouběji do vrstev kůže. Dnes je na trhu množství kvalitních přírodních samoopalovacích produktů (a profesionálních služeb), díky kterým je dosažení přirozeného lesku jednodušší než kdykoli předtím.

Přestaň kouřit
Cigarety obsahují více než 4000 chemikálií, které poškozují kolagen a elastin. Nikotin v cigaretách stahuje cévy, zhoršuje průtok krve a obírá pokožku o důležité živiny jako vitamín A. Nezdravá, poškozená pokožka 40letého silného kuřáka připomíná nekuřáka 70letého.

Jezte zdravou, vyváženou stravu
To, co do těla vložíte, se nakonec projeví i na vaší pokožce, proto musíte jíst stravu se spoustou čerstvého ovoce a zeleniny, libových bílkovin a zdravých tuků. Ačkoli se to snáze řekne, než udělá, omezení nezdravého jídla, alkoholu a cukru může zabránit matné pokožce, ztrátě kolagenu a vyrážkám.

A co víc, konzumace potravin bohatých na antioxidanty a probiotika (jako je jogurt, kefír, kapusta a kombucha) vám může pomoci vyčistit střeva, posílit imunitní systém a podpořit zářivou pleť zevnitř. Osvojení těchto dobrých návyků vám pomůže udržet si celkové zdraví v budoucnosti.

Získejte dostatek Shuteye
Z nějakého důvodu se tomu říká spánek krásy. Když spíte, vaše tělo přejde do režimu opravy, takže je důležité, abyste si dopřáli dostatek spánku každou noc – nejen o víkendech. Noční čas je také časem, kdy chcete použít regenerační a hydratační produkty péče o pleť, neboť vaše pleť dokáže efektivně využít účinné látky. A co víc, výzkumy naznačují, že nedostatek spánku souvisí s jemnějšími linkami, vráskami a povislými koutky úst, takže není překvapením, že nedostatek spánku může zhoršit známky stárnutí po čtyřicítce.

Bibliografie:
Photoaging: co potřebujete vědět,” Skincancer.org, leden .
Je pravda, že kouření způsobuje vrásky?, Mayoclinic.org.
Kouření a jeho účinky na kůži“, Derm Net NZ, listopad .
Studie odhaluje tvář nedostatku spánku, srpen .

Napsat komentář