13 nejlepších opalovacích krémů na obličej, které můžete vyzkoušet v roce– Zdravá kůže

Tento článek je založen na některých informacích týkajících se 13 nejlepších opalovacích krémů na obličej, které můžete vyzkoušet v roce

.

Slunce nás žehná mnoha způsoby. UV záření pomáhá tělu produkovat vitamín D, nezbytný pro kosti, krvinky a imunitní systém. Naše pokožka však může být méně přátelská – proto je nejlepší opalovací krém na obličej tak důležitý.

Proč je nejlepší opalovací krém na obličej tak důležitý? Škody způsobené UV zářením jsou jednou z hlavních, ne-li hlavní příčinou předčasného stárnutí a samozřejmě rakoviny kůže. Urychluje tvorbu vrásek, často vytváří tmavé skvrny, díky kterým vypadáme starší, má hrubou texturu a degraduje kolagen a elastin, aby byla pleť náchylnější k vráskám a ochabování. Je také kumulativní.

Nejlepší opalovací krém na obličej lze charakterizovat jako fyzikální nebo chemický opalovací krém a výběr opalovacího krému závisí na typu vaší pokožky, tónu a životních návyků – více o nich za chvíli.

Nevíte, jak vybrat dobrý opalovací krém na obličej, který vám poskytne optimální ochranu a zároveň se přizpůsobí aktuálnímu sortimentu? Žádný problém. V Deep Science jsme otestovali stovky vědeckých produktů na čočky, abychom se ujistili, že vytváříte bezpečnou a efektivní rutinu péče o pleť.

Jistě, zářivé opálení je často žádané, ale mají také svoji cenu. Zde je 13 nejlepších opalovacích krémů na obličej, které účinně chrání vaši pokožku před sluncem a předčasným stárnutím.

Nejlepší opalovací krém na obličej: Seznam

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ
Minerální opalovací krém s obsahem mrkve a tyčinky SPF 50, 60 dolarů

ÚPLNÝ SEZNAM
SK-II Atmosphere Airy Light Emulze UV ​​SPF 3099 PLN

SkinCeuticals Ultimate UV Defense Denní opalovací krém na obličej SPF 3034 PLN

Kiehl’s Since 1851 Super Fluid Daily UV Defense Sunscreen SPF 50+62 dolarů

MD Solar Sciences Minerální ochrana proti vlhkosti SPF 5039 PLN

Dermalogica Pure Light Powerbright TRX SPF 5068 dolarů

Elizabeth Arden Prevage City Smart Broad Spectrum SPF 5068 dolarů

PCA Weightless Protection Široké spektrum SPF 4544 PLN

Opilý slon Umbra Sheer Suntegrity SPF 3034 PLN

Clinique Pep-Start Daily UV Protector Širokospektrální opalovací krém na obličej SPF 5023 PLN

DR. Jart Cicapair Tiger Grass Color Correcting Treatment SPF 3019 dolarů

La Roche-Posay Anthelios Ultra lehké mléko SPF 6029,99 dolarů

Elta MD UV Colored Elements Broad Spectrum SPF 4636,50 PLN

Neutrogena Clear Face Break-Out Free Tekuté mléko na opalování se širokým spektrem SPF 5015,99 dolarů

Věda za nejlepším opalovacím krémem na obličej

Dobrý opalovací krém na obličej má ochranný faktor, který pomáhá určit, jak dobře chrání vaši pokožku před škodlivými UV paprsky. Existují dva typy UV záření – UVB a UVA. UVB paprsky jsou kratší než UVA paprsky. Jsou to paprsky, které způsobují popáleniny a zarudnutí pokožky. UVA paprsky jsou delší a jsou primárně zodpovědné za degradaci kolagenu a předčasné stárnutí.

Někdy může být matoucí říci, která ochrana je dokonalá. Pravdou je, že všechny opalovací krémy blokují více než 90% UV záření a rozdíly mezi nimi jsou relativně zanedbatelné. Sluneční ochranný faktor 15 blokuje 93 % všech UV paprsků, ochranný sluneční faktor 30 blokuje 97 % a úroveň 50 bloků 98 %.

Bez ohledu na věk, pohlaví nebo rasu by měl každý používat ochranný sluneční faktor 30 nebo vyšší. Většina odborníků se ovšem domnívá, že obsah vašeho opalovacího krému může být stejně důležitý jako úroveň ochrany. Přestože ochranný sluneční faktor 85 zní lákavě, vyšší hodnoty mohou být zavádějící.

Produkty s ochrannými hodnotami nad 50+ dávají uživatelům falešný pocit bezpečí. Podle Food and Drug Administration nejenže opalovací krémy na vysoké úrovni zvyšují ochranu, ale mohou také nadměrně vystavovat spotřebitele UVA paprskům a zvyšovat riziko rakoviny.

Fyzikální opalovací krém VS chemický opalovací krém

Před výběrem nejlepšího opalovacího krému pro váš obličej je důležité rozlišovat mezi fyzickým a chemickým opalovacím krémem. Oba chrání, i když různými způsoby.

Fyzický opalovací krém

 • Mezi složky patří oxid zinečnatý a oxid titaničitý, oba na bázi minerálů.
 • Fyzikální opalovací krémy fungují tak, že se ukládají na povrch pokožky a odrážejí nebo rozptylují UV paprsky.
 • Někdy jsou upřednostňovány, protože jsou přirozené az dlouhodobého hlediska mohou být méně škodlivé (předpokládá se, že některé chemické složky opalovacích krémů narušují hormonální rovnováhu).
 • Chrání před UVA i UVB paprsky a začnou působit okamžitě – není třeba čekat 15 minut po aplikaci, aby pronikly.
 • Fyzikální opalovací krémy jsou obecně šetrnější k citlivé pokožce, mají delší trvanlivost a jsou méně náchylné k ucpávání pórů či tvorbě vrásek.
 • Nefungují však tak dlouho jako chemické opalovací krémy, když se pokožka namočí od aktivity.

Chemický opalovací krém

 • Složky zahrnují oxybenzon, oktinoxát, oktyzalát a avobenzon. Tyto prvky fungují tak, že absorbují UV paprsky a přeměňují je na teplo a poté toto teplo uvolňují.
 • Chemické opalovací krémy se obvykle aplikují snáze než fyzické opalovací krémy kvůli jejich lehčí textuře.
 • Jsou také odolnější vůči vodě a potu, ale mohou dráždit či ucpávat póry.
 • Chemické vzorce jsou mnohem méně mastné a nezanechávají bílé zbytky.
 • Některé výzkumy naznačují, že chemické opalovací krémy mohou ovlivnit hormony, i když je potřebný další výzkum, aby se zcela zjistilo, zda je to pravda.

Jak vybrat ten nejlepší krém s filtrem na obličej?

Závisí to na typu a tónu vaší pokožky, pokud jde o určení, který opalovací krém je pro váš obličej nejlepší.

 • Normální až suchá pokožka: Hledejte fyzický opalovací krém na obličej s hydratačními složkami, jako je kyselina hyaluronová nebo ceramidy.
 • Mastná nebo aknózní pleť: nejlepší opalovací krém na obličej pro mastnou (nebo aknózní) pleť je bezolejový, minerální a/nebo nekomedogenní.
 • Citlivá pokožka: Dobrý opalovací krém na obličej pro lidi s citlivou pokožkou obsahuje oxid zinečnatý nebo oxid titaničitý.
 • Tmavá kůže: Vyhněte se používání minerálních opalovacích krémů na obličej, protože zanechávají bělavý odstín, který může způsobit, že tmavší pokožka bude šedá. Pokud vám však chemické opalovací krémy způsobují výbuch, rozhodněte se pro tónovaná minerální složení, která přirozeněji splyne s vaší pokožkou.

Tipy na opalovací krém na obličej

 • Naneste opalovací krém na obličej na hydratační krém, ale mezi aplikacemi počkejte asi tři minuty, než hydratační přípravek pronikne do pokožky.
 • Kolik opalovacího krému byste si měli nanést na obličej? Asi ⅓ až ½ čajové lžičky na obličej a krk – přibližně velikosti fazolí.
 • Obecně byste se měli opalovací krém natírat každé dvě hodiny pro trvalou ochranu. Pokud se však potíte nebo plavete, musíte se aplikovat častěji. Pokud se neúčastníte žádné třídy a nosíte make-up, vyberte si minerální pudr na obličej s opalovacím krémem, abyste drželi krok s procesem opětovné aplikace.

Více informací o tom však naleznete v naší sekci FAQ níže.

 • Zvažte použití silnějšího slunečního ochranného faktoru, pokud používáte retinol nebo přípravek pro péči o pleť na předpis, jako jsou léky na akné.
 • Při výběru dobrého opalovacího krému na obličej vynechejte jako první formu aplikace spreje a tyčinky. protože může být obtížné dosáhnout dokonalého krytí – ale můžete je použít k opětovnému nanášení po celý den, stejně jako výše uvedené minerální pudry.

Nejlepší opalovací krém na obličej

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ
Minerální opalovací krém s obsahem mrkve a tyčinky SPF 50, 60 dolarů
Dodává se a formuluje s minerálním opalovacím krémem; neexistují žádné agresivní chemikálie, které by mohly poškodit kůži a životní prostředí včetně našich oceánů.

ÚPLNÝ SEZNAM
SK-II Atmosphere Airy Light Emulze UV ​​SPF 3099 PLN
Díky superlehké receptuře SK-II nebudete mastný ani mastný. Obsahuje však řadu hydratačních a anti-agingových složek (například niacinamid), které posilují ochranný faktor a zároveň zjemňují pokožku.

I když kombinuje chemické a fyzikální (minerální) složky k zajištění široké ochrany, mějte na paměti, že jedna z přísad, homosalát, je spojena s hormonální nerovnováhou. Homosalát je však celosvětově schválen. Americká FDA schvaluje úrovně použití až do 15 %.

SkinCeuticals Ultimate UV Defense Denní opalovací krém na obličej SPF 3034 PLN
Tento výživný, hydratační, bezolejový a bez parfemace opalovací krém od SkinCeuticals je ideální pro všechny typy pleti – zejména pro mastnou a citlivou pleť. Mezi aktivní minerální a chemické opalovací složky patří oxid zinečnatý a oktinoxát, které synergicky chrání před UVA a UVB paprsky.

Tato formulace je bez oleje a parfemace, díky čemuž je bezpečná pro mastnou a citlivou pokožku. Navzdory své husté a luxusní textuře se rychle vstřebává a nezanechává žádné bílé zbytky ani pocit mastnoty.

Kiehl’s Since 1851 Super Fluid Daily UV Defense Sunscreen SPF 50+62 dolarů
Oblíbený lehký opalovací krém na obličej Kiehl poskytuje matný povrch. Hlavními složkami tohoto chemického opalovacího krému jsou avobenson a oxybenzon. Obsahuje také baicalin a vitamín E, které poskytují antioxidační ochranu. Baicalin je extrakt z kořene Scutellaria často používaný v čínské medicíně k odstranění volných radikálů.

MD Solar Sciences Minerální ochrana proti vlhkosti SPF 5039 PLN
Tento fyzický opalovací krém bez obsahu oleje obsahuje 2 % oxidu titaničitého a 17 % oxidu zinečnatého pro maximální ochranu, ale nezanechává žádné bílé zbytky. Různé ceramidy pomáhají posilovat lipidovou bariéru pro ochranu pokožky před nečistotami a dráždivými látkami, které způsobují vedlejší účinky, jako je zarudnutí, svědění, podráždění a suchost.

Dermalogica Pure Light Powerbright TRX SPF 5068 dolarů
Populární opalovací krém Dermalogica obsahuje různé rostlinné složky včetně eukalyptu, který poskytuje hydrataci, a hyaluronátu sodného k udržení vlhkosti a udržování kypré a mladistvé pokožky. Byl speciálně navržen tak, aby chránil před UV zářením, které způsobuje změnu barvy, a je ideální pro ty, kteří jsou náchylní k této nemoci. Technologie oleozomů pomáhá s výrazným vylepšením a poskytuje lepší ochranu.

Elizabeth Arden Prevage City Smart Broad Spectrum SPF 5068 dolarů
Tento fyzický opalovací krém kromě UV záření chrání také před několika typy agresorů z prostředí. Byl vyvinut také pro ochranu pokožky před znečištěním a kouřem.

Patentovaný komplex enzymů DNA posiluje pokožku, aby byla méně náchylná ke kontaminaci. Silná směs antioxidantů (včetně zeleného čaje a kyseliny ferulové) zároveň zachycuje volné radikály, aby se snížilo další poškození. Řešíte změnu barvy po předchozím poškození sluncem? Přidání kyseliny ferulové pomáhá zesvětlit a minimalizovat zabarvení.

PCA Weightless Protection Široké spektrum SPF 4544 PLN
Tento opalovací krém, oceněný pečetí doporučení nadace Skin Cancer Foundation, je lehký a rychle absorbuje pokožku pro hladký povrch.

Je to fyzikální a chemický opalovací krém, který obsahuje oxid zinečnatý a oktinoxát, které poskytují širokospektrální ochranu. Obsahuje také antioxidanty, kofein a silibin (bodlák mariánský). Oba jsou silné lapače volných radikálů, které zabraňují a pomáhají léčit poškození způsobené UV zářením, které degraduje matrici pokožky.

Opilý slon Umbra Sheer Suntegrity SPF 3034 PLN
Tento opalovací krém s oxidem zinečnatým od Drunk Elephant je také plný antioxidantů. Extrakt z hroznové šťávy, extrakt z výhonků slunečnice a astaxanthin chrání před volnými radikály a jinými environmentálními stresory způsobenými znečištěním. Přestože se jedná o fyzický opalovací krém, tato formulace nezanechává žádný film ani křídový vzhled. Neobsahuje ani vonné látky a esenciální oleje – které mohou být potenciálně dráždivé – díky čemuž je dobrou volbou pro lidi s citlivou pokožkou.

Clinique Pep-Start Daily UV Protector Širokospektrální opalovací krém na obličej SPF 5023 PLN
Tento opalovací krém kombinuje ochranu se stínem a zároveň dodává pokožce trochu barvy, aby pomohl vyrovnat všechny tóny pleti. Toto 100% fyzické složení je lehké a dobře se mísí s make-upem. Obsahuje také hydrolyzovaný pšeničný protein, který pomáhá hydratovat kůži a poskytuje zpevňující účinek.

DR. Jart Cicapair Tiger Grass Color Correcting Treatment SPF 3019 dolarů
DR. Jart Cicapair Tiger Grass Correcting Treatment je ošetření pro úpravu zelené až béžové barvy, které koriguje zarudnutí a pomáhá chránit pokožku před agresory z prostředí. Poskytuje ochranu SPF 30 před UV zářením a vytváří prachovou bariéru pro ochranu pokožky před vnějším prostředím a zároveň zvyšuje životaschopnost pokožky.

La Roche-Posay Anthelios Ultra lehké mléko SPF 6029,99 dolarů
Toto lehké, matné složení se rychle vstřebává do pokožky, díky čemuž je ideálním základem pod make-up, jakož i účinným zvlhčovačem a opalovacím krémem. Obsahuje také množství antioxidantů pro boj proti volným radikálům, které pomáhají bojovat proti známkám stárnutí pokožky, včetně jemných linií a skvrn.

Elta MD UV Colored Elements Broad Spectrum SPF 4636,50 PLN
Toto složení dva v jednom, vhodné pro všechny typy pleti (dokonce i pro citlivou pokožku), obsahuje oxid zinečnatý a oxid titaničitý (široké spektrum 44) pro vynikající ochranu před sluncem a kyselinu hyaluronovou pro hloubkovou hydrataci a zjemnění jemných linek a vrásek. Aby toho nebylo málo, má lichotivý přirozený odstín.

Neutrogena Clear Face Break-Out Free Tekuté mléko na opalování se širokým spektrem SPF 5015,99 dolarů
Neutrogena Clear Face Sunscreen je nejprodávanější bezolejový opalovací krém značky pro aknózní pleť. Byl vyvinut pomocí technologie Helioplex od Neutrogena, což znamená, že poskytuje širokou škálu stabilizovaných technologií opalovacích krémů speciálně navržených tak, aby poskytovaly široké spektrum a vynikající ochranu proti poškození UVA/UVB. Toto tekuté opalovací mléko má lehkou vodní texturu, která zanechává lehký, matný povrch umožňující pokožce dýchat.

Nejlepší opalovací krém na obličej: Sečteno a podtrženo

Jaký je nejlepší opalovací krém na obličej? Celkově doporučujeme Carrot & Stick The Mineral Sunscreen SPF 50.

Dobrý opalovací krém na obličej má ochranný faktor, který pomáhá určit, jak dobře chrání vaši pokožku před škodlivými UV paprsky. Někdy může být rozhodování o tom, která ochrana je dokonalá, matoucí.

Pravdou je, že všechny opalovací krémy blokují více než 90% UV záření a rozdíly mezi nimi jsou relativně zanedbatelné. Sluneční ochranný faktor 15 blokuje 93 % všech UV paprsků, ochranný sluneční faktor 30 blokuje 97 % a úroveň 50 bloků 98 %.

Bez ohledu na věk, pohlaví nebo rasu by měl každý používat ochranný sluneční faktor 30 nebo vyšší. Většina odborníků se ovšem domnívá, že obsah vašeho opalovacího krému může být stejně důležitý jako úroveň ochrany. Zatímco ochranný sluneční faktor 85 zní lákavě, vyšší hodnoty mohou přinést w omyl.

Pokud jde o určení, který opalovací krém je pro váš obličej nejlepší – fyzikální nebo chemický – závisí to na typu a barvě pokožky.

Často kladené dotazy

Zde jsou některé z nejčastěji kladených otázek o opalovacích krémech na obličej.

I když je nezbytná správná ochrana (zejména při pocení nebo plavání), opravdu si nemusíte natírat obličej každé dvě hodiny opalovacím krémem. Ochrana před sluncem se snižuje v důsledku přímého vystavení dennímu světlu a aktivitě – ne času – takže musíte věnovat pozornost své úrovni aktivity a času, který strávíte na slunci.

 • Oxybenzon, známý jako benzofenon-3, je potenciální hormonální disruptor.
 • Avobenson, také benzofenon.
 • Homosalát, další hormonální disruptor.
 • Oktylmetoxycinnamát, známý jako oktylmetoxycinnamát, je potenciální hormon a endokrinní disruptor.
 • Oktokrylen.
 • Oktalát, protože stabilizuje avobenson.

Přestože opalovací krémy sníží vaši schopnost opalování, stále budete mít určitý stupeň barvy. Pokud uvažujete o přeskočení tohoto, nezapomeňte, že je stále lepší nosit krém na obličej, abyste se vyhnuli škodlivým vedlejším účinkům UVA paprsků. Pokud opravdu chcete nějakou barvu, existuje spousta domácích samoopalovačů nebo profesionálních služeb, které vám poskytnou zdravý (a realisticky vypadající) lesk.

Nošení opalovacího krému je jedním z nejlepších (a nejjednodušších) způsobů ochrany zdraví pokožky v každém věku. Pravidelné (denní) používání opalovacích krémů pomáhá předcházet spálení, změně barvy, rakovině kůže a předčasnému stárnutí.

Většina dermatologů věří, že sladká skvrna je úroveň 30, která blokuje asi 97 procent UVB paprsků. Americká dermatologická asociace také doporučuje ochranný sluneční faktor 30 nebo vyšší.

Zdroje:
„Kolik SPF skutečně potřebujete?“ Severozápadní medicína.
„Problémy s SPF“, EWG.org.

Napsat komentář