12 nejlepších čistících prostředků s kyselinou glykolovou pro zářivou pleť– Každodenní péče o vaši pokožku a vlasy

Pokud jste zde proto, že se chcete dozvědět více o 12 nejlepších čistících prostředků s kyselinou glykolovou pro zářivou pleť

.

Nejjednodušší. Sada péče o pleť Carrot & Stick až 240 dolarů za 88 dolarů. Podrobnosti níže.

I když to může být základní, jak a čím si čistíte tvář, určuje tón pro zbytek vašeho režimu. I když je exfoliace jedním z těch kroků, uvažovali jste o její kombinaci při čištění? Zapomeňte na ořechový prášek a mikroperličky. Mluvíme o použití čističe s kyselinou glykolovou.

Přestože je slovo „kyselina“ zlověstné, mytí obličeje kyselinou glykolovou může být bezpečným a účinným způsobem, jak dosáhnout čisté, hladké a zářivé pleti. Kyselina glykolová, včetně čističe glykolu, je unikátní multi-tasker. Má protizánětlivé, keratolytické a antioxidační vlastnosti, exfoliuje a hydratuje.

I když na trhu naleznete vše od glykolového tělového mléka až po hydratační kyselinu glykolovou, zajímalo by nás, proč by měl každý zařadit do svého produktového repertoáru glykolové mytí obličeje.

Nákup čistícího prostředku s kyselinou glykolovou vás nemusí zastrašovat. V Deep Science jsme vědecky prozkoumali stovky produktů, abychom se ujistili, že vytváříte bezpečnou a efektivní rutinu péče o pleť.

Podívejme se blíže na výhody, které tato složka založená na důkazech poskytuje, a zároveň sdílíme náš seznam 12 nejlepších čisticích prostředků na bázi kyseliny glykolové.

Čistič s kyselinou glykolovou: seznam

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ
NEJLEPŠÍ: Exfoliační peeling z mrkve a tyčinek, 50 dolarů

ÚPLNÝ SEZNAM
Formule Clarifying AHA Cleanser29 dolarů

SkinCeuticals Čistící čistící prostředek, 35 dolarů

Kate Somerville Peeling Kate Čistič, 44 dolarů

Peter Thomas Roth 3% glykolový čistič, 39 dolarů

Mario Badescu Glycol Foam Cleaner, 16 dolarů

Glyton Mírný čistící krém, 33 dolarů

jack černý Deep Dive Glycol Face Wash, 15 dolarů

Murad Exfoliační AHA / BHA čistící gel, 42 dolarů

Glow Recept Jemný čistící prostředek Blueberry Bounce, 10 dolarů

NIP + FAB Glycolic Fix Cleanser, 10,50 dolarů

Věda za čistícími prostředky na bázi kyseliny glykolové

Kyselina glykolová patří do třídy chemikálií známých jako alfa-hydroxykyseliny (AHA). Tyto sloučeniny sestávají z karboxylové kyseliny (-COOH) substituované hydroxylovou skupinou (-OH) na sousedním uhlíku v poloze alfa, odtud název.

  • Mezi další AHA patří kyselina mléčná, kyselina mandlová, kyselina vinná, kyselina jablečná a kyselina citrónová.
  • AHA kyseliny mohou být přirozeně získány z ovoce a mléčných cukrů nebo mohou být vyrobeny synteticky. Například kyselina glykolová může být izolována z přírodních zdrojů, jako je cukrová třtina, cukrová řepa, ananas, meloun a nezralé hrozny.
  • AHA kyseliny se často používají v produktech péče o pleť, jako jsou čisticí prostředky na bázi kyseliny glykolové, neboť mohou exfoliovat pokožku, stimulovat přirozený proces regenerace pokožky a pomáhají pokožce udržet vlhkost.
  • Kyselina glykolová je jedinečná v tom, že má nejmenší molekulovou velikost ze všech AHA. Na velikosti částic záleží, protože čím jsou částice menší, tím snáze mohou proniknout do pokožky. To znamená, že kyselina glykolová proniká do pokožky lépe a rychleji než všechny ostatní, a proto je považována za nejsilnější AHA.
  • I když mohou existovat glykolové roztoky až do 70% pro ošetření v ordinaci, podíl produktů domácí péče je obvykle mezi 8 a 30% – ale kyselina glykolová pro mytí obličeje se pohybuje od 3 do 10%.

Výhody kyseliny glykolové

Kyselina glykolová je jedinečný multi-tasker. Má protizánětlivé, keratolytické, antioxidační, exfoliační a hydratační vlastnosti. Je toho moc, proto si níže projdeme jednotlivé výhody kyseliny glykolové, abyste přesně věděli, co kyselina glykolová dělá pro vaši pokožku.

Exfoliuje a vyhlazuje

Kyselina glykolová exfoliuje pokožku zacílením na korneocyty (odumřelé kožní buňky, které tvoří horní vrstvy kůže) v procesu zvaném exfoliace korneocytů. Zvýšením jejich rozpadu a zvýšením separace kožních buněk se zvyšuje rychlost buněčné výměny, což vede k hladší a rozjasněné pokožce.

Zvyšuje hydrataci pokožky

Zatímco exfoliace je obvykle spojena s vysušením a odlupováním pokožky v důsledku odstranění svrchních vrstev odumřelých kožních buněk, o AHA je známo, že mají opačný účinek. Pamatujte, že AHA mají hydroxylovou skupinu (-OH) v poloze alfa. Tato hydroxylová skupina umožňuje AHA působit jako zvlhčovadlo. Hydratační zvlhčovadlo je složka, která se usazuje na pokožce a váže vodu, čímž zpomaluje její odpařování.

Kromě toho může kyselina glykolová zvýšit přísun kyseliny hyaluronové v extracelulární matrici (ECM). Kyselina hyaluronová je klíčovou molekulou podílející se na hydrataci pokožky a dokáže zadržet až 1000násobek své vlastní hmotnosti ve vodě. Zvýšená hladina kyseliny hyaluronové pomáhá udržovat pokožku hydratovanou, díky čemuž vypadá plněji a pevněji.

Podporuje mladistvý vzhled pleti

Bylo zjištěno, že AHA, včetně kyseliny glykolové, stimulují produkci kolagenu. Kolagen je strukturální protein přirozeně produkovaný tělem, který je zodpovědný za udržování pevné pokožky. Produkce kolagenu začíná klesat kolem 25. roku života as věkem klesá. Hladiny kolagenu se snižují také v důsledku kouření, konzumace cukru a nadměrného vystavování se slunečním ultrafialovým paprskům. V konečném důsledku tento pokles vede k vráskám a ochabnutí pokožky.

Přestože mnohé produkty péče o pleť obsahují kolagen jako složku, je prostě příliš mnoho na to, aby pronikly do pokožky dostatečně hluboko na to, aby působily proti stárnutí.

Pomáhá předcházet akné

Máte-li pleť se sklonem k akné, možná byste měli zvážit použití čistícího prostředku s kyselinou glykolovou. Pupínky vznikají v důsledku přebytečného kožního mazu, odumřelých kožních buněk a bakterií, které ucpávají póry, po kterých následuje zánět a otok. Kyselina glykolová odstraňuje odumřelé kožní buňky, které ucpávají póry a způsobují vyrážky. Jeho hydratační účinek navíc udržuje pokožku hydratovanou a jemnou, což umožňuje lepší hojení skvrn. Studie ukázaly, že kyselina glykolová má antibakteriální a antioxidační účinky, které mohou také pomoci zlepšit vzhled vaší pokožky, když máte akné.

Co hledat při nejlepším mytí obličeje kyselinou glykolovou

Koncentrace kyseliny glykolové

Při mytí obličeje kyselinou glykolovou hledejte koncentraci mezi 4 a 10 %. Pokud na obalu není jasné procento, podívejte se na pořadí kyseliny glykolové na štítku složky – čím blíže k horní části, tím vyšší procento. Pokud je vaše pokožka citlivá, zvolte nižší procento.

Podle výzkumu je hloubka, do jaké kyselina glykolová způsobuje exfoliaci, často závislá na koncentraci. Například 1% roztok kyseliny glykolové ovlivňuje úroveň pH tří vrstev kůže, zatímco 10% roztok může proniknout do 10 až 20 vrstev.

úroveň pH

Pojem „pH“ se týká „potenciálu vodíku“. To se týká aktivity vodíkových iontů (ionty jsou molekuly s kladným nebo záporným nábojem) ve vodném roztoku. Vodík tvoří dvě třetiny vody, přičemž voda jsou dvě molekuly vodíku plus molekula kyslíku H²o.

  • Hodnota pH roztoku je indikována pomocí číselné stupnice, která se pohybuje od 0 do 14. Vše pod 7 (což je neutrální pH) se považuje za kyselé, zatímco cokoli s pH vyšším než 7 je alkalické.
  • V ideálním případě byste měli mít kyselinu glykolovou s pH 4 nebo nižším – ale jelikož je kyselá a může vysušovat, hledejte hydratační složky jako kyselina hyaluronová, aloe nebo glycerin, pokud máte sušší typ pleti.
  • Ne všechny produkty péče o pleť, jako například čistič s kyselinou glykolovou, jasně uvádějí úroveň pH na štítku složky – můžete si však pořídit proužky pH, abyste si produkt otestovali sami.

Jiné kyseliny

Pokud nemáte extrémně citlivou pokožku, zvažte vyzkoušení mytí obličeje, které obsahuje jiné kyseliny, jako je citrónová nebo mléčná – beta-hydroxykyseliny, jako je kyselina salicylová, udělají zázraky na mastné pleti se sklonem k akné.

Čistič s kyselinou glykolovou: seznam

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ

NEJLEPŠÍ: Exfoliační peeling z mrkve a tyčinek, 50 dolarů
Toto peelingové ošetření obsahuje směs alfa hydroxykyselin (glykolová, mléčná a pyrohroznová), která revitalizují poškozenou pokožku vyhlazováním vrásek, minimalizací vzhledu pórů a odstraněním odumřelých kožních buněk.

ÚPLNÝ SEZNAM

Formule Clarifying AHA Cleanser29 dolarů
Nejlepší čistící prostředek s kyselinou glykolovou je Formulyst Clarifying AHA Cleanser. Formulyst AHA Foaming Cleanser, formulovaný pro jemné čištění a exfoliaci pokožky při odstraňování nečistot a make-upu, pomáhá stahovat póry, kontrolovat přebytečný kožní maz a vyhlazovat jakékoli povrchové nedokonalosti.

Tato hloubkově čistící receptura obohacená o alfa hydroxy kyseliny (AHA) pro intenzivní, čistou a komplexní směs zklidňujících citrusových a rostlinných extraktů, aktivně rozpouští odumřelé povrchové buňky, vytahuje nečistoty ucpávající póry a odstraňuje přebytečný maz. Díky tomu je pleť čistá, rozjasněná a krásně osvěžená.

SkinCeuticals Čistící čistící prostředek, 35 dolarů
SkinCeuticals Purifying Cleanser je pěnivý čistící prostředek s kyselinou glykolovou, který exfoliuje a vyhlazuje pokožku a zároveň ji ošetřuje a zjemňuje. Tento čistící prostředek obsahuje jemnou povrchově aktivní látku a optimalizovanou 3% koncentraci klíčových složek, které kombinují kyselinu glykolovou a glycerin.

Kate Somerville Čistič ExfoliKate, 44 dolarů
Tento oblíbený denní pěnový čistící prostředek od Kate Somerville kombinuje kyselinu glykolovou a kyselinu mléčnou, aby jemně odstranil mastnotu, make-up a povrchové nečistoty, čímž odhaluje jemnější a hladší pokožku. Je dostatečně jemný na to, aby se používal ve dne i v noci, aby účinně vyčistil pleť a zároveň viditelně zlepšil texturu a ucpal póry.

Peter Thomas Roth 3% glykolový čistič, 39 dolarů
Peter Thomas Roth 3% Glycolic Solutions Cleanser je bezolejový, anti-aging a exfoliační čistící gel, který pomáhá odstraňovat nečistoty, make-up a přebytečný kožní maz. Poskytuje jemnou dávku kyseliny glykolové (pouze 3%), která pomáhá zlepšit vzhled pórů, hladkost, jas a čistotu a zároveň napomáhá snižovat výskyt jemných linek, vrásek a nerovnoměrného tónu pleti.

Mario Badescu Glycol Foam Cleaner, 16 dolarů
Tento rozjasňující glykolový čistící prostředek od Mario Badescu odstraňuje matnost, ucpání a zabarvení. Jeho složení obsahuje přibližně 4% kyseliny glykolové, která hloubkově čistí a exfoliuje, pomáhá stahovat póry a dodává pleti novou texturu. Jemné linky, stopy po akné a stařecké skvrny se pravidelným používáním zmenšují. Zklidňující směs heřmánku, ibišku, šalvěje a třezalky tečkované. Výtažky z třezalky tečkované a žebříku poskytují další omlazující účinky a pomáhají obnovit rovnováhu pokožky pro zářivou pleť. Toto mytí na bázi glykolu se nedoporučuje pro citlivou pokožku nebo pokožku se sklonem k akné a pro ty, kteří používají lokální přípravek na předpis.

Glyton Mírný čistící krém, 33 dolarů
Nejprodávanější přípravek na čištění obličeje od Glytonu obsahuje 3,4% PFAV kyseliny glykolové a glycerinu, které exfoliují a zároveň udržují pokožku hydratovanou a vyživenou. Přídavek pomerančového oleje má energizující účinek a zároveň ošetřuje pokožku. Pravidelné používání pomáhá zesvětlovat jemné linky, vrásky a poškození způsobené environmentálními faktory nebo oxidačním stresem. Tento čistící prostředek s kyselinou glykolovou se doporučuje pro normální až suchou pokožku.

jack černý Deep Dive Glycol Face Wash, 15 dolarů
Jack Black je známý tím, že vytváří receptury orientované na výkon, které uspokojí potřeby náročných pánů. Tento víceúčelový čistící prostředek na bázi glykolového jílu odstraňuje odumřelé kožní buňky a přebytečný kožní maz a odhaluje hladší a svěžejší pleť. Spolu s obnovou povrchu pokožky a čištěním pórů je kyselina glykolová výhodou pro muže, kteří mají po holení tendenci zarůstat chloupky. Produkt lze použít také jako čistící masku po zaschnutí na pokožce.

Murad Exfoliační AHA / BHA čistící gel, 42 dolarů
Tento krémový, víceúčelový, glykolový čistící prostředek využívá sílu chemického a fyzického odlupování, aby pomohl odstranit suchou, matnou pokožku z povrchu a zlepšil průnik složek péče o pleť. Sodium PCA optimalizuje schopnost pokožky přitahovat a udržovat vlhkost, což pomáhá předcházet vysoušení kyselinou glykolovou. Murad navrhuje používat toto glykolové mytí obličeje pouze třikrát týdně.

Glow Recept Jemný čistící prostředek Blueberry Bounce, 10 dolarů
Je to vynikající čistící prostředek s kyselinou glykolovou pro začátečníky, protože je jemnější a tlumený hydratační kyselinou hyaluronovou a extraktem z borůvek bohatým na antioxidanty, aby chránil pokožku před poškozením vlivem životního prostředí. Řídí se filozofií Glow Recipe být čistou ovocnou recepturou pro zářivou pleť. Tento produkt tři v jednom funguje jako čistící prostředek, odstraňovač make-upu a pětiminutová maska, které se vám vejdou do koupele.

NIP + FAB Glycolic Fix Cleanser, 10,50 dolarů
Tato hloubkově čistící a čistící veganská receptura obsahuje 2% kyseliny glykolové pro exfoliaci a obnovu struktury pokožky. Jablečné aminokyseliny čistí a pročišťují, zatímco olivový olej hydratuje a vyhlazuje. NIP+FAB je značka bez krutosti; netestují své produkty na zvířatech.

Glykolové mytí obličeje: Shrnutí

Jaký je nejlepší čistič kyseliny glykolové?

Celkově doporučujeme Carrot & Stick The Exfoliating Peel.

Přestože je slovo „kyselina“ zlověstné, mytí obličeje kyselinou glykolovou může být bezpečným a účinným způsobem, jak dosáhnout čisté, hladké a zářivé pleti. Kyselina glykolová, včetně čističe glykolu, je unikátní multi-tasker. Má protizánětlivé, keratolytické a antioxidační vlastnosti, exfoliuje a hydratuje.

Při mytí obličeje kyselinou glykolovou hledejte koncentraci mezi 4 a 10 %. Pokud na obalu není jasné procento, podívejte se na pořadí kyseliny glykolové na štítku složky – čím blíže k horní části, tím vyšší procento. Pokud je vaše pokožka citlivá, zvolte nižší procento.

Pokud nemáte extrémně citlivou pokožku, zvažte vyzkoušení mytí obličeje, které obsahuje jiné kyseliny, jako je kyselina citrónová nebo mléčná – beta hydroxykyseliny, jako je kyselina salicylová, udělají s mastnou pletí se sklonem k akné zázraky.

Jaký je podle vás nejlepší glykolový gel pro mytí obličeje? Dejte nám vědět v komentářích níže!

Často kladené dotazy

Použití kyseliny na obličeji se může zdát dost zastrašující, ale buďte si jisti, že kyselina glykolová se ukázala jako bezpečná a účinná. Je dostupný v různých produktech péče o pleť, z nichž nejoblíbenější je čistící prostředek s kyselinou glykolovou.

V ideálním případě by se měl večer používat čistící prostředek s kyselinou glykolovou – nebo jakýkoli produkt na bázi kyseliny glykolové, protože je to složka, která způsobuje, že pokožka je citlivější na sluneční světlo. Používání v noci mu umožňuje působit bez vystavení pokožky poškození sluncem. Jako preventivní opatření používejte vždy během dne ochranu před sluncem.

Na trhu je několik produktů s kyselinou glykolovou doporučených dermatology, a ačkoli většina dermis by řekla, že kyselina glykolová je bezpečná pro všechny typy pleti, je nejlepší pro ty s mastnou nebo aknózní pletí. Buďte ostražití, pokud máte suchou, citlivou pokožku – postupně zařazujte do své rutiny kyselinu glykolovou.

Možná máte příliš mnoho dobrých věcí. Nadměrné používání exfoliačních kyselin, jako je kyselina glykolová, může zbavit vaši pokožku dobrých buněk, které pomáhají růstu nových buněk. Při zarudnutí a podráždění bude narušena přirozená bariéra pokožky.

Zatímco glykol účinně stahuje póry a zlepšuje texturu pokožky, retinol stimuluje regeneraci buněk a tvorbu kolagenu a elastinu, což snižuje výskyt vrásek.

Ačkoli to závisí na koncentraci, kterou používáte, kyselinu glykolovou můžete používat denně, pokud konkrétní produkt, který používáte, neuvádí jinak – nebo pokud vám to váš dermatolog nedoporučuje. Jste-li novým chemickým exfoliantem, pomalu si budujte toleranci jejich postupným začleňováním do vaší rutiny péče o pleť.

Pokud jste novým používáním čističe pro obnovu glykolu – nebo přecházíte na přípravek s vyšší koncentrací – proveďte nejprve náplastový test.

– Ať už používáte 3% nebo 10% kyselinu glykolovou na mytí obličeje, pamatujte, že ji nikdy nepoužívejte v okolí očí a úst. Použijte samostatný odstraňovač make-upu, abyste zabránili pálení, štípání a vysychání těchto jemných oblastí.
– Jak již bylo zmíněno, čistící prostředek s kyselinou glykolovou obsahuje 3 až 10 % GA, což znamená, že poskytuje jemnou exfoliaci. S ohledem na to jej používejte pouze jednou denně – nejlépe na noc, protože kyselina glykolová způsobuje, že pokožka je citlivější na slunce.
-Vždy používejte opalovací krém během dne – nejlépe ochranný faktor proti slunci alespoň 30.
– I když je obvykle málo nežádoucích vedlejších účinků s glykolovými výrobky používanými doma (zejména čistícími prostředky), pokud je vaše pokožka podrážděná nebo vykazuje známky citlivosti (např. hrbolky, zvýšené zarudnutí, suché skvrny), snižte frekvenci mytí obličeje. Úplně jej přerušte, pokud nevidíte žádné zlepšení nebo se vaše pleť nadále zhoršuje.
-Nezapomeňte do své rutiny zahrnout i další produkty, které používáte s aktivními složkami, zvláště pokud denně používáte glykolový čistící prostředek. Možná bude třeba upravit frekvenci.

Bibliografie:
„Kyseliny v péči o pleť: Rozdíl mezi kyselinami glykolovými, mléčnými a salicylovými,“ Formulyst.com.
„Dvojí účinky alfa hydroxykyselin na pokožku,“ Národní lékařská knihovna USA National Institutes of Health.

Napsat komentář