14 nejlepších krémů na ekzém pro zklidnění poškozené pokožky– Tipy, jak pečovat o vlasy

V tomto blogu bych vám ráda přiblížila pravdu týkající se 14 nejlepších krémů na ekzém pro zklidnění poškozené pokožky

.

Suchá pokožka je jedna věc, ale jak zjistíte, jestli potřebujete krém na ekzém nebo krém na ekzém? Ekzém, také známý jako atopická dermatitida, je běžným kožním onemocněním, které postihuje 16,5 milionu dospělých Američanů. Asi 7,3 % těchto lidí mělo ekzém od dvou let a téměř 40 % mělo středně těžké nebo těžké onemocnění.

Toto chronické kožní onemocnění se vyznačuje extrémní suchostí, hlubokými prasklinami, silným svěděním a dalšími nepříjemnými příznaky (o něco později jich bude více), se kterými je nejlépe bojovat pomocí krému k léčbě ekzému. Co tedy způsobuje tento kožní stav a jaké ingredience hledat v tom nejlepším pleťovém mléce na ekzém?

Jsme rádi, že jste se ptali. V Derm Recenze jsme vědecky prověřili stovky produktů, abychom se ujistili, že vytváříte bezpečnou a efektivní rutinu péče o pleť.

Zde je 14 nejlepších krémů na ekzém, které pomáhají uklidnit, zjemnit, vyživit a opravit poškozenou kožní bariéru.

Spojeno s: Nejlepší zvlhčovače pro suchou pokožku

Nejlepší krémy na ekzém: seznam

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ

NEJLEPŠÍ: La Roche-Posay Krém na ekzém Lipikar, 14,99 dolarů

Nejjednodušší. Sada péče o pleť Carrot & Stick až do 240 dolarů za 88 dolarů. Vyberte si 3 produkty včetně našich oblíbených La Roche-Posay Lipicar krém na ekzém. Použijte kód DERM20 na slevu 20 %. Nabídka platí na první zásilku.

ÚPLNÝ SEZNAM

Eucerin Ekzémový uklidňující tělový krém, 14 dolarů

Triderma Krém na obličej a tělo pro rychlé vyléčení ekzému, 24,99 dolarů

Léčivá mast Aquaphor , 14,99 dolarů

Aveena Hydratační krém na ošetření ekzému, 15,58 dolarů

CeraVe obnovující noční krém, 13,89 dolarů

třída Krém na doplnění lipidů XeraCalm AD, 34 dolarů

DCL Ultra Comfort Cream, 75 dolarů

Kiehl’s Ultra Facial Cream, 16,50 dolarů

CeraVe Denní hydratační mléko, 15,49 dolarů

CeraVe PM Hydratační balzám na obličej, 11,24 dolarů

egyptská magie Univerzální krém, 21,99 dolarů

neosporin Denní hydratační krém Eczema Essentials, 12,31 dolarů

Věda za ekzémem

Předpokládá se, že ekzém je způsoben genetikou, nikoli alergickou reakcí. Vyskytuje se tehdy, když je narušena kožní bariéra, která chrání před znečišťujícími látkami, dráždivými látkami a bakteriemi a nemůže poskytnout správnou ochranu.

V roce 2006 vědci objevili silnou souvislost mezi nedostatkem specifického kožního proteinu a rizikem vzniku ekzému. Výzkumníci spoléhali na tyto výsledky, aby přesně ukázali, co se děje špatně, což znamená, že jejich výsledky by nás dokonce mohly přivést o krok blíže k vyléčení ekzému.

V posledním desetiletí vědci zjistili, že ekzém je spojen s nedostatkem filagrinu, proteinu agregujícího vlákninu, který hraje důležitou roli v bariérové ​​funkci pokožky.

Když jednotlivci nesou genetickou mutaci, která inhibuje dodávání filagrinu, mohou se u nich vyvinout kožní onemocnění, jako je ekzém.

Udržování hydratace pokožky může pomoci zachovat integritu kožní bariéry pro prevenci nebo léčbu vzplanutí. Exacerbace (více o nich za chvíli) se mohou vyskytnout sporadicky a někdy ustoupí i roky.

Spojeno s: Nejlepší hydratační krémy na obličej

Příznaky ekzému

Příznaky ekzému se velmi liší od člověka k člověku – a není to vždy jen ekzém na tváři, který postihuje jiné oblasti těla – ale obecně mezi tyto příznaky patří:

 • Extrémně suchá pokožka, případně v kombinaci s hlubokými prasklinami.
 • Silné svědění, zejména v noci, kdy se snažíte usnout.
 • Zhrublá, popraskaná, šupinatá kůže.
 • Citlivá, syrová a oteklá pokožka v důsledku nadměrného škrábání.
 • Malé červené hrbolky, ze kterých může vytékat tekutina a kůra.
 • Červené, hnědavé skvrny, obvykle na rukou, zápěstích, krku, víčkách, hrudníku, chodidlech a uvnitř záhybů kolen nebo loktů.

Co hledat v krému na ekzém nebo v mléce na ekzém

Je opravdu důležité používat krém k léčbě ekzému, který neobsahuje umělé vůně, barviva a potenciálně nebezpečné složky, jako jsou parabeny a denaturovaný alkohol, protože všechny tyto mohou problém zhoršit. Vyhněte se také krémům, které obsahují alfa nebo beta hydroxy kyseliny, které mohou pokožku ještě více vysušovat.

Kromě toho, že si přečtete seznam složek, pravděpodobně budete vědět, že používáte nesprávný krém nebo pleťovou vodu, pokud štípe nebo způsobuje další podráždění při aplikaci na oblasti pokožky náchylné k ekzému.

Zvažte, kterou oblast pokožky ošetřujete

Dalším určujícím faktorem při výběru léčby ekzému je oblast pokožky, na kterou se zaměřujete. Různé textury a přísady jsou pro některé regiony lepší než jiné – závažnost ekzému také hraje roli.

Takže zatímco váš obličej může reagovat na pleťovou vodu na ekzém, která obsahuje složky, které vám neucpávají póry, vaše ruce, lokty, kolena a jiné části těla mohou mít velký úspěch s hustším krémem na ekzém.

Ingredience, které je třeba hledat v nejlepších krémech na ekzém

Proti ekzémům je účinných několik volně prodejných ingrediencí. Jsou uklidňující a mohou pomoci zmírnit otok, zarudnutí a svědění, pomáhají vám lépe spát a celkově snižují nepohodlí.

 • koloidní ovesné vločky
  Koloidní ovesné vločky jsou lékem, který se po staletí používá ke zklidnění suché, svědící a podrážděné pokožky díky jedinečným antioxidačním a protizánětlivým rostlinným chemikáliím zvaným avenantramidy, které podporují zdraví pokožky.
 • glycerin
  Glycerin je žádoucí volbou pro lidi s ekzémem, protože je změkčující, což znamená, že zjemňuje pokožku. Je to také zvlhčovadlo, takže dokáže udržet vlhkost, uklidnit suchost a zvýšit hydrataci pokožky.
 • Med
  Zlatý včelí nektar může prospět všem typům pleti. Pokud jde o ekzémy, svými antibakteriálními účinky dokáže předcházet kožním infekcím nebo utišit záněty spojené se vzplanutími. Kromě toho poskytuje hloubkovou hydrataci.
 • Aloe
  Aloe vera je další složkou, ze které mohou profitovat všechny typy pleti, ale díky svým antibakteriálním, protiplísňovým a protizánětlivým vlastnostem je prospěšnou složkou při ekzémech.
 • ceramidy
  Ceramidy jsou lipidy, které tvoří asi 50% složení pokožky a vytváří přirozenou kožní bariéru. Stručně řečeno, jsou jako lepidlo, které drží naše kožní buňky pohromadě a pomáhá udržovat zdravou kožní bariéru, která zadržuje vlhkost a zachycuje nečistoty.
 • mastné kyseliny
  Omega mastné kyseliny působí jako stavební kameny v kožních buňkách, posilují povrchové vrstvy pokožky pro hladší, zdravější a mladší vypadající pleť.

Spojeno s: Nejlepší pleťové oleje

Různé druhy ekzémů

Existuje sedm různých typů ekzémů. O atopické dermatitidě, nejčastější formě, jsme už mluvili – tady je dalších šest. Dermatolog vám může pomoci určit, který typ musíte správně léčit, což bude pravděpodobně zahrnovat krém na ekzém nebo krém na ekzém. V některých případech může být potřebný lék na předpis.

Kontaktní dermatitida

Existují dva typy kontaktní dermatitidy: dráždivá kontaktní dermatitida (tvoří 800 % všech případů CD) a alergická kontaktní dermatitida. První nastává, když se pokožka dostane do kontaktu s dráždivými látkami, jako jsou saponáty, mýdla, make-up, barvy na vlasy, bělidla, drsná vlna a některé kovy.

Posledně jmenovaná je opožděná alergická reakce, která se vyskytuje den nebo dva po vystavení pokožky alergenu. CD není dědičné ani spojené s jinými alergickými reakcemi, jako je astma nebo senná rýma, na rozdíl od atopické dermatitidy.

neurodermatitida

Intenzivní svědění a škrábání může vést k neurodermatitidě, běžnému typu ekzému, který postihuje přibližně 12 % populace. Obvykle se omezuje na jednu nebo dvě oblasti kůže a zřídka zmizí bez léčby. Ve skutečnosti by to bez toho mohlo být horší.

Akutní ekzém

Dyshidrotika je charakterizována malými svědivými puchýři, které se objevují na dlaních, okrajích prstů na rukou a nohou a na chodidlech. Přestože původní příčina není známa, častěji se vyskytuje u lidí s jinou formou ekzému – souvisí také s genetikou.

Numulární ekzém

Nodulární ekzém se jeví jako roztroušené kulaté svědící skvrny, které mají tendenci plakat. Obvykle se vyvíjí jako reakce na jiné formy ekzému. To může být příznakem špatného oběhu, když se vyskytuje na nohou.

seboroická dermatitida

Oblasti seboroické dermatitidy, které mají mnoho mazových žláz (mazových) žláz, jako je horní část zad, nos a pokožka hlavy. SD je zánětlivá reakce na přebytek kvasinek Malassezia. Když imunitní systém na tento přebytek reaguje přehnaně, spouští zánětlivou reakci, která způsobuje změny v celistvosti kůže.

Stasis dermatitida

Statická dermatitida, také nazývaná gravitační dermatitida, je spojena se špatným oběhem v dolních končetinách. Přestože příčinou může být stárnutí, může to znamenat i vážný zdravotní stav, jako je onemocnění ledvin nebo srdce.

Spouští ekzém

Osoba s ekzémem může mít jeden nebo více spouštěčů, což vede ke vzplanutí. Uvědomění si svých spouštěčů vám může pomoci zvládnout váš ekzém.

 • Alergeny jako pyl, plísně, srst domácích zvířat a roztoči – dokonce i vlhkost nebo počasí.
 • Stres z krátkodobého a dlouhodobého hlediska.
 • Nadměrné pocení a těsné oblečení.
 • Dráždivé látky, jako jsou vonné látky, mýdla, čisticí prostředky, rozpouštědla, čisticí prostředky atp.
 • Některé materiály, jako jsou syntetické tkaniny a vlna.
 • Hormonální výkyvy, které se vyskytují během těhotenství nebo menstruačního cyklu.
 • Potravinové alergie na potraviny, jako jsou vejce, arašídy, kravské mléko, pšenice nebo sójové boby.

Jak zabránit vzplanutí ekzému

Neexistuje žádný známý lék na ekzém a příznaky nezmizí samy od sebe. Pro většinu lidí je ekzém chronickým stavem, který vyžaduje pečlivé vyhýbání se spouštěčům, aby se zabránilo vzplanutí.

 • Navlhčete postižené oblasti nejméně dvakrát denně. Zbavili jsme se dohadů, jak okamžitě zastavit ekzém pomocí krému na ekzém.
 • Zobrat kratší vany nebo sprchy (asi 10 až 15 minut) vlažnou a horkou vodou. Pat místo utírání pokožky do sucha.
 • Jediné využití jemná mýdla, čistící prostředky a tělová mléka.
 • zachovat zvlhčovač v místnostech, kde trávíte nejvíce času, jako je ložnice. Horký a suchý vzduch v místnosti může vysušit citlivou pokožku a zhoršit svědění a odlupování. Rozhodněte se pro přenosné zařízení nebo jej připojte k vaší peci, abyste zvýšili vlhkost vzduchu ve vaší domácnosti.
 • Nosit pěkné oblečení s hladkou texturou a vyhýbejte se oblečení, které je hrubé, těsné nebo drsné. V horkém počasí nebo při cvičení noste i vhodné oblečení, abyste předešli nadměrnému pocení. Hned po cvičení si dejte krátkou vlažnou sprchu.
 • Zvládněte svůj stres a úzkost. Takové emocionální poruchy mohou zhoršit atopickou dermatitidu. Vyzkoušejte jógu, meditaci, cvičení nebo aktivitu, která vás baví. V případě potřeby si promluvte s odborníkem.
 • Navštivte dermatologa diskutujte o možnostech léčby, pokud lokální krémy a pleťové vody nefungují.

Spojeno s: Nejlepší krémy na jizvy

Dieta k léčbě ekzému

I když se nebudete chtít vzdát svého krému nebo mléka na ekzém, úprava stravy může pomoci zlepšit váš stav.

Sáhněte po protizánětlivých potravinách

Záněty a ekzémy jdou ruku v ruce, takže přijetí protizánětlivé diety vám může pomoci udržet hladinu inzulínu na uzdě. Vynechejte cukr a rafinované sacharidy a jezte stravu bohatou na libové bílkoviny, zeleninu a celozrnné výrobky.

Zatímco je známo, že omega-3 mastné kyseliny snižují zánět, nejsnáze vstřebatelná forma pro lidi s ekzémem se nachází v tučných rybách, jako je losos, makrela nebo sardinky.

Odstraňte alergeny

Více než 80 procent lidí s atopickou dermatitidou má v těle vyšší hladiny protilátek, než je normální. Nejběžnější potraviny, které vyvolávají alergie, jsou lepek, čokoládová pšenice, arašídy, vejce, mléko, sója a citrusy.

Pokud jíte všechny nebo některé z těchto potravin, měli byste praktikovat eliminační dietu, což znamená, že musíte vynechat jednu potravinu po druhé, abyste zjistili, která z nich je spouštěčem. Spolupracujte s dietologem nebo praktickým lékařem, který může zajistit, abyste i po procesu eliminace dostávali vyváženou stravu.

Užívejte probiotika

Zdraví trávicího traktu může prospět ekzematikům podporou imunitního systému. Přesto se musíte ujistit, že vaše střeva obsahují určité kmeny probiotik (zdravé bakterie), abyste si vybudovali silný imunitní systém. Podívejte se na doplňky, které obsahují druhy Bifidobacteria a Lactobacillus.

Konzumujte správné vitamíny

Následující vitamíny a minerály jsou obzvláště prospěšné při ekzémech. Snažte se je získat dodržováním výživné stravy.

 • zinek: Mořské plody, libové červené maso, tmavá čokoláda, dýňová semínka
 • Vitamin C: Pestrobarevné ovoce a zelenina a divoká růže
 • Vitamin E: Slunečnicová semínka, piniové oříšky, mandle, sušené meruňky, avokádo
 • Vitamin D: Nejlépe se vstřebává ze slunečního záření během letních měsíců (stále je třeba nosit opalovací krém) a doplňovat D během zimních měsíců.
 • Flavonoidy: Nový výzkum naznačuje, že flavonoidy (molekuly rostlin) mohou pomoci vyrovnat imunitní systém, a proto jsou užitečné pro lidi s ekzémem.

Spojeno s: Nejlepší noční krémy

Nejlepší krémy na ekzém

La Roche-Posay Krém na ekzém Lipikar, 14,99 dolarů
Je to vynikající krém na ekzém s mnoha přísadami, které pomáhají léčit a uklidňovat stav. Jeho složení obsahuje 1% koloidní ovesné mouky, která je mimořádně uklidňující a zmírňuje svědění. Krém La Roche Posay také chrání pokožku před dalším podrážděním.

Niacinamid (vitamin B3) pomáhá zlepšovat kožní bariéru, která je nezbytná v boji proti ekzémům. Čím silnější je kožní bariéra, tím je méně pravděpodobné, že se u vás objeví vzplanutí ekzému. Bambucké máslo a glycerin jsou hydratační látky, které pomáhají udržovat vlhkost, zklidňují pupínky a udržují pokožku jemnou.

Eucerin Ekzémový uklidňující tělový krém, 14 dolarů
Hlavní složkou krému Eucerin k úlevě od ekzému jsou ovesné vločky. Mezi další účinné látky patří ceramid-3 a licochalcon (flavonoid izolovaný z kořene lékořice), které pomáhají snižovat zarudnutí a svědění. Posilují také kožní bariéru tím, že zadržují esenciální lipidy, aby zabránily dalšímu vysušování.

Licochalcon lze nalézt také v některých lécích na akné, díky své schopnosti uklidnit zarudnutí a zánět. Ukázalo se, že je stejně účinný jako hydrokortizon; složka často používaná při léčbě atopické dermatitidy.

Triderma Krém na obličej a tělo pro rychlé vyléčení ekzému, 24,99 dolarů
Tento krém pro léčbu ekzému slibuje rychlou redukci ekzému s účinnými složkami jako aloe vera, ovesné vločky a květ arniky Montana. Aloe zklidňuje a snižuje otoky a zároveň hydratuje, čímž pomáhá chránit kožní bariéru.

Květ arniky horské je protizánětlivý prostředek, který může pomoci snížit otok. Tato receptura také obsahuje bambucké máslo a včelí vosk, které pomáhají uzamykat vlhkost, aby byla pokožka jemná a zdravá, čímž se zmírňuje odlupování a drsná struktura.

Aquafor Léčivá mast, 14,99 dolarů
Toto složení bez konzervačních látek a vůní je dermatology doporučeno pro velmi suchou a popraskanou pokožku. Může pomoci při hojení popraskané kůže drobné řezné rány a popáleniny a popraskané rty. Seznam složek tohoto produktu je stručný – to ovšem neznamená, že je méně účinný.

Vazelína, ochrana pokožky, pomáhá důkladně zvlhčit a doplnit suchou pokožku. Bisabolol, odvozený z heřmánku, má uklidňující účinek. Nakonec, pantenol je zvlhčovač, který zlepšuje hydrataci, pomáhá hojit a předcházet popraskané pokožce.

Aveena Hydratační krém na ošetření ekzému, 15,58 dolarů
Hydratační krém Aveeno Eczema Therapy má téměř pět hvězdiček, což dokazuje jeho účinnost. Oves je hlavní složkou, neboť pomáhá uklidnit a obnovit přirozenou rovnováhu pH pokožky. Mezi další složky patří horečka, ostružina a ostružina jižní, které společně vytvářejí silnou sílu proti i těm nejfrustrujícím příznakům ekzému.

CeraVe obnovující noční krém, 13,89 dolarů
Pokud bojujete s ekzémem na tváři, zvažte CeraVe Obnovující noční krém. Říká se, že tento hydratační krém na obličej osvěžuje a hydratuje unavenou pokožku a zároveň pomáhá obnovit přirozenou bariéru pokožky přes noc.

Tento bohatý, ale nemastný noční krém je navržen tak, aby během noci nepřetržitě uvolňoval hydratační složky – jako jsou ceramidy, kyselina hyaluronová a bambucké máslo, takže se můžete vzbudit svěží a omlazení. Kromě těchto hydratačních složek obsahuje CeraVe Skin Reneving Night Cream klíčové složky jako niacinamid, alantoin a biomimetické peptidy.

třída
Krém na doplnění lipidů XeraCalm AD, 34 dolarů
Tento produkt dříve vyhrál ocenění Allure’s Best Moisturizer pro Sensitive Skin Award, takže je to pravděpodobně nejlepší dostupný volně prodejný krém na ekzém. V průměru za pět dní zmírňuje svědění a po sedmi dnech začne citelně hydratovat.

Tento krém pro léčbu ekzému je speciálně vyvinut pro boj proti svědění, zarudnutí, suchosti a podráždění spojenému s ekzémem. Aktivními složkami jsou glycerin, pupalkový olej a termální voda, které společně zvlhčují a obnovují poškozenou lipidovou bariéru.

DCL Ultra Comfort Cream, 75 dolarů
Několik složek dodává tomuto krému jeho sílu. Kokos, aloe vera a alantoin mají mimořádně uklidňující účinky, zmírňují svědění a zarudnutí. Kyselina hyaluronová, jojoba a vitamín B5 mají hydratační účinek, snižují suchost. Výtažky z mořských řas a vitamín E jsou zahrnuty k posílení pokožky zlepšením elasticity.

Oat Complex, Mořské řasy a Kanadský Fireweed také uklidňují, redukují zarudnutí a zmírňují svědění. Tento krém může také pomoci zmírnit spálení od slunce a otok a zarudnutí, které s ním souvisí.

Kiehl’s Ultra Face Cream, 16,50 dolarů
Ultra Facial Cream je hydratační krém číslo 1 od Kiehl, který poskytuje ultralehkou hydrataci po dobu 24 hodin. Doporučuje se pro všechny typy pleti, včetně citlivé. Tento krém obsahuje vysokou koncentraci skvalánu, který hraje důležitou roli při hydrataci a ochraně pokožky.

Kromě skvalánu obsahuje Kiehl’s Ultra Facial Cream vysokou koncentraci glycerinu (zvlhčovadlo), cyklohexasiloxanu (silikonu) a několik různých změkčovadel. Vzorec neobsahuje parabeny, vonné látky, minerální oleje, barviva a ČAJ.

CeraVe Denní hydratační mléko, 15,49 dolarů
Tento lehký hydratační krém CeraVe bez obsahu oleje je skvělým řešením pro ty, kteří mají suchou pokožku a/nebo ekzémy, neboť pomáhá zlepšovat hydrataci pokožky obnovením její přirozené bariéry. Vzorec je nekomedogenní (neucpává póry), což znamená, že krém CeraVe lze použít na obličej i tělo. Některé z klíčových složek CeraVe Daily Moisturizing Lotion jsou glycerin, ceramidy a kyselina hyaluronová.

Krém First Aid Beauty Ultra Repair Cream36 dolarů
Tento hydratační krém od hlavy až k patě od First Aid Beauty lze použít jako denní hydratační krém pro prevenci a zklidnění suché, svědící a začervenané pokožky. Po aplikaci First Aid Beauty Ultra Repair Cream je pokožka hladká, hydratovaná a pohodlná již po jednom použití.

Aktivní složkou First Aid Beauty Ultra Repair Cream Intense Hydration jsou 0,5% koloidní ovesné vločky. Koloidní ovesné vločky jsou prostředkem k ochraně pokožky, který se již po staletí používá ke zklidnění a hojení pokožky a ke snížení zánětu a zarudnutí. V krému Ultra Repair Cream je také několik změkčovadel včetně bambuckého másla a skvalánu. Změkčovadlo je olejovitá látka, která vyplňuje prostory mezi odumřelými kožními buňkami, čímž vytváří hladký povrch pokožky.

CeraVe PM Hydratační balzám na obličej, 11,24 dolarů
CeraVe PM Facial Moisturizing Lotion je pleťové mléko bez parfemace a oleje, které pomáhá zklidnit pokožku, zvyšuje zadržování vlhkosti a obnovuje kožní bariéru během spánku.

Stejně jako všechny produkty péče o pleť CeraVe, také CeraVe PM Facial Moisturizing Lotion obsahuje jako klíčové složky ceramidy. Konkrétně tento vzorec obsahuje ceramid NP, ceramid AP a ceramid EOP. Lokální aplikace ceramidů pomáhá udržovat epidermis hydratovanou a slouží jako bariéra proti environmentálním stresorům, infekcím, dráždivým látkám a alergenům. Výsledkem je hladká, hydratovaná a zdravá pokožka.

egyptská magie Univerzální krém, 21,99 dolarů
Tento ikonický hydratační krém je multifunkční a lze jej použít na rty, obličej, tělo, ruce, oči a dokonce i na vlasy k doplnění hydratace. Jeho čistě přírodní složení jej činí oblíbeným mezi celebritami jako Kate Hudson, Rihanna a Lauren Conrad – protože to prostě funguje. Seznam ingrediencí je docela jednoduchý, zahrnuje včelí vosk, med, olivový olej, včelí pyl, propolis a mateří kašičku.

Propolis, druh pryskyřice produkované včelami, je obzvláště účinný při snižování zánětu, klíčového faktoru při ekzémech. Med je antibakteriální a uklidňující, zatímco mateří kašička (produkovaná včelami na výživu larev a královny) je uklidňující a zvlhčující.

neosporin Denní hydratační krém Eczema Essentials, 12,31 dolarů

Krém na ekzém Neosporin má unikátní složení, které kombinuje hydratační, změkčující, lipidové a rostlinné složky, aby poskytovalo maximální hydrataci a výživu suché, popraskané a bolavé pokožce. Neobsahuje žádné steroidy ani antibiotika a v klinických studiích se prokázalo, že zmírňuje příznaky ekzému již za tři dny a zároveň zmírňuje svědění při kontaktu.

Koloidní ovesné vločky v tomto složení také pomáhají vytvářet bariéru, která chrání pokožku před vnějšími dráždidly a ztrátou vlhkosti v důsledku vystavení účinkům životního prostředí. Produkt byl schválen i Národní asociací ekzémů.

Krém na ekzém: Sečteno a podtrženo

Ekzém, také známý jako atopická dermatitida, se vyznačuje extrémně suchou pokožkou, silným svěděním, červenými hrbolky, ze kterých může vytékat tekutina, a hlubokými trhlinami. Předpokládá se, že ekzém je způsoben genetikou, nikoli alergickou reakcí. Vyskytuje se tehdy, když je narušena kožní bariéra, která chrání před znečišťujícími látkami, dráždivými látkami a bakteriemi a nemůže poskytnout správnou ochranu. Udržování hydratace pokožky může pomoci zachovat integritu kožní bariéry pro prevenci nebo léčbu vzplanutí.

Kromě vyhýbání se spouštěčům vzplanutí a přijetí protizánětlivé diety,

Několik volně prodejných krémů na ekzém může pomoci zmírnit i ty nejnepříjemnější příznaky. Vyhýbejte se přípravkům obsahujícím vonné látky, barviva, alfa- a beta-hydroxykyseliny a potenciálně nebezpečné složky, jako jsou parabeny a denaturovaný alkohol.

Nejlepší krémy na ekzém obsahují uklidňující a opravující složky, jako jsou koloidní ovesné vločky, aloe vera, med, ceramidy, mastné kyseliny a glycerin.

Jaký je podle vás nejlepší krém na ekzém? Dejte nám vědět v komentářích níže!

Často kladené dotazy

Zde jsou některé z nejčastěji kladených otázek o ekzémech.

Dermatologové doporučují přinést úlevu svědícím místům chladivým obkladem nebo koupelí s ledem a ovesnými vločkami ke zklidnění. Vždy používejte jemné produkty bez parfemace jako např. pleťová voda na ekzém na ochranu kožní bariéry a prevenci vzplanutí. V případě potřeby jsou k dispozici léky na předpis včetně lokálních steroidů nebo protizánětlivých látek známých jako inhibitory kalcineurinu.

Lidé trpící ekzémem bojují s extrémně suchou pokožkou, rychle se podráždí a svědí, objevují se červené fleky. Pokožku můžete hydratovat tím, že budete pít hodně vody a dobře ji hydratujete, zejména po sprchování a použití hydratačního krému, ale samotná voda ekzém nevyléčí.

Během dne tělo produkuje přirozené protizánětlivé činidlo zvané kortizol. Naše hladiny kortizolu však v noci klesají a lidé trpící ekzémem tak zůstávají bez přirozené ochrany před svěděním a zahříváním pokožky.

Ekzém je druh zánětu a slunce je protizánětlivé – ultrafialové (UV) paprsky mohou pomoci uklidnit ekzém. Věda za tímto konceptem je fototerapie, která se používá k minimalizaci vzplanutí.

Vaše pokožka může být náchylnější ke vzplanutí ekzému, když není čistá, takže každodenní sprchy a čištění obličeje vám mohou pomoci. Jen se ujistěte, že okamžitě aplikujete krém nebo krém na ekzém.

Fyzická aktivita může posílit vaše srdce a udržet vaši váhu na uzdě, ale pokud máte ekzém, vaše pokožka může být ještě více červená, citlivější a svědivá. Ale to není důvod vynechat cvičení. Ve skutečnosti může pocení skutečně pomoci s ekzémem, protože snižuje stres a zlepšuje náladu – a stres může vyvolat vzplanutí.

Vazelína se používá při různých problémech péče o pleť, včetně přecitlivělosti, díky čemuž je účinným produktem, který pomáhá uklidnit vzplanutí ekzému. Na rozdíl od některých krémů a pleťových vod vazelína (vazelín) nepálí. Namísto toho uklidňuje, zvlhčuje a zmírňuje zarudnutí, podráždění a nepohodlí.

Někdy mokrý zábal léčí středně těžký až těžký ekzém, ale není bez rizika, jako je infekce. Pokrytí pokožky však zvyšuje sílu lokálních ošetření, čímž se stává účinnějším.

Bibliografie:
„Eczema Statistics,“ Národní asociace ekzémů.
Neurodermatitida, Clevelandská klinika.
„Jak zmírnit svědění kůže“, Americká akademie dermatologie.

Napsat komentář