15 nejlepších šamponů pro mastné vlasy v roce

Tento článek je založen na některých informacích týkajících se 15 nejlepších šamponů pro mastné vlasy v roce

.

Když mají vaše vlasy tendenci být mastné, koupě šamponu může být problém. Mnohé šampony nasytí vlasy dalšími oleji a silikonovými přísadami, které mohou vlasy zatížit a způsobit, že budou méně čisté i bezprostředně po umytí.

Ve vlasech každého člověka je přirozené množství kožního mazu, který se tvoří v pokožce hlavy, která pokrývá prameny. Vlasy, které i krátce po umytí vypadají mastné nebo vlhké, mnozí považují za mastný typ.

Neexistuje žádné objektivní měření toho, zda jsou vaše vlasy mastné, ale jsou-li vaše vlasy jemné nebo vypadají vlhké, když jsou suché, je pravděpodobné, že vaše vlasy spadají do kategorie mastných.

Dalším indikátorem mastných vlasů je, když máte pocit, že vaše vlasy vypadají rozcuchané nebo uhlazené, i když si je myjete denně.

Mastné vlasy vznikají, neboť přebytečný maz se distribuuje přes vlasy přes pokožku hlavy. Některý olej je naprosto přirozený, ale přebytek oleje může mít několik základních příčin. Tyto mohou zahrnovat:

 • myjte si vlasy příliš často
 • mytí vlasů nestačí
 • používání produktů, které nejsou vhodné pro váš typ vlasů
 • genetika

Všechny šampony jsou vyrobeny s cílem očistit pokožku hlavy a vlasy od nečistot a mastnoty. Některé šampony obsahují „rozjasňující“ složky, které údajně rozpouštějí olej. To znamená, že tyto produkty péče o vlasy přesahují jen čištění vlasových folikulů a pokožky hlavy. Ve skutečnosti jsou zaměřeny na rozpouštění mastných usazenin, abyste získali čistý štít.

Běžné šampony často obsahují hydratační krémové složky určené ke změkčení a úpravě vlasů. Tyto složky však nemusí být vhodné pro mastné vlasy, neboť mohou zanechat krémový zbytek nebo film. Šampony speciálně vytvořené pro mastné vlasy by neměly zanechávat zbytky.

Mějte na paměti, že zatímco šamponování může pomoci snížit přebytečný kožní maz, příliš časté šamponování může mít opačný účinek. Přípravek se může hromadit na vlasech a způsobit nadměrnou tvorbu mazu.

Máte-li mastné vlasy, možná si budete muset mýt vlasy méně často než lidé s jinými typy vlasů. Ale množství a frekvence šamponování, které vaše vlasy potřebují, závisí na různých faktorech a preferencích. Nalezení režimu, který vám vyhovuje, bude vyžadovat určité experimentování.

Prošli jsme recenze produktů a seznamy složek, abychom našli nejlepší šampony doporučené pro mastné vlasy. Tato doporučení jsou založena na zkušenostech spotřebitelů prezentovaných v recenzích, jakož i na návrzích dermatologů a odborníků na péči o vlasy.

Průvodce cenami

 • $ = do 10 dolarů
 • $$ = 10 – 20 dolarů
 • $$$ = více než 20 dolarů

Nejdostupnější šampon na mastné vlasy

Aveeno šampon se směsí jablečného octa

 • Cena: $
 • Kdo je lepší: rozpočet kupujících
 • Vůně: jablko, hruška, šafrán

Podrobnosti: Tento levný šampon může být dobrou volbou pro každodenní nebo každý druhý den. Vzorec obsahuje jablečný ocet, který je dobrým zdrojem kyseliny octové.

Kyselina octová může pomoci vyrovnat hladiny pH ve vlasech. Podle výzkumu je kyselina octová obzvláště užitečná, pokud jste používali mnoho produktů s vysokou zásaditostí (nebo opakem kyselin), které mohou změnit přirozenou strukturu a lesk vašich vlasů.

Tento šampon může podle společnosti také odstranit přebytečný maz z vašich vlasů.

Co potřebuješ vědět: Podle společnosti je tento šampon dostatečně jemný na to, aby se dal použít na kořínky a konečky, které jsou náchylné k poškození. Neobsahuje ani sírany.

Nejlepší suchý šampon na mastné vlasy

Kloraně suchý šampon z kopřivy

 • Cena: $$
 • Kdo je lepší: pro ty, kteří chtějí použít něco mezi mytím
 • Vůně: lehký parfém

Podrobnosti: Tato receptura bez parabenů je navržena tak, aby regulovala tvorbu kožního mazu ve vlasech. Kopřiva nasákne olej na pokožce hlavy, zatímco ostatní složky pomáhají udržovat tvar a strukturu vlasů mezi mytím, říká společnost. Tento šampon tvrdí, že kontroluje mastnotu a lesk mezi mytími.

Co potřebuješ vědět: Tento vzorec také tvrdí, že reguluje produkci oleje, aby se změnilo množství oleje, které vaše pokožka hlavy produkuje. I když společnost neposkytuje konkrétní důkazy pro toto tvrzení, většina recenzentů, kteří používali produkt pro kontrolu mastnoty pokožky hlavy, se nezdálo, že by to vadilo.

Nejlepší přírodní šampon na mastné vlasy

Desert Essence Lemon Tea Tree šampon

 • Cena: $
 • Kdo je lepší: lidí, kteří upřednostňují bezpečné a organický šampon
 • Vůně: citron

Podrobnosti: Desert Essence je oblíbená u těch, kteří hledají přírodní produkty bez krutosti. Tento šampon je certifikován organický a na seznamu složek je jen málo chemikálií. Extrakt z citrónové kůry rozpouští nečistoty a mastnotu na vlasech a pokožce hlavy.

Co potřebuješ vědět: Mějte na paměti, že ačkoli tento šampon neobsahuje mnoho toxických složek, neobsahuje sulfáty.

Nejlepší šampon na mastné vlasy a lupy

Maple Holistics odmašťovací šampon

 • Cena: $$
 • Kdo je lepší: lidé s lupy
 • Vůně: citron, bylinky

Podrobnosti: Tento jednoduchý šampon bez sulfátů používá citrónový olej ke snížení přebytečného kožního mazu. Jojobový olej se přidává na hydrataci, zatímco rozmarýnový olej zklidňuje lupy a zabraňuje vypadávání vlasů.

Co potřebuješ vědět: Broskev a bazalka doplňují botanické složky nacházející se v tomto šamponu, takže buďte opatrní, protože vaše vlasy mohou po opláchnutí tímto čistícím šamponem silně zapáchat.

Nejlepší šampon bez parabenů pro mastné vlasy

Brocato Mint Purifying Scrub Shampoo

 • Cena: $$$
 • Kdo je lepší: lidé, kteří upřednostňují šampon bez parabenů
 • Vůně: máta peprná

Podrobnosti: Tento šampon je bez parabenů a obsahuje čistý mátový olej, který pomáhá rozpouštět oleje a revitalizuje pokožku hlavy. Pumpičkový dávkovač na láhvi vytlačí malé množství. To vám může pomoci lépe kontrolovat množství produktu na pokožce hlavy a snížit zbytky.

Co potřebuješ vědět: Tento šampon je určen pro čistící péči jednou týdně, ale lze jej použít i jako tělový peeling. Vzorec dokonce tvrdí, že funguje pro všechny typy vlasů bez ohledu na strukturu.

Nejlepší šampon pro mastnou pokožku hlavy se suchými vlasy

Speciální šampon Paul Mitchell Tea Tree

 • Cena: $$
 • Kdo je lepší: lidé s mastnými a suchými vlasy
 • Vůně: čajovník, máta, levandule

Podrobnosti: S více než 37 000 recenzemi zákazníků je tento šampon jedním z nejpopulárnějších na Amazonu. Olej z čajovníku, mátový olej a levandule jsou jen některé ze složek tohoto šamponu určeného k čištění a rozjasnění pokožky hlavy. Recenzenti poznamenávají, že funguje dobře na lupy a je vysoce doporučen profesionálními stylisty.

Co potřebuješ vědět: Tento produkt stojí za zvážení, pokud se obáváte hromadění kožního mazu konkrétně na pokožce hlavy, ale nechcete dělat kompromisy v oblasti plnosti a lesku. Pro každodenní použití však může být příliš suchý. Mnozí recenzenti tvrdí, že jej používají jednou týdně, aby si vlasy a pokožku hlavy nevysušily.

Biolage Mint Scalp Sync chladivý šampon

 • Cena: $$$
 • Kdo je lepší: lidé s podrážděním pokožky hlavy
 • Vůně: máta

Podrobnosti: Biolage milují profesionálové ze salonů a dermatologové, a to z dobrého důvodu. Tento šampon je speciálně navržen pro mastnou pokožku hlavy. Chladivá máta je navržena tak, aby odstranila přebytečný maz a nánosy z pokožky hlavy, aniž by vysušila zbytek vlasů.

Co potřebuješ vědět: Tento produkt je drahý. Můžete získat vzorek z kosmetického obchodu nebo salonu krásy předtím, než utratíte peníze za nádobu plné velikosti.

Nejlepší ekologická volba pro mastné vlasy

Šamponový bar Ethique St Clements

 • Cena: $$
 • Kdo je lepší: nakupující, kteří jsou ohleduplní k životnímu prostředí
 • Vůně: citrusů

Podrobnosti: Tento šampon nabízí něco trochu jiného. Namísto tekutiny v plastové nádobě je to tyčinka zabalená v ekologickém kompostovatelném papíře. Tyčinku můžete použít k napěnění pokožky hlavy a vlasů stejně jako šampon.

Co potřebuješ vědět: Ethique získává nadšené recenze pro svoji citrusově-svěží vůni a má skvělou hodnotu za peníze (jedna tyčinka = tři láhve šamponu). Přechod na nový typ mytí vlasů však může být poněkud složitý a zvyknout si na šamponování může trvat několik týdnů.

Nejlepší exfoliační šampon pro mastnou pokožku hlavy

Playa California solný šampon

 • Cena: $$$
 • Kdo je lepší: lidé s mastnou, podrážděnou pokožkou hlavy a hromaděním produktů
 • Vůně: čajovník

Podrobnosti: Tento týdenní čistící prostředek je vyroben z kalifornské mořské soli a oleje z čajovníku, které poskytují jemný odlupování pokožky hlavy. Sůl pomáhá odstraňovat nečistoty a usazovat se na vlasech, zatímco olej z čajovníku léčí pokožku hlavy, říká společnost.

Zákazníci říkají, že milují, jak jemně tento týdenní šampon funguje, a jsou nadšeni z charakteristické vůně – „plážové“ vůně formulované bez známých dráždivých látek, jako je aceton, benzaldehyd, benzylacetát, kafr nebo etanol.

Co potřebuješ vědět: Textura tohoto čisticího prostředku je drsná a poněkud ujede dlouhou cestu. Před opláchnutím stačí jemně nanést malé množství na pokožku hlavy.

Nejlepší jemný šampon na mastné vlasy

Exfoliační želé šampon Amika Reset

 • Kdo je lepší: lidí, kteří hledají ultra jemné složení
 • Vůně: citrusů

Podrobnosti: Tento peelingový šampon má rosolovitou konzistenci a špičku jehly pro snadnou aplikaci přímo na pokožku hlavy. Je vyroben z růžového jílu, mořské soli, kyseliny salicylové a dřevěného uhlí pro zklidnění a jemné čištění mastné pokožky hlavy. Olej z bobulí rakytníku je také na seznamu a existuje výzkum, že může pomoci při léčbě suché, podrážděné, šupinaté a svědící pokožky.

Jelly exfoliační šampon získal velmi dobré recenze, asi 500 zákazníků na webu Amika blouznilo o tom, jak dobře čistí jejich mastné prameny. Navíc je bez krutosti a certifikován veganský.

Co potřebuješ vědět: Je to jemný šampon, ale nedoporučuje se na barvené vlasy. Kvůli obsahu soli může vyblednout.

Nejlepší hydratační šampon pro mastné vlasy

Olaplex čj. 4C Bond Maintenance rozjasňující šampon

 • Cena: $$$
 • Kdo je lepší: lidé s mastnou pokožkou hlavy a suchými vlasy
 • Vůně: citrusů

Podrobnosti: Olaplex je jedna z největších nezávislých značek vlasové péče na světě a síla stojící za „linkbuildingem“, patentovaným přístupem k silnějším a zdravějším vlasům. Rozjasňující šampon č. 1 4C Bond Maintenance Clarifying Shampoo je nová nabídka určená k jemnému čištění bez odstraňování vlhkosti.

Vzorec neobsahuje sírany a má vyvážené pH. Podle kadeřnice celebrit Christine Brown je to velmi důležité.

„Olaplex No.4C Bond Maintenance Clarifying Shampoo je bez sulfátů, takže pokožku nezbavuje, stále vytváříte skvělou pěnu a je také super hydratační, což je u rozjasňujících šampónů vzácné,“ vysvětluje Brown.

Tento šampon také odstraňuje chlór, kovy a tvrdou vodu, podle společnosti.

Co potřebuješ vědět: Toto je nový produkt, takže recenze jsou zatím omezené.

Nejlepší objemový šampon pro mastné vlasy

Luxusní detoxikační šampon na vlasy s dřevěným uhlím

 • Cena: $$
 • Kdo je lepší: lidí, kteří chtějí přidat větší objem
 • Vůně: Marocký argan

Tento detoxikační šampon obsahuje klíčové složky, které jemně čistí pokožku hlavy a vlasy. Kombinace organického baobabového oleje, aktivního uhlí, organického jablečného octa, oleje z hroznových jadérek, vitamínu B-5 a aloe vera pomáhá čistit a vyživovat vaše kudrny pro plnější a pružnější kudrny. Navíc je veganský, bez krutosti a certifikován od Leaping Bunny.

Co potřebuješ vědět: To může být dobrá volba pro lidi s prodlužovanými nebo barvenými vlasy. Podle společnosti byl speciálně vyvinut pro použití na jakýkoli typ vlasů.

Nejlepší denní šampon na mastné vlasy

Pacifica Rosemary Purify energizující šampon

 • Cena: $
 • Kdo je lepší: lidé hledají každodenní šampon pro kontrolu kožního mazu
 • Vůně: čerstvá máta

Tento povzbuzující šampon je určen pro hloubkové čištění pokožky hlavy a vlasů, aby se minimalizovala tvorba kožního mazu. Máta peprná a rozmarýn dodají pokožce hlavy mátový pocit svěžesti a příjemné vůně. Je bez sulfátů a silikonů, veganský a bez zneužívání. Navíc, cena se nedá překonat.

Na Amazonu má dobré recenze s průměrným hodnocením 4,5 hvězdiček. Klienti chválí, jak dobře si poradí s mastnými prameny, aniž by obětovala měkkost nebo objem.

Co potřebuješ vědět: Přestože se prodává jako denní čistící šampon, někteří recenzenti zjistili, že funguje lépe, když se používá méně často. Většina recenzí je velmi pozitivní, ale existuje několik zákazníků, kterým se tento levný šampon zdál příliš suchý.

Nejlepší posilující šampon pro mastné vlasy

OUAI detoxikační šampon

 • Cena: $$$
 • Kdo je lepší: lidé, kteří chtějí posílit slabá vlákna
 • Vůně: květinový

Tento čistící šampon obsahuje jablečný ocet pro jemné čištění mastné pokožky hlavy a je určen pro použití na všechny typy vlasů. Ale přidání hydrolyzovaného keratinu může posílit slabé prameny, jakož i přidat lesk a vyhladit krepovatění.

Více než 1000 recenzí na webové stránce Sephora dává tomuto šamponu celkové hodnocení 4,6 hvězdiček. A co víc, 92 % lidí ho doporučuje pro boj s tukem.

Co potřebuješ vědět: Zdá se, že vůně, zvaná „Melrose Place“, je opojná vůně růží, která je tak populární, že ji společnost používá v tělových čistících prostředcích a mlékách.

Nejlepší šampon na mastné vlasy

Čistící šampon Virtue

 • Cena: $$$
 • Kdo je lepší: lidé hledají více třpytek
 • Vůně: čerstvé

Tento hloubkově čistící šampon je určen k odstranění kožního mazu, toxinů a nahromaděných produktů pro čistší a lesklejší vlasy. Tvrdí se, že se dá použít na jakýkoli typ vlasů, od rovných a tenkých až po kudrnaté a hrubé. Navíc je vyroben z patentovaného proteinu, který je identický s keratinem. Podle společnosti může tento protein pomoci opravit poškozené vlasy v průběhu času.

Tento šampon můžete používat týdně k hloubkovému čištění nebo podle potřeby k odstranění zbytků a zabránění nahromadění mastnoty.

Co potřebuješ vědět: Recenzenti to nazývají vynikajícím přípravkem pro udržení čisté pokožky hlavy a hebkých a lesklých vlasů. Navíc se říká, že máloco zabere hodně. Je to dobré, protože je to drahý šampon!

Mám používat kondicionér na mastné vlasy?

Ano. Vlasy se mastí kvůli kožnímu mazu a vaše žlázy mohou produkovat příliš mnoho kožního mazu, aby se pokusili zvlhčit a pokrýt pokožku hlavy.

Jde o to, že je to neoficiální, ale někteří lidé přísahají, že pokud dokážete vyvážit pokožku hlavy šampony a kondicionéry, mohli byste vidět celkové snížení mastnoty vlasů.

Měli byste se šamponovat každý den, pokud máte mastné vlasy?

Máte-li mastné vlasy, pravděpodobně máte pocit, že si je musíte mýt každý den. Ale většina odborníků na péči o vlasy a dermatologů nedoporučuje mýt si vlasy denně, pokud se tomu můžete vyhnout.

Když už naleznete čistící šampon, který rozpouští nahromaděnou mastnotu ve vlasech, možná nebudete cítit potřebu mýt si vlasy každý den. Pokud si přesto chcete mýt vlasy každý den, pečlivě dodržujte pokyny k produktu. Některé šampony jsou určeny k používání týdně místo denně.

Jaký je nejlepší šampon na mastné vlasy?

Měli byste hledat šampon, který obsahuje složky, které vám pomohou odstranit přebytečný maz z vlasů. Některé z těchto složek jsou čajovníkový olej, citron a rozmarýn.

Šampony, které obsahují mnoho hydratačních látek, pravděpodobně nejsou dobrou volbou. Neměli byste si ale vlasy úplně dehydratovat (to může způsobit, že se z vlasů uvolní ještě více mazu).

Hledejte raději kondicionér, který obsahuje přírodní hydratační složky, jako je jojobový olej, který na vlasech nezanechá přebytečný produkt.

Některé čistící šampony mohou vysušovat a dráždit, proto hledejte produkty s jemnějšími složkami.

Mám přestat používat šampon, pokud mám mastné vlasy?

Ne Trik je najít čistící šampon, který dobře rozpustí mastnotu ve vlasech, aniž by vysušil pokožku hlavy nebo způsobil nadměrnou tvorbu kožního mazu. Potom můžete experimentovat s tím, jak často si potřebujete mýt vlasy.

Jak často by se měly mýt mastné vlasy?

Záleží. Většina odborníků souhlasí s tím, že každodenní mytí šamponem je zbytečné a je třeba se mu vyhnout. Když najdete rozjasňující šampon nebo týdeník, který dobře funguje na vaše vlasy, možná zjistíte, že funguje každý druhý den nebo každé tři dny.

Buďte připraveni na malý pokus a omyl.

Jsou mastné vlasy zdravé?

Zdravé vlasy produkují olej pro hydrataci pokožky hlavy. a chraňte si vlasy. Ale příliš mnoho oleje může vyvolat dojem, že vaše vlasy jsou špinavé.

Mastné kořínky ovšem nemusí nutně znamenat, že vaše vlasy nejsou v rovnováze. Mějte na paměti, že jemné a rovné vlasy jsou náchylnější k mazání a určité zvyky, jídla a dokonce i klimatické podmínky mohou způsobit, že vaše vlasy budou vypadat mastněji než obvykle.

.

Napsat komentář