13 věcí, které potřebujete vědět před přidáním retinoidů do péče o pleť

Vítám vás na našich webových stránkách, jsem ráda, že se se mnou chcete dozvědět o 13 věcí, které potřebujete vědět před přidáním retinoidů do péče o pleť

.

Nechte svůj mozek, aby vám pomohl rozhodnout se, co vaše pleť potřebuje.

Teď už jste pravděpodobně slyšeli, jak účinné jsou retinoidy na pokožku – az dobrého důvodu!

Studie po studii prokázala, že stimulují buněčnou výměnu, stimulují produkci kolagenu, pomáhají při léčbě akné, vyhlazují vrásky, redukují pigmentaci a dodávají pleti celkový mladistvý lesk. Jejich existence je pro průmysl péče o pleť tím, čím je královna pro svět: královská rodina.

Ale s tolika výhodami je snadné nechat fámu zajít dál než jen vědu.

Zde je 13 retinoidních mýtů, které vám vyvrátíme, abyste přesně věděli, co s touto složkou Svatého grálu získáte.

1. Mýtus: Všechny retinoidy jsou stejné

Retinoidy jsou obrovskou rodinou sloučenin odvozených od vitamínu A. Ve skutečnosti existuje několik forem, od volně prodejných až po léky na předpis pro lokální a perorální použití. Pojďme prozkoumat rozdíly!

OTC retinoidy se nejčastěji nacházejí v sérách, očních krémech a nočních zvlhčovačích.

Mám dostat krém nebo gel? Krémové formy jsou ideální pro lidi, kteří potřebují poněkud extra hydratace, protože jsou krémové a změkčující. Gely jsou naopak preferovány pro mastné typy pleti. Jelikož jsou tenčí než krém, pronikají rychleji, čímž jsou účinnější a pevnější. Může to však znamenat i více vedlejších účinků.
Je to opravdu pokus-omyl, v závislosti na osobě a na radě vašeho lékaře.

2. Mýtus: Retinoidy ztenčují pokožku

Obecně se uznává, že jedním z vedlejších účinků prvního použití retinoidů je olupování kůže.

Mnoho lidí si myslí, že jejich pokožka ztenčuje, ale opak je pravdou. Jelikož retinoidy stimulují produkci kolagenu, ve skutečnosti pomáhají vyplňovat pokožku. Je to prospěšné, protože jedním z přirozených příznaků stárnutí je ztenčování pokožky.

3. Mýtus: Mladí lidé by neměli používat retinoidy

Zpočátku se retinoidy používaly k léčbě akné a předepisovaly se mnoha mladým lidem.

Až v 80. letech minulého století, kdy byly ve studii publikovány benefity pro pleť jako zjemnění jemných vrásek a zesvětlení hyperpigmentace, retinoidy se začaly prodávat jako „anti-aging“.

Ale neexistuje žádná věková hranice pro použití retinoidů. Namísto toho jde o to, která kožní onemocnění se léčí. Po opalovacích krémech je to jedna z nejlepších preventivních složek proti stárnutí.

4. Mýtus: Retinoidy mě učiní citlivější na slunce

Mnoho lidí se obává, že používání retinoidů způsobí, že jejich pokožka bude citlivější na slunce. Držte se svých míst – není to pravda.

Retinoidy se na slunci rozkládají, čímž jsou nestabilní a méně účinné. Proto se prodávají v kovových tubách nebo neprůhledných nádobách a doporučují se používat v noci.

Ale retinoidy byly důkladně studovány as větší jistotou se ukázalo, že nezvyšují riziko spálení od slunce. Není to ovšem povolení vycházet na slunce bez náležité sluneční ochrany! To by bylo dost kontraproduktivní, protože většina vnějšího stárnutí je způsobena fotopoškozením.

5. Mýtus: Výsledky uvidíte za 4-6 týdnů

Nechceme, aby to byla pravda? OTC retinol může trvat až šest měsíců a tretinoin až tři měsíce, než uvidíte úplné výsledky.

6: Mýtus: Pokud se u vás objeví šupinky nebo zarudnutí, měli byste přestat používat retinoidy.

S retinoidy je často situace „horší, než se to zlepší“. Typické vedlejší účinky zahrnují suchost, napětí, odlupování a zarudnutí, zejména poprvé.

Tyto nežádoucí účinky obvykle vymizí po dvou až čtyřech týdnech, než se pokožka aklimatizuje. Vaše pokožka vám později poděkuje!

7. Mýtus: Chcete-li vidět výsledky, musíte jej používat denně.

Cílem je často každodenní používání, ale výhody získáte také tím, že jej budete používat i několikrát týdně. To, jak rychle se výsledky dostaví, závisí také na síle a typu retinoidu.

8: Mýtus: Čím více aplikujete, tím lepší jsou výsledky

Použití příliš velkého množství produktu může často způsobit nežádoucí účinky, jako je odlupování a suchost. Doporučené množství je kapka velikosti hrášku na celý obličej.

9. Mýtus: Měli byste se vyhnout aplikaci retinoidů kolem očního okolí.

Většina lidí zjistí, že jemná oblast očí je příliš citlivá na použití retinoidů. Toto je ovšem oblast, kde se vrásky obvykle objeví jako první a mohou nejvíce profitovat z kolagenu posilujícího účinku retinoidů.

Máte-li přecitlivělost pokožky kolem očí, vždy můžete nejprve aplikovat oční krém a poté retinoid.

10. Mýtus: Silnější procento retinoidů vám poskytne lepší nebo rychlejší výsledky.

Pokud jde o silné stránky, mnozí se domnívají, že je nejlepší přejít přímo k nejsilnějšímu vzorce, protože věří, že je lepší nebo přinese rychlejší výsledky. Obvykle tomu tak není a dokonce to může mít nepříjemné vedlejší účinky.

V případě retinoidů nejlepší výsledky poskytne budování tolerance.

Představte si, že jste začali běhat. Maratonem byste nezačali, že? Existuje několik způsobů doručení, od volně prodejného až po předpis. Co funguje dobře pro jednoho, nemusí fungovat pro druhého.

Když obdržíte od svého lékaře předpis, pomůže vám vybrat nejlepší procento, složení a frekvenci aplikace pro váš typ a stav pokožky.

11. Mýtus: Retinoidy exfoliují pokožku

Toto je rozšířená mylná představa. Jelikož retinoidy jsou deriváty vitaminu A, ve skutečnosti se považují za antioxidanty.

Kromě toho jsou ingrediencí pro „buněčnou komunikaci“. To znamená, že jejich úkolem je „mluvit“ s kožními buňkami a povzbuzovat zdravější, mladší buňky, aby se dostaly na povrch pokožky.

Je snadné předpokládat, že kůže se odlupuje, protože některé z vedlejších účinků jsou odlupování a odlupování. Tyto vedlejší účinky jsou však ve skutečnosti výsledkem podráždění a suchosti, dokud se pokožka neaklimatizuje, protože retinoidy nemají schopnost samy odstraňovat nebo rozpouštět odumřelé kožní buňky.

12. Mýtus: Citlivá pokožka retinoidy netoleruje.

Retinoidy jsou známé tím, že jsou to „tvrdé“ složky. Jistě, mohou být poněkud drsné, ale lidé s citlivou pokožkou si je mohou užívat jen s malým vylepšením.

Nejlepší je začít jemně jednou až dvakrát týdně. Často se doporučuje aplikovat jej na hydratační krém nebo jej smíchat s ním.

13. Mýtus: Fungují pouze retinoidy na předpis

Existuje mnoho volně prodejných retinoidů, které poskytují opravdu skvělé výsledky.

Možná jste viděli Differin (Adapalene) ve vaší místní drogerii, který předepisovali pouze lékaři, ale nyní se prodává bez lékařského předpisu. Adapalen funguje trochu jinak než retinol/kyselina retinová. Zpomaluje proces hyperkeratinizace nebo přerůstání sliznice pórů a snižuje citlivost pokožky na záněty.

Studie ukazují, že adapalen má méně nepříjemných vedlejších účinků než jiné retinoidy, a proto je tak dobrý na akné. Máte-li potíže s akné a stárnutím současně (což je běžné), Differin může být pro vás skvělou volbou.

Napsat komentář