13 tipů pro vytvoření nejlepší rutiny péče o pleť pro 40leté– Triky, jak pečovat o pokožku obličeje a těla

Při čtení tohoto příspěvku se dozvíte několik informací o 13 tipů pro vytvoření nejlepší rutiny péče o pleť pro 40leté

.

Kožní léze ve věku 40 let

Přestože pokožce chybí tenký, vpáčený vzhled, který začíná ve vašich 50. letech, toto je desetiletí, kdy se přirozený životní cyklus pokožky začíná zpomalovat. Kolagen a produkce elastinu nadále klesá, což znamená výskyt vrásek, skvrn, změnu barvy, tupost a ztrátu napětí. Kromě toho mohou existovat hormonální změny, které mohou způsobit akné u dospělých.

Vnitřní stárnutí a vnější stárnutí

Vnitřní (nebo chronologické) stárnutí je geneticky podmíněný proces ovlivněný kolísáním hormonů, zhoršujícími se účinky volných radikálů, jako je sluneční záření a znečištění, neschopnost těla opravit poškozenou pokožku, nižší hladiny kyseliny hyaluronové v kůži a ztráta kolagenu a elastinu, které dát . Je známo, že celkový obsah kolagenu na povrchu kůže na jednotku plochy e klesá přibližně o 1 % ročně, počínaje začátkem 20. let 20. století. S ohledem na tuto skutečnost, ačkoli v tomto věku můžete vidět první známky stárnutí, nepřibližují se k tomu, co přinese 40letý člověk – zvláště pokud faktory životního stylu, jako je kouření, nadměrné vystavování se slunci, život v kontaminovaná oblast a nezdravá strava . Tyto vlivy tvoří vnější proces stárnutí. Mezi další faktory patří obvyklé (a animované) výrazy obličeje, etnická příslušnost a genetika.

Zajímavé je, že vnitřní stárnutí je zodpovědné jen za 10 procent procesu stárnutí a je založeno na DNA a genové expresi. Zvyky životního stylu mají tedy obrovský vliv na to, jak vaše pokožka stárne – a jak rychle tento proces začíná.

12 způsobů, jak pečovat o pleť po čtyřicítce

Jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat pro péči o svou pleť ve věku 40 let, je nábožensky dodržovat celou rutinu péče o pleť, ve dne i v noci. Přestože dermatologie a ošetření obličeje mohou být prospěšné, nemohou zcela nahradit tento důležitý každodenní zvyk. To znamená odstraňování make-upu v noci, nošení opalovacího krému každý den, používání základních věcí, jako jsou séra a oční krém, a zdravý životní styl. Nejlepší produkty péče o pleť proti stárnutí pro pleť nad 40 let obsahují složky jako retinol, alfa a beta hydroxykyseliny, peptidy, kyselina hyaluronová, vitamín C a další antioxidanty a niacinamid.

Související: Ranní péče o pleť

1. Přizpůsobte si rutinu péče o pleť

Pokud si při pohledu do zrcadla začínáte všímat jemné linky, vrásky, sluneční skvrny, matnost a celkově unavenou pleť, je načase zvýšit sázku v oddělení péče o pleť. Samozřejmě, neměli byste čekat, až po čtyřicítce uvidíte tyto známky stárnutí, abyste začali používat retinolové produkty s hydratačními a pleť rozjasňujícími složkami, které léčí a zabraňují problémům v péči o pleť.

2. Každý den noste opalovací krém

Slunce je zodpovědné za 90 % viditelných změn na pokožce, takže něco tak jednoduchého, jako začlenění opalovacího krému do vaší běžné rutiny, může výrazně ovlivnit vznik vrásek loutek. Nezapomínejte, že iv zamračených dnech je třeba chránit pokožku. Americká akademie dermatologie uvádí, že i během zamračených dní může proniknout pokožkou až 80 procent škodlivých ultrafialových paprsků slunce.

Existují hydratační krémy s SPF, jakož i super receptura od Skin Authority. Pro začátek má široké spektrum SPF 50, které může být obtížné najít. Ale je to také vysoce účinný zvlhčovač, který chrání před modrým světlem, infračerveným zářením, teplem z aktivity a znečištěním. Nemůžeme zapomenout, že složení obsahuje retinol (silný prostředek proti stárnutí) a vitamíny C a E – až 200%. I když se zdá, že tato pleťová voda dělá téměř všechno, je bez parabenů a bez parfemace.

  • No7 Lift and Illuminate Triple Action denní krém s SPF 30,27 $

Tento denní krém obsahuje patentovanou technologii Double Defense No7 a aktivní látky proti stárnutí, které redukují tři klíčové příznaky stárnutí: vrásky, tón a texturu – to vše se zlepšuje do dvou týdnů a časem ještě víc. Pokožka zůstává hydratovaná až 24 hodin po aplikaci.

3. Pravidelně si dělejte peeling

Obejdete-li proces exfoliace, bráníte efektivnímu výkonu jiných produktů ve vašem režimu. Pokožka se obnovuje každých 28 dní, takže odumřelé kožní buňky se přirozeně zbavují. Po 40-ti se však rychlost výměny buněk začíná zpomalovat. Když se to stane, na povrchu se hromadí odumřelé kožní buňky. Vaše pleť bude nejen matná a matná, ale ani séra a hydratační krémy nedokážou proniknout do pokožky, takže můžete mít pocit, že nefungují. V cestě jim totiž stojí vrstva odumřelé kůže. Proto je pravidelná exfoliace nezbytnou součástí vaší každodenní péče o pleť.

Na výběr jsou dva typy peelingů: chemický peeling rozpouští odumřelé kožní buňky a fyzický peeling je odlupuje. Chemický peeling, dostupný ve formě krému, pleťové vody, masky, gelu, polštářků a dokonce čistícího prostředku, se někdy označuje jako „peeling“, protože má jemný chemický peelingový účinek. Mezi aktivní složky chemického peelingu patří alfa a beta hydroxykyseliny, které se po 40. roce života považují za jeden z nejbezpečnějších a nejúčinnějších způsobů odbourávání mezibuněčného lepidla a snížení prokrvení pórů.

  • Vzorec Regenerační a zdokonalující sérum, 39 dolarů

Pokud jde o exfoliaci a hloubkové čištění pleti, skupiny rozpustných kyselin, jako je alfa hydroxykyselina (AHA), jsou účinnější než fyzické peelingy, které mohou poškrábat a podráždit pokožku. Retexturační a zdokonalující sérum, speciálně vyvinuté pro jemné odlupování, čištění a zlepšení pórů, maximalizuje aktivní komplex AHA, odstraňuje odumřelé buňky a viditelně odhaluje jasnější a zdravější pleť. Lehké a nevysušující složení pro každodenní použití poskytuje viditelné zlepšení barvy a textury pokožky a zároveň snižuje vzhled nerovnoměrné a zabarvené pokožky.

Objevte svěží, hladkou a zářivou pleť s těmito předem nasycenými okvětními lístky. Koncentrovaná směs salicylové, mléčné a mandlové kyseliny odstraňuje nahromaděné odumřelé kožní buňky, jemně exfoliuje, poskytuje transparentnost, zlepšuje texturu a odstraňuje nečistoty z pórů. Bylinné výtažky bojují proti viditelnému poškození fotografií a pomáhají udržet pod kontrolou vzhled zarudnutí. Pokožka se změněným povrchem je hladší, rozjasněná a náchylnější k působení produktů.

4. Začněte používat Retinol

Retinol je jednou z nejlepších složek pro zjemnění a prevenci jemných linek a vrásek, stimulaci produkce kolagenu, snížení výskytu hnědých skvrn, zvýšení buněčné výměny a zlepšení struktury pokožky. Jedná se také o složku složenou z menších částeček, díky kterým dokáže proniknout hluboko do pokožky. Jakýkoli peeling nebo odlupování, které můžete mít, je způsobeno tím, že si vaše pokožka zvyká na produkt, příliš silné složení nebo jej používáte příliš často. Všimněte si, že můžete použít chemický exfoliant jako AHA nebo BHA s retinolem – ve skutečnosti to navzájem zvyšuje účinnost. Začněte pomalu a před zvýšením frekvence zjistěte, jak vaše pokožka reaguje. Totéž platí pro užívání vitamínu C spolu s retinolem. Nedávná studie zjistila, že kombinace vitamínu C a retinolu při účinném používání pod opalovacím krémem společně chrání pokožku před škodlivými vlivy prostředí – což je každodenní nutnost.

Tato oblíbená drogerie proniká vlhkostí hluboko do povrchových vrstev pokožky během spánku a udržuje ji pružnou a hydratovanou po dobu působivých 24 hodin. Jako by to nestačilo, patentovaná směs vitamínu B3 a retinolového komplexu Olay působí na zjemnění jemných linek a vrásek, vyhlazení, zesvětlení tmavých skvrn, zlepšení pórů a zlepšení zářivosti.

  • Noční krém s retinolem proti stárnutí Formuylst, 59 dolarů

Pokročilá noční receptura, která proniká hluboko pod povrch, inovativní technologie zapouzdřeného retinolu dodává pleti vyšší koncentrát esenciálního vitamínu retinolu, který intenzivně omlazuje a zároveň přirozeně vyživuje jojobová a světlicová semínka Olej blokuje dlouhodobou hydrataci.

5. Sérum používejte na noc, den i noc

Séra, která se nosí pod hydratačním krémem, dodávají vysokou koncentraci různých aktivních složek hluboko do pokožky, protože jsou formulovány s molekulami, které dokážou proniknout hlouběji než krémy, které fungují jen na povrchu. Když pečujete o svou pleť po 40-tce, hledejte sérum s kombinací následujících složek: kyselina hyaluronová, peptidy, niacinamid (B3), retinoidy (ale ne, pokud již ve svém krému používáte derivát vitamínu A) a antioxidanty jako vitamíny C a E ■ Celkové složky tyto chrání před volnými radikály (UV záření, znečištění, cigaretový kouř), zvyšují tvorbu kolagenu a zlepšují elasticitu a úroveň hydratace.

Budete chtít investovat do dvou různých složení: ochranného s antioxidanty a zesvětlujícími látkami během dne a něco více zvlhčujícího, což stimuluje produkci kolagenu a elastinu v noci.

  • Formulyst Active Serum Vitamin B, C, E, Ferul + Niacinamid, 80 USD

Nejlepší sérum s vitamínem C je toto silné složení od Formulyst. Obsahuje nejvyšší koncentraci čistých vitamínů C (silných 20%), B a E, kyselinu ferulovou (antioxidant, který zvyšuje účinky jiných antioxidantů) a niacinamid – jednu ze dvou základních forem vitamínu B3, která pomáhá při léčbě akné, rosacea a pigmentace a zároveň zklidňuje vrásky. Jak již bylo řečeno, toto je sérum vitamínu C, které může dostat každý.

Úplné zveřejnění: Toto není retinolové sérum pro začínající uživatele retinolu. Toto profesionálně posilující složení se skládá z 5% směsi retinoidních esterů, 1% retinolu zapouzdřeného v lipozomech a modrozelených řas, které poskytují antioxidační ochranu. Přidání zapouzdřeného CoQ10 působí na zlepšení poškozené nebo stárnoucí pokožky; a pokud se obáváte podráždění způsobeného silou, extrakt z kaktusu, havajský bílý med, bisabolol a zázvor mají uklidňující a uklidňující účinek.

6. Zvyšte produkci kolagenu pomocí mikrovpichování

Microneedling neboli kolagenová indukční terapie je procedura, která vytváří mikroskopické otvory v kůži ke stimulaci syntézy kolagenu k vyplnění jemných linek a vrásek. Provádí ji dermatolog, který používá mikrojehlové pero (nebo derma váleček), přičemž obě jsou vybaveny drobnými jehličkami, které propíchnou kůži v dané oblasti (oblastech). Toto není rychlá léčba. Pravděpodobně budete muset absolvovat alespoň tři až šest dalších sezení.

7. Dopřejte si dostatek spánku každou noc

Když spíte, vaše tělo přejde do regeneračního režimu, proto je důležité mít dostatek hlenu každou noc – nejen o víkendech. V noci také budete chtít používat regenerační a hydratační produkty péče o pleť, neboť vaše pleť dokáže efektivně využít aktivní složky.

8. Nezapomínejte na krk a dekolt

Neztrácejte ze zřetele svůj krk a dekolt jen proto, že se tolik zaměřujete na svůj obličej. Tyto oblasti mají méně mazových (olejových) žláz, takže jsou náchylnější k suchu, vráskám a vráskám. I když existují krémy speciálně vytvořené pro tyto oblasti, nepotřebujete samostatný krém na krk. Účinným ošetřením jsou také pleťové oleje – hlavně v kombinaci s denními a nočními sérami. Nezapomínejte ani na ochranu krku a dekoltu před sluncem, protože se jedná o nejlepší ošetření proti stárnutí.

Formulyst Noční krém proti stárnutí je dlouhotrvající receptura proti stárnutí speciálně vyvinutá pro zralou pleť bez vitality, která během spánku hydratuje, zklidňuje a viditelně přeměňuje pokožku. Tento ultravýživný noční krém, vyrobený ze směsi komplexů bohatých na živiny, bohatých na rostlinné oleje, esenciální mastné kyseliny a omega oleje, jemně exfoliuje a regeneruje svrchní vrstvu pokožky. Zklidňující noční kondicionér pro použití každý večer. Toto jedinečné složení jasně rozjasňuje tmavé skvrny a rozmazává stařecké vrásky, díky čemuž pokožka po probuzení vypadá hladší, hladší a zářivější.

Zatímco většina nočních krémů poskytuje hydrataci, některé typy pleti jsou extrémně žíznivé a vyžadují extra TLC. Jedním z problémů je hromadění odumřelých kožních buněk, které brání zvlhčovači (a jiným produktům) proniknout na povrch pokožky, což znamená, že neplní svůj úkol. Tento noční přípravek obsahuje 10% směs hydroxykyselin (jablko, mléčná, vinná, citrónová, glykolová), která jemně odlupují pokožku a zároveň bojují proti suchosti a snižují výskyt jemných linek a vrásek. Suchá pokožka může být někdy podrážděná, proto tento krém obsahuje i složky zklidňující pokožku, jako je heřmánek, pupalka dvouletá a aloe vera, aby byla vaše pokožka klidná a vyrovnaná.

9. Pečujte o své oči

Kůže kolem kosti oční jamky je tenká a jemná, takže je to jedna z prvních oblastí, která vykazuje známky stárnutí (myslete na jemné linky, vrásky, ztrátu elasticity). Je náchylnější k alergickým reakcím než jiné oblasti obličeje, což může vést ke tření očí a nepříjemným poraněním.

Pokožka časem ztrácí vlhkost, kolagen a pružnost, což vede k tvorbě vrásek, běžně známých jako „vrání k nohám“. Vnější faktory stárnutí, které také přispívají k procesu stárnutí, zahrnují sluneční záření, kouření, nedostatek spánku, únavu očí, špatná strava a nadměrná konzumace alkoholu. Běžné problémy jsou také suchost, otoky, tmavé kruhy a změna barvy, proto je nezbytné zařadit oční krém do každodenní péče o pleť.

  • StriVectin Peptight 360° Zpevňující oční sérum, 69 dolarů

Toto lehké sérum viditelně napíná a zpevňuje celé oční okolí a zároveň poskytuje okamžitý hydratační efekt díky chladivému aplikátoru. Nejprodávanější oční sérum StriVectin bylo klinicky prokázáno, že zlepšuje pevnost, pružnost, jemné linky, vrásky, váčky pod očima a otoky, takže se jedná o skutečně všestranný lék.

Tato lehká receptura, vyrobená z čistícího koncentrátu a komplexů bohatých na vlhkost, které stimulují, posilují a hydratují, je také obohacena o kyselinu hyaluronovou, která pomáhá obnovit přirozenou pevnost a pružnost pokožky a zároveň viditelně vyhlazuje vrásky. Toto pokročilé ošetření očí činí pokožku hladší a napjatější. Dramaticky redukuje tmavé kruhy, jemné linky a otoky, čímž zvyšuje přirozenou krásu vašich očí.

10. Zjemněte vrásky laserovými ošetřeními

Laserový resurfacing je neinvazivní postup, který využívá lasery k odstranění vrstev kůže. V závislosti na závažnosti vašich vrásek použijete ablační nebo neablační laserový nástroj. Ablace odstraňuje pouze svrchní vrstvu pokožky, takže vrásky by musely být méně výrazné. Na druhé straně, neablativní lasery také odstraňují tyto vrchní vrstvy, ale také zahřívají dermis (podkladovou tkáň kůže), takže tělo produkuje nový kolagen. Když se ošetřovaná oblast epidermis (vnější vrstva) pokožky hojí a regeneruje, pokožka se stává hladší, napnutější a tonizovanější. Existuje několik různých typů laserů, ale Fraxel je preferován pro odstraňování vrásek od 40 let a starších. I když výsledky mohou být prospěšné, budete muset laserové ošetření opakovat každých pár měsíců.

11. Pijte dostatek vody

Zobrazuje se na vaší tváři, když jste dehydrovaní. Jemné linky a vrásky jsou viditelnější, pokožka je suchá a šupinatá, tmavé kruhy a otoky pod očima jsou viditelnější. Kromě toho můžete být schopni vyváznout suchý, když se vzbudíte s mírně svěží pletí po noci strávené venku, když jste byli mladší, ale následky jsou výraznější po čtyřicítce.

12. Zmizíte tmavé skvrny a vrásky chemickým peelingem

Chemický peeling jsou roztoky, které na pokožku aplikuje dermatolog nebo kosmetička ke snížení výskytu stařeckých skvrn a vrásek prostřednictvím chemického odlupování. Existují různé úrovně exfoliace v závislosti na tom, zda hledáte lehký, střední nebo hluboký peeling. Některé peelingy se zaměřují pouze na epidermis (vnější vrstvu pokožky). ty, které jsou zaměřeny na hlubší vrásky a odolnější sluneční skvrny, pronikají hluboko do dermis, střední vrstvy kůže.

Péče o pleť po čtyřicítce: shrnutí

Zatímco ve třicítce jste se možná vyhnuli viditelným známkám stárnutí, ve čtyřicítce jsou středem pozornosti jemné linky, vrány, jemné loutkové vrásky, nedokonalá textura a zvýšená pigmentace. I když je profylaxe nejlepším řešením ke zmírnění účinků stárnutí, pokud jste v mládí trávili příliš mnoho času na slunci a žili jste nezdravým životním stylem, můžete dokonce vypadat starší. Dobrou zprávou je, že stále je čas zastavit výraznější změny, k nimž dochází po 50-ce, za předpokladu, že jste ochotni věnovat čas, úsilí a oddanost běžné péče o pleť.

Zatímco cílem péče o pleť ve věku 20 a 30 let by mělo být předcházení jakýmkoli problémům, které se mohou vyskytnout s věkem, ve 40 letech se zaměřujeme na prevenci a léčbu jakýchkoli slunečních nebo stařeckých skvrn, jemných linek a vrásek, tuposti a ztráty kolagenu, které můžete začít. všímat. Náboženské nošení opalovacího krému, dodržování rutiny péče o pleť orientovanou na výkon, výběr produktů, které obsahují složky jako retinol ke zvýšení produkce kolagenu a elastinu, a dostatek spánku vám mohou pomoci udržet si zdraví, svěžest a omlazení na celých 40 let.

Zatímco ve třicítce jste se možná vyhnuli zjevným známkám stárnutí, zdá se, že po čtyřicítce jsou středem pozornosti jemné linky, kulhání, jemné loutkové vrásky, horší textura a zvýšená pigmentace. I když je profylaxe nejlepším řešením ke zmírnění účinků stárnutí, pokud jste v mládí trávili příliš mnoho času na slunci a žili jste nezdravým životním stylem, můžete dokonce vypadat starší. Dobrou zprávou je, že stále je čas zastavit výraznější změny, k nimž dochází po 50, za předpokladu, že chcete věnovat čas, námahu a oddanosti své rutině péče o pleť. Abychom vám pomohli, sestavili jsme seznam tipů založených na výsledcích pro vytvoření nejlepší rutiny péče o pleť pro 40leté.

Zdroje:
Strategie proti stárnutí pleti, DermatoEndocrinology, červenec .
Stárnutí pokožky: genetické nuance “, Dermatology Times, říjen .
Photoaging: co potřebujete vědět“, Skincancer.org, leden .
Často kladené dotazy o opalovacích krémech, Americká akademie dermatologie.

Napsat komentář