11 tipů pro péči o každý typ vlasů pro muže

V tomto článku budeme hovořit o 11 tipů pro péči o každý typ vlasů pro muže

.

Zdravé, luxusní vlasy jsou k nerozeznání. Muži i ženy mohou uspět, pokud jste ochotni vynaložit úsilí.

Koneckonců, mezi mužskými a ženskými vlasy není žádný skutečný rozdíl.

Namísto toho rozdíly spočívají v tom, jak se muži a ženy starají o své vlasy. Zatímco muži mají tendenci zvolit si jednoduchý způsob sušení vlasů na vzduchu, mnohé ženy o ně více pečují.

Mohou používat horké stylingové nástroje, barvit si vlasy, nosit dlouhé vlasy a chodit do salonu častěji, aby si daly poslední účes.

Pokud jste muž a chcete zkrotit svou hřívu, pokračujte ve čtení, abyste zjistili, jak o své vlasy pečovat.

To zahrnuje různé postupy péče o vlasy, abyste se vyhnuli suchu pokožky hlavy, vypadávání vlasů a jiným běžným problémům s vlasy. Chcete-li vytvořit zdravou vlasovou rutinu, od které se nebudete odchylovat, měli byste začít těmito základními tipy.

Čistá pokožka hlavy je zdravá pokožka hlavy. Pokud se pokožka hlavy pravidelně nečistí, mikrobiom není v rovnováze, říká Dr. Matthew Lopresti, hlavní chirurg společnosti Leonard Hair Transplant Associates.

„To způsobuje zvýšení populace bakterií a zánětů, které negativně ovlivňují folikuly.“

Jen si vlasy příliš nemyjte, protože to může vlasy zbavit ochranných olejů. Jak často si myjete vlasy týdně, závisí na typu vlasů.

To platí pro vše, co si nanesete na vlasy, od šamponu až po stylingový vosk.

Znát svůj typ vlasů – rovné, kudrnaté, vlnité, tenké, suché – je nejlepší způsob, jak začít hledat ty správné produkty pro vás.

Péče o vlasy nemusí být náročná ani časově náročná.

Robert Jan-Rieetveld, kadeřník a spolumajitel společnosti Schorem Barbier, říká, že pokud vás něco trápí, například lámavé vlasy, šedé vlasy atd., měli byste se na to podívat.

„Možná existuje velmi jednoduché řešení, které nevyžaduje příliš mnoho času v koupelně.“

To je rozdíl mezi dobře upraveným vzhledem a rozcuchaným vzhledem.

Protože mužské vlasy nerostou jen na hlavě, jako například na zadní části hlavy, bokombrady a dokonce i uši, je důležité, abyste byli důslední ve své úpravě, říká El Medico, odborník na pánskou úpravu a stylista Paul Labrecque. a Spa péče o pleť.

Existuje mnoho různých typů černých vlasů. To zahrnuje rovné, vlnité, spirálové nebo kudrnaté. U každého typu chcete, aby byly vaše vlasy vyživeny.

„Používání bezoplachových a oplachovacích kondicionérů je klíčem k péči o vaše prameny a zároveň omezení šamponování na jeden nebo dvakrát týdně,“ říká Jan-Rieetveld.

To platí zejména tehdy, jsou-li vaše vlasy super tenké s užším vzorem kadeří.

Pokud rádi nosíte krátké vlasy, Medico je doporučuje stříhat přibližně každé tři týdny. Pomůže vám to udržet elegantní a stylový vzhled. Je to také skvělý čas na oprášení jakýchkoli vybledlých nebo složitých účesů.

Máte-li však dlouhé vlasy, je důležité investovat do produktů speciálně navržených pro černé vlasy s texturou.

Mezi oblíbené ingredience, které byste měli použít, patří bambucké máslo neboli avokádové máslo. Tyto hydratační složky „dodávají lesk a dělají vlasy skvělými,“ dodává Medico.

Dlouhé, hladké prameny jsou ve skutečnosti jedním z nejjednodušších účesů.

I když si je nebudete muset stříhat tak často jako krátké vlasy, stejně byste si měli vlasy zastřihávat přibližně každých 12 týdnů. Zbavíte se tak roztřepených konečků a skutečně vám pomůže dorůst vlasy zpět.

Ale místo toho, abyste požádali o ostříhání, Medico radí požádat o to, aby byly vlasy „uvedeny do formy“. To je, když holič nebo holič odstraní méně délky a více na přední straně, bocích a jakýchkoli zarostlých oblastech.

Při úpravě dlouhých vlasů se vyhněte stylingovým přípravkům, které poskytují silnou fixaci.

Pokud chcete, aby vaše vlasy zůstaly rozpuštěné a pružné, použijte místo nich produkty s měkkou fixací. Medico k tomu doporučuje jemný gel, neboť dodává vlasům větší pružnost.

Pokud je to možné, snažte se také vyhnout zahřívání stylingových nástrojů, jako jsou fén, žehlička nebo natáčky. Protože teplo poškozuje vlasy, sušení na vzduchu je nejzdravější možností. Také nejjednodušší možnost.

Možná se vám to nebude líbit, ale šedivé vlasy jsou přirozenou součástí stárnutí.

Studie dokonce ukázaly, že u většiny lidí se před dosažením věku 50 let objeví bílé nebo šedé vlasy.

Je to způsobeno zpomalením produkce melaninu ve vlasech. Je to pigment, díky kterému jsou vaše vlasy, pokožka a oči tmavší.

Když prameny neobsahují melanin, mohou také způsobit, že vlasy budou suché a křehké. Dopřejte si to pravidelnou úpravou vlasů a výživou pomocí kondicionérů a bezoplachových produktů.

Ať už se rozhodnete přijmout šedou nebo ne, není se za co stydět. Medico říká, že pokud půjdete cestou barvení, nejlepší je použít barvu, která se pojí s šedou.

„Vyberte si barevný mix, který si zachová přibližně 50 procent šedé a 50 procent barvy, se kterou jste se narodili. Bude to vypadat přirozeněji a během několika minut sníží věk člověka o několik let.“

Co se týká údržby barev, Medico říká, že je to jednoduché. „Potřebujete jen dobrý šampon bezpečný pro barvu a každé čtyři týdny setkání se stylistou.“ Můžete se rozhodnout také pro barvení vlasů doma.

Péče o kudrnaté vlasy není snadný úkol. Možná se budete muset vypořádat se suchými vlasy, lámavostí a příliš velkým objemem.

Existuje také krepatění, běžný problém, který může být způsoben vaší přirozenou texturou nebo vnějšími faktory, jako je vlhkost.

Výběr produktů, které zlepšují vaši texturu, je podle Mediko prvním krokem, jak tomu zabránit. Cílem je pracovat s vlasy, ne proti nim.

Nezapomeňte také pravidelně nanášet kondicionér na kadeře, abyste je udrželi hydratované. Kudrnaté vlasy mají tendenci vysychat, protože kadeře ztěžují přirozeným olejem dosáhnout konečky vlasů.

Množství vlhkosti, kterou vaše vlasy potřebují, závisí na typu vlasů.

„První linií obrany proti vysoušení pro všechny typy vlasů je pravidelné používání kondicionéru při mytí vlasů,“ vysvětluje Jan-Rieetveld.

„Samotné šamponování obírá prameny živin a způsobuje jejich vysychání a lámání, nemluvě o vysušení pokožky hlavy.“

Zatímco střední prameny vyžadují pouze kondicionér, po umytí byste měli použít bezoplachový kondicionér ve spreji, máte-li velmi jemnou strukturu vlasů.

Pro hrubší textury vlasů – nebo kdykoli vaše vlasy touží po hydrataci – doporučuje čas od času použít místo kondicionéru hloubkovou kondicionérní masku.

Hydrataci šetrnou k vlasům můžete získat také prostřednictvím stravy a určitých doplňků.

Suchá pokožka hlavy může být způsobena řadou problémů. Může to být něco tak jednoduchého, jako je nedostatek vody, nebo něco vážnějšího než ekzém.

Bez ohledu na příčinu, první věc, kterou můžete udělat pro léčbu a prevenci suché pokožky hlavy, je použití správných produktů.

Vyberte si takový, který obsahuje olej z čajovníku, protože má silné antiseptické, protiplísňové a antibiotické vlastnosti.

„Používejte jej každý den, dokud suchost nezmizí, a když to zmizí, přejděte zpět na jednou týdně a vraťte se ke svému běžnému šamponu jako každodenní možnosti,“ říká Medico.

Existuje také mnoho domácích prostředků, které můžete vyzkoušet pomocí přírodních ingrediencí, jako je kokosový olej, čajovník nebo aloe vera.

Nikdo nemá rád vzhled, pocit nebo mastné vlasy.

Mastné vlasy jsou výsledkem toho, že vaše pokožka hlavy produkuje příliš mnoho mazu, zvaného také maz. Může to být způsobeno několika různými faktory, jako je nadměrné mytí šamponem, hygienické návyky a namáhavé cvičení.

Jedním ze způsobů, jak se zbavit přebytečného tuku, je pořídit si šampon s obsahem mátového mentolu.

„Tuto složku naleznete v mnoha volně prodejných šamponech a pomáhá vysušovat pokožku hlavy a vlasy,“ vysvětluje Mediko a dodává, že by měla účinkovat do týdne.

Mužská plešatost, také známá jako androgenní alopecie, postihuje více než polovinu mužů ve věku nad 50 let. To může mít vliv na mužské sebevědomí, a proto je k dispozici tolik možností léčby.

Zatímco nejextrémnější možností je transplantace vlasů, existuje také několik nechirurgických možností. Podle doktora Loprestiho jde o medicínsky ověřené způsoby léčby, které zpomalují progresi mužské plešatosti.

Jednou z prvních možností, které doporučuje, je Rogaine Foam. Je schválen FDA a snadno se používá. „Nejlepší způsob, jak vidět výsledky, je držet se ho a správně jej aplikovat dvakrát denně, každý den.“

Další možností je Propecia, která se předepisuje především k zastavení vypadávání vlasů se sekundárním zvýšením růstu vlasů na temeni.

„Funguje tak, že blokuje tvorbu dihydrotestosteronu (DHT) v pokožce hlavy, což umožňuje vlasovým folikulům úplně růst.“

Nejnovější léčbou vypadávání vlasů je laserová čepice CapillusRx, i když ji lze zakoupit pouze v ordinaci lékaře.

Pokud vám nic z toho nezabírá, můžete vyzkoušet i domácí opravné prostředky. Toto zahrnuje:

V určitém okamžiku možná budete muset požádat o radu odborníka na péči o vlasy nebo dermatologa o problémech s vlasy.

Měli byste to udělat, když zaznamenáte některou z následujících situací:

  • zanícená pokožka hlavy
  • významný spád vlasy
  • řídnutí vlasů

Pokud jde o vypadávání vlasů, doktor Lopresti říká, že je normální ztratit asi 100 vlasů denně. „Cokoli víc než to by mělo být předmětem zájmu.“

Pokud se rozhodnete pro operaci, doporučuje nejprve provést průzkum.

„Udělejte si čas na další prozkoumání doktorova pověření, zkušeností, reputace atd. předtím, než stisknete spoušť a začnete léčbu s někým, kdo je nezkušený a možná i neetický.“

Péče o vlasy je skvělý a zdravý zvyk.

Když znáte svůj typ vlasů a pochopíte základy, můžete si vytvořit rutinu, která je jednoduchá a nenáročná na údržbu.

Nicméně, pokud jde o vážnější problémy s vlasy, jako je vypadávání vlasů, udělejte si nejprve průzkum. Můžete také prodiskutovat své možnosti s kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem.

.

Napsat komentář