16 nejlepších sér pro citlivou pleť– Triky, jak pečovat o pokožku obličeje a těla

Pokud jste zde proto, že se chcete dozvědět více o 16 nejlepších sér pro citlivou pleť

.

Položili jste si někdy otázku: „Proč je moje pokožka tak citlivá a svědí?“ Nejsi sám. Výzkum naznačuje, že přibližně 60-70% žen a 50-60% mužů po celém světě má určitý stupeň citlivosti pokožky. Přestože kosmetické, zdravotní a domácí produkty procházejí před uvedením na trh přísným testováním, aby se zajistilo, že neobsahují potenciálně dráždivé látky, mnozí lidé tvrdí, že takové přípravky dělají jejich pokožku citlivou.

Pomocí metody Delphi – prediktivního procesu založeného na výsledcích více kol průzkumů zaslaných panelu odborníků – lze citlivý typ pleti charakterizovat jako „syndrom definovaný výskytem nepříjemných pocitů (štípání, pálení, bolest, svědění). a mravenčení) v reakci na podněty, které by normálně neměly vyvolávat takové pocity.“ Tyto nepříjemné pocity nelze vysvětlit lézemi spojenými s jakoukoli kožní chorobou.

Při léčbě tohoto stavu je důležité používat produkty pro citlivou pleť – včetně sér, které jsou díky nižší molekulové hmotnosti jedním z nejlepších způsobů, jak dodat pokožce koncentrovanou (a hlubší) dávku zklidňujících složek. Ať už máte citlivou pokožku, dermatitidu nebo jakoukoli jinou formu přecitlivělosti, přidejte do své rutiny jedno z následujících uklidňujících sér.

Související: Nejlepší sérum na obličej

Seznam

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ

Zklidňující sérum na mrkev a tyčinky, 70 dolarů

Nejjednodušší. Sada péče o pleť Carrot & Stick až do 240 dolarů za 88 dolarů. Vyberte si ze 3 produktů včetně našeho oblíbeného Carrot & Stick The Soothing Serum. Použijte kód DERM20 na slevu 20 %. Nabídka platí na první zásilku.

ÚPLNÝ SEZNAM

Cerave komplexní sérum pro obnovu pleti s vitamínem C, 19 dolarů

Formulyst Advanced Repair Serum, 79 dolarů

Obyčejný 100% rostlinný hemi-skvalán, 3,95 dolarů

Dermalogica Ultracalming Serum Concentrate, 60 dolarů

Murad Revitalixer Recovery Serum, 89 dolarů

Dr. Dennis Gross Péče o pleť proti stresu Super sérum, 74 dolarů

Běžná suspenze kyseliny azelaové 10%, 10 dolarů

SkinCeuticals Fyto korekční gel, 67 dolarů

opilý slon C-Company Day Serum, 80 dolarů

iS Clinical Pro-Heal Serum Advance+, 155 dolarů

Phyto-C Signature Serum, 275 dolarů

Hydratační hydratační sérum Nuria, 32 dolarů

BioClarity Zen, 39,95 dolarů

Exuviance sérum proti zarudnutí, 68 dolarů

Kate Somerville KX Active Concentrates Omegas + Ceramids Barrier Defense Serum, 59 dolarů

Jaké jsou příznaky citlivé pleti?

Jak zjistíte, jestli máte citlivou pokožku nebo jiné onemocnění? Existuje několik signálů, na které je třeba si dávat pozor.

Vaše pokožka reaguje snadno

Citlivá pokožka snadno reaguje na určité čistící prostředky, mýdla, výrobky pro péči o pokožku, vonné látky a výrobky pro domácnost. Vzplanutí může vyvolat také počasí, například intenzivní teplo nebo chlad a víno.

vyrážka

Není neobvyklé, že se lidem s citlivou pokožkou při kontaktu se spouštěčem objeví vyrážka. Symptomy zahrnují zarudnutí, suchost, olupování a hrboly. Mějte na paměti, že vyrážka související s citlivou pokožkou se liší od vyrážky vyplývající z alergické reakce – jedná se o vážnější stav.

Zarudnutí a zarudnutí

Zarudnutí v té či oné formě je běžným rysem citlivých typů pleti. Může se projevit jako vyrážka, červené hrbolky, zarudnutí, zarudnutí nebo rozšířené krevní cévy.

Související: Nejlepší noční sérum

Skvrny

Citlivá pokožka je náchylná k vyrážkám, včetně akné, pustulí a červených hrbolků, které mohou být bolestivé na dotek. Bohužel, ošetření citlivé pleti se sklonem k akné může být obtížné, protože typická ošetření (např. kyselina salicylová, benzoylperoxid) jsou příliš drsné a citlivou pleť zhoršují. Dermatolog je nejlepší způsob, jak vytvořit rutinu péče o pleť, která se zaměřuje na citlivost i akné.

Suchost

Napjatá, suchá pokožka a přecitlivělost jdou ruku v ruce a stav mohou zhoršit nízké teploty a vítr. Extrémně suchá pokožka nedostatečně chrání nervová zakončení pokožky.

Lehce se spálíte

Citlivá pokožka je náchylnější ke spálení, zvláště pokud je pokožka velmi podrážděná, popraskaná nebo šupinatá. Zatímco opalovací krém je naprostou nezbytností (a SPF 30 nebo vyšší), vyberte si vzorec, který je určen pro citlivou pokožku.

Co způsobuje přecitlivělost kůže?

Hypersenzitivní pokožka – nebo velmi citlivá pokožka – je rozšířený, nepříjemný stav způsobený environmentálními, vnějšími a psychologickými faktory. Může to být způsobeno také kožními onemocněními, jako je ekzém, kontaktní dermatitida nebo rosacea.

Související: Nejlepší niacinamidové sérum

Environmentální

 • Chladný
 • Vítr
 • Teplý
 • slunce
 • Kontaminace

Vnější

 • Alkohol
 • Čistící prostředky
 • Určité bylinky
 • Voní
 • Kořeněná jídla
 • Některé konzervační látky
 • Čistící produkty
 • Papírová páska
 • Příliš mnoho vápenné vody
 • Některé látky nebo barviva
 • bazény
 • Nadměrný tlak na pokožku
 • Některé složky péče o pleť

Psychologické

 • Napětí
 • Hněv
 • Intenzivní emoce

Proč můj imunitní systém útočí na mou pokožku?

Kromě výše uvedených faktorů může být citlivá pokožka způsobena i autoimunitním onemocněním, ke kterému dochází, když imunitní systém těla napadne zdravou kožní tkáň. Předpokládá se, že k tomu dochází, když tělo cítí hrozbu z infekce nebo viru, takže imunitní systém na něj zaútočí – takzvaná imunitní odpověď. Někdy se do této reakce dostanou zdravé buňky a tkáně, což vede k autoimunitnímu onemocnění.

Nejlepší ingredience pro citlivou pokožku

Bohužel některé z nejlepších složek péče o pleť nemohou používat lidé s citlivou pokožkou, ale to neznamená, že neexistují účinné alternativy.

Bakuchiol namísto retinolu

Retinol je považován za zlatý standard v péči o pleť díky své schopnosti stimulovat tvorbu kolagenu, vyrovnávat tón pleti a léčit akné. Způsobuje však zarudnutí a odlupování iu lidí, kteří nemají citlivou pokožku, takže je obzvláště závažný pro lidi, kteří ji mají. Bakuchiol poskytuje stejné výsledky bez podráždění.

Související: Nejlepší retinolové sérum

Skvalán namísto kyseliny hyaluronové

Kyselina hyaluronová je další účinnou složkou díky své schopnosti zadržet 1000násobek své hmotnosti ve vodě, což z ní činí úžasný zvlhčovač. I když to není přímý spouštěč pro citlivou kůži, někteří dermatologové se domnívají, že může přispět k podráždění. Squalane je na druhé straně účinný hydratační prostředek, který napodobuje přirozené oleje pokožky, díky čemuž je výjimečným změkčovačem.

Melatonin místo vitamínu E

Přestože je vitamin E výbornou složkou pro boj proti volným radikálům, u některých lidí může způsobit kontaktní dermatitidu. Melatonin není jen doplněk, který vám pomůže usnout. Při lokální aplikaci pomáhá odhalit enzymy, které mohou spustit zrychlenou nebo zablokovanou oxidaci.

Polyhydroxykyseliny namísto AHA

Alfa hydroxykyseliny, jako je mléčná, glykolová a jablečná, jsou skvělé rozjasňující, tonizující a porézní složky, ale mají tendenci dráždit citlivou pokožku a zvyšovat citlivost na slunce. Polyhydroxykyseliny jsou však mírnější, ale přinášejí podobné výsledky. Nemluvě o tom, že nezpůsobují stejnou citlivost na slunce a dokonce je mohou používat i lidé s ekzémem a růžovkou.

16 nejlepších sér pro citlivou pleť

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ

mrkev a hůl Uklidňující sérum, 70 dolarů
Silné vyjádření Cannabis sativa – extrakt z konopí a olej ze semen – je základem výjimečně uklidňujícího složení, které pomáhá pokožce stát se silnější a odolnější. Bohatá koncentrace přirozeně se vyskytujících vitamínů, minerálů a antioxidantů působí na zklidnění podráždění a podporuje pružnost pro jemnou a vyživenou pokožku.

ÚPLNÝ SEZNAM

Cerave komplexní sérum pro obnovu pleti s vitamínem C, 19 dolarů
Toto silné, ale jemné sérum, vhodné pro všechny typy pleti, včetně citlivé, obsahuje 10% čistého vitamínu C, který viditelně rozjasňuje pleť. Kromě toho obsahuje tři esenciální ceramidy a vitamín B5, které obnovují ochrannou bariéru pokožky a hloubkově hydratují. Cerave pro citlivou pleť je oblíbenou drogeriovou značkou dermatologů.

vzorce Advanced Repair Serum, 79 dolarů
Výkonné sérum s koncentrovanými vlastnostmi proti stárnutí, zejména Advanced Renewal Treatment od Formulyst, které pomáhá optimalizovat hydrataci pokožky a viditelně zpevňuje a vyhlazuje vrásky. Toto omlazující ošetření, které je intenzivně vyživující, ale zároveň přirozeně uklidňující a uklidňující, poskytuje bohatou hydrataci jako nezbytný krok ve vaší rutině péče o pleť. Když se zdá, že jemné linky a vrásky mizí, vaše pokožka bude vypadat pevněji a bude okamžitě hladší.

Související: Nejlepší sérum s kyselinou hyaluronovou

Normální 100% hemi-skvalán získaný z rostlin, 3,95 dolarů
Jak již bylo zmíněno, skvalán (a hemi-skvalán) jsou účinné zvlhčovače, které napodobují přirozené oleje pokožky, což z nich činí jedinečná nekomedogenní změkčovadla, která pomáhají zvyšovat pružnost a pevnost pokožky. Díky nízké molekulové hmotnosti se snadno roztírá a je na pokožce beztížný.

Dermalogica UltraCalming Serum Concentrate, 60 dolarů
Toto ultra koncentrované sérum pomáhá uklidnit a chránit i tu nejcitlivější pokožku pomocí patentovaného komplexu UltraCalming Complex od Dermalogica. Oves a rostlinné látky zklidňují alergie, zatímco výtažky z avokáda a slunečnice, peptidy a pupalkový olej chrání před environmentálními stresory.

Související: Nejlepší sérum s vitamínem C

Murad Revitalixer Recovery Serum, 89 dolarů
Jedinečné na tomto séru je, že lze použít i pod oči. Toto se doporučuje, protože kofein, divoké indigo a niacinamid zesvětlují tmavé kruhy pod očima a zároveň snižují otoky. Ale nezastavujte se tam. Konopí a neuropeptid zklidňují záněty a zvyšují hydrataci, takže nevynechávejte ani zbytek obličeje.

doktor Dennis Gross Péče o pleť Stress Rescue Super Serum, 74 dolarů
Všichni máme v určitém okamžiku stresovanou pokožku a přiznejme si to, rok nás podrobí zkoušce. Spolu se zklidňujícími výtažky z niacinamidu, ashwagandy a goli chrání před environmentálními stresory a škodlivým modrým světlem vyzařovaným elektronikou.

Běžná suspenze kyseliny azelaové 10%, 10 dolarů
Obyčejná suspenze kyseliny azelaové 10% je lehký krémovo-gel určený k rozjasnění tónu pleti a zároveň viditelně zlepšuje rovnoměrnost textury pleti a snižuje výskyt skvrn. Toto složení nabízí velmi vysokou 10% koncentraci vysoce čisté kyseliny azelaové, víceúčelovou složku, která poskytuje pleti mnoho výhod, jako je snížení oxidačního stresu, snížení zánětu, prevence skvrn, vyblednutí tmavých skvrn a další. Obyčejná suspenze kyseliny azelaové 10% se může použít na všechny typy pleti, ale nejlépe se hodí pro lidi se sklonem k akné a/nebo mdlem.

SkinCeuticals Gel Phytocorrect, 67 dolarů
Toto gelové sérum je nabito rostlinnými látkami, které hydratují pokožku a vizuálně zlepšují zarudnutí a skvrny, protože obsahuje okurku a tymián. Je dobrou volbou i pro lidi, kteří řeší citlivou, aknózní pleť – včetně jizev po přidání moruše.

opilý slon C-Company Day Serum, 80 dolarů
Toto je na tomto séru fascinující: má to, co Drunk Elephant nazývá „efekt rezervoáru“, což znamená, že produkt zůstává aktivní na pokožce až 72 hodin – dokonce i po umytí obličeje nebo přetření pokožky. Je žádoucí pro citlivou pokožku, jelikož má pH 3,3 a je bez éterických olejů, silikonů a vonných látek. Obsahuje silnou směs kyseliny L-askorbové a ferulové pro zářivější, pevnější a rovnoměrnější pleť. Přídavek crosspolymeru hyaluronátu sodného (upravená forma kyseliny hyaluronové) poskytuje výrazné zvýšení hydratace, zatímco extrakt z dýňové fermentace jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky.

Související: Nejlepší hydratační sérum

iS Clinical Pro-Heal Serum Advance+, 155 dolarů
Pro lidi s rosaceou může být obtížné najít aktivní produkty, které nedráždí jejich stav, ale tento je na místě – i když je poněkud drahý. Vitamin C a A spolu působí na zklidnění, hojení a obnovu pokožky – vše, co zanícená pokožka a rosacea potřebuje. Mezi další známé složky patří výtažek z olivových listů proti stárnutí a kyselina kojová rozjasňující pokožku, která pomáhá opravit problémy s pigmentací.

Phyto-C Signature Serum, 275 dolarů
Phyto-C je známý svou linií sér s vitamínem C zaměřeným na výkon, ale toto je na vrcholu seznamu. Patentovaná peptidovo-proteinová matrice, vhodná pro citlivou pokožku, hluboce hydratuje, zklidňuje a chrání a zjemňuje vzhled jemných linek a vrásek.

Hydratační hydratační sérum Nuria, 32 dolarů
Přísady a konzervační látky jako parabeny, sulfáty, ftaláty, formaldehyd, minerální olej, černouhelný dehet a triklokarbán nejsou vhodné pro všechny typy pleti, ale mohou způsobit citlivou reakci. Produkty Nuria jsou formulovány bez jakékoli z těchto složek – nebo dokonce některých. Namísto toho výtažek z neustále rozkvetlých květů (květ pocházející z Řecka), skvalán a hyaluronát sodný hluboce hydratují, regenerují a chrání citlivou pokožku.

biotransparentnost Zen, 39,95 dolarů
Toto netoxické sérum na rostlinné bázi zklidňuje a zklidňuje při kontaktu a časem. Mezi klíčové složky patří vlastní směs Floralux od bioClarity (chlorofyl, měď, antioxidanty, extrakt z čočky, kořen lékořice a niacinamid, které všechny snižují výskyt červené, podrážděné pokožky.

bujarost Sérum na uklidnění zarudnutí, 68 dolarů
Toto chladivé mléčné sérum, vyvinuté pro jemnou reaktivní pokožku, obsahuje kombinaci vrbových bylin a výtažků z řas, které zklidňují citlivou pokožku a redukují skvrny na obličeji. Jedinečný TriPeptide a silná směs PHA (polyhydroxykyselin, mírnější forma AHA a BHA) hydratují a vyhlazují pokožku. Neucpává póry, nezpůsobuje akné a neobsahuje vonné látky.

Kate Somerville KX Active Concentrates Omegas + Ceramids Barrier Defense Serum, 59 dolarů
Je klinicky prokázáno, že toto regenerační sérum snižuje podráždění, zklidňuje suchost a chrání před environmentálními agresory již za čtyři týdny – ale výsledky jsou patrné již po jednom použití. Namáhaná pokožka je regenerována a zarudnutí je redukováno díky silné receptuře složené z ceramidů, bioaktivních fytomegáz a extraktu z plodů Tasmannia kopí.

Související: Nejlepší sérum na obličej proti stárnutí

Citlivá pokožka: Spodní linie

Výzkum naznačuje, že přibližně 60-70% žen a 50-60% mužů po celém světě má určitý stupeň citlivosti pokožky. Přestože kosmetické, zdravotní a domácí produkty procházejí před uvedením na trh přísným testováním, aby se zajistilo, že neobsahují potenciálně dráždivé látky, mnozí lidé tvrdí, že takové přípravky dělají jejich pokožku citlivou.

Citlivou pokožku lze definovat jako výskyt nepříjemných pocitů (štípání, pálení, bolest, svědění, brnění) v reakci na podněty, které by obecně neměly vyvolávat takové pocity. Tyto nepříjemné pocity nelze vysvětlit lézemi spojenými s jakoukoli kožní chorobou. Příznaky citlivé pokožky zahrnují vyrážky, návaly horka, skvrny, suchost, zarudnutí a podráždění způsobené environmentálními, vnějšími a psychologickými faktory. Některé příklady jsou alkohol, čisticí prostředky, kořeněná jídla, bazény, stres a intenzivní emoce.

Kromě zmíněných faktorů výše, citlivá pokožka může být způsobena autoimunitním onemocněním, ke kterému dochází, když imunitní systém těla napadne zdravou kožní tkáň. Při léčbě tohoto stavu je důležité používat produkty pro citlivou pleť – včetně sér, které jsou díky nižší molekulové hmotnosti jedním z nejlepších způsobů, jak dodat pokožce koncentrovanou (a hlubší) dávku zklidňujících složek. Ať už máte citlivou pokožku, dermatitidu nebo jakoukoli jinou formu přecitlivělosti, přidejte do své rutiny uklidňující sérum

Napsat komentář