19 nejlepších sér pro zářivou pleť– Rutiny péče o pleť Zdravaplet

Pokud jste zde proto, že se chcete dozvědět více o 19 nejlepších sér pro zářivou pleť

.

Zářivá, zářící pleť je žádoucí vlastností, které chce většina z nás dosáhnout. Udržet si takovou vitalitu však není vždy snadné – zejména s přibývajícím věkem. Zatímco návyky životního stylu mohou mít velký vliv, tak i ta nejlepší séra pro zářivou pleť.

Na trhu je řada produktů pro zářivou pleť. Přesto ani rozjasňující pleťový krém obsahující složky jako perlový pudr nenahradí okamžitý a kumulativní efekt, který může poskytnout pleťové sérum pro zářivou pleť.

Přesto je důležité zdůraznit, že zdravá, zářící pleť neznamená dokonalou pleť – je to nemožné pro každého. Stále můžete získat zářivou pleť, i když máte jemné linky a vrásky, velké póry a občasné vyrážky, pokud o ni budete pečovat zevnitř.

Spolu s každodenními návyky vám rutina péče o pleť, která zahrnuje ty nejlepší produkty pro zářivou pleť, jako je rozjasňující sérum, může pomoci dosáhnout zářivé pleti.

Pokud nevíte, co hledat v rozjasňujícím séru na obličej, něco pro vás máme. V Deep Science jsme vědecky prozkoumali stovky produktů, abychom zajistili, že si vytvoříte bezpečný a účinný režim.

Zde je 19 nejlepších sér pro rozjasnění pleti, které vám pomohou dosáhnout zdravě vypadající pleti – i po probdělých nocích.

Nejlepší sérum pro zářivou pleť: seznam

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ

NEJLEPŠÍ: Obranné sérum s mrkví a tyčinkami

ÚPLNÝ SEZNAM

vzorce Aktivní sérum Vitamin B, C, E, Ferul + Niacinamid

OLEHENRIKSEN Banánové zářivé sérum s vitamínem C

SkinCeuticals CE ferulová s 15% kyselinou L-askorbovou

Glow Recept Rozjasňující sérum Ananas-C

Murad Rozjasňující glykolové sérum s vitamínem C

Lancome Génifique Advanced Youth Activating Serum

Normální Kyselina askorbová 8% + Alfa Arbutin 2%

doktor Dennis Gross C + Kolagen Rozjasňující a zpevňující sérum s vitamínem C

Péče o pleť Tula Rozjasňující sérum Hello Radiance

Tatcha Violet-C rozjasňující sérum 20% vitamín C + 10% AHA kyseliny

Věda o lepší pleti Sérum pro vyrovnávání barev

Bláznivý hippie Exfoliační sérum

Mario Badescu Sérum vitamínu C

Urban Skin RxRozjasňující sérum Super C

Dům Gro AFTER DARK noční sérum proti vráskám

BL+ Sérum

Co hledat v rozjasňujícím séru

Podle MacLemana: „Pro zářivou pleť jsou dobré složky jako kyselina L-askorbová, retinol, hydroxykyseliny, kyselina hyaluronová a glycerin. „Retinol, vitamin C a hydroxykyseliny pomáhají zlepšit vzhled mdlé pokožky exfoliací nebo podporou přirozené funkce pokožky. Složky jako kyselina hyaluronová a glycerin působí tak, že zvyšují obsah vody v pokožce a dodávají jí zářivý, zářivý vzhled.

Nejlepší ingredience pro zářivou pleť

 • retinol
  Retinol, odvozený od vitamínu A, je složkou zlatého standardu v nejlepším séru pro zářivou pleť. Stimuluje obrat kožních buněk, což znamená, že pokožka vypadá hladší a pevnější. Zatímco většina rozjasňujících produktů péče o pleť působí lokálně na epidermis, retinol působí na buněčné úrovni.

Co to znamená? Retinol proniká hluboko do dermis, urychluje obnovu buněk a stimuluje produkci kolagenu, čímž pomáhá vašemu tělu vytvářet hladší, pevnější a revitalizovanou pokožku. Nejen, že retinol pomáhá s novými vráskami, ale také hojí ty, které již máte, díky čemuž je základní složkou toho nejlepšího séra pro zářivou pleť.

 • Kyselina hyaluronová
  Kyselina hyaluronová je vodní látka, kterou naše tělo přirozeně produkuje, aby pomohla udržet pokožku hydratovanou. Jak stárneme, produkujeme méně HA, čímž se zvyšuje suchost, jemné linky a vrásky. Z tohoto důvodu je kyselina hyaluronová mimořádně prospěšná v produktech pro rozjasnění pokožky.

Protože je to zvlhčovadlo, dokáže pojmout více než 1000 násobek své vlastní hmotnosti ve vodě, takže se dá s jistotou říci, že je to super hydratátor působivých rozměrů – a perfektní doplněk k vašemu nejlepšímu séru pro zářivou pleť.

 • Vitamin C
  Zatímco málo antioxidantů má na pokožku zářivý efekt, vitamín C je na vrcholu seznamu. Chrání pokožku před faktory, jako je slunce (ačkoli nenahrazuje opalovací krém), znečištění a cigaretový kouř.

Vitamin C také inhibuje produkci melaninu v pokožce, což pomáhá při odbarvování a zvyšuje zářivost. Je oblíbenou složkou rozjasňujícího pleťového séra.

 • alfa-hydroxykyseliny
  Alfa hydroxykyseliny jsou ve vodě rozpustné kyseliny pocházející z ovoce s vysokým obsahem cukru. AHA kyseliny jsou odvozeny z ovocných kyselin, které rozpouštějí odumřelé kožní buňky a vytvářejí exfoliační účinek, který pomáhá podporovat zářivou pokožku.
 • glycerin

Glycerin hydratuje, chrání před ztrátou vlhkosti, doplňuje přirozený hydratační faktor pokožky (NMF), léčí a má vyhlazující účinek, to vše přispívá k zářivé pleti.

Nejlepší sérum pro zářivou pleť

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ

NEJLEPŠÍ: Obranné sérum s mrkví a tyčinkami
Toto revitalizační sérum bohaté na antioxidanty podporuje tvorbu kolagenu a viditelně rozjasňuje pleť. Tři různé deriváty vitaminu C spolupracují v boji proti viditelnému poškození volnými radikály a zvyšují životaschopnost buněk. Pravidelné používání přemění matnou, nerovnoměrně vypadající pleť v čistou, zářivou krásu.

ÚPLNÝ SEZNAM

vzorce Aktivní sérum Vitamin B, C, E, Ferul + Niacinamid
Toto silné sérum obsahuje nejvyšší koncentraci čistých vitamínů C (20%), B a E, kyselinu ferulovou (antioxidant, který zesiluje účinky jiných antioxidantů). Navíc niacinamid – jedna ze dvou primárních forem vitamínu B3 – pomáhá zvládat problémy s akné, rosaceou a pigmentací a zároveň zjemňuje vrásky pro zdravou a zářivou pleť.

OLEHENRIKSEN Banánové světlé sérum s vitamínem C
Ikonický oční krém Banana Bright Eye Cream dokonale ladí s tímto nabitým sérem, které spolu s hydratační kyselinou hyaluronovou obsahuje 15% vitamínu C, který rozjasňuje a dodává energii. Vitamin E vyživuje, zatímco exfoliační polyhydroxykyseliny poskytují rovnoměrnější tón pleti.

SkinCeuticals CE ferulová s 15% kyselinou L-askorbovou
Toto sérum doporučené dermatology získalo řadu ocenění, obsahuje patentované složky a je nadále oblíbené mezi spotřebiteli na celém světě. Zatímco léčivá vůně některé odrazuje, zmizí téměř okamžitě. Tato vůně vám prozradí, že používáte čistý vitamín C (15 %), vitamín E (1 %) a kyselinu ferulovou (0,5 %), které se usilovně snaží neutralizovat volné radikály jen ve 4-5 kapkách každé ráno. Toto je nejlepší sérum pro rozjasnění obličeje.

Glow Recept Rozjasňující sérum Ananas-C
Nenechte se oklamat drzým balením. Existují tři účinné formy vitamínu C (22% ananasová šťáva, čistá kyselina askorbová a stabilní kyselina 3-O-ethylaskorbová) pro boj proti jizvám po akné a změně barvy. Zklidňující aloe vera a heřmánek dodávají pokožce záři „zevnitř“ bez podráždění.

Murad Glykolové sérum s vitamínem C
Toto jedinečné sérum využívá sílu zlatem stabilizovaného vitamínu C a kyseliny glykolové k dosažení optimálních výsledků pro zářivou pleť – 83 % uživatelů si všimlo rozdílu do čtyř týdnů. Vitamin C také pomáhá při nerovnoměrném tónu pleti, zatímco kyselina glykolová zvyšuje buněčný obrat, odstraňuje odumřelé kožní buňky a podporuje hladkou a zářivou, zářící pleť. Toto složení neobsahuje žádné vůně ani umělá barviva, díky čemuž je vhodné pro všechny typy pleti.

Lancome Génifique Advanced Youth Activating Serum
Toto sérum je jedním z nejprodávanějších produktů značky a má k tomu dobrý důvod. Obsahuje prebiotikum Bifidus, vitamín Cg a kyselinu hyaluronovou, které viditelně vyhlazují, hydratují a vyrovnávají texturu pokožky. Používá se ráno a večer, pomáhá posilovat hydratační bariéru pokožky, aby se chránila před environmentálními agresory. Zářivost pleti se zlepší už za jeden týden a jemné linky a vrásky se zmenší už po jedné lahvičce.

doktor Dennis Gross C + Kolagen Rozjasňující a zpevňující sérum s vitamínem C
Zatímco technicky je vitamín C nezbytný pro syntézu kolagenu, toto sérum jej posouvá na jinou úroveň přidáním kolagenových aminokyselin. Nechybí ani kyselina mléčná a mandlová (forma alfa hydroxykyseliny) k rozpuštění odumřelých kožních buněk a patentovaný energetický komplex (CoQ10, superoxiddismutáza, karnitin a niacinamid) pro zvýšení jasu a zlepšení celkového vzhledu pleti.

Péče o pleť Tula Rozjasňující sérum Hello Radiance
Toto oblíbené sérum dodává pokožce viditelnou záři zevnitř každý den. Jeho složení obsahuje světle odrážející perlu, která okamžitě rozzáří pokožku, zatímco japonská mandarinka časem rozjasní matnou pleť. Kromě toho rýžové peptidy zpevňují, zatímco prebiotické a probiotické extrakty vyrovnávají a vyživují.

Tatcha Violet-C rozjasňující sérum 20% vitamín C + 10% AHA kyseliny
Láhev může být krásná, ale důležité je to, co je uvnitř. Toto lehké sérum, vhodné pro všechny typy pleti, kombinuje 20% vitamínu C, alfa-hydroxykyselinu, kyselinu mléčnou a jemné ovocné kyseliny pro zvýšení buněčné výměny a jemné odlupování pokožky a zároveň jí dodává zdravý lesk. Přidání Japonské krásy pomáhá zvýšit účinnost vitamínu C a zároveň pomáhá stabilizovat složení.

Věda o lepší pleti Sérum pro vyrovnávání barev
Sérum bez hydrochinonu, které rozjasňuje a vyrovnává tón pleti s přísadami jako alfa-arbutin a hexylresorcinol. Obě tyto složky zlepšují odbarvení inhibicí tyrozinázy. Nechybí ani hydratační složky jako hydrolyzovaná kyselina hyaluronová a bisabolol pro zdravý lesk.

Bláznivý hippie Exfoliační sérum
Klíčovými složkami jsou dvě alfa-hydroxykyseliny (AHA): kyselina glykolová a kyselina mléčná. AHA kyseliny odlupují pokožku tím, že urychlují odbourávání odumřelých kožních buněk a zvyšují rychlost buněčné výměny, což vede k hladší, rozjasněné pokožce a rovnoměrnější pleti.

Mario Badescu Sérum vitamínu C
Toto sérum pro zdokonalování pleti retexturuje a vyhlazuje, aby odhalilo viditelně jasnější a zářivější pleť. Obsahuje tři formy vitamínu C – kyselinu askorbovou, tetrahexyl decyl askorbát a kyselinu 3-O-ethyl askorbovou – pro zvýšenou stabilitu. Vitamin C rozjasňuje nerovnoměrný tón pleti a zároveň snižuje výskyt jemných vrásek. Hyaluronát sodný a kolagen se kombinují, aby hydratovaly a vyhladily pokožku, díky čemuž je pleť zářivá a zářivá.

Urban Skin RxRozjasňující sérum Super C
Urban Skin Rx je známý vývojem produktů zaměřených na výsledky, které viditelně rozjasňují pleť. Toto konkrétní sérum je součástí luxusní kolekce profesionálních receptur značky (původně vyvinutých pro kosmetičky pro použití v jejich prvních léčebných koupelích), které se zaměřují na změnu barvy a matnost. Kombinace 20% kyseliny L-askorbové (vitamin C), kyseliny ferulové a kyseliny kojové působí synergicky na podporu zdravé a zářivé pleti.

Dům Gro AFTER DARK noční sérum proti vráskám
Jak už název napovídá, toto intenzivní hydratační sérum funguje přesčas, než spíte, pro svěží, zářící pleť, když se vzbudíte. Čaga, celospektrální organický kanabidiol a koktejl antioxidantů viditelně redukují výskyt jemných linek a vrásek a zároveň chrání pokožku před agresory z prostředí.

BL+ Sérum
Toto supersérum 3 v 1 využívá sílu vitamínu C, tří forem kyseliny hyaluronové a patentovaného komplexu BL+ pro viditelné rozjasnění, hydrataci a ochranu pokožky. Po čase se pokožka stává silnější, pevnější a hloubkově hydratovanou na buněčné úrovni, výsledkem čehož je zdravá, zářivá pleť. Vzorec je bez oleje a parfemace, nekomedogenní a dermatologicky testován.

Nejlepší sérum pro zářivou pleť: Sečteno a podtrženo

Naše oblíbené sérum pro zářivou pleť je Obranné sérum s mrkví a tyčinkami.

Zářivá pokožka může být pro různé lidi popsána jako různé věci, ale obecně se vztahuje na zdravou a probuzenou pokožku v porovnání s matnou a suchou pokožkou.

Přesto je důležité poukázat na to, že zdravá pleť neznamená dokonalou pleť – je to nemožné pro každého. Stále můžete mít zářivou pleť, i když máte jemné linky a vrásky, velké póry a občasné vyrážky, staráte-li se o ni zevnitř.

Rozjasňující obličejové sérum může pomoci udržet zdravou pleť. Hledejte složky jako kyselina L-askorbová, retinol, vitamin C, hydroxykyseliny, kyselina hyaluronová a glycerin.

Jen si pamatujte, že pokud neuděláte významné změny v životním stylu, jako například přestanete kouřit, budete mít dostatek spánku, zdravě se stravujete, zvládáte stres nebo se zřeknete hydratačního krému a SPF, ani to nejlepší sérum pro zářivou pleť nebude znamenat velký rozdíl. .

Jaké je podle vás nejlepší sérum pro zářivou pleť? Dejte nám vědět v komentářích níže.

Často kladené dotazy

„Séra jsou skvělým způsobem, jak do své rutiny vpravit další klíčové složky, antioxidanty, hydrataci nebo cílené složky bez přidání těžkých hydratačních produktů,“ říká Elle MacLeman, biochemička, specialistka na péči o pleť a hlavní technická autorka v The Derm Recenze. „Séra jsou navržena tak, aby ve vaší rutině udělala o něco více těžkého zvedání. Mějte však na paměti, že séra se velmi liší v kvalitě a účinnosti.

ne. I když mnohá séra obsahují hydratační složky jako kyselina hyaluronová a ceramidy, neznamená to, že mohou nahradit hydratační krém v tradičním smyslu. Pleťová mléka a krémy jsou dekadentnější a vytvářejí bariéru na povrchu pokožky, která zajišťuje výhody séra.

„Jednoduchá odpověď je ne,“ říká MacLeman. „Denní a noční sérum je více marketingový nástroj než cokoli jiného. I když je pravda, že některé klíčové složky, jako je retinol, se lépe používají v noci, myšlenka mít denní a noční sérum není nutná. Nejlepší je vybrat si sérum podle potřeb pleti.“

Ovoce bohaté na vitamíny A, C, B1, K; flavonoidy, polyfenoly, beta-karoten a xantofys; a další antioxidanty, vitamíny a minerály jsou nejlepší pro zářivou pleť. Například pomeranče, citrony, jablka, meloun, mango, jahody, maliny a granátové jablko, abychom jmenovali alespoň některé.

Stejně jako u každého produktu péče o pleť se vyhýbejte potenciálně škodlivým složkám, jako jsou sulfáty, parabeny, ftaláty, syntetická barviva a vonné látky, triclosan, toluen, mastek atd.

Kolem 20. roku života pokožka začíná snižovat tvorbu esenciálního elastinu a kolagenu. S přibývajícím věkem budete muset své rozjasňující sérum neustále upravovat, abyste řešili výraznější změny a problémy pleti.

I když s chronologickým věkem nemůžete bojovat, platí to: ani ta nejlepší séra pro zářivou pleť nedokážou kompenzovat špatné návyky životního stylu. Zvažte následující.

Vnitřní věk (chronologický).
Máte-li více než 30 let, začíná se objevovat matná pokožka. Vaše pokožka se přirozeně odlupuje přibližně každých 27 dní a dodává vám svěží, mladistvou pleť, když jste mladší. S věkem se toto období zvyšuje, proto je nezbytná pravidelná exfoliace (chemická nebo fyzikální) a rozjasňující sérum.

I když nemůžete kontrolovat proces stárnutí, můžete dodržovat rutinu péče o pleť, která vám pomůže dodat pokožce výživu a hydrataci, kterou potřebuje, aby zůstala zdravá, vitální a zářící.

Dehydratace
Když je vaše tělo dehydrováno, je ovlivněno celé vaše tělo – včetně pokožky, největšího tělesného orgánu. Studie ukázaly, že pití dostatečného množství vody je spojeno se zdravou pokožkou. Podle americké Národní akademie věd, inženýrství a medicíny mužů měly by vypít asi 3,7 litru a ženy 2,7 ​​litru. Omezte příjem kofeinu, protože ucpává vodu.

Alkohol je ještě destruktivní, protože způsobuje oxidační stres, který vede k předčasnému stárnutí. Doplňte také vodnatým ovocem a zeleninou, jako je vodní meloun, okurky, paprika, jahody, meloun, celer atp.

Nepoužívání zvlhčovače
Sérum nenahrazuje hydratační krém.

Úspora hydratačního krému, zvláště pokud má vaše pokožka tendenci být suchá, může mít vliv na zdraví a vitalitu vaší pokožky. K hydrataci, ochraně a uzavření séra používejte dvakrát denně hydratační krém.

Obejít SPF – Denně
Slunce je zodpovědné za 90 % viditelných změn na kůži, takže něco tak jednoduchého, jako je pravidelné používání opalovacích krémů, může mít velký vliv na vzhled marionetových linií.

Nezapomínejte, že iv zamračených dnech je třeba pokožku chránit. Americká akademie dermatologie uvádí, že i během zamračených dní může proniknout pokožkou až 80 procent škodlivých ultrafialových paprsků slunce.

Žádný spánek
Nedostatek spánku může stát mezi vámi a zářivou pletí, protože toto je klíčové období ve 24hodinovém cyklu, kdy se pleť regeneruje a opravuje. Zbavení se tohoto procesu může vést k suché, matné pokožce. Zaměřte se na sedm až devět hodin spánku v noci, který by měl doprovázet důkladná rutina péče o pleť – včetně nejlepšího séra pro zářivou pleť.

Špatná strava
Přijměte zdravou výživu s protizánětlivými potravinami, jako jsou barevné ovoce a zelenina; ryby; zdravé tuky jako olivový olej, avokádo a omega-3 mastné kyseliny (klíč k zářivé pleti); a celá zrna. Drž se dále od zpracovaných slaných a sladkých potravin. Spolu s tím, že jsou nezdravé, podporují zadržování tekutin a jsou významnými viníky mdlé pleti.

Kouření
Nikotin v cigaretách způsobuje stahování krevních cév ve vnějších vrstvách kůže, což zhoršuje průtok krve. Snížený průtok krve znamená, že pokožka nedostává tolik kyslíku nebo základních živin jako vitamín A.

Stres
Podle Dr. F. Clarissy Yang, vedoucí dermatologie v Tufts Medical Center, „duševní stres nebo úzkost mohou způsobit fyzické symptomy, jako jsou hlubší linie nebo linie. Stres zvyšuje hladinu kortizolu, což urychluje proces stárnutí. Věnujte každý den pár minut stresu pomocí aromaterapeutické koupele, vědomého dýchání, jógy nebo meditace.

Investujete do nejlepšího séra pro zářivou pleť, takže z něj chcete vytěžit maximum, že?

Důkladně očistěte: I když by to mělo být samozřejmé, před aplikací séra začněte čistým hadříkem. Po umytí obličeje opláchněte vlažnou vodou – ne horkou ani studenou. Horká voda může bránit absorpci séra, zatímco studená voda zavírá póry, což ztěžuje pronikání.
Pokud si ráno obvykle nemyjete obličej (a za předpokladu, že nespíte s naneseným make-upem), zameťte si alespoň vatový tampon namočený v micelární vodě, esenci nebo toneru, které jsou vhodné pro vaši pleť. typ pleti.

Debata o mokré pleti: Mnozí odborníci tvrdí, že aplikace rozjasňujícího séra na obličej na vlhkou pokožku může zvýšit jeho účinnost až desetinásobně. I když je to pravda, toto pravidlo neplatí pro všechny složky, jako jsou aktivní látky jako vitamín C, retinol a exfoliační kyseliny – všechny se nacházejí v mnoha rozjasňujících sérových recepturách.

Méně je více: Vzhledem k tomu, že rozjasňující sérum je vysoce koncentrované, potřebujete jen několik kapek – ne více než množství velikosti hrášku – na celý obličej a krk. Více produktů a jsou to vyhozené peníze. Sérum vtlačte dlaní do pokožky, aby se uvolnily účinné látky.
Počkejte na hydrataci: Ano, potřebujete rozjasňující obličejové sérum a hydratační krém, ale před hydratací počkejte, až se sérum zcela nevstřebá (asi dvě až tři minuty). Dobře složené sérum pro stárnoucí pleť se rychle vstřebává. Zanechává-li mastnou nebo lepkavou vrstvu, znamená to, že neplní svůj úkol.

Zdroje:
Voda ve stravě ovlivňuje hydrataci a biomechaniku lidské pokožky“, Dovepress, květen .
„Výživa a zdravé stravování,“ Mayo Clinic.
„Fotoaging: co potřebujete vědět o jiném druhu stárnutí,“ Skin Cancer Foundation, leden .
„Často kladené otázky o opalovacích krémech,“ Asociace americké akademie dermatologie.
„Kouření: Způsobuje vrásky,“ klinika Mayo.
„Šedé vlasy a vrásky,“ Tufts Medical Center, březen .
„Účinek vitamínu C a jeho derivátů na syntézu kolagenu a zesíťování normálními lidskými fibroblasty“, National Library of Medicine.

Napsat komentář