16 nejlepších nočních sér pro zlepšení vaší rutiny péče o pleť– Tipy, jak pečovat o vlasy

Pokud jste zde proto, že se chcete dozvědět více o 16 nejlepších nočních sér pro zlepšení vaší rutiny péče o pleť

.

Četné studie poukazují na důležitost spánku. Nedostatek spánku může mít vážný nepříznivý vliv na pozornost, kognici a náladu. Podle odborníků je nezbytný i spánek (nejlépe kolem sedmi a půl hodiny), protože potom se tělo regeneruje samo. Noc je z pohledu pleti nejvhodnějším obdobím pro aplikaci přípravků s výživnými a regeneračními složkami. Zatímco všechny kroky péče o pleť jsou důležité svým vlastním způsobem, noční sérum bude fungovat přesčas, dokud si popadnete pár Z.

Ať už chcete bojovat s jemnými linkami a vráskami, akné nebo rozšířenými póry, skvrnami a záněty, sérum je vaší nejlepší zbraní. Na rozdíl od jiných produktů – jako je hydratační krém – má sérum menší molekulární složení, což znamená, že dokáže proniknout hlouběji a pečovat o pleť zevnitř ven.

Zatímco společným cílem je dodávat vysoké koncentrace různých aktivních složek do hlubokých vrstev pokožky, denní a noční séra jsou formulovány s různými aditivy, aby uspokojily specifické potřeby ráno a večer. Zatímco denní sérum hydratuje a chrání, noční sérum je určeno k opravě a opravě. Některé složky se navíc lépe používají na noc, neboť způsobují, že pokožka je citlivější na slunce – více o tom za chvíli. Abychom vám pomohli rozluštit rozdíl, sestavili jsme seznam nejlepších nočních sér, díky kterým se vzbudíte se zářivější pletí.

Seznam

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ

NEJLEPŠÍ: Carrot & Stick Repair Serum

Formulyst koncentrát proti stárnutí

ÚPLNÝ SEZNAM

Noční sérum Biossance Squalane a Lactic Resurfacing

Peter Thomas Roth Water Drench Hyaluronic Cloud Serum

Sunday Riley A+ Sérum s vysokými dávkami retinoidů

Léčba Paula’s Choice 1% retinolem

PotentLift Advanced Vitamin C+B+E, Ferul a Retinolové sérum

Jaké složky hledat v nočním séru

Složky nacházející se v nočních sérách jsou prakticky neomezené, ale následující jsou jednoznačně považovány za prospěšné, když se používají v noci.

Peptidy

Peptidy jsou aminokyseliny, které jsou stavebními kameny specifických proteinů potřebných pro pokožku, jako je kolagen a elastin. Používání séra nebo hydratačního krému, který obsahuje peptidy, může vést k pevnější, mlaději vypadající pokožce a možná ik menšímu počtu vyrážek. Klinické studie ukázaly, že peptidy mohou způsobit výrazný nárůst kolagenu v pokožce a vrásky na obličeji.

AHA a BHA

Alfa-hydroxykyseliny (AHA) a beta-hydroxykyseliny (BHA) jsou silné exfolianty, které rozpouštějí lepidlo, které drží pohromadě odumřelé kožní buňky a zanechávají pokožku hladší, jasnější a jemnější. Mohou také pomoci zjemnit jemné linky, vrásky a tmavé skvrny. Zatímco AHA hydratují pokožku a zvyšují produkci kolagenu, BHA pomáhají léčit skvrny, skvrny a ucpané póry. Nejlépe se nosí na noc, protože dělají vaši pokožku citlivější na slunce, takže během dne vždy používejte SPF alespoň 30.

retinol

Lokální léky s vitamínem A zvané retinoidy – nejpoužívanější a nejvíce zkoumané sloučeniny proti stárnutí – pomáhají redukovat jemné linky a vrásky. Tretinoin, označený jako Retin-A, byl prvním retinoidem. V sedmdesátých letech minulého století se používal k léčbě akné, ale později vědci zjistili, že také vybledne skvrny aktinické keratózy, vyrovnává pigmentaci a urychluje výměnu povrchových kožních buněk. Retinol je jednou z nejlepších složek péče o pleť, která zjemňuje a předchází jemným liniím a vráskám, zmenšuje velikost pórů, stimuluje tvorbu kolagenu, snižuje výskyt hnědých skvrn, zvyšuje buněčnou výměnu a zlepšuje texturu pokožky.

antioxidanty

Antioxidanty a podpůrné prvky (např. kyselina hyaluronová, peptidy, alfa a beta hydroxykyseliny) pomáhají podporovat stabilitu, pevnost a funkci pokožky. Přes den antioxidanty chrání, ale v noci regenerují.

Skvalen

Squalane je vysoce účinný změkčující a přírodní antioxidant. Při dlouhodobém používání dokáže zjemnit jemné linky a vrásky, zredukovat jizvy, zvrátit poškození UV zářením a vyblednout pigmentaci pokožky. Aby bylo jasné, skvalen není skvalán, který je vhodnější pro mastnou, aknózní pleť než pro suchou, zralou pleť. Kromě toho výzkum naznačuje, že skvalen se zdá být rozhodující při snižování oxidačního poškození pokožky způsobeného volnými radikály.

Nejlepší noční sérum

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ

NEJLEPŠÍ: Carrot & Stick Repair Serum
Aplikujte toto sérum proti stárnutí denně, abyste udrželi pokožku hydratovanou a chráněnou před poškozením volnými radikály. Carrot & Stick Repair Serum pomáhá nadzvednout, napnout a zpevnit pokožku díky sedmi neuropeptidům rostlinného původu, zatímco syntetizované růstové faktory pomáhají udržovat zářivý vzhled pokožky. Je to dokonalé sérum proti stárnutí na 30 let a více.

Formulyst koncentrát proti stárnutí
Rychle působící, víceúčelové supersérum Formulyst s ProBioBalance a silným peptidovým komplexem pro stárnoucí pleť využívá přirozených výhod péče o pleť bambuckého másla, zeleného čaje a vitamínů C+E pro viditelnou podporu pěti znaků mládí – zářivosti, pružnosti, pevnosti, tón.

ÚPLNÝ SEZNAM

Noční regenerační sérum Dermalogica
Jak jsem již zmiňovala, v případě nočního séra platí, že čím více ingrediencí, tím lépe, protože je to nejlepší doba pro regeneraci pokožky (největšího orgánu těla). Přestože je na trhu obrovské množství značek péče o pleť, Dermalogica nadále vede cestu z profesionálního a spotřebitelského hlediska – a to z dobrého důvodu: kvalitní, na výsledky založené receptury. V tomto nočním séru peptidy, arganový a růžový olej synergicky zjemňují jemné linky a vrásky a revitalizují mdlou pleť.

Murad Revitalixer regenerační sérum
Nejenže je toto kuličkové složení propagováno jako jedno z nejlepších nočních obličejových sér, ale díky kofeinu a niacinamidu také redukuje tmavé kruhy a otoky pod očima. Směs neuropeptidu, paracress a oleje ze semen konopí pomáhá zjemnit jemné linky a vrásky během spánku.

Pokročilá noční oprava Estee Lauder
Advanced Night Repair je sérum na obličej vyvinuté Estée Lauder před více než třiceti lety. Tento produkt je považován za první sérum v tomto odvětví. Koncept Night Repair je takový, že nejlepší doba na regeneraci a ozdravení pokožky je, když spíte. Klíčovými složkami tohoto obličejového séra jsou fermentační lyzát bifida, olej ze semen baobabu, tripeptid-32 a hyaluronát sodný. Celkově se říká, že Estee Lauder Advanced Night Repair pomáhá při ztrátě pevnosti vrásek a vrásek, suchosti, dehydrataci, matnosti, ztrátě jasu a nerovnoměrném tónu pleti.

Strivectin Super C Retinolové sérum
Strivectin Super C Retinol Serum kombinuje dvě nejlepší složky péče o pleť – vitamín C a retinol – do jednoho lehkého séra. Vzorec obsahuje tři různé formy vitamínu C, jakož i výtažek z třešně acerola, rostlinný extrakt, který je přirozeně bohatý na vitamín C. Při aplikaci na pokožku pomáhá vitamín C bojovat proti volným radikálům, podporuje syntézu kolagenu a snižuje výskyt tmavých skvrny inhibicí produkce melaninu.

Kromě vitamínu C a retinolu toto sérum obsahuje NIA-114, značkovou formu niacinu, která posiluje kožní bariéru. Předpokládá se, že tyto klíčové složky spolu obnovují zářivost a jasnost, vyhlazují jemné linie a nerovnoměrnou texturu a viditelně zpevňují a zlepšují elasticitu.

bios Noční resurfacing skvalánem a kyselinou mléčnou
Kyselina mléčná funguje tak, že odlupuje pokožku rozkladem keratinu, proteinu, který spojuje odumřelé kožní buňky. Zvyšuje také buněčnou výměnu a přitahuje vlhkost k pokožce (další klíčovou složkou je skvalen), výsledkem čehož je jemnější, hladší a jasnější pleť. Přestože značka tvrdí, že už po jednom použití si všimnete viditelných výsledků, pokud jde o texturu, časem se zmírní i jemné linky a vrásky.

Peter Thomas Roth Water Drench Hyaluronic Cloud Serum
Pro lidi s velmi vysušenou pokožkou pleti, obyčejné sérum s kyselinou hyaluronovou nestačí. Z tohoto důvodu je tento vzorec vynikající volbou pro velmi suchou pokožku, neboť obsahuje silný 30% komplex HA sestávající ze tří různých velikostí molekul HA. Existují dvě další hvězdné složky: ProHyal+ (přírodní forma kyseliny hyaluronové založená na vysoké koncentraci kvasinkových oligosacharidů) a 1% pentavitin, který podle výzkumu udrží pokožku hydratovanou po dobu 72 hodin.

Sunday Riley A+ Sérum s vysokými dávkami retinoidů
Úplné zveřejnění: Toto není retinolové sérum pro začínající uživatele retinolu. Toto posilující složení na profesionální úrovni obsahuje 5% směs retinoidních esterů, 1% retinolu zapouzdřeného v lipozomech a modrozelené řasy, které poskytují antioxidační ochranu. Přidání enkapsulovaného CoQ10 zlepšuje stav poškozené nebo stárnoucí pokožky; a pokud se obáváte podráždění silou, kaktusový extrakt, havajský bílý med, bisabolol a zázvor uklidňují a uklidňují.

Léčba Paula’s Choice 1% retinolem
Jednou ze skrytých výhod retinolu pro mastnou pleť je, že odstraňuje odumřelé kožní buňky, které se mohou přilepit na povrch a ucpat póry. 1% síla v tomto složení pomáhá snižovat produkci kožního mazu, zatímco výtažky z lékořice a ovsa snižují výskyt tmavých skvrn a zklidňují záněty.

PotentLift
Retinol a vitamin C spolupracují při zesvětlování tmavých skvrn a zabarvení způsobených přirozeným stárnutím nebo poškozením sluncem. Vitamíny B, E a kyselina ferulová zvlhčují a opravují oxidační stres způsobený nerovnováhou mezi volnými radikály a antioxidanty v těle. Všechny složky harmonicky rozjasňují a omlazují pokožku.

Noční obličejové sérum: Spodní řádek

Jaké je nejlepší noční sérum na trhu? Celkově doporučujeme Sérum pro opravu mrkve a tyčinek.

Nezbytný je i spánek (podle odborníků je nejvhodnější doba kolem sedmi a půl hodiny), protože tehdy se tělo regeneruje. Z pohledu pleti je nejvhodnější doba pro používání produktů s výživnými a regeneračními složkami. Zatímco všechny kroky péče o pleť jsou důležité svým vlastním způsobem, noční sérum bude fungovat přesčas, dokud si popadnete pár Z.

Ať už chcete bojovat s jemnými linkami a vráskami, akné nebo rozšířenými póry, skvrnami a záněty, sérum je vaší nejlepší zbraní. Na rozdíl od jiných produktů – jako je hydratační krém – má sérum menší molekulární složení, což znamená, že dokáže proniknout hlouběji a pečovat o pleť zevnitř ven.

Zatímco společným cílem je dodávat vysoké koncentrace různých aktivních složek do hlubokých vrstev pokožky, denní a noční séra jsou formulovány s různými aditivy, aby uspokojily specifické potřeby ráno a večer. Zatímco denní sérum hydratuje a chrání, noční sérum je určeno k opravě a opravě. Navíc, některé ingredience je lepší používat na noc, neboť způsobují, že pokožka je citlivější na slunce. Hledejte vzorce, které obsahují AHA, BHA, antioxidanty, skvalen, peptidy a retinol.

Neexistuje nic takového jako rychlé řešení a konzistence je nezbytná, pokud chcete vidět výsledky – což může ve většině případů trvat minimálně 4-6 týdnů. Nevzdávej se. Držte se jej a časem uvidíte zlepšení za předpokladu, že budete používat noční sérum s vysokou koncentrací vysoce kvalitních ingrediencí vhodných pro váš typ pleti.

Často kladené dotazy

Aplikujte pouze v noci
I když se to může zdát jako jasný tip, je důležité nepoužívat sérum v noci během dne, neboť, jak již bylo zmíněno, mnohé receptury obsahují složky, které způsobují, že pokožka je citlivější na slunce. Nezapomeňte zkombinovat své denní sérum s opalovacím krémem s minimálním SPF 30. Nepřehánějte to
Může být obtížné trénovat svůj mozek tak, aby používal jen minimální množství séra, ale mějte na paměti, že malé množství bude trvat dlouho, protože je koncentrovanější. Obecným pravidlem je použít dvě pumpičky (množství o velikosti hrášku) nebo 3-4 kapky, pokud používáte kapátko. Díky síle si nemusíte zakrývat celý obličej. Potřebné množství séra stačí jemně vklepat do pleti konečky prstů. Před aplikací nočního krému počkejte asi 30-60 vteřin.

Buď trpělivý
Neexistuje nic takového jako rychlé řešení a konzistence je nezbytná, pokud chcete vidět výsledky – což může ve většině případů trvat minimálně 4-6 týdnů. Nevzdávej se. Držte se jej a časem uvidíte zlepšení za předpokladu, že budete používat noční sérum s vysokou koncentrací vysoce kvalitních ingrediencí vhodných pro váš typ pleti.

Zdroje:
„Mimořádný význam spánku,“ National Library of Medicine, National Institutes of Health, prosinec .
„Skutečně retinoidy redukují vrásky?“, Harvard Health Publishing, duben .
„Biologické a farmakologické účinky skvalenu a příbuzných sloučenin: Potenciální aplikace v kosmetické dermatologii,“ Národní instituty zdraví v Národní lékařské knihovně USA, leden 2009.
„Protivráskové výhody peptidového komplexu, který stimuluje expresi proteinů kožní bazální membrány,“ Národní lékařská knihovna Spojených států, Národní instituty zdraví, leden .

Napsat komentář