10 nejlepších čistících prostředků na akné a na obličej– Tipy pro dokonalou pleť Doporučení A. Skarkova

Je faktem, že každá správná rutina péče o pleť zahrnuje čistící prostředek vhodný pro pleť. Když však do směsi přidáte akné, výběr dokonalého čistícího prostředku se může stát mnohem komplikovanějším – vyberte si takový, který je příliš suchý a šupinatá a napnutá pokožka je nyní problémem. Na druhé straně přílišné čištění obličeje může způsobit další vyrážky. Vynechat mytí není možné, takže co by měla holka nebo muž dělat?

Proč používat mytí obličeje na akné?

„Čistící prostředky na obličej jsou důležité při prevenci a omezení akné,“ říká doktorka Marisa Garshick, certifikovaná dermatologka v New Yorku. „Pomáhá odstraňovat přebytečný maz, nečistoty, nánosy a make-up, což může pomoci ucpat póry a vyrážky, pokud se neléčí.“ Kromě toho čisticí prostředky vytvářejí čistý povrch pro další kroky v rutině, což podle Dr. Garshicka může způsobit, že následné produkty, zejména ty, které obsahují složky bojující proti akné, budou účinnější a pravděpodobnější proniknou.

Jak vybrat mytí obličeje na akné

Na začátek hrají důležitou roli ingredience. Doktor Garshick říká, že lidem s pletí náchylnou k akné obecně prospívají jemné čistící prostředky, které obnovují vlhkost a nezbavují pokožku jejích přirozených olejů, zvláště pokud používáte složky pro boj proti akné. „Je důležité, abyste si pokožku příliš nevysušili,“ dodala. Mezi oblíbené složky proti akné patří kyselina salicylová, kyselina glykolová a nejdůležitější jsou benzoylperoxid. „Čistící prostředky na bázi benzoylperoxidu jsou skvělé pro lidi s pokožkou náchylnou k akné, protože pomáhají redukovat bakterie, které způsobují akné, a lze je snadno aplikovat na obličej, hrudník a záda,“ říká doktor Garshick. Tvrdým mýdlům, abrazivním peelingům a peelingům je však třeba se za každou cenu vyhnout. „Tyto mohou poškodit pokožku a zhoršit podráždění a vyrážky.“

Kyselina salicylová, která se získává z vrbové kůry, zimního oleje nebo sladké břízy, funguje dobře pro většinu typů pleti. Kromě toho, že jde o peeling, který odstraňuje odumřelé kožní buňky a rozpouští nečistoty, které ucpávají póry, pomáhá bojovat proti zánětům, o kterých se předpokládá, že jsou hlavní příčinou akné.

Kyselina glykolová, další chemický exfoliant, pomáhá udržovat póry čisté tím, že rozpouští strukturální lipidy, které zadržují odumřelé kožní buňky tím, že je váže na povrch. Studie také ukázaly, že kyselina glykolová účinně povzbuzuje a stimuluje produkci kolagenu a elastinu, čímž rychleji obnovuje poškozenou pokožku a snižuje známky poškození životního prostředí při dalším používání.

Pro pleť se sklonem k akné jsou nezbytné nekomedogenní čistící prostředky, které neucpávají póry. „Všechny čisticí prostředky používané pro aknózní pleť by měly být zahrnuty v tomto popisu,“ řekla Dr. Melanie Palm, certifikovaná dermatologka v San Diegu v Kalifornii. „Jemný, pěnivý, nekomedogenní čistící prostředek je vždy skvělou volbou pro pleť se sklonem k akné.“ Okluzivní činidla a superbohaté formulace mohou být dobrým místem pro skvrny, takže je nejlepší se těmto složkám vyhnout.

Nicméně, jedna věc, Dr. Garshick říká, že byste se měli vyhnout za každou cenu, jsou drsná mýdla, abrazivní peelingy a peelingy. „Tyto mohou poškodit pokožku a zhoršit podráždění a vyrážky.“

Jak často bych si měl mýt tvář, abych předešel akné?

Jak často byste si tedy měli mýt pokožku, má-li sklony k akné? Umytí jednou ráno a poté ještě jednou večer by mělo stačit. Kromě toho může pokožku zbavit jejích přirozených olejů a způsobit nadměrnou produkci mazu jako prostředek nadměrné kompenzace pokožky, což může zhoršit vyrážku. „Vždycky říkám svým pacientům, že by neměli trestat svou pokožku za akné,“ říká doktorka Hayley Goldbach, kosmetická dermatologka a dermatologka z Brown University. A nadměrné mytí pokožky způsobí, že vyrážky rychleji nezmizí. „Přílišné mytí může být problémem zejména pro suchou pokožku,“ radí. „Někdy je v pořádku vynechat ranní čištění, i když máte akné. Ale suchá pokožka může zánět zhoršit, proto se poraďte se svým dermatologem, pokud akné může způsobit, že vaše pokožka bude příliš suchá.“

„Pokud zahrnuje zánět, proto je důležité, abyste byli při mytí a používání konečků prstů jemní, abyste si nešoupali tvář nebo nešoupali do sucha – stačí jemné tahy,“ radí doktor Goldbach. Namísto toho je nejlepší omýt vodou při pokojové teplotě, nanést čistící prostředek do středu dlaně a vytvořit lehkou pěnu. Potom si jím jemně potírejte obličej asi 30 sekund, poté si jej omyjte a osušte si pokožku čistým měkkým ručníkem.

Nejlepší čisticí prostředky na obličej pro aknózní pleť

Pokud hledáte nejlepší produkty na mytí obličeje pro čištění a prevenci akné, nabízíme vám tyto nejlepší produkty doporučené našimi odborníky na pleť – kromě toho vše, co potřebujete hledat při výběru vašeho dalšího nového produktu, upřednostňované mytí.

 1. Kupte nyní v

  Čistící prostředek s kyselinou salicylovou

  Ideální, když pleť trpí viditelným zánětem – myslete na zarudnutí na povrchu – malá dávka mytí obličeje kyselinou salicylovou pomůže odstranit nečistoty, maz a bakterie, které z pórů vytvářejí pupínky. „Pro ty, kteří jsou obzvlášť mastní, může pomoci použití čistícího prostředku s kyselinou salicylovou, který může pomoci snížit přebytečnou mastnotu a také ucpat póry,“ říká doktor Garshick.

  Výběr produktu: Murad Clarifying Cleanser považuje kyselinu salicylovou za klíčovou složku při rozkladu mazu, který způsobuje skvrny v pórech, a při odlupování odumřelých kožních buněk. Tomuto dennímu mytí dáváme dva prsty vzhůru za jeho schopnosti ochrany proti stárnutí, díky čemuž je ideální pro pleť se sklonem k akné, která se také obává běžných příznaků stárnutí.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  Benzenperoxidové mytí obličeje

  Jednou z nejoblíbenějších a nejstarších složek na mytí obličeje proti akné je benzoylperoxid, který činí zázraky a pomáhá snižovat zánět spojený s pupínkem. „Peroxid Benzoyl pomáhá při zánětlivých lézích a do určité míry nezánětlivém akné (černé tečky),“ říká Dr. Palm. „Složka však může být pro menšinu uživatelů poněkud dráždivá, zejména na vlhké pokožce, kdy se absorpce může výrazně zvýšit,“ dodává. Pokud použijete dostatečné množství benzoylperoxidu, ujistěte se, že dokáže vybělit oblečení, povlaky na polštáře, látky a jiné. Pro trochu větší účinek proti akné zkuste nechat čistící prostředek na pleti asi pět minut, než jej dobře opláchnete, aby se benzoylperoxid mohl „vnořit“ do pokožky.

  Výběr produktu: PCA Skin BPO 5% Cleanser využívá sílu benzoylperoxidu, který odstraňuje akné, k vyléčení stávajících vyrážek a prevenci budoucích. Ale na rozdíl od jiných čistících prostředků na bázi benzoylperoxidu obsahuje také složky zklidňující pokožku, jako je extrakt z aloe, okurky a heřmánku, které zmírňují zánět a zanechávají pokožku svěží a obnovenou.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  Čistící olej za vše

  I když se může zdát neintuitivně používat olej na pleť plnou pupínků, je prospěšné, pokud složení dobře sedí a úplně jej z pleti odstraníte. Olej přitahuje maz a je-li hlavní příčinou vašich vyrážek mastná pleť, pak olejový čistič pomůže odstranit přebytečný maz z pokožky. Olejové čistící prostředky jsou navíc prvním krokem v metodě dvojitého čištění (použití dvou různých čistících prostředků k důkladnému vyčištění pleti).

  Výběr produktu: BABOR Cleansing HY-OL činí zázraky při detoxikaci pokožky a zároveň minimalizuje možnost vzniku vyrážek. Tento dvoufázový čistící přípravek používá vodu a čistící olej k odstranění nečistot a mastnoty z povrchu pokožky, zanechává ji hydratovanou a zklidněnou.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  Čistící gel proti skvrnám

  Doktor Garshick často doporučuje čistící gel pro aknózní a mastnou pleť, protože pleť nebude mastná. „Kromě toho čistící gely účinně odstraňují přebytečný maz,“ říká a množství kožního mazu je součástí receptury na neustálé vyrážky.

  Výběr produktu: Čistící gel SkinCeuticals LHA se dokonale hodí pro nepoddajnou pleť, která je často postižena akné. Toto každodenní mytí čistí ucpané póry třemi různými kyselinami – kyselinou glykolovou, kyselinou salicylovou a lipo-hydroxykyselinou – aby vytvořilo čistý hadřík a připravilo pokožku pro profesionální ošetření.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  PH neutralizace promytím

  Jedním z neznámých hrdinů v boji proti akné je neutrální pH, které pomůže udržet pleť pod kontrolou a kontrolovat úroveň zánětu. Když je však pH příliš vysoké a pokožka je příliš kyselá, snadno se mohou projevit zánětlivé stavy, jako je akné.

  Výběr produktu: Čistící pěna CLENZiderm MD Daily Care pomáhá udržovat zdravé pH pokožky vyrovnáváním tvorby kožního mazu. Výsledkem je, že méně mazu na pokožce znamená méně mazu v pórech a méně vyrážek v budoucnosti.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 6. Kupte nyní v

  Jemný exfoliant

  Když odumřelé kožní buňky sedí na povrchu pokožky, mohou se zachytit v pórech, což může vytvořit živnou půdu pro pupínky. A zde přichází na řadu dobrý exfoliant, ale šetrný k pokožce. Dr. Palm říká, že byste se měli držet dále od exfoliantů s tvrdými částicemi (částice slupek nebo nerovnoměrně tvarovaná semínka, která mohou poškodit nebo zlomit pokožku). Místo toho se rozhodněte pro exfoliační chemické mytí s přísadami, které podporují odstranění akné, jako je kyselina salicylová, kyselina glykolová nebo benzoylperoxid. „Před aplikací jakýchkoli léků proti akné si obličej zcela osušte, protože mokrá pokožka může způsobit zvýšenou absorpci lokálních léků a může zvýšit riziko zarudnutí, podráždění nebo suchosti,“ dodává.

  Výběr produktu: Peelingové přípravky by na pokožku neměly působit drsně a ani by neměly být. Exfoliační čistící přípravek SkinMedica AHA/BHA spoléhá na rozkladné kyseliny a měkké jojobové kuličky, které bezpečně odstraňují odumřelou pokožku a zároveň poskytují zářivý efekt pokožky. Navíc mnozí dermatologové mají rádi kyselinu glykolovou pro její schopnost k zesvětlení pokožky, což je užitečné pro ty, kdo pigmentují po pupíncích.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 7. Kupte nyní v

  Mytí bez akné bez sušení

  Když jsou čisticí prostředky na akné plné složek vysušujících pokožku a není dostatek přírodních hydratačních přípravků, které neucpávají póry, mohou pokožku vysušit a zanechat ji červenou a podrážděnou. Problém je, že to může vést k ještě většímu počtu erupcí. Takže namísto mytí čistícími prostředky, které obsahují odstraňovače, zkuste jeden s probiotiky, které pomáhají blokovat přirozenou vlhkost a snižují záněty pokožky.

  Výběr produktu: Čistící pěna na akné TULA Keep it Clear čistí vyrážky na povrchu a zabraňuje tvorbě nových. Namísto toho, abyste spoléhali na vysušující složky, udržujte pokožku jemnou a dobře hydratovanou pomocí probiotických extraktů.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 8. Kupte nyní v

  Sírový čistič

  Využití síry pro její čistící schopnosti pleti se datuje do 50. let 20. století. Je to stará složka, která funguje dobře, ačkoli Dr. Palm říká, že se často nepoužívá jako účinný protizánětlivý lék na akné. „Pomáhá uklidnit zarudnutí a často má úspěch na mastném či citlivém typu pleti, má však nevýhodu v nepříjemném zápachu,“ dodává.

  Výběr produktu: Kate Somerville Eradikate Daily Foaming Cleanser odstraňuje všechny prvky, které přispívají k erupcím, včetně mazu a ucpaných pórů. Tato pěnivá droga Daily wash je nabitá třemi procenty síry spolu s rostlinnými látkami, ovesným extraktem a medem, čímž se pokožka dostává na cestu čištění, aby tak zůstala.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 9. Kupte nyní v

  Jemné pěnové mytí

  Zatímco gelové čisticí prostředky mohou mít pocit, že při čištění pokožky odvádějí lepší práci než jiné možnosti, dobré mytí pěnou může být stejně účinné. Základem je hledat něco, co není plné vysušujících přísad, jako jsou povrchově aktivní látky, a co nabízí nanejvýš lehkou pěnu. „Někteří lidé s aknózní pokožkou mohou být také suchí, takže tito lidé by měli používat jemný čistící prostředek, aby se zabránilo nadměrnému vysušování pokožky,“ navrhuje doktor Garshick.

  Výběr produktu: Elta MD pěnový čistící přípravek na obličej má dvojí úlohu – odstraňovat nečistoty a škodliviny, které způsobují pupínky a ucpávají póry, aniž by to ovlivnilo pokožku. Technologie ultrajemné pěny vhání do pokožky kyslík, aby ji udržela v rovnováze, a optimálně hladký a jemný a enzymatický ananas přispívá ke snadnému odlupování.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 10. Kupte nyní v

  Možnost bez vody

  Jsou chvíle, jako například po tréninku, kdy aknózní typy pleti a mastná pleť potřebují rychlé osvěžení pleti, ale kompletní umytí obličeje není v plánu. Zde přichází na řadu čistící utěrka. Na druhé straně ubrousky nejsou náhradou běžného každodenního praní. Jsou však dobrou volbou pro pohybové situace.

  Výběr produktu: Obagi lékařské čistící ubrousky představují rychlý a účinný způsob, jak rychle vyčistit a osvěžit pleť. Tyto ručníky bohaté na kyselinu salicylovou ničí aktivní vyrážky a dodávají pokožce výtažek z brokolice k ochraně před poškozením volnými radikály a aloe pro extra dávku hydratace.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář