11 často kladených otázek o akné, odpovědi!– Triky, jak pečovat o pokožku obličeje a těla přečtěte si moje doporučení

Naše teenagerská léta jsou možná už dávno pryč, ale jednoznačně to není důvod, aby nás akné nechalo na pokoji. Jistě, existuje spousta léčebných postupů, pilulek, krémů a podobně, ale jak víme, která bude pro nás fungovat? Abychom lépe porozuměli akné – a léčbě, kterou máme k dispozici – kontaktovali jsme odborníky ze společnosti Obagi, světového lídra v oblasti receptur péče o pleť a ošetření na předpis. Zde jsou nejlepší tipy, triky a doporučení pro produkty Obagi k trvalému odstranění skvrn, od toho, co spouští akné, až po to, co s tím můžeme udělat.

1. DERMSTORE: Kdo má akné? Jak to, že to někteří lidé dostávají častěji?

OBAGI: Mysleli jste si, že po skončení střední školy jste skončila s vyrážkami a skvrnami? Pro mnohé to tak prostě není. Akné nediskriminuje na základě věku. Ve skutečnosti akné dospělých postihuje 25% mužů a 50% žen v určitém okamžiku jejich dospělého života.

Kromě špatného výběru péče o pleť existuje mnoho faktorů, které přispívají ke vzniku akné. Abyste plně porozuměli příčinám a dostupným možnostem léčby akné u dospělých, měli byste nejprve identifikovat typ akné, který máte. Další faktory, které mohou spustit nebo zhoršit stávající případ akné, jsou hormony, léky, stres, strava a genetika.

2. Čistí mi akné dostatečně tvář? Existuje nějaký správný způsob, jak si vyčistit tvář, aby se mi nedělalo akné?

Důležité je dodržovat pravidelný režim péče o pleť, který zahrnuje mytí obličeje každé ráno a večer čistícím prostředkem určeným pro aknózní pleť. Ujistěte se, že jste odstranili všechny zbytky make-upu. I když je to skvělý začátek, jsou chvíle, kdy to nemusí stačit. Doplňte svůj jídelníček o produkt, který pomáhá léčit váš stav systémem CLENZIderm MD Obagi. CLENZIderm MD je jediný systém proti akné na předpis, který obsahuje jedinečnou formu 5% benzoylperoxidu navrženou speciálně k tomu, aby se dostal ke kořenu vašeho problému s akné.

3. Slyšel jsem, že z mastného jídla, jako je pizza, můžu prasknout, že? Může to, co jím, způsobit vyrážky?

Je důležité poznamenat, že vaše pokožka může být odrazem vašeho celkového zdraví. Jinými slovy, výživná strava vám může pomoci zůstat zdravý uvnitř a zdravý navenek.

Zde je několik klíčových bodů, které je třeba mít na paměti a prodiskutovat se svým lékařem péče o pleť, když se pokoušíte zlepšit svou pleť prostřednictvím stravy:

  • Může to znít jako ryba, ale ujistěte se, že máte dostatek omega-3 mastné kyseliny. Správná rovnováha omega-6 a omega-3 mastných kyselin může ovlivnit zánět uvnitř těla, který se může vyskytnout i na kůži. Jíst více potravin bohatých na omega-3, jako je losos a makrela, a doplňovat rybí olej může pomoci dosáhnout správné rovnováhy mastných kyselin, které mohou ovlivnit zánět.
  • Držte chuť na sladké! Regulace hladiny cukru v krvi může pomoci zlepšit pokožku omezením přístupu k hormonu inzulínu. Některé studie ukazují, že lidé, kteří dodržují a Nízkoglykemická dieta může pomoci snížit kožní problémy jako je akné.
  • The antioxidanty nacházející se v zelenině (které nenajdete v nezdravém jídle) může pomoci udržet vaši pokožku skvělý.
  • Zůstaňte hydratovaní! Pití osmi a více sklenic vody denně pomáhá odstraňovat toxiny z těla a pokožky.

4. Mám se přestat líčit, pokud mám akné?

Máte-li podezření, že kosmetika může pomoci se skvrnami, zkuste strávit několik týdnů bez make-upu a uvidíte výsledky. Akné může způsobit přímý kontakt pokožky s mastnými nebo olejovými látkami a v některých případech is kosmetickými přípravky, které se aplikují přímo na pokožku.

5. WPřekonal jsem někdy akné?

Všichni si pamatujeme na zkázu objevení nedokonalosti pár minut před velkým tancem na střední škole, ale to, že už nejsme teenagery, neznamená, že problémy s pupínky jsou pryč. Bohužel defekt před velkým tancem vystřídal flek před velkým utkáním. Akné je pro mnohé celoživotním nepřítelem.

Některé léky obsahující kortikosteroidy, androgeny nebo lithium se také spojují s akné. Navzdory všeobecnému přesvědčení, stres nezpůsobuje akné, ale může zhoršit stávající případ. Pokud trpíte akné u dospělých, možná budete chtít vyzkoušet několik cvičení k uvolnění stresu, jako je jóga, abyste zjistili, jestli to pomáhá zlepšit vzhled vaší pokožky.

Studie také ukázaly, že strava bohatá na potraviny s vysokým glykemickým indexem, jako jsou mléčné výrobky a chléb s vysokým obsahem sacharidů, může také spustit akné. I když můžete změnit stravu, bohužel genetiku nezměníte. Rodinná anamnéza akné u dospělých může naznačovat, že je pravděpodobnější, že se u vás rozvine toto kožní onemocnění.

6. Slyšela jsem, že pokud bych měla akné během dospívání, pravděpodobně by se mi po menopauze objevilo akné – je to pravda?

Po dospívání jsou hormony u žen zvýšeny. Když se tyto hladiny hormonů zvýší, mazové žlázy se zvětší, aby vytvořily více mazu, mastné/voskové látky, která může ucpávat póry.

Menopauza je červená vlajka. Mnoho žen v menopauze má tendenci myslet si, že mají akné u dospělých, když vidí červené otoky a pupínky. Může se však jednat o rosaceu. Ve skutečnosti mohou návaly horka způsobit první výskyt rosacey, proto navštivte dermatologa pro přesnou diagnózu.

7. Jaké složky bych měl hledat při léčbě akné a proč?

Pokud vás trápilo akné jako teenager nebo jako dospělý, pravděpodobně jste vyzkoušeli mnoho různých produktů, které vám pomohou zbavit se těch nudných pupínků. S tolika produkty péče o pleť, které tvrdí, že zabraňují vyrážkám, čistí skvrny a ucpávají póry, může být dost obtížné vědět, jaké složky hledat. Kyselina salicylová je běžnou složkou mnoha léků proti akné, tak proč je tak populární a jak funguje?

Kyselina salicylová pomáhá redukovat akné tím, že minimalizuje otoky a zarudnutí a čistí ucpané kožní póry, čímž redukuje pupínky. Protizánětlivé vlastnosti kyseliny salicylové by neměly být překvapením, jelikož kyselina salicylová je derivátem jednoho z nejznámějších dostupných protizánětlivých léků – aspirinu! Kyselina salicylová má mnoho různých forem a sil a může být součástí různých produktů proti akné, včetně čistících prostředků, toniků a pleťových vod. CLENZIderm MD Shade System obsahuje tuto klíčovou složku v několika svých produktech proti akné, včetně:

  • CLENZIderm MD Foaming Cleanser – Jemný čistící prostředek na akné s 2% kyselinou salicylovou. Tento účinný čistící prostředek vyčistí póry a smyje odumřelé kožní buňky, čímž zanechá pokožku čistou a svěží. Obsahuje také zklidňující mentol, který pomáhá ochladit a zklidnit podrážděnou pokožku.
  • CLENZIderm MD Pore Therapy – Ucpává póry a odstraňuje odumřelé kožní buňky pomocí 2% kyseliny salicylové, čímž pomáhá eliminovat bakterie, které způsobují akné hned u zdroje. Pore ​​Therapy zanechává pokožku svěží a připravuje ji na další krok v režimu léčby akné.

Používáte-li přípravek s kyselinou salicylovou, který pomáhá kontrolovat akné, důležitým tipem je používat jej pravidelně a nepřetržitě, abyste si udrželi čistou pokožku a zabránili opětovnému ucpávání pórů. Pro maximální účinnost také kombinujte produkt, který obsahuje kyselinu salicylovou, s produktem, který obsahuje další klíčovou složku v boji proti akné, benzoylperoxid. Zatímco kyselina salicylová působí na ucpávání pórů, benzoylperoxid pomáhá snižovat P. aknébakterie, které způsobují akné a odstraňují odumřelé kožní buňky.

A samozřejmě, poraďte se s dermatologem o tipy a rady, jak zvládnout akné. Váš dermatolog vám může doporučit produkt nebo systém péče o pleť, který je pro vás vhodný.

8. Slyšel jsem, že některé složky na akné, jako je benzoylperoxid nebo kyselina salicylová, nemůžete míchat s jinými složkami, jako je retinol – je to pravda?

K léčbě akné vulgaris a retinolu může váš lékař předepsat tretinoinové produkty, které mohou pomoci zlepšit vzhled textury pokožky. Tretinoin může způsobit podráždění pokožky. Někteří pacienti mohou mít suchou, červenou nebo šupinatou pokožku, což může vyžadovat, aby používali méně nebo méně léků nebo je dočasně nebo úplně přestali používat. Doporučuje se vyhnout se používání jiných produktů, které mohou vysušovat nebo dráždit vaši pokožku, jako je kyselina salicylová a benzoylperoxid.

9. Jak bych měl postupovat při rutině proti stárnutí při používání léčby akné?

Vždy nejprve léčte akné pak se zaměřte na dobrý režim proti stárnutí. Problémy s pokožkou, které mohou ovlivnit vaši pokožku, mohou zahrnovat tmavé skvrny, akné u dospělých a stárnoucí pokožku. Tato běžná kožní onemocnění se často připisují poškození sluncem, stresu nebo nedostatečné péči o pleť.

Spusťte systém péče o pleť Obagi®, který obsahuje to podstatné, což vám pomůže bojovat s problémy péče o pleť. Systémy, které obsahují jemný čisticí prostředek, pomohou udržet vaši pokožku suchou nebo podrážděnou, zatímco používání hydratačního krému může pomoci udržet vaši pokožku zdravou a suchou. A dbejte na to, abyste svou pokožku chránili před škodlivými slunečními paprsky, zejména v létě. Ujistěte se, že používáte opalovací krém každý den, abyste zabránili vystavení škodlivým UV paprskům, dokonce i uvnitř, pokud jste poblíž oken a jiných oblastí, kde může slunce procházet!

Najděte si systém péče o pleť navržený tak, aby řešil vaše specifické problémy v péči o pleť. Vaše pokožka vám poděkuje.

10. Jak zjistím, jestli je čas jít k lékaři?

Pokud vám nezaberou volně prodejné nebo rentgenové přípravky, je načase navštívit dermatologa.

11. Jaké další změny životního stylu byste doporučili, abyste udrželi akné na uzdě?

Být aktivní! Cvičení podporuje zdraví kožních buněk zvýšením průtoku krve. Toto zvýšení průtoku krve poskytuje buňkám kyslík i živiny a vede k odpadu. Cvičení navíc prokazatelně zmírňuje stres, který může způsobit nepříjemné účinky na kůži, jako je akné. Vyzkoušejte jógu, která vám může pomoci udržet tyto úrovně stresu a udržet vaši pokožku zářící.

Napsat komentář