11 přírodních léků na akné a co o nich mluví věda– Tipy, jak pečovat o pleť Doporučení A. Skarkova

Probuzení s nechtěnou kapkou je téměř frustrující univerzální zážitek. Akné nešetří nikoho a jeho příčiny mohou být kdekoli od puberty a hormonů až po znečištění a stres. Pokud jste během dospívání bojovali s akné, možná máte velké naděje, že dospělost vám konečně přinese čistší pleť – jen abyste z první ruky zjistili, že vyrážky se mohou objevit už ve věku 20 nebo 30 let. Dobrou zprávou je, že v každé kosmetické uličce je celý arzenál produktů proti akné a mezi ty nejoblíbenější patří ty, které jsou vyrobeny z přírodních složek.

Jelikož akné je tak běžné – postihuje až 50 milionů Američanů ročně – a často jde o problém, který lze léčit, vedlo ke vzniku různých léků, od domácích léků na zvednutí obočí (uh, zubní pasta jako léčba). místě, někdo?) k profesionálním receptům. . Ale jak zelený trend neustále roste, stále více lidí se vzdává syntetických chemikálií a přijímá přírodní složky – čehož důkazem jsou tonery, odličovače a bodová ošetření, která zahrnují mimo jiné čajovníkový olej, dřevěné uhlí a zelený čaj. Otázkou však skutečně je, zda jsou přírodní prostředky na akné stejně účinné?

K zodpovězení této příliš důležité otázky je třeba se trochu pohrabat. Zde uvádíme nejčastěji používané přírodní léčby akné a zjišťujeme, jestli existuje dostatek vědy na podporu jejich tvrzení.

 1. Kupte nyní v

  1. Tea tree oil

  Několik studií ukázalo, že čajovníkový olej, pravděpodobně nejznámější přírodní roztok na pupínky, je účinným prostředkem proti akné díky svým antimikrobiálním a protizánětlivým vlastnostem. Výrazně redukuje zarudnutí a podráždění, zabíjí bakterie způsobující akné a pomáhá ucpávat póry. Ale kvůli jeho potenci, certifikovaná dermatologka Tsippora Shainhouse, MD, FAAD ze zprávy dermatologie Beverly Hills, varuje před přímou aplikací koncentrovaného oleje, aby se zabránilo podráždění. „Hledejte tenčí produkty, které jsou kombinovány se zklidňujícími přísadami, jako je zelený čaj nebo zinek,“ navrhuje.
  Najdete jej v: Ultrajasný pleťový olej Sunday Riley UFO UFO

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. 2. Kaolin a bentonitový jíl

  Hlína se jako přírodní lék používá již od starověku a dnes zjistíte, že většina odborníků na krásu přísahá na výhody hliněných masek. Kaolin a bentonitový jíl detoxikují (jílové minerály působí jako magnety, které pomáhají odblokovat a zjemnit póry přitahováním toxinů), absorbují přebytečný maz a jsou skvělé pro ty, kteří mají citlivou nebo mastnou pleť. Je také známo, že mají antibakteriální vlastnosti, které pomáhají snižovat šíření infekce.
  Najdete ho v: Býložravci Botanicals Detoxikační maska ​​z modrého jílu

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  3. Uhlí

  Další přírodní složkou běžně používanou ve starověkém světě je dřevěné uhlí, známé pro své čistící a detoxikační vlastnosti. „Je také velmi absorpční,“ říká doktor Shainhouse. Kromě toho, že přitahuje toxiny z pórů, může také „pomoci absorbovat maz, takže pokožka vypadá matně bez pocitu přílišného napnutí“.
  Najděte to v: Eminence Balancing Masque Duo

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  4. Sulf

  Se svými antibakteriálními, protiplísňovými, keratolytickými a vysušujícími vlastnostmi je síra jednou z hlavních složek často používaných k léčbě akné a jiných kožních onemocnění. Ve skutečnosti existuje několik studií, které dokazují jeho účinnost. „Pokud dokážete ignorovat slabý zápach shnilých vajec, je to skvělý prostředek ke snížení zarudnutí a zánětu kůže, jakož ik zabíjení některých bakterií, které způsobují akné,“ říká doktor Shainhouse.
  Najděte to v: Emuaid Noční léčba akné

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  5. Probiotika

  Výzkum ukázal, že existuje silné propojení mezi střevní flórou a zdravím pokožky, a proto je zahrnutí probiotik do naší stravy ještě důležitější. Při lokálním použití – jako v maskách, krémech a čistících prostředcích – mohou mít i mnohé výhody (tvoří ochranný štít na pokožce a mají antibakteriální a zklidňující vlastnosti), zejména při léčbě akné a rosacey, uvádí zpráva Američana. Akademie dermatologie.
  Najdete jej v: Eminence Organic Clear Skin Probiotic Cleanser

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 6. 6. Ovocné kyseliny

  Glykolové kyseliny, citrónové kyseliny a jiné ovocné kyseliny jsou známé svými adstringentními a exfoliačními vlastnostmi, což znamená, že jsou vynikající při vysušování podrážděné pokožky, jako je akné a stahování a ucpávání pórů (jsou běžnou složkou masek a peelingů). Kyselina salicylová, populární volně prodejný lék na akné, je také bohatá na ovoce, jako jsou rajčata, bobule, hroznové víno a avokádo.
  Najděte to v: Juice Beauty čistící tonerové tampony na nedokonalosti

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 7. Kupte nyní v

  7. Extrakt z lékořice

  Všichni známe lékořici jako bonbon, ale málokdo ví o jeho léčebném využití, které se datuje do starověké Číny. Studie ukazuje, že obsahuje antimikrobiální, antifungální a antivirové vlastnosti, díky čemuž je účinný při brzdění šíření infekce. Ukázalo se, že lékořice jako silná antiandrogenní sloučenina snižuje hladinu testosteronu, což následně snižuje aktivitu mazových žláz. Zatímco nízký testosteron může znít pro muže alarmující, lokální užívání extraktu z lékořice snižuje riziko vedlejších účinků.
  Najdete jej v: REN ClearCalm 3 Replenishing Gel Cream

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 8. Kupte nyní v

  8. Čarodějnice

  Listy a kůra vilínu obsahují až 10 procent taninů, organickou sloučeninu, která působí jako přírodní adstringent a pomáhá vysušovat pupínky a zjemňovat póry (což dělá z vilínu nejlepší volbu pro přírodní tonery, čistící prostředky, páru a ošetřující gely). Ukázalo se také, že má uklidňující, antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, omezuje infekci akné a snižuje zarudnutí.
  Najdete ho v: Tonikum na tvář Dr. Hauschka

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 9. Kupte nyní v

  9. Moudrý

  Šalvěj, známá svými uklidňujícími a duchovními výhodami, je ideální rostlinou, pokud jde o čištění a čištění prostoru, ale dokáže víc, než jen zabránit špatným vibracím. Podle odborníků má šalvěj množství sloučenin s protizánětlivými a antioxidačními účinky, což z ní činí nezbytný lék na akné. Zabraňuje také vysušení a chrání pokožku před poškozením volnými radikály.
  Najdete ho v: Juice Beauty Blemish Clearing Cleanser

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 10. 10. Zelený čaj

  Jako přírodní složka je všestranný zelený čaj všude. Často se mu připisuje řada výhod, mezi něž patří hubnutí, anti-aging a dokonce i ochrana před rakovinou kůže. Pokud jde o péči o pleť, studie ukazují, že zelený čaj má významné výhody při kožních onemocněních, jako je mimo jiné akné, rosacea a atopická dermatitida. Existují také důkazy o tom, že výrazně snižuje produkci mazu v pokožce, přičemž jeho protizánětlivé vlastnosti se ukázaly jako účinné proti případům mírného až středního akné.
  Najdete ho v: Sunday Riley Martian Matifying Melting Water-Gel Toner

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 11. Kupte nyní v

  11. Vrbová kůra

  Vrbová kůra je dalším přírodním zdrojem kyseliny salicylové, která „pomáhá vysušovat zanícená ložiska akné, odlupovat pokožku a ucpávat póry,“ říká doktor Shainhouse. „Pomáhá odstraňovat mastnotu z mastné pleti, která je náchylná k akné, takže póry se dočasně zmenšují.“ Výzkum také ukazuje, že kromě silných účinků proti akné, extrakt z vrbové kůry – často vyluhovaný v tonerech, pleťových vodách a ošetřujících krémech – má schopnost zvyšovat antioxidační enzymy a snižovat oxidační stres.
  Najdete ho v: Eminence Clear Skin Willow Bark Booster-Serum

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář